17 Eylül 2020 Başak Burcunda Yeniay

17 Eylül 2020 Başak Burcunda Yeniay

17 Eylül Perşembe günü, Türkiye saati ile 14:00’de, başak burcunun 25 derecesinde bir yeniay meydana geliyor sevgili okuyucularım.

Oğlak burcunda transit eden Satürn ve Pluto’dan uyumlu üçgen açılar alan bir yeniay bu. Hatta Satürn’den tam bir üçgen açı alıyor. Derece farkı dahi yok. Satürn oğlak burcunun 25 derecesinde yer alıyor halihazırda.

Yeniay, Güneş ve Ay’ın kavuşumudur. Bir burcun aynı derecesinde bir araya gelmeleridir.

Bir tohum enerjisi taşır yeniaylar. Yeni niyetlere, planlara, girişimlere, kararlara, yeni gelişmelere işaret ederler.

Bakalım, bu yeniay neler söylüyor bize ? Yeniayın an haritası şöyle :

Başak burcunda bir yeniay olduğu için, sağlık ve hizmet alanlarında, hijyen konusunda, içinde bulunduğumuz pandemi konusunda, sağlık sektörü ve çalışanları ile ilgili konularda yeni gelişmeler yaşayacağımızı anlayabiliriz buradan.

Günlük hayatımızı da anlatır başak burcu.

Sağlığımız için, hijyenimiz için, pandemi sürecini daha iyi yönetebilmek için günlük hayatımızı düzenleyecek yeni gelişmeler olacaktır bu yeniay ile. Otoritenin yeni uygulamaları olacaktır.

Oğlak burcunda yer alan Satürn, zaten doğrudan otoriteyi, kısıtları, kuralları, çerçeve belirlemeyi, düzene koymayı, kural koymayı anlatıyor. Dolayısıyla virüs ile mücadelede bir şeylerin yeniden düzenleneceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Hastaneler ve sağlık personelleri, hakları, çalışma şekilleri, sunulan hizmetler, tedavi için yapılanlar konusunda da yeni gelişmelere açık olduğumuz bir dönemdeyiz.

Bunun dışında işimiz, rutinlerimiz, görevlerimiz, hizmet sunduğumuz alanlar başak burcu temalarıdır. Demek ki işimizde de yenilikler yapabileceğimiz bir yeniay döngüsüne giriyoruz. Hizmetlerimizi, hizmet kalitemizi, sunduğumuz hizmetin çeşitliliği, iş yapma şeklimizi yenileyebiliriz. Verimliliğimizi artıracak yeni fikirleri hayata geçirebiliriz yeniay sonrasında.

Toprakla, tarımla, hasatlarla ilgili konular da artacaktır başak etkisiyle.

Yeniayın an haritasında yay burcu yükseliyor. Bu da ülkeler arası konularda yeni düzenlemelerin olabileceğini anlatan bir gösterge. Özellikle ulaşım, hareketlilik, seyahat serbestliği gibi konularda.

Bu yeniayda, Güneş ve Ay haritanın 10.evinde. Otorite vurgusunun, kuralların, gerekliliklerin, yeni düzenlemelerin altını çizen bir yeniay geliyor. Güneş ve Ay’a karşıt konumda olan Neptün, pandemiyi, virüsü ve süreç ile ilgili olarak yapılması gerekenleri anlatıyor.

Ama bir yandan oldukça pozitif açılar da gördüğümüz için, güzel bir yeniay bu esasen. Olan hayrımıza olacaktır. Pandeminin devam ediyor olması sebebiyle, yapılması gerekenler yapılacaktır.

Ayrıca iş ve günlük düzen, verimlilik, üretmek, sunmak, hizmetleri çeşitlendirmek, daha iyi çalışmak, daha başarılı olmak, işin kalitesini artırmak adına oldukça verimli bir yeniay. Satürn ve Pluto’nun desteğiyle, ayağı son derece yere basan, akılcı, hayalperestlikten uzak, mantıklı, verimli, işe yarayacak yeni uygulamalar geliyor bu yeniay ile.

Şimdi yeniayın etkilerine burçlar bazında bakalım. Tabii ki okurken yükselen burcunuza öncelik veriniz. Bu hatırlatmayı hep yapıyoruz. Asıl önemli olan yükselendir. Çünkü yükselenimiz haritanın başlangıç noktasıdır, 1.evimizdir.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz. Çok daha fazla şey paylaşıyorum Instagram sayfamda : astroloji.anlatburcak

 

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Yeniay 6.evinizde gerçekleşiyor.

Çalışma hayatının içindeyseniz iş ortamınızla, görev tanımızla, günlük düzeninizle, çalışma şeklinizle ilgili yeni gelişmeler olabilir. Yönetim yeni düzenlemeler yapabilir.

Verimliliğinizi ve kazancınızı artıracak yeni şeyler başlatabileceğiniz, daha çok üretebileceğiniz, daha faydalı olabileceğiniz, gelirlerinizi artırabileceğiniz, güzel bir yeniay bu.

Yeni iş fırsatları da doğabilir. İş arayan okuyucularım için destekleyici etkilerin olduğunu söyleyebilirim. Ama tabii doğum haritanıza bağlı her şey. Burada genel olarak konuşabiliyoruz. Güzel etkileri değerlendirin ve başvurularınızı artırın, çevrenize haber bırakın mümkün olduğunca.

Evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili düzenlemeleriniz olabilir günlük hayatınızın içinde ya da yoksa bir evcil hayvan edinebilirsiniz.

Sağlığınız, bedensel kuvvetiniz, beslenme düzeniniz için yapacağınız yeni şeyler de olabilir yeniay sürecinde.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Yeniay 5.evinizde gerçekleşiyor.

Çocuklarınızın sağlığı ve hijyeni için, günlük yaşam kaliteniz için yeni kararlarınız olabilir.

Yaratıcılık ve verimlilik konusunda destekliyor bu yeniay sizi. İşinizde son derece güzel üretimleriniz, sunumlarınız olabilir. Güzel şeyler yapabilirsiniz, yöneticiler tarafından oldukça beğenilecek iyi fikirler bulabilirsiniz.

Aşk hayatınızda yeni gelişmelerin olabileceği bir yeniay süreci. Aşk, sanat, yaratım, yaratıcılık temaları bu evde yer alıyor.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için de iyi bir yeniay. Gönlünüze göre olsun.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Yeniay 4.evinizde gerçekleşiyor.

Evinizle, yaşadığınız yer ile, kira, alım satım konuları ile, mülklerinizle, ailenizle ilgili konular üzerinden etki alıyorsunuz. 4.evde bu temalar var.

Taşınma planı olanlar değerlendirebilir bu döngüyü. Satürn etkisiyle, uzun süre oturacağınız bir eve taşınabilirsiniz.

Ev yaşamınız ve günlük düzeniniz üzerinden yenilikler geliyor. Bireysel yaşamınız doğrultusunda olasılıkları türetebilirsiniz. Aile içinde bazı yenilikler de başlayabilir. İşe başlayan aile bireyleri olabilir.

Evinizde bazı düzenlemeler yapabilirsiniz. Bir arınma, bir temizlenme, bir şeyleri düzene koyma açısından harika bir etki alıyorsunuz. Fazlalıkları evden çıkarmak, temizlikler yapmak, kışlık hazırlıkları yapmak için uygun günler.

Ailenizle, aile büyükleri ile ilgili konularda, özellikle sağlık konusunda destekleyici bir yeniay. Şifalı bir yeniay. Sağlık sorunlarınız, hastane konularınız varsa, olumlu gelişmeler olabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

3.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. Güzel de bir yeniay.

3.evin anlattığı iş alanlarında faaliyetleriniz varsa, başarılı işler, verimli projeler üretebileceğiniz bir yeniay süreci bu. Nedir 3.evin anlattığı işler ? Pazarlama, reklam, tanıtım, halkla ilişkiler, iletişime dayalı faaliyetler, satış, e-ticaret, online faaliyetler, sosyal medya, ayrıca eğitim ve danışmanlıklar.

Kardeşlerinizin yaşamında yenilikler olabilir bu yeniay ile. Düzen değişiklikleri yaşayabilirler. İş değiştirebilirler. İşe başlayabilirler. Günlük hayatları değişebilir.

Yakın çevreniz ile konular öne çıkıyor genel olarak. Kısa mesafede, size yakın olan bir yer ile bir bağlantınız başlayabilir. Bir konu için düzenli olarak gitmeye başlayabilirsiniz.


Aslan ve Yükselen Aslan :

2.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. Kazançlarınız, maddi olanaklarınız açısından iyi bir yeniay.

Bir iş fırsatı doğabilir, bir gelir kapısı açılabilir, bir hobiniz işe dönüşebilir. Yaratıcı bir fikir, kazancınızı artırabilir. Oldukça pozitif etkiler var. Dikkat etmeniz gereken şey abartıya ve fazla iyimserliğe kapılmamak. Üretmeye, verime ve sonuca odaklanmak.

Parasal konularda bir hareketlilik başlıyor. Akılcı, sağlam, güzel yatırımlarınız da olabilir bu yeniay ile.

Günlük yaşam kalitenizi yükseltecek, bedensel sağlığınızı kuvvetlendirecek yönde alışverişler, satın alacağınız bir şeyler de olabilir bu süreçte.


Başak ve Yükselen Başak :

Yeniay 1.evinizde gerçekleşiyor. 1.ev temel olarak başlangıçlarla, yeni döngülerle, yeni sayfalarla ilgili bir ev. Yeniay da aynı enerjide olan bir gök olayı. Yenilikleri ve başlangıçları anlatıyor.

Kendinize, yaşamınıza, günlük hayatınıza, ilişkilerinize, işinize, pek çok şeye dair yeni kararlarınız olabilir. Çalışmıyorsanız işe başlayabilirsiniz. Bir eğitim başlayabilir. Yeni bir ortama girebilirsiniz. Her konuda olabilir alacağınız etkiler.

Sağlık sorunlarınız varsa, çözüm getirecek bir tedavi başlayabilir.

Gündelik yaşamınızda düzene koyacağınız konular olabilir. Yaşam kalitenizin, verimliliğinizin artacağı, güzel bir süreçtesiniz. Yenileneceğiniz bir yeniay döngüsü geliyor.


Terazi ve Yükselen Terazi :

12.evinizde meydana geliyor yeniay.

Bir şifalanma getirecektir bu yeniay size. Fiziksel ya da ruhsal anlamda rahatsızlık yaratan bir hal, bir durum, bir sorun çözüm yoluna girebilir.

Fiziksel anlamda özellikle ayaklarla ilgili sorunlar çözülebilir.

Psikoloji alanı, ruhsal konular, terapiler bu ev kapsamında. Bir terapiye başlama isteğiniz varsa, yeniay ile böyle bir yenilik, bir açılım olabilir hayatınızda.

Sağlık alanında, hastanelerde, medikal alanlarda işe başlayanlarınız da olacaktır.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

11.evinizde bir yeniay meydana geliyor.

Yeni insanlarla tanışabileceğiniz, yeni ortamlara girebileceğiniz, özellikle iş konusunda yeniliklerin olabileceği, ekiplere, gruplara katılabileceğiniz bir yeniay etkisi alıyorsunuz. Sosyal hizmetler, topluma hizmet sunan devlet birimleri olarak söyleyebileceğimiz kurumlar, yapılar olabilir özellikle.

Arkadaş çevrenizde de yeni gelişmeler olabilir. İş sebebiyle düzeni değişenler, yeni başlangıçlar yapanlar olabilir.


Yay ve Yükselen Yay :

10.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor.

İşinizle ilgili değişimlere açıksınız bu döngüde. Yeniay ve sonrasındaki 15 günlük süreçte etkiler yoğun. Yönetimin yapacağı bazı düzenlemeler olabilir. Yöneticiler değişebilir, yeni kural ve uygulamalar gelebilir.

Aile büyüklerinin sağlığı, hijyeni, günlük yaşam kalitesi açısından sizin yapacağınız yeni şeyler olabilir. Destekleyici bir yeniay.

İşinizde otoritenin desteğini alabileceğiniz bir dönem. Başarılı işler yapabilir, yükselebilir, yeni görevler üstlenebilirsiniz.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Yeniay 9.evinizde meydana geliyor.

Eğitim hayatınızda, akademik çalışmalarınızda, yurt dışı bağlantılı işlerde, şehirler arası konularda, uzakta yaşayan akrabalarınız ve dostlarınızla ilgili konularda, hukuksal bir meseleniz varsa eğer, dava süreciniz ile ilgili konularda yeni ve pozitif gelişmeler meydana gelebilir.

Sağlıkla ilgili bir eğitime başlayabilirsiniz. İşteki verimliliğinizi artıracak yeni eğitimler olabilir. Bir iş seyahati gündeme gelebilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

Yeniay 8.evinizde gerçekleşiyor.

Borçları yapılandırmak, ödeme planı oluşturmak, devlet bağlantılı parasal konularda bir ödeme düzeninin oluşması gibi gelişmeler olabilir eğer bu tür durumlar varsa yaşam resminizde.

İşinizle ilgili bir tazminat, sigorta konusu varsa, lehinize olacak yeni şeyler olabilir.

Ortak kazançların ve hasat gelirlerinin paylaşımı gibi konular da gündeme gelebilir aile içinde.

Bunun dışında boşanma sürecinde olanlar mal paylaşımları ve nafaka konusunda uzlaşmaya varabilirler.


Balık ve Yükselen Balık :

7.evinizde bir yeniay gerçekleşiyor. Haritamızda bu alan ilişki, evlilik ve ortaklıklarla ilgili.

Sağlam ve sağlıklı bir ilişkisi olanlar, evlilik yönünde karar alabilirler, hatta adım atabilirler. Söz, nişan ya da nikah yapılabilir. Aileler tanışabilir ya da siz partnerinizin ailesi ile tanışabilirsiniz, onu kendi ailenizle tanıştırabilirsiniz. İlişki daha ciddi bir boyuta taşınabilir.

İş hayatınızda ortaklıklar ya da proje bazlı iş birlikleri doğabilir.

Sağlık sorunlarınız varsa, bir konuda tedaviye ihtiyacınız varsa, ‘iyi ki’ diyeceğiniz, başarılı, deneyimli hekimler çıkabilir karşınıza.

Partnerinizin iş hayatında ve günlük yaşam düzeninde değişimler de olası.


Eylül ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor, tıklayınız.

Eylül 2020 Astroloji Gündemi

 Koç Burcu Eylül 2020, Boğa Burcu Eylül 2020, İkizler Burcu Eylül 2020,

Yengeç Burcu Eylül 2020, Aslan Burcu Eylül 2020, Başak Burcu Eylül 2020,

Terazi Burcu Eylül 2020, Akrep Burcu Eylül 2020, Yay Burcu Eylül 2020,

Oğlak Burcu Eylül 2020, Kova Burcu Eylül 2020, Balık Burcu Eylül 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020

Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Merkür Terazi Burcunda 5-27 Eylül 2020

Venüs Aslan Burcunda 6 Eylül-2 Ekim 2020

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Yeniay güzel değişimler getirsin hepimize !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!