Oğlak Burcu Haziran 2022

Oğlak Burcu Haziran 2022

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Haziran ayından alabileceğiniz genel etkileri anlatacağım bu yazımda sizlere.

Acaba Haziran size neler getirebilir ? Bu ay şanslı olacağınız, rahat ilerleyebileceğiniz konular neler ? Dikkat gerektiren durumlar var mı ? Nasıl gündemleriniz olabilir ? Detaylıca aktaracağım.

Öncelikle ayın astroloji gündemini bırakıyorum buraya. Ayın astrolojik takvimini görmek için linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Haziran 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 21 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 6.evinizde.

Çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınızla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz bu evin konusu.

Güneş’in burayı hareketlendirmesiyle birlikte ne olacaktır ? Günlük hayatınızda konular daha çok buralardan gelecektir.

Biraz tempolu, aktif, yoğun geçebilir sizin için bu dönem. İş ortamınızda yeni başlayacağınız şeyler olabilir. Düzenlemeler yapılabilir. Yeni görevler eklenebilir iş tanımınıza.

İş dışında da günlük düzeninizde yenilenen şeyler olabilir.

Evinizde ya da işinizde çalışanlarınız varsa ya da astlarınız varsa, onlarla ilgili gündemleriniz olabilir. Astlar, çalışanlar da 6.ev temasıdır.

İkizler burcu kardeşleri, 6.ev ise işi, çalışmayı simgeler. Kardeşlerinizin iş hayatında yeni güzel gelişmeler olabilir.

Bu aynı zamanda bir sadeleşme zamanı sizin için. Temizlemekle, düzenlemekle ilgili bir ev burası.

Evinizi sadeleştirmek isteyebilirsiniz. Atılacaklar varsa, düzenlenmesi gereken şeyler varsa, bu işlerinizi halledebilirsiniz.

Aktif, verimli bir dönem !

Güneş 21 Haziran’da yengeç burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

Evliliğiniz, yuvanız, eviniz, eşinizle ilgili konular ön planda olacaktır evli iseniz.

Evlilik hazırlığında iseniz ev konunuz, nerede yaşayacağınız netleşebilir. Eviniz için eşyalar satın alabilirsiniz.

Hayatınızda bir şeyleri destek alarak, uzman yardımı alarak, koçluk alarak, danışmanlık alarak yapmak isteyebilirsiniz bu dönemde. İşinizde yeni bağlantılar oluşturabilirsiniz, yeni anlaşmalarınız olabilir.


Merkür 3 Haziran’a kadar boğa burcunda ve retroda. 5.evinizde.

3 Haziran’da sonlanıyor Merkür retrosu. Merkür boğa burcunda ileri hareketine başlıyor.

13 Haziran’a kadar boğada ve 5.evinizde olacak.

Tatil, alışveriş, lüks tüketimler, keyifler, konfor, eğlence şeklinde anlatabilirim bu evi. Merkür buradan geçerken tatil planlarınızı yapabilirsiniz. Rezervasyonunuzu, hazırlığınızı yapabilirsiniz.

Bir süredir istediğiniz ama ertelediğiniz şeyleri satın alabilirsiniz. Günlük alışverişlerin ötesinde biraz daha lüks diyebileceğimiz şeyler olabilir bunlar.

Bu bir boğa dönemi. Boğa paranın burcu.

5.ev ise riskli yatırımları, spekülatif yatırımları, altın, döviz gibi temaları kapsıyor. Parasal konularda hızlı kararlar almamanızı, yeterince düşünmeden hamle yapmamanızı öneririm. Oğlak zaten risk sevmez. Temkinli ve stratejiktir. Yine de 5.ev geçişi olduğu için uyarımı eklemiş olayım.

13 Haziran’da Merkür ikizler burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

6.ev iş hayatımızı simgeliyor. Merkür ise iletişimleri, bildirimleri, kararları, fikirleri.

İşinizde yeni düzenlemelerin olabileceği bir dönem. Yönetimin yeni kararları olabilir. İşleyişte, günlük düzen içinde, sunulan hizmetlerde yeniliklere gidebilirsiniz.

Düzenlenecek, değiştirilecek, geliştirilecek şeyler olabilir. Kendi işinize sahipseniz ya da karar verici konumunda iseniz bunları yapacak kişi, bizzat siz olabilirsiniz.

İş dışında da günlük düzeninizde derleyip toparlayacağınız, temizleyeceğiniz şeyler olabilir. Dağınık ilerlediğini düşündüğünüz konularda yeni rutinler oluşturarak daha sistemli hale getirebilirsiniz günlük akışlarınızı.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 28 Mayıs’ta boğa burcu transitine başlıyor. 23 Haziran’a kadar boğada olacak. Yani 5.evinizde.

Çocukları olanlar onlarla ilgili konularda son derece güzel etkiler alıyorlar. Küçük yaşta iseler onlara yeni alanlar açabilirsiniz. Sporda, sanatta güzel başlangıçları olabilir. Yetişkin yaşta iseler kendileri için iyi kararlar alabilirler.

Sizin de meşguliyetleriniz, sanatsal çalışmalarınız olabilir. Hobi edinmek, yaşamınızı renklendirmek için çok güzel bir dönem. Böyle hediyeleri olabilir Venüs’ün size.

5.ev eğlencenin, şansın, keyiflerin evidir. Buradan Venüs’ün geçiyor olması, oldukça güzel !

Hayatınızda keyifli, eğlenceli bir dönem !

Yeteneklerinizi gösterebileceğiniz, parlak bir dönem.

Eğlenceleriniz, keyifleriniz artıyor Venüs ile 🙂 Boğa demek keyif demektir. Venüs de hayatın güzelliklerini, hazları, keyifleri simgeler. Zaten boğa burcunun yöneticidir Venüs. Bu yüzden güçlü şekilde alacağız Venüsyen etkileri 🙂

23 Haziran’da ikizler burcuna geçiyor Venüs. 6.evinize geliyor.

Venüs ile günlük işler, görevler, çalışma ortamı, iş arkadaşları gibi iş hayatına dair konularda rahat bir akışınız olabilir. İyicil bir gezegen Venüs. Sevginin, güzelliklerin, kolaylıkların, şansların gezegeni. O yüzden ılımlı etkiler var. Destekler var. Yardımlaşmalar var. İş arkadaşlarınızla uyumunuz artacaktır.

Sağlık sorunları olanlar için de olumlu bir süreç bu. İyileşme yönünde güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Bu evin diğer temaları üzerinden de bakalım olasılıklarınıza. 6.ev günlük yaşam kalitemizle ilgilidir.

Günlük yaşam düzeninizi gözden geçirmek, alışkanlıklarınızı güncellemek, spora başlamak, bedeninize, sağlığınıza daha çok özen göstermek isteyebilirsiniz Venüs ile.

Bu güzel süreci değerlendirin, olur mu ? Yaşamınızdan gereksiz olan şeyleri çıkararak, sadeleşerek, daha sağlıklı bir beslenme düzeninize geçerek, daha iyi yaşamaya özen göstererek bir yenilik enerjisi başlatın hayatınızda.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 25 Mayıs’ta koç burcuna geçiyor. 4.evinizde. Haziran ayı boyunca aynı yerde olacak.

Aile bireyleriyle, evle ilgili konularda bir hareketlilik başlıyor. Bu alan evi ve aileyi simgeler.

Yerleşim ve yer değişikliği konuları, arsa-ev alım satım konuları, kiralama, kontrat konuları, ev içinde dekorasyon değişiklikleri, tadilatlar, evle ilgili yapılması gereken işler hız kazanıyor.

Bu temalarda yeni gelişmelere açık olduğunuz bir süreç. Tabii kimi zaman tartışmalar ve gergin durumlar da yaşanabilir. Mars’ın yüksek enerjisini doğru kullanmanızı öneririm o yüzden.

Aile içi iletişimlerde birbirinize karşı daha anlayışlı olmanız bu dönemde iyi olur, güzel olur.


Haziran 2022 Ay Döngüleri :

14 Haziran : Yay Burcunda Dolunay : Ay 23° Yay, Güneş 23° İkizler

12.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

Ruhsal konular, iç dünyamız, psikolojimiz, modumuz, ruh halimiz, duygularımız bu evin konusu.

Ruhsal anlamda gelgitli birkaç gün yaşayabilirsiniz dolunay yaklaşırken. İçe dönmek, yalnız kalmak, kendinizle olmak, kendinizi dinlemek isteyebilirsiniz. Ruhunuzun ihtiyaçları daha görünür olabilir gözünüze. Kendinize, duygularınıza şefkatle yaklaşınız. Size neler iyi hissettirecekse, o şeyleri yapmaya çalışınız. Hayatınızın mümkün olan alanlarında biraz mola vermek iyi gelebilir.

Hepimiz bir şeylerden yana yorgun hissediyoruz. Her birimiz türlü türlü konular üzerinden zorlanıyoruz, tekamül ediyoruz. Biraz olanı olduğu gibi kabul etmeyi ve hayatla birlikte akmayı denemek fayda yaratabilir belki. Duygularınızı serbest bırakın. İyi tutun kendinizi.

İçsel anlamda dönüşüm zamanı.

29 Haziran : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 7° Yengeç, Güneş 7° Yengeç

7.evinizde gerçekleşiyor bu yeniay.

Eşinizle ya da hayatınızdaki kişiyle aranızda sorunlar varsa, ilişkinizde bir şeylerin çözülebileceği, şifalanabileceği bir yeniay.

Sadece özel ilişkiler için değil, sosyal bağlarınız üzerinden de alıyorsunuz bu güzel etkiyi.

İş ortaklıkları da 7.evin konusudur. Yeniay yeni anlaşmaların, iş birliklerinin doğabileceğini söylüyor.

7.ev danışmanları ve bize yol gösteren kişileri simgeler. O yüzden bir danışman, bir koç, bir rehber de getirebilir size bu yeniay.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


İyi bir ay diliyorum hepinize !

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!