13-19 Haziran 2022 Astroloji Gündemi

13-19 Haziran 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Bu hafta bir dolunay deneyimleyeceğiz. Yay burcunun 23 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek.

Bizi dengeye ve düzene çağıran önemli bir dolunay.

Hem genel resimde neler anlattığını, hem burçlar bazında nasıl ihtimallere işaret ettiğini görmek için dolunay yazımı tıklayabilirsiniz. Linkini buraya bırakıyorum ↓↓

14 Haziran 2022 Yay Burcunda Dolunay

Bu hafta Merkür’ün ikizler transiti başlıyor ayrıca.

Şimdi haftanın detaylarına bakalım.Öncesinde → Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak

Instagram hesabımda buraya nazaran çok daha fazla şey paylaşıyorum.13-19 Haziran haftasının başlıca gelişmeleri :

13 Haziran günü 18:26’da Merkür ikizler burcuna geçiyor. Bir süre önce yine buradaydı. İkizler burcunda iken bir retroya başlamış, boğa burcuna kadar gerilemişti.

Retro boğada sonlandı, Merkür hızlandı. Şimdi yeniden ikizler burcunda olacak.

Bu transit 5 Temmuz’a kadar sürecek.

Haziran ayı yorumlarınızda Merkür’ün ikizler döneminin sizlere neler getirebileceğini görebilirsiniz. Konu için ayrı bir yazım da gelecek inşallah.

Aylık yorumlarınızın linklerini aşağıya bırakıyorum. İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz ↓↓

Haziran 2022 Astrolojik Gündemi

Koç Burcu Haziran 2022, Boğa Burcu Haziran 2022, İkizler Burcu Haziran 2022,

Yengeç Burcu Haziran 2022, Aslan Burcu Haziran 2022Başak Burcu Haziran 2022,

Terazi Burcu Haziran 2022, Akrep Burcu Haziran 2022, Yay Burcu Haziran 2022,

Oğlak Burcu Haziran 2022, Kova Burcu Haziran 2022, Balık Burcu Haziran 2022


13-19 Haziran haftasının gezegen açıları :

15 Haziran : Mars Kiron kavuşumu : Mars 15° Koç, Kiron 15° Koç

Onarmak, iyileştirmek, güçlendirmek, hareketlendirmek ve daha iyi bir versiyonuna dönüştürmek istediğimiz şeyler için yeni niyetlerle yükseliyoruz 🙂 Canlanıyoruz. Güzergahımızı oluşturup harekete geçiyoruz artık. Enerjisi yüksek bir haftadayız.

16 Haziran : Güneş Satürn üçgeni : Güneş 25° İkizler, Satürn 25° Kova

Satürn’ün uyumlu açıları, sağlamlaştırmak, kuvvetlendirmek, düzenek koymak, sistematize etmek gibi anlamlara geliyor.

İşimizde ya da kişisel hayatımızda, herhangi bir konuda düzenlemek, daha sistemli hale getirmek, istikrar yaratmak, düzen yaratmak, sabit bir çerçeve kurmak istediğimiz konular için yeni şeyler yapabiliriz.

Ayrıca otoriteden, üstlerden, yöneticilerden, konum sahibi kişilerden, hocalardan, eğitmenlerden yana güzel şeyler olabilir. Destekler alabiliriz. İşimizi kolaylaştıracak, yolumuzu güzelleştirecek kişiler olabilir.

16 Haziran : Güneş Neptün karesi : Güneş 25° İkizler, Neptün 25° Balık

Güneş Neptün karesi ile yanılgılarımızı fark ediyoruz. İşimizde, ilişkilerimizde beklentilerimizi gözden geçireceğimiz bir zamandayız.

Yaptığımız işlerde istediğimiz sonucu vermeyen çabalardan vazgeçiyoruz. ‘Bu şey işe yaramıyor. Öyleyse boş yere yapmayayım.’ diyoruz. Çözüm yaratacak yönde neler yapabileceğimize bakmaya başlıyoruz.

İlişkiler içinde neler olabilir ?

Zihnimizde idealize ettiğimiz, olduğundan daha farklı, daha iyi olduğunu düşündüğümüz kişilere dair farkındalıklar yaşayabiliriz. Onları daha iyi tanımamıza vesile olacak deneyimler yaşayabiliriz.

Hiç kimse mükemmel değildir. Kimsenin kusursuz ve bütünüyle mükemmel olmadığını hatırlatıyor evren bize bu hafta.

16 Haziran : Venüs Kuzey Ay Düğümü kavuşumu : Venüs 22°Boğa, Kuzey Ay Düğümü 22°Boğa

İlişkilerde dengeyi bulmanın önemini görüyoruz bu kavuşum ile. Kuzey Ay düğümü temasları kadersel değişimleri temsil eder. Venüsyen konularda kadersel olarak neyin nasıl olması gerekiyorsa, deneyimler o yöne taşıyacaktır bizi.

İlişkiler üzerinden etki alıyoruz. Evlilik, ikili ilişkiler, arkadaşlıklar, dostluklar, iş arkadaşlıkları, aile içi bağlar, hepsini düşünebilirsiniz ilişkiler derken.

Hangi ilişki içinde doğru mesafe ne ? Hem bağ kurduğumuzu hissedebileceğimiz, hem de üzülüp incinmeyeceğimiz sağlıklı mesafe ne ? Kiminle nasıl bir iletişimimiz olmalı ? Uzaklaşmamız gereken kişiler var mı ? İşte buralara bakalım tam olarak. Bağlarımızı, kurduğumuz ilişkileri gözden geçirelim.

Her şey olması gereken haliyle ilerliyor hayatın içinde. Olana izin verelim.

19 Haziran : Venüs Satürn karesi : Venüs 25° Boğa, Satürn 25° Kova

İnsan ilişkilerimiz içinde sınırları ayarlamak, kime ne kadar yakın olabileceğimizi iyi hesap etmek, dengede ve kendi merkezimizde olmak, kimseyi merkezimize almamak, kimseden yana büyük  beklentiler içinde olmamak, samimiyette ve yakınlıkta ölçüyü tutturmak işimizi kolaylaştırır her zaman.

İşte Venüs Satürn karesi bu konularda farkındalık kazanmamızı sağlayacak deneyimlere ve dialoglara işaret ediyor. Arkadaşlıklar, ahbaplıklar, iletişimler içinde dengeye gelmemizi istiyor bizden.

19 Haziran : Venüs Neptün altmışlığı : Venüs 25° Boğa, Neptün 25° Balık

Çok sevdiğimiz bir görünümdür bu. Çünkü Neptün uyumlu açılarında Venüs’ün üst oktavıdır. Annesi gibidir 🙂 Daha güçlü, daha büyük bir Venüsyen etki gibidir. Bu iki gezegenin de doğası sevgiyi, hoşgörüyü, uzlaşmayı, uyumu, derinliği, anlayışı, empatiyi simgeler. Sanatsal konular, yaratıcılık, ilham, ruhsal derinliği olan şeyler de yine Venüs ve Neptün ile ilgili.

Bu güzel açı neler söylüyor bize ? İlişkiler içinde anlaşmazlıklar aşılabilir diyor. Uzlaşmalar olabilir diyor. Af dilemek, kendinizi anlatmak ve telafi etmek istediğiniz durumlar için değerlendirebilirsiniz bu yumuşacık, sevgi açısını 🙂

Sanatsal işler, yaratıcılık gerektiren üretimler için de nefis bir görünüm !


Her bir gün için detaylar şöyle :

13 Haziran 2022 Pazartesi

Ay 00:39-01:31 arasında boşlukta. 01:31’de yay burcuna geçiyor.

Ay’ın transiti ile yay temaları ön planda bugün. Uzaklar, yolculuklar, yurt dışı bağlantısı olan işler, şehirler arası konular öne çıkıyor.

İthalat, ihracat, gümrük, turizm, basın, yayıncılık, medya, sosyal medya alanlarında faaliyetleri olanlar için hareketli bir gün diyebilirim.

Günün ilk yarısında Ay Jüpiter üçgeni ile hayli şanslıyız 🙂 Gün rahat akıyor. Yolculuklar için iyi bir sabah. Parasal anlamda bereketli bir sabah.

Akşam ve gece saatlerinde Ay, Mars Kiron kavuşumu ile uyumlu açılarda. Onarmak ve daha iyi hale getirmek istediğimiz şeyler için yeni niyetler doğuyor içimizde. Harekete geçmek için de iyi bir akşam.


14 Haziran 2022 Salı

Ay yay burcunda ilerliyor. Dolunay günündeyiz !

14:51’de yay burcunun 23 derecesinde bir dolunay meydana geliyor. Dolunayın ardından Ay’ın önündeki ilk açı Satürn ile uyumlu bir altmışlık. Bu çok güzel bir görünüm. Bizi dengeye ve düzene çağıran bir dolunay deneyimliyoruz.

Akşam üstü saatlerinde Ay Neptün karesini görüyoruz. Şu ana dek objektif şekilde değerlendiremediğimiz konularda farkındalıklar geliyor.

Ay 17:58 sonrasında boşlukta. Yay burcunda iken başka bir açı almayacak.


15 Haziran 2022 Çarşamba

Ay 01:13’e kadar yay burcunda ve boşlukta. 01:13’te oğlak burcuna geçiyor.

Çalışkan, disiplinli, görev odaklı bir burçtur oğlak. Tam da böyle bir moda taşıyor Ay bizi.

Günün ilk yarısında Ay Jüpiter karesi ile evhamlı bir ruh halinde olabiliriz. Çünkü oğlağın böyle bir tabiatı var. Ay duyguları nasıl yaşadığımızı gösterir. Oğlakta olunca korkular yüzeye çıkıyor. Jüpiter karesi ise bir büyüteç etkisi. Kendimizi stres altına sokmayalım.

‘İşler yetişecek mi ? Rapor istediğim gibi olacak mı ? Toplantı iyi geçecek mi ?’ Biraz böyle bir enerjisi var günün. Sorumluluklar ön planda.

Akşam ve gece saatlerinde Ay, Mars Kiron kavuşumuyla kare açılarda. Uyumsuz açılar bunlar. İletişimlerimizde sakin ve toleranslı olalım. Sakarlıklar olabilir, aceleci davranmayalım. Akşamın yüksek bir enerjisi var. Kontrollü olalım.


16 Haziran 2022 Perşembe

Ay gün boyunca oğlak burcunda.

Günün ilk yarısında Ay, Venüs ile üçgen açıda. Venüsyen, güzel bir sabah. Arkadaşlıklar, dostluklar, ikili ilişkiler içinde keyifli şeyler yaşayabiliriz. Giyim, kozmetik, parfüm alışverişleri, güzellik, bakım işleri için, dekorasyon amaçlı yapılacak şeyler için uygun bir sabah.

Bugün Venüs, kuzey Ay Ay düğümü ile birlikte ilerliyor. Ay öğle saatlerinde bu kavuşum ile temas ediyor. İlişkilerde, iletişimlerde, sanatsal konularda, yaratıcılığa dayalı işlerde, alışverişlerde renkli bir gündeyiz.

Akşam saatlerinde Ay, Pluto ile kavuşumda. Kendi içimizde bizi aşağı çeken düşünceleri, duyguları gözden geçirebiliriz. Gücümüzü küçümsediğimizi, aslında yapabileceğimiz çok şey olduğunu fark edebiliriz.

21:41 sonrasında Ay boşlukta. Oğlak burcunda iken başka bir açı almayacak.


17 Haziran 2022 Cuma

Ay 00:44’e kadar oğlak burcunda ve boşlukta. 00:44’te kova burcuna geçiyor.

Sabahın ilk saatlerinde Ay, ikizler burcunda ilerleyen Merkür ile uyumlu açıda. Uyandığımızda güzel bildirimler görebiliriz telefonumuzda 🙂 Beklediğimiz mailler gelmiş olabilir. İrtibat kurmak, haberleşmek, bildirim yapmak, söylemek istediklerimizi paylaşmak için güzel bir sabah.

Günün ilk yarısında Ay Jüpiter altmışlığını görüyoruz ayrıca 🙂 İşimizde, kişisel konularımızda şanslı, akışkan bir gündeyiz. Yaptığımız şeyler güzelce ilerleyebilir, istediğimiz sonuçları alabiliriz.

Akşam ve gece saatlerinde Ay, Kiron ile uyumlu bir altmışlık açıya ilerliyor olacak. Çözüme kavuşacak, şekle girecek konular olabilir. Şanslı hissedeceğimiz şeyler olabilir. Bir şeyler iyileşiyor, güzelleşiyor bu akşam.


18 Haziran 2022 Cumartesi

Ay günün tamamında kova burcunda. Eğitimler, kurslar, grup çalışmaları, ekip faaliyetleri için çok güzel bir gün. Gruplar içinde rol alabiliriz. Etkinliklere, aktivitelere katılabiliriz. Başkalarıyla birlikte yapacağımız şeyler olabilir.

Sabahın ilk saatlerinde Ay Mars altmışlığı ile enerjimiz yüksek, motivasyonumuz yerinde 🙂 Sportif faaliyetler için harika bir sabah.

Günün ikinci yarısında Ay, Venüs ile kare açıda. Ayrıca Satürn ile kavuşuyor. Venüs Satürn karesini çalıştırıyor bu irtibatlar ile.

İnsan ilişkilerimiz içinde sınırları ayarlamak, kime ne kadar yakın olabileceğimizi iyi hesap etmek, dengede ve kendi merkezimizde olmak, kimseyi merkezimize almamak, kimseden yana büyük  beklentiler içinde olmamak, samimiyette ve yakınlıkta ölçüyü tutturmak işimizi kolaylaştırır her zaman.

İşte Venüs Satürn karesi ve Ay’ın bu kare ile temasları bu konularda farkındalık kazanmamızı sağlayacak deneyimlere ve dialoglara işaret ediyor. Arkadaşlıklar, ahbaplıklar, iletişimler içinde dengeye gelmemizi istiyor bizden.

İlişkiler içinde ciddiyet, mesafe, özen, kişisel alana saygı ! Buraların altını çiziyor bugün gökyüzü.

Akşam saatlerinde şahane bir Ay Güneş altmışlığı geliyor. Ruhsal anlamda dengeye geliyoruz. Duyguların aslında çoğu zaman aklın gerisinde olması gerektiğini fark ediyoruz. İlişkiler içinde bir toparlanma var ayrıca.

21:50 sonrasında Ay boşlukta. Kova burcunda iken alacağı başka bir açı bulunmuyor önünde.


19 Haziran 2022 Pazar

Ay 02:01’e kadar kova burcunda ve boşlukta. 02:01’de balık burcuna geçiyor.

Balığın dingin atmosferindeyiz. Tam bir Pazar modu yaşıyoruz.

İletişimler, yazışmalar için günün ilk yarısını, özellikle öğle saatlerini öneremeyeceğim. Çünkü Ay’ın Merkür ile uyumsuz bir açısı var.

Dialogları günün ikinci yarısına bırakmak daha iyi olabilir bizim için.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Venüs boğa, Mars koç, Güneş ikizler burcunda ilerliyor. Tüm bu transitleri anlattığım yazılarım var.

Aşağıda linklerini görebilirsiniz ↓↓

Venüs Boğa Burcunda 28 Mayıs-23 Haziran 2022

Mars Koç Burcunda 25 Mayıs-5 Temmuz 2022

Güneş İkizler Burcunda 21 Mayıs-21 Haziran 2022

Büyük iyicil, şansın, güzelliklerin gezegeni Jüpiter 11 Mayıs’tan bu yana koç burcunda.

28 Ekim tarihine kadar sürecek olan bu transit genel olarak neler getirebilir, nasıl anlamlara geliyor, kimler nasıl etkiler alıyor, Jüpiter yazımdan bütün detayları görebilirsiniz ↓↓

Jüpiter Koç Burcunda 11 Mayıs-28 Ekim 2022

Güzel bir hafta diliyorum hepimiz adına ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!