Balık Burcu Eylül 2020

Balık Burcu Eylül 2020

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

Eylül ayı ile birlikte artık sonbahar döngüsüne giriyoruz. Yılın bunca zorluğunun ardından güzel şeyler diliyorum hepimiz için.

Öncelikle → Eylül 2020 Astroloji Gündemi ni buyrunuz.

Ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler, Ay döngüleri yer alıyor içerikte, inceleyiniz.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda, 7.evinizde.

Sürecin etkileri burada : Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Güneş 22 Eylül’de terazi burcuna, yani 8.evinize geliyor.

8.ev döngüleri genellikle problem yaratan durumları çözmekle geçer. Özellikle parasal konular, yapmanız gereken ödemeler, vergi, muhasebe işleri gibi.

Evli olanlar eşinin geliri üzerinden yeni gelişmeler yaşayabilirler. Bu şeylerin olumlu ya da olumsuz olması, doğum haritanız üzerinden alacağınız spesifik etkilere bağlı.


Merkür, 5 Eylül’e kadar başak burcunda, 7.evinizde.

Etkileri için tıklayınız : Merkür Başak Burcunda 20 Ağustos-5 Eylül 2020

5 Eylül’de terazi burcuna, 8.evinize geçiyor Merkür.

Ortaklı kazançların paylaşımı, mal paylaşımı, hasat geliri paylaşımı gibi şeyler olabilir aile içinde, kardeşler arasında. Yani tabii hayatınızda bu olasılığa müsait konular varsa.

Bu dönemde henüz kazanmadığınız parayı önden harcayabilirsiniz. ‘Falanca yerden param gelecek, nasıl olsa alacağım var’ diyerek harcamalarınızda rahat davranabilirsiniz. Onu yapmamanızı öneririm.

27 Eylül’de Merkür akrep burcuna geçiyor bu defa. 9.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İnsana vizyon katan, derinleştiren, ufkunu genişleten bilgiler, eğitimler bu ev kapsamında. İlerlemek istediğiniz konularda daha fazla okuyabilir, araştırabilir, bir derinlik kazanabilirsiniz.

Eğitim, ünvitersite, yüksek lisans, doktora konularınız varsa, oralarda iletişimler artar, yapılacak işler artar. Haberleşmeler olur.

Başka şehirlerle ve başka ülkelerle ilgili konuları da gündelik yaşamınıza taşıyor Merkür.

Tazminat, sigorta, vergi, vb sebepten kaynaklı bir davanız varsa, hukuki bir süreç işliyorsa, Merkür akrepte iken konu ilerleyebilir. Gelişmeler olabilir.

Merkür ile ilgili önemli bir yazımın linkini de paylaşayım sizlerle. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 6 Eylül’e kadar yengeç burcunda, 5.evinizde.

Bu döngünün genel ve burcunuza etkileri için tıklayınız :

Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020

6 Eylül’de aslan burcuna geçiyor Venüs. 6.evinize geliyor.

İş ortamında keyifli zamanlar olacaktır, arkadaşlık ilişkileriniz daha samimi bir hal alacaktır. Bedensel sağlık, fit olmak, sporla şekillenmek, sağlıklı beslenmek için bir başlatıcı etki olabilir bu transit.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars koç burcunda, 2.evinizde ilerlemeye devam ediyor.

7 Ocak 2021 tarihine kadar, uzuun bir süre 2.evinizde yer alacak.

Mars’ın koç transitinin etkileri burada : Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020 – 7 Ocak 2021

Bu ay Mars konusunda önemli bir gelişme var. 10 Eylül’de retroya giriyor.

Bu retro 15 Kasım’a kadar sürecek. Yani pek kısa bir zaman değil. O yüzden uyumlanmak, bu enerjiyi yönetmek, bu sürecin geçici olduğunu akılda tutarak stratejik olmak, Mars’ın fevri enerjisini dizginlemek gerekiyor.

Siz 2.ev konularında etki alacaksınız. Para kazanmak, algınızda zorlu bir mücadele haline gelmiş olabilir. Yaşadıklarınız size bu psikolojiyi, bu bakış açısını getirmiş olabilir.

Retroda bu düşünce kalıbınızı temizlemek yönünde çalışın ve aşırı çaba, aşırı beklenti halinden çıkın.

Oldurmaya çalışmayın. Gelirlerinizi büyütmek yönünde fazla bir odaklanma haliniz varsa, konuyu biraz serbest bırakın. Takıldığınız, odaklandığınız sorun büyür. Akışta kalmaya davet ediyor Mars retrosu hepimizi. Çünkü bir yavaşlama süreci olacak bu.


Eylül 2020 Ay Döngüleri :

2 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 10° Balık, Güneş 10° Başak

1.evinizde gerçekleşen bir dolunay. Size yeni kararlar getirmiş olmalı. Beklemede olan konular arasında netleşenler de olacaktır bu dolunay ile.

Bir yenilenme kararı almış olabilirsiniz hayatınızın bir alanında. Bir şeyi bitirme kararı almış olabilirsiniz. Bir vazgeçiş, bir kabule geçme yaşanmış olabilir.

Ya da belki de önemli bir uyanış. Çünkü Uranüs desteği var bu dolunayda.

17 Eylül : Başak Burcunda yeniay : Ay 25° Başak, Güneş 25° Başak

Yeniay 7.evinizde meydana geliyor. Satürn ile olumlu açıda gerçekleşen bir yeniay bu.

Güzel bir anlaşma, imzalı bir iş, bir kontrat getirebilir size.

Eşinizle, sevgilinizle, ilişkinizle ilgili güzel bir gelişme, bir başlangıç olabilir. Özellikle iş ve günlük düzen konularında.


Sağlıklı, keyifli, verimli bir ay olsun.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!