Başak Burcu Eylül 2020

Başak Burcu Eylül 2020

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Eylül ayı sizlere genel çerçevede neler getirebilir, ne tür konular sizi meşgul edebilir, bu ay hareket ağırlıklı olarak hayatınızın hangi alanında olacak, nerelerde iletişim artacak, bakalım bu yazımda.

Önce → Eylül 2020 Astroloji Gündemi ni buyrunuz.

Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte, inceleyiniz.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda, 1.evinizde.

Sürecin etkileri burada : Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Güneş 22 Eylül’de terazi burcuna, yani 2.evinize geçiyor.

Duyular, hazlar, keyifler, lüks tüketimler, keyif için yapılan alışverişler bu evin anlattığı şeyler arasında. Paranızı daha çok keyfi şeyler için harcayabileceğiniz bir dönem.

Bu süreçte ortaklıklar ve iş birlikleri ile geliriniz yükselebilir.


Merkür, 5 Eylül’e kadar başak burcunda, 1.evinizde.

Etkileri için tıklayınız : Merkür Başak Burcunda 20 Ağustos-5 Eylül 2020

5 Eylül’de terazi burcuna, 2.evinize geçiyor Merkür.

Parasal bir hareketlilik getirebilir size. İşinizde ortaklı projeler, yeni anlaşmalar, bağlantılar olabilir.

Kıyafet alışverişlerinin artabileceği bir dönem bu sizin için. Stilinizi yenilemek isteyebilirsiniz.

27 Eylül’de Merkür akrep burcuna geçiyor bu kez. 3.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Sık görüştüğünüz kişiler, günlük olarak gördüğünüz kişiler, kardeşler, komşular, arkadaşlar, mahalleniz, evinize yakın yerler, kısa mesafeler 3.ev kapsamında. Yakın çevrenizle iletişimleriniz artıyor bu geçişte.

Eğer işiniz pazarlama, reklam, halkla ilişkiler, sosyal medya ve dijital alanlarda ise, 3.evden geçen Merkür, yeni fikirler, düzenlemeler, araştırmalar getirecektir size. Faaliyet alanlarınız ile ilgili daha çok okuyabilir, daha çok araştırma yapabilir ve daha memnun olacağınız, güzel çalışmalar yapabilirsiniz.

Merkür ile ilgili önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 6 Eylül’e kadar yengeç burcunda, 11.evinizde.

Bu döngünün genel ve burcunuza etkileri için tıklayınız :

Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020

6 Eylül’de aslan burcuna geçiyor Venüs. 12.evinize geliyor.

Venüs’ün geçtiği yer, o döngüde keyif alacağımız yeri gösterir. 12.ev izole bir alan, inziva alanı. kendinizle kalmaktan, biraz hayata ara vermekten, en azından mümkün olan kısımlarına ara vermekten keyif alacağınız bir dönem. Örneğin sosyal medya detoksu gibi.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars koç burcunda, 8.evinizde ilerlemeye bu ay da devam ediyor. Zaten 7 Ocak 2021 tarihine kadar 8.evinizde olacak.

Mars’ın koç transitinin etkileri burada : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021

Bu ay, 2020’nin en önemli gündemlerinden biri olan Mars retrosu başlıyor. Yılın başından bu yana çokça konuşulan bir retro bu. Mars retrosunu bir yıl yaşıyoruz, bir yıl yaşamıyoruz. Bu yıl var, önümüzdeki yıl yok örneğin.

Mars 10 Eylül’de başlayacak retrosuna ve bu retro 15 Kasım’a kadar sürecek.

Yazımın içinde bu uzun transiti tümüyle anlattım. Retro sürecini de anlattım. Detaylara bakabilirsiniz.

Şimdi birkaç cümle ile genel uyarılarımı yapayım burada. Bu dönemde borçlanmamaya çalışın. Borçlarınızı büyütmemeye çalışın. Kredi kartınız ile yaptığınız alışverişlere dikkat edin. Kredi çekmek gibi bir planınız varsa, retronun bitişini beklemenizi öneririm.

Ruhsal anlamda buhran ve bunalım enerjisi taşıyor 8.ev. Mars retrosu döneminde içsel kargaşanız artabilir, düşünmekten kendinizi alamadığınız, girdapta hissettiğiniz konular zorlayabilir sizi. Konuyu artık çözmeniz için yapabilir evren bunu. Bir şeyler tavan yaptıktan sonra düşüşe geçer ya hani, öyle düşünün. Psikolojik anlamda kendi kendinize yarattığınız sorunlar, kaygılar, takıntılı düşünceler, korkular ‘Artık bunu hallet, böyle ilerleyemiyorsun’ diyebilir size. Şifa ve dönüşüm mecburiyetten gelebilir. Ruhunuzu hafifletmek, zihninizi sakinleştirmek, iç sesinizi dinginleştirmek için yararlanın elinizdeki tüm kaynaklardan. Videolar izleyin, kitaplar okuyun, bir dönüşüm süreci planlayın kendinize.


Eylül 2020 Ay Döngüleri :

2 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 10° Balık, Güneş 10° Başak

7.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. Bu dolunayda güzel görünümler var mı diye baktığımızda, Uranüs’ün Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarını görüyoruz.

İlişkiler, evlilik, ortaklıklar, danışmanlıklar, koçluklar, imzalı işler, kontratlar, anlaşmalar, iş birlikleri, hukuksal konular 7.ev ile bağlantılı. Bu temalarda istediğiniz yönde sonuçlanan durumlar olabilir. Güzel netleşmeler olabilir. Konuların gidişatına olumlu anlamda yön verecek güzel farkındalıklar olabilir. Değişim, uyanış, netleşme ve sonuç alma şeklinde özetleyebilirim bu dolunayı.

17 Eylül : Başak Burcunda yeniay : Ay 25° Başak, Güneş 25° Başak

Yeniay 1.evinizde meydana geliyor.

Güzel başlangıçlar olabilir. Bu yeniayda başlayacak olan şeyler, kalıcı ya da uzun süreli olabilir. Çünkü Satürn ile uyumlu açısı var yeniayın.

İş, ilişki, maddi konular, yatırımlar, kurslar, hobiler, her tür konu için düşünebilirsiniz. 1.ev genel olarak başlangıçları ve yeni bir döngüyü anlatıyor. Burada gerçekleşen bir yeniay, iyi gelebilir size. Üzerinizdeki tozları silkelemek ve yenilenmek için güzel bir etki.


Sağlıklı, neşeli, verimli bir ay olsun. Güneş başakta. Bu sizin döngünüz. Güneş’in pozitif etkisini iyi kullanın.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!