8-14 Ağustos 2022 Astroloji Gündemi

8-14 Ağustos 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Bir dolunay haftasındayız yine. 12 Ağustos Cuma günü kova burcunun 19 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek.

Biraz Satürnyen, biraz Uranüsyen bir dolunay bu. Niçin böyle söylüyorum ?

Çünkü dolunay sırasında Ay, Satürn ile kavuşuyor. Uranüs ile kare açı yapıyor. Böylece bir Satürn Uranüs t-karesi yaratmış oluyor. Böyle bir ekseni var dolunayın.

Önemli bir dolunay. Bir dönüm noktası resmi görüyorum burada.

Uzun zamanlar aynı haliyle yetindiğimiz, idare ettiğimiz, sabrettiğimiz, tolere ettiğimiz ama aslında çok daha iyisini hak ettiğimiz, hak ettiğimizi bildiğimiz, aslında çok daha güzel olabilecek durumlar için eskiyi yıkma, yeniyi yaratma zamanındayız.

Çünkü Satürn Uranüs karesi bir düzen değişimini ifade ediyor.

Satürn düzeni, Uranüs ise değişimi simgelediğinden, aralarındaki bu kare açı bir düzenin değişeceğini, Uranüsyen bir açılımın olacağını, bir özgürlük doğacağını söylüyor.

Satürn kısıtları temsil eder sevgili okuyucularım. Uranüs ise zincirleri kırmak isteyen bir enerji. Kısıt yaratan, hareketi kısıtlayan, yaşamımızı daraltan durumları koparmak, açmak, bitirmek isteyen bir enerji.

Bir kısıtı sonlandırmak, kendimize daha özgür ve daha doyumlu bir yaşam resmi yaratmak, gündemimizde olan bir sorunu çözmek, bizi sınırlayan bir konudan özgürleşmek için ne yapacağımızı gösterebilir evren bu dolunay ile.

‘Bak burayı kır. Burayı kırarsan bu kilit açılır’ diyebilir.

Bizim gerekeni yapmadığımız ve aynı haliyle yetindiğimiz, mevcut düzende ısrar ettiğimiz durumlara evren müdahale edecektir bu dolunay ile.

Bu hafta dolunaydan başka gündemlerimiz var mı ? Evet ! Venüs’ün yeni transiti var. Artık aslan burcuna geçiyor. Yengeç transitini tamamlıyor 11 Ağustos itibariyle.

Aslanda mutludur Venüs 🙂 Çünkü doğası, temaları aslan ile uyumludur. Burada güçlü çalışacak. O yüzden iyi bir transit.

Keyif, eğlence, tatil, güneş, deniz, neşe, sanat, spor, hobi, etkinlik, kutlama, hareket, güzellik, bakım, şıklık demektir aslanda bir Venüs.

Hem dolunayın, hem yeni başlayacak olan bu Venüs transitinin burçlar bazında olasılıklarını Ağustos ayı yorumlarınızda görebilirsiniz ↓↓  Bununla birlikte ikisi için de ayrı ayrı yazılar yayınlayacağım. Hafta içinde onlar da geliyor.

Ağustos ayı burç yorumlarınız için linkler aşağıda. İstediğiniz burcu tıklayabilirsiniz ↓↓

Koç Burcu Ağustos 2022Boğa Burcu Ağustos 2022İkizler Burcu Ağustos 2022

Yengeç Burcu Ağustos 2022, Aslan Burcu Ağustos 2022, Başak Burcu Ağustos 2022,

Terazi Burcu Ağustos 2022, Akrep Burcu Ağustos 2022, Yay Burcu Ağustos 2022

Oğlak Burcu Ağustos 2022, Kova Burcu Ağustos 2022, Balık Burcu Ağustos 2022

Şimdi haftanın detaylarına bakacağız.

Bu arada → Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak

Instagram hesabımda buraya kıyasla çok daha fazla şey paylaşıyorum.


8-14 Ağustos haftasının başlıca gelişmeleri :

9 Ağustos : Venüs Pluto karşıtlığı : Venüs 26 Yengeç Pluto 26 Oğlak

Bu açı uyumsuz bir açı.

İlişkiler içinde kıskançlıklar, şüpheci yaklaşımlar, kuşkular sorun yaratabilir. Haklı çıkma çabası, üstün gelme çabası, hakkaniyetli olmayan davranışlar, manipülatif davranışlar Plutonik şeylerdir. Bunlardan uzak tutalım kendimizi. Enerji alanımızı ve karmamızı temiz tutalım.

11 Ağustos : Güneş Uranüs karesi : Güneş 18 Aslan, 18 Uranüs Boğa

Değişimlere, sürpriz gelişmelere açık bir zaman. Değişmesi gerektiği halde bir süredir ertelenmiş şeyler çeşitli vesileler ile mecburen ve hızlıca değişebilir. Değişim yönünde adım atmak gerekebilir.

Gerçekleri görmezden geldiğimiz noktalarda deneyimler ile ani yüzleşmeler, farkındalıklar olabilir.

Her tür konu olabilir söz konusu şey. Değişimleri ve yön değişikliklerini anlatan bir kare.

12 Ağustos : Mars Neptün altmışlığı : Mars 24 Boğa, Neptün 24 Balık

İlhamla, yaratıcı fikirlerle adım atacağımız yeni işler olabilir. Neptün demek ilham demektir.

Balık burcunun yöneticisidir Neptün. Sevgiyi, bütünün hayrına düşünmeyi, bütüne katkı olma isteğini  anlatır. Sevgi için, şifa için, bütünün hayrı için yapacağımız, sunacağımız şeyler olabilir. Ruha iyi gelen, kişisel gelişimimize katkı olan, spiritüel derinliği olan bir alanda iseniz işinizde çok güzel şeyler başlangıçlarınız olabilir bu hafta. Çok güzel şeyler üretebilirsiniz. Bu yönde niyetleriniz ve adımlarınız olabilir.

Bu arada yogaya başlamak için harika bir hafta, biliyor musunuz 🙂 Çünkü Neptün spiritüel derinliği olan şeyleri simgeler. Mars ise bedensel hareketi. Kimilerimiz de yogaya adım atacak bu hafta. Bu da ihtimallerden biri.

14 Ağustos : Güneş Satürn karşıtlığı : Güneş 21 Aslan, Satürn 21 Kova

Otorite figürleri ile ilgili gerginliklerin olabileceği bir gün. Otoritenin kararları, seçimleri, yaptığı ve yapmadığı şeyler, ilerlemesi gereken konularda engeller yaratabilir. Güçlük yaratabilir.

Bunun dışında kendimizde kısıtlı hissettiğimiz, karamsar düşünüp kendimizi aşağı çektiğimiz noktaları fak edebiliriz. Daha iyi olabilecek şeyler için kalıp düşüncelerden, otomatize davranışlardan artık sıyrılmak, yeni şeyler yapmak isteyebiliriz.


Her bir gün için detaylar şöyle :

8 Ağustos Pazartesi

Ay bugün 21:38’e kadar yay burcunda.

Uzaklarla iletişimler var. Başka şehirlerde ve ülkelerde olan sevdiklerimizle konuşabiliriz. Onlardan haberler alabiliriz. Birlikte karar vereceğimiz, planlayacağımız şeyler olabilir.

Sabah saatlerinde Ay Satürn altmışlığı ile güzel bir giriş yapıyoruz haftaya. İş bağlantıları kurulabilir. Toplantılardan istenilen sonuçlar alınabilir. İşleri düzene koymak, konulara karara bağlamak için güzel bir sabah.

Öğle saatlerinde Ay ve Neptün arasında bir kare açı var. Dalgınlıkla kişisel eşyalarımızı, önemli evraklarımızı unutmamak için, hesap işlerinde hata yapmamak için dikkatli olalım.

Ay 13:30-21:38 arasında yay burcunda ve boşlukta. 21:38’de oğlak burcuna geçiyor.


9 Ağustos Salı

Ay gün boyunca oğlak burcunda. İş odaklıyız. Çalışmak istiyoruz. İşlerimizi toparlayacağımız, önümüzdeki günleri planlayacağımız, günlere göre hazırlıklar yapacağımız, detaylarla ilgileneceğimiz bir gün.

Sabah erken saatlerde Ay Merkür üçgenini görüyoruz. Güzel bildirimlerle, maillerle, mesajlarla başlayabiliriz güne.

Öğle vaktinde ise Ay Jüpiter karesi var. Günün ilk yarısı için de esasen geçerli bir açı. Alınganlıklar, duygusal hassasiyetler, korkular, kaygılar duygular yüksek yaşanabilir. Özellikle korkular, evhamlar olabilir Ay oğlakta olduğu için.

Olumsuz ihtimallerle, gereksiz korkularla karamsar düşüncelerle zihnimizi yormayalım.

Akşam saatlerinde Ay ve Kiron kare açıda. Bedensel zorlanmalar, ağrılar olabilir. İncinmelere de açık bir vakit. Kimseyi üzmeyelim. Kendimize, bedenimize iyi bakalım.


10 Ağustos Çarşamba

Ay bugün 21:44’e kadar oğlak burcunda yine. Neredeyse günün tamamında bu oğlak enerjisinin içinde olacağız.

Düzen, disiplin, üretim, sistem, iş, görev, sorumluluk demektir oğlak. Tam böyle bir gün.

Sabah saatlerini değişime gitmek, açmak, çözmek, büyümek, özgürleşmek, yenilemek istediğimiz istediğimiz konular için kullanalım. Çünkü çok güzel bir Ay Uranüs üçgeni var. Bir yenilik ve özgürlük resmi var.

Öğle saatlerini Ay Mars üçgeni hareketlendiriyor. Bir planı gerçekleştirmek için, yeni bir başlangıç için güzel bir zaman.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay, Neptün ile de uyumlu açıda. Yapacağımız şeyleri kolayca, güzel insanların yardımıyla yapabiliriz. Destek bulabileceğimiz bir zaman.

Akşam üstü saatlerinde Ay, Pluto ile kavuşuyor. Bir hırs, bir hedefe fazla kitlenme hali görüyorum burada. Dengemizden taşmayalım. Yapmak istediğimiz şeyleri ölçüsünü tutturarak yapalım. Parasal konularda bir şeyler olabilir ayrıca. Bir para gelişi ya da bir harcama.

Bu akşam Ay ve Venüs karşı karşıya. Normalde sevdiğimiz, keyif aldığımız bir şeyden çok keyif almayabiliriz belki. Biraz modumuz aşağıda gibi.

Ay 19:39-21:45 arasında boşlukta. 21:45’te yeni transitine başlıyor. Kova burcuna geçiyor.


11 Ağustos Perşembe

Ay günün tamamında kova burcunda. Burada bir dolunay gerçekleşecek yarın. Dolunay öncesindeyiz. Ay maksimum görünürlüğüne varmak üzere.

Dolunay zamanları duyguların gelgitli ve yüksek yaşandığı vakitlerdir. Bugün de bu enerjiyi yaşıyoruz. Mental ve duygusal olarak dengemizi korumak, ani kararlar almamak, ani duygu değişimleri ile harekete geçmemek faydamıza olur.

Sabah saatlerinde Ay Jüpiter altmışlığı ilerlememizi kolaylaştırıyor, günümüzü güzelleştiriyor. Yapmak istediğimiz şeyler için bu sabahı kullanabiliriz. Her konu için şanslı bir vakit.

Akşam saatlerinde Ay ve Kiron uyumlu açıda. Bir çözüm, bir tamirat, bir tadilat, duygusal anlamda bir şeyin iyileşmesi, fiziksel anlamda bir şeyin onarılması..Böyle bir şey var gibi sanki. Bir şeyi nasıl düzeltebileceğinizi, nasıl şifalandırabileceğinizi düşünüyorsanız, zihninizi meşgul eden böyle bir şey varsa, bunun çözüm yolunu bulabilirsiniz.


12 Ağustos Cuma

Ay bugün 21:44’e kadar kova burcunda. Dolunay günündeyiz !

04:35’te kova burcunun 19 derecesinde bir dolunay meydana geliyor bugün.

Yazımın giriş bölümünde dolunayı anlattım.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Mars karesi agresyona açık bir zeminde olduğumuzu söylüyor. Dikkatli olalım.

Ay 14:06-21:44 arasında boşlukta. Kova burcunda ve açısız ilerliyor. 21:44’te balık burcuna geçiyor.


13 Ağustos Cumartesi

Ay balık burcunda bugün.

Günün ikinci yarısında ve akşam saatlerinde Ay ve Merkür karşıt konumda. İletişimde naif olmayan, yumuşak olmayan, eleştirel ve kırıcı sözler günün enerjisini bozabilir. Bunu yapmayalım. Yapanlara da kaliteli bir üslupla bunun yanlış olduğunu söyleyip uzaklaşalım.


14 Ağustos Pazar

Ay günün çok büyük bir kısmında, 23:42’ye kadar balık burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs altmışlığı ile daha önce yapmadığımız şeyleri yapabiliriz. Yeni bir mekanı  deneyimleyebiliriz. Daha önce gitmediğimiz  bir yeri keşfedebiliriz. Doğada gezilerimiz olabilir.

Öğle saatlerinde Ay, Neptün ile kavuşuyor. Olumsuz duygular, onları temizleyecek vesileler ile akıp gidiyor. Huzurlu bir gün.

Ay 18:10-23:42 arasında (balıkta olmaya devam ediyor ama) boşlukta. 23:42’de koç burcuna geçiyor.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


İyi haftalar ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!