Kova Burcu Haziran 2022

Kova Burcu Haziran 2022

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Haziran ayı yorumlarımla geldim !

Bu ay hayatınızda ne tür konular gündeminizde olabilir, genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz, etraflıca bakalım.

Öncelikle buraya Haziran ayının astroloji gündemini bırakıyorum. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Haziran 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 5.evinizde.

4.ev dönemi ile mukayese edecek olursak Güneş’in bu transiti çok daha keyifli olabilir sizin için.

5.ev şanslar, güzellikler, keyifler demektir. Hayattan keyif almak, eğlenmek demektir. Geziler, etkinlikler, hobiler, spor, sanat, aktiviteler, eğlenceler, alışverişler, tatiller bu evin temaları arasındadır.

O yüzden yaşam enerjinizi yükseltecek şeylerin geleceğini söylüyor olabilir bu Güneş 🙂 Daha çok gezeceğiniz, daha çok sosyalleşebileceğiniz, ilgi alanlarınızda güzel etkinliklere katılabileceğiniz, renkli bir zaman.

Hobilerinizde yeni şeyler yapabilirsiniz ayrıca. İlgili konularda eğitim almak isteyebilirsiniz.

Hobilerinizden gelir etmeye başlayabilirsiniz.

Çocuklar da 5.ev temasıdır. Çocuklarınızla, yeğenlerinizle, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili güzel şeyler olabilir. Onlarla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Onlardan yana yaşayacağınız sevinçler olabilir. Müjdeler gelebilir 🙂

Güneş 21 Haziran’da yengeç burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

İş hayatınızla ilgili konular öne çıkmaya başlıyor. İşiniz ve kişisel yaşamınız konusunda hızlı, hareketli, tempolu bir süreç. Günlük olarak yapmanız gerekenler artabilir. Düzenli olarak yapacağınız şeyler başlayabilir.

Yeni iş fırsatları doğabilir. Bir işin sahibi/patronu iseniz, yeni çalışanlar eklenebilir ekibinize. Bir şirkette yönetici iseniz yeni astlarınız olabilir. Astlarınızla ilgili konularınız, gündemleriniz olabilir.

Evinizde destek almak istediğiniz bir konu varsa, temizlik, bakım, vb gibi, birileri ile anlaşabilirsiniz. Düzenli olarak evinize gelmeye, size hizmet vermeye başlayabilirler.

Sağlığınızı güçlendirmek, bedensel kuvvetinizi artırmak, daha iyi yaşamak için değiştireceğiniz şeyler olabilir ayrıca. Örneğin beslenme düzeniniz gibi.


Merkür 3 Haziran’a kadar boğa burcunda ve retroda. 5.evinizde.

3 Haziran’da sonlanıyor Merkür retrosu. Merkür boğa burcunda ileri hareketine başlıyor.

13 Haziran’a kadar boğada ve 4.evinizde olacak.

Ev, konut, arsa, arazi alım satım-kiralama gündemi olanlar araştırmalarını yapabilirler. İrtibatlar, anlaşmalar olabilir. İmzalar atılabilir.

Ailenizle para gündemleriniz olabilir. Çünkü bu bir boğa transiti ve boğa burcu parayı simgeler. 4.ev ise aileyi temsil eden bir alan.

Aile büyüklerinizle birlikte karar vereceğiniz parasal konular olabilir.

Aile, ev ve para şeklinde tarif edebilirim sizin için bu dönemin ana çerçevesini.

13 Haziran’da Merkür ikizler burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

Etkinlikler, aktiviteler, sanat gösterileri, konserler, müzikli ortamlar, kutlamalar, partiler, organizasyonlar 5.evin konusudur.

Merkür burada transit ederken, hayatınızdaki hareketi, eğlenceyi artırmak, gezmek, sevdiklerinizle bir araya gelmek isteyebilirsiniz.

Kutlamalar gündeme gelebilir. Davet edileceğiniz bir yer olabilir. Sizin bir kutlamanız olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 28 Mayıs’ta boğa burcu transitine başlıyor. 23 Haziran’a kadar boğada olacak. Yani 4.evinizde.

Bu kez aileniz ve evinizle ilgili konularda çok güzel bir Venüsyen dönem başlıyor.

Aile içinde gündem konularınız ne ise, o konularda güzel şeyler olabilir.

Eviniz için planlarınız varsa, bunları hayata geçirebilirsiniz.

Yeni eşyalar alabilirsiniz. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz.

Ev arayışınız varsa, kendinize uygun bir ev bulabilirsiniz. Ev sahibinizle iletişimlerde anlaşmazlıklar yaşandıysa uzlaşmaya varabilirsiniz.

Aile köklerinizden, aile büyüklerinizden gelecek güzellikler olabilir. Mis gibi bir Venüs transiti.

23 Haziran’da ikizler burcuna geçiyor Venüs. 5.evinize geliyor.

Bu evin nasıl temaları var ? Nelerle ilgili bu ev ? Aşk, flörtler, yaratıcı konular, yaratım enerjisi, çocuklar, bebekler, hamilelik konuları, hobiler, kurslar, sanatsal etkinlikler, gösteriler, konserler.

Venüs ile bu temalarda çok güzel şeyler olabilir. Keyifli şeyler yapabilirsiniz.

Gösterilere, konserlere gidebilirsiniz. Bir kurs başlangıcınız olabilir. Sanatsal meşguliyetleriniz varsa ortaya yeni güzel şeyler çıkarabilirsiniz. Bunları güzelce tanıtabilirsiniz.

Çocuklarınızla ilgili güzel şeyler olabilir. Onların başlangıçları olabilir. Kurslara katılabilirler. Etkinlikler içinde keyifli vakitler geçirebilirler.

Yakınlarınızdan, arkadaş ya da akraba çevresinden hamilelik haberleri gelebilir.

Çok güzeldir Venüs geçişleri 🙂 5.evin de böyle renkli temaları var 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor. 3.evinizde. Haziran ayı boyunca aynı yerde olacak.

Bu ev iletişim ağımızı, haberleşmelerimizi ve mesleki anlamda iletişime dayalı faaliyetlerimizi simgeler.

Mars ile bu dönemde neler olabilir ?

Yazışmalar, görüşmeler, haberleşmeler, iletişimler artabilir.

Mülakatlarınız olabilir. Devlet bağlantılı konularınız varsa bildirimler gelebilir. Beklediğiniz mailler, cevaplar gelebilir. İrtibat kuracağınız, ulaşacağınız, görüşeceğiniz kişiler olabilir.

Yazmak, yayınlamak, bilgiyi paylaşmak, website, sosyal medya, online işler gibi çalışmalarınız varsa bunlar Mars ile hızlanabilir. Bu alanlarda Mars’ın cesareti ve motivasyonu ile yeni şeyler deneyebilirsiniz ayrıca. Tarzınızda, iş yapma şeklinizde değişimler olabilir. Yenilikler yapabilirsiniz.

3.evin temsil ettiği bazı kişiler var. Kimler onlar ? Kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, yakınlar, sık görüştüğünüz kişiler, arkadaşlarınız.

Mars başlangıçları ve yeni atılımları simgeliyor. Bununla birlikte yüksek bir enerjiyi, agresyonu, hırsı, rekabeti de temsil ediyor. Gölgesinde bunlar var. Genel olarak bağlarınız içinde ama özellikle bu kişilerle ilişkilerinizde Mars’ın fevri enerjisine girmemeye, davranış ve seçimlerinizde kontrolünüzü, duruşunuzu korumaya özen göstermeniz daha iyi olabilir bu süreç için.

İletişimlerde nezaketle ifade edelim kendimizi.


Haziran 2022 Ay Döngüleri :

14 Haziran : Yay Burcunda Dolunay : Ay 23° Yay, Güneş 23° İkizler

Dolunay 11.evinizde gerçekleşiyor.

Bu ev dostlarımızı, arkadaşlarımızı, sosyal çevremizi, işimizde ekip arkadaşlarımızı, sporda takım arkadaşlarımızı anlatan bir alan.

Arkadaşlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir dolunayda. Ekip içinde ufak tefek huzursuzluklar olabilir. İletişimlerde sakin kalmak önemli. Belirsizlikte kaldığınız konular varsa, iş bölümü açısından geçici süreyle üstlendiğiniz görevler varsa, bunlar tamamlanabilir.

Dijital platformları, aplikasyonları, interneti, internet üzerinde kullandığımız uygulamaları, online konuları da anlatır 11.ev. Buralarda yeni kararlarınız olabilir. Bir üyelikten çıkabilirsiniz. Bir üyelik satın almaya karar verebilirsiniz.

Sosyal medyada duyuracağınız şeyler de olabilir.

29 Haziran : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 7° Yengeç, Güneş 7° Yengeç

6.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Günlük yaşam düzeninizde güzel değişimler yapabileceğiniz, hayatınıza huzurunuzu artıracak şeyler ekleyebileceğiniz, bunları düzenli olarak yapabileceğiniz bir dönem. Çünkü burası günlük yaşamımızı anlatan bir alan.

Bu ev aynı zamanda işimizi, çalışma hayatımızı simgeliyor.

İşinizle ilgili konularda, iş ortamınızdaki kişilerle iletişimlerinizde sorunlarınız varsa, güzel şeyler olabilir. İşler tatlıya bağlanabilir. Birbirinize destek vereceğiniz konular olabilir.

İş aramakta iseniz güzel fırsatlar doğabilir.

6.ev sağlık temasını da barındırıyor içinde. Sizin ya da bir aile bireyinin, bir yakınınızın sağlık sorunu varsa, tedavi ve çözüm yönünde güzel gelişmeler olabilir. Yengeç burcu ailemizi sembolize eder çünkü.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!