Terazi Burcu Eylül 2020

Terazi Burcu Eylül 2020

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Eylül ayı yorumlarınızla geldim bu kez. Zorlu bir yıl ve son çeyreğine gelmiş durumdayız.

Önce → Eylül 2020 Astroloji Gündemi ni buyrunuz.

Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte, inceleyiniz.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda, 12.evinizde.

Sürecin etkileri burada : Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Güneş 22 Eylül’de terazi burcuna, yani 1.evinize geçiyor.

Güzel bir dönem. Özellikle de 12.ev sürecine kıyasla çok daha enerjik, hareketli, aktif bir süreç. Moraliniz ve enerjiniz yükselecektir Güneş ile. Yapmak istedikleriniz için eyleme geçeceğiniz, özgüven tazeleyeceğiniz, gruplar içinde daha önde olacağınız, başarılı bir dönem.


Merkür, 5 Eylül’e kadar başak burcunda, 12.evinizde.

Etkileri için tıklayınız : Merkür Başak Burcunda 20 Ağustos-5 Eylül 2020

5 Eylül’de terazi burcuna, 1.evinize geçiyor Merkür.

Bu geçiş iyi gelecek size. İnsan ilişkileriniz hareketlenecektir. Sohbetler, görüşmeler, buluşmalar artabilir bu süreçte. Ayrıca eğitimler, kurslar, seminerler olabilir. Kısa kısa eğitimler alabilirsiniz. Çocuklarınız varsa onların okul konusuyla ilgilenebilirsiniz.

İmzalı işler, kontratlar gündeme gelebilir. Bir de araştırmayı anlatır Merkür. İşinizle, eğitimizle ya da ilgi alanlarınızla ilgili konularda okumalar, araştırmalar yapabileceğiniz, yazmak, yayınlamak, paylaşmak gibi faaliyetlerinizin olabileceği, aktif bir dönem.

27 Eylül’de Merkür akrep burcuna geçiyor bu kez. 2.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Paraya dair konular bu evin ana teması. Bunun dışında hazlar, duyular, güzel kokular, güzel yemekler yine 2.evle bağlantılı. Hayatın keyifleri için daha çok para harcayabilirsiniz bu dönem, bu da borçlanmalar yaratabilir. Kredi kartınıza yüklenmeyin derim.

Merkür ile ilgili önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 6 Eylül’e kadar yengeç burcunda, 10.evinizde.

Bu döngünün genel ve burcunuza etkileri için tıklayınız :

Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020

6 Eylül’de aslan burcuna geçiyor Venüs. 11.evinize geliyor.

Daha eğlenceli bir ev burası 10.eve kıyasla. 10.ev otoriteyle, görevler ve sorumluluklarla ilgili bir alan.

11.eve geçen Venüs, işin gücün, yorgunlukların, zaman zaman otorite ile yaşadığınız zorlukların ardından gelen sosyal, keyifli bir döneme işaret ediyor. Arkadaşlarınızla güzel paylaşımlar, kutlamalar, planlar, programlar, geziler, eğlenceler olabilir 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars koç burcunda, 7.evinizde ilerlemeye devam ediyor. Uzun bir süre daha burada olacak.

7 Ocak 2021 tarihine kadar 7.evinizde yer alacak.

Mars’ın koç transitinin etkileri burada : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021

Bu ay, 2020’nin başından bu yana konuştuğumuz Mars retrosu başlıyor.

10 Eylül’de başlayacak, 15 Kasım’a kadar sürecek. Çok önemli bir retro.

Yazımda hem genel olarak transitin, hem de içindeki bu retro sürecinin etkilerini anlattım, okuyabilirsiniz. Ama genel uyarılarımı aktarayım burada.

İkili ilişkilerde geçmiş konular tekrar sorun olabilir. Zamanında uzlaşamadığınız, halledemediğiniz, belki hazmedemediğiniz ama sevginizden ötürü bir şekilde halının altına süpürdüğünüz şeyler aranızda yeniden konu olabilir. Bazı öfkelerinizi, kızgın olduğunuz bazı şeyleri kendi içinizde bitiremediğinizi görebilirsiniz. İlişki içinde bir şifalanma istiyorsanız, yapmanız gereken kavga etmeden kendinizi ifade etmek. Çünkü söylediklerinizi ne kadar yüksek sesle ve kavga haliyle söylerseniz, karşınızdaki kişi o kadar kapatır kendini o sese. Nerelerde neler sinmedi içinize, ruhunuzun bir yerinde hala sizi rahatsız ediyor, paylaşın bunları sakin bir dille.

Evlilik ve ilişkiler için söylediğim bu şeyler, varsa iş ortaklarınızla olan bağınız için de geçerli.

Hukuksal konularınız, dava süreçleriniz varsa, Mars retrosunda bazı beklemeler, ertelenen duruşmalar, gecikmeler olabilir.

Genel bir şey daha söylemek isterim : Eş, sevgili, arkadaş, dost, anne, baba, komşu, iş arkadaşı, hepsi olabilir, insan ilişkilerinizde neler sizi kızdırıyor, nelere tahammülünüz yok, bunları net olarak görebileceğiniz bir dönem. Farkedeceksiniz ki, bazı sınırları çizmeniz gerekiyor. Çünkü tolere ettiğiniz ve bağışladığınız şeyler tekrarlanıyor.


Eylül 2020 Ay Döngüleri :

2 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 10° Balık, Güneş 10° Başak

6.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. İşiniz, günlük aktiviteleriniz, rutin olarak, düzenli olarak yaptığınız şeyler, çalışma saatleri, iş arkadaşları, görev tanımı gibi işe dair konular, ayrıca sağlık ve hizmet teması bu evde.

Bu dolunayda Uranüs’ün Güneş’e ve Ay’a uyumlu açıları var.

İşinizle ilgili beklediğiniz bir konu netleşebilir. Görev tanımınızda yer alan, sizi zorlayan bir işten özgürleşebilirsiniz. İş ortamınızda sevineceğiniz değişimler olabilir. Çalışmıyorsanız ve iş arıyorsanız, güzel fırsatlar doğabilir.

Sağlığınızla ilgili problemleri geride bırakabileceğiniz, çözüm bulabileceğiniz, destekleyici bir dolunay döngüsü bu.

17 Eylül : Başak Burcunda yeniay : Ay 25° Başak, Güneş 25° Başak

Yeniay 12.evinizde meydana geliyor. Kendinize kişisel bir alan yaratabileceğiniz ya da tek başınıza kalma, kafanızı dinleme ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz, belki bir tatile, izole bir alana gidebileceğiniz, şifalı bir yeniay.

Hastanede çalışıyorsanız, sağlık personeli iseniz otorite ile ilgili güzel değişimler olabilir. İşinize, kurallara, mevcut düzene dair konularda istediğiniz yönde şeyler başlayabilir.

Ruhsal konularda yeni açılımlar getirebilecek, rutinlerinize spiritüel yöntemler ekleyebileyecek bir yeniay.

Satürn ile uyumlu açısı da var yeniayın. Bu dönemde başlayan şeyler, kalıcı ya da uzun süreli yer alabilir hayatınızda. Temeli sağlam olabilir.


Sağlıklı, huzurlu, mutlu, bereketli bir ay olsun.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!