Yengeç Burcu Eylül 2020

Yengeç Burcu Eylül 2020

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Eylül ayı sizlere neler getirebilir, genel olarak hangi konular gündeminizde olabilir, bakalım birlikte. Bu ay Mars retrosu başlayacak 10 Eylül’de. Ama öncesindeki günlerde etkiler kendini göstermeye başlıyor. Tabii ki aya dair başka pek çok detay da var. Hepsini ele alacağız.

Öncesinde → Eylül 2020 Astroloji Gündemi ni buyrunuz.

Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte, inceleyiniz.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda, 3.evinizde.

Sürecin etkileri burada : Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

3.ev döngüleri eğitim konularının, iletişim ve haberleşmelerin, şehrin içinde hareketliliğin arttığı döngülerdir. Eğitim almak istediğiniz konular için kullanabilirsiniz bu süreci. Kısa kısa, online eğitimler, seminerler gündeme gelebilir.

Yazılı ve sözlü olarak iletişimleriniz artabilir ayrıca. İşinizde, sosyal hayatınızda yeni insanlarla tanışabilirsiniz, yeni ortamlar, yeni dialoglar olabilir. Yakınlarınızla, arkadaş çevrenizle, akraba ve kardeşlerinizle ilgili konularınız olabilir.

Güneş 22 Eylül’de terazi burcuna, yani 4.evinize geçiyor.

Biraz daha ev odaklı olacağınız, belki kışlık hazırlıklar, konserveler, temizlikler yapacağınız bir transit bu. Eşyaları yenilemek, badana yapmak, tesisatları yenilemek, kombiye bakım yaptırmak, eve alarm taktırmak gibi evle ilgili konularla meşgul olabilirsiniz.


Merkür, 5 Eylül’e kadar başak burcunda, 3.evinizde.

Sürecin genel etkileri ve burçlar bazında ihtimaller için tıklayınız :

Merkür Başak Burcunda 20 Ağustos-5 Eylül 2020

5 Eylül’de terazi burcuna, 4.evinize geçiyor Merkür.

Ev alanı kuvvetleniyor. Evinizle ilgili günlük işler artıyor. Ailenizle daha çok vakit geçirebilirsiniz, onlar için de bir şeyler yapabilirsiniz bu dönem.

27 Eylül’de Merkür akrep burcuna geçiyor. 5.evinizde ilerlemeye başlıyor bu defa.

5.ev güzel bir alan. Aşkın, keyfin, eğlencenin evi. Hobiler, sanatsal işler, keyifli meşguliyetler, ayrıca çocuklara dair konular, hamilelikler, bebekler bu evle ilgili. Merkür buradan geçerken, bir hobi için kurs kaydı yaptırabilirsiniz. Sanatsal etkinliklere katılabilirsiniz, gösteriler seyredebilirsiniz. Çocuklarınızın eğitim konuları ile ilgilenebilirsiniz. Hamilelik haberleri alabilirsiniz çevrenizden. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız, şansın yükseldiği bir dönem olacak bu sizin için. Yalnız olanların aşk hayatı da hareketlenebilir Merkür ile 🙂

Merkür ile ilgili önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 6 Eylül’e kadar yengeç burcunda, 1.evinizde. Bir süredir Venüs’e ev sahipliği yapıyorsunuz. Jüpiter’den sonra en iyicil gezegen olur kendisi 🙂 O yüzden göreceli olarak kendinizi daha iyi hissettiğiniz, dış görünüşünüzü yenilediğiniz, ilişkilerin kuvvetlendiği, sosyal hayatın renklendiği bir dönem yaşamış olabilirsiniz. 6 Eylül’e kadar bu etki aktif.

Döngünün genel ve burcunuza etkileri burada :

Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020

6 Eylül’de aslan burcuna geçiyor Venüs. 2.evinize geliyor.

Bu süreçte hayatı maddi açıdan nasıl yaşıyorsunuz, keyiflere ne ölçüde ulaşabiliyorsunuz, parasal anlamda konfor düzeyiniz ne, nasıl bir duruma dönüşsün istiyorsunuz, yatırımlar ve mülk edinme açısından neleriniz var, neleriniz olsun istiyorsunuz, bunlara odaklanacaksınız daha çok. Maddi olanaklarınızı büyütmek isteyeceksiniz hayatın keyiflerini yaşayabilmek için.

Bu dönemde harcamalarınız çoğunlukla daha iyi görünmek, daha iyi giyinmek, daha lezzetli şeyler yemek için olacaktır.

Hazları anlatan bir alan 2.ev. Venüs buradan geçerken güzel zamanlar, keyifler getirecektir size.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars koç burcunda, 10.evinizdeki ilerleyişine devam ediyor. 7 Ocak 2021 tarihine kadar 10.evinizde olacak.

Mars’ın koç transitinin etkileri burada : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021

Mars retrosu, 2020’nin astrolojik açıdan en önemli olaylarından biri.

10 Eylül’de başlayacak, 15 Kasım’a kadar sürecek.

Yazımın içerisinde retro etkileri de var. Her burç için yaptığım gibi sizlere uyarılarımı da aktarayım yine burada.

İş hayatınızda otorite ile karşı karşıya gelebileceğiniz, agresyonun yükseleceği zamanlar olabilir. Tepkilerinizde ölçülü olun. Kendinizi ifade etme olanağınızı, makul ve kontrollü şekilde kullanın. Kavga enerjisine girmeyin. Yönetici ve patronlar başta olmak üzere, yaşamınızda bir gücü olan, bir otoritesi olan kişilerle ilgili bir süreç bu daha ziyade sizin için. Kimileri için eş de bir otoritedir, ki bu esasen medeniyetten uzak bir şey. Herkes bir birey çünkü. Kendi kararlarını verebilecek özgürlükte bir birey. Ama birçok insan eş otoritesi ile yaşıyor mu, maalesef yaşıyor. Dolayısıyla Mars retrosunda yapmak istediklerinizde eşin engeli, eşin baskısı gibi durumlar da olabilir.

Yaşça daha küçük okuyucularım için ise, bazı kararlarının aileleri tarafından onaylanmayacağını söyleyebilirim. Ebeveynler ile anlaşmazlıklar olabilir. Aileniz sizin için en iyisini ister. İlk gençlik yaşlarında bunu anlamıyoruz ama büyük sözü dinlemek önemli. Ailenizle çatışmayın.


Eylül 2020 Ay Döngüleri :

2 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 10° Balık, Güneş 10° Başak

9.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. Bu  dolunayda Uranüs, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

Güzel bir sonuçlanma, pozitif bir sonlanma getirebilir size. Yüksek öğrenimle ilgili başvurularda başarılı bir mülakat sonucu örneğin ya da akademik çalışmalarınızda güzel bir tamamlanma, bir çalışmanızın yayınlanması gibi.

Hukuksal süreçleriniz varsa, olumlu neticeler buralardan da gelebilir.

Uzak bir şehre taşınma, uzaklardan memlekete gelme, şehir değişikliği, ülke değişikliği, seyahatler, yolculuklar gibi konular üzerinden de alıyorsunuz dolunay etkisini.

17 Eylül : Başak Burcunda yeniay : Ay 25° Başak, Güneş 25° Başak

Yeniay 3.evinizde meydana geliyor. Satürn ile uyumlu açısı olan bir yeniay bu.

3.ev konularında kalıcı şeyler başlayabilir. Bu evin temaları üzerinden üreteyim olasılıkları.

Bir araba satın alabilirsiniz eğer bu tür bir gündeminiz varsa. Kardeşlerle ilgili güzel gelişmeler olabilir.

Satış, pazarlama, reklam, dijital işler, sosyal medya, e-ticaret gibi alanlarla işe başlayabilirsiniz. Uzun süre çalışacağınız bir işe girebilirsiniz. Bu tür faaliyetleriniz varsa, verimli, sağlam projeler çıkabilir bu döngüde ortaya. Çalışmak, düzenlemek, fayda yaratmak bu yeniayın teması.


Sağlıklı, huzurlu, verimli bir ay diliyorum. Başak döngüsü yılın en verimli zamanıdır. İyi kullanalım.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!