Eylül 2020 Astroloji Gündemi

Eylül 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

Eylül ayının gezegen transitlerini, yeniay ve dolunay döngülerini, ay içindeki önemli gezegen açılarını paylaşacağım bu yazımda. Her ay olduğu gibi ayın gökyüzü gündemine bakacağız.

Başlamadan evvel, Instagram sayfamı hatırlatayım : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca astrolojik danışmanlık almak, doğum haritası analizi yaptırmak isteyen okuyucularım için iletişim adresim : anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Güneş, 22 Eylül’e kadar başak burcunda olacak.

Bu transit için bir yazı yayınlamış bulunuyorum. Sürecin hem genel etkileri, hem burçlar bazında getirebilecekleri burada, tıklayınız :

Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

22 Eylül’de Güneş terazi burcuna geçiyor bu kez. İlişkiler, koçluk ve danışmanlıklar, iş birlikleri artıyor. Zamanı geldiğinde ayrı bir yazıda bu geçişi de konuşuruz.


Merkür, 5 Eylül’e kadar başak burcunda.

Transitin genel ve burçlar bazında etkileri için tıklayınız :

Merkür Başak Burcunda 20 Ağustos-5 Eylül 2020

5 Eylül’de terazi burcuna geçiyor Merkür. Güneş’in yanına geliyor. Terazi temalarında iletişimler, günlük işler getiriyor bize. İlişkiler, evliliğe, partnere dair konular, ortaklıklar, iş birlikleri, koçluklar, danışmanlıklar öne çıkıyor.

Merkür 27 Eylül’de tekrar burç değiştiriyor, akrep burcuna geçiyor. Bu süreçte ise daha çok parasal konular öne çıkacak. Bankacılık ve muhasebe işlemleri, finansal konular, sigorta, prim, vergi gibi konular, dağıtılması gereken haklar, mal paylaşımları, ortaklı işler gibi.


Venüs, 6 Eylül’e kadar yengeç burcunda.

Sürecin genel ve burçlar bazında etkileri için yazım burada, tıklayınız :

Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020

6 Eylül’de aslan burcuna geçiyor Venüs. Aşkla ilgili bir alana 🙂 Aslan aşk demek, flörtler demek, hayatın heyecanları, keyifleri demek. Ayrıca sanatsal konular, hobiler, etkinlikler, eğlenceler kutlamalar için güzel bir süreç olacak bu 🙂


Mars, bu ay da koç burcunda. Zaten 7 Ocak 2021’e kadar burada olacak, daha önce pek çok kez konuştuğumuz gibi.

Sürecin genel ve yükselen burçlar bazında etkilerini buradan görebilirsiniz :

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

10 Eylül’de retrosu başlıyor Mars’ın. Bu ay Mars’tan yana önemli gündemimiz bu. 14 Kasım’a kadar deneyimleyeceğiz bu retroyu. Yazı içerisinde retro etkilerini de görebilirsiniz.


İki önemli retro bu ay sonlanıyor ayrıca.

13 Eylül’de Jüpiter retrosu bitiyor. İleri hareketine geçiyor artık Jüpiter. Hızlanacak, derece derece ilerleyecek ve oğlak transitini Aralık ayında bitirecek artık. Jüpiter’in oğlak sürecinin son döngüsü.

Aynı şeyleri Satürn için de söyleyeceğim. Satürn de oğlakta iken yapacağı son retroydu bu. 29 Eylül’de sonlanıyor. Artık Satürn’ün oğlak transitinin de son dönemine giriyoruz. Aralık ayı itibariyle, bu transit de bitecek ve Satürn kova burcuna geçecek.


Eylül 2020 Ay Döngüleri :

2 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 10° Balık, Güneş 10° Başak

17 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 25° Başak, Güneş 25° Başak


Eylül 2020 Destekleyici Açılar :

Eylül 2020 Zorlayıcı Açılar :

Güzel bir Eylül olsun hepimiz için.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!