İkizler Burcu Ağustos 2022

İkizler Burcu Ağustos 2022

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Ağustos ayını anlatacağım bu kez sizlere. Yeni bir ay geliyor. Yazın son ayı geliyor.

Hızlıca başlayalım hadi !

Öncelikle buraya ayın astrolojik takvimini bırakıyorum, linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Ağustos 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 3.evinizde.

İnsan ilişkileriniz içinde paylaşımlarınız, haberleşmeleriniz, görüşmeleriniz, yazışmalarınız artacaktır. İşinizde, sosyal yaşamınızda hareketli bir zamana giriyorsunuz.

Kardeşler, yakın akrabalar, okul arkadaşları, komşular, günlük hayatınız içinde sık gördüğünüz kişiler, evinizin yakınında olan yerler ve düzenli olarak gittiğiniz yerler bu evin konusudur.

Güneş buradan geçerken saymış olduğum kişilerle irtibatlar artabilir. Bir araya gelişler, misafirlikler olabilir. Yakınlarınızdan güzel haberler alabilirsiniz.

Evinize yakın bir noktada, kendi muhitinizde ya da yakın bir semtte bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Bu faydalanacağınız bir hizmet olabilir, bir kurs olabilir. Bir hobi evi, bir atölye, bir etkinlik alanı olabilir. Güneş’in aslan transiti olduğu için özellikle sanat ve spor temalarında bir şeyler olabilir örneğin 🙂

Yeni şeyler öğrenmek, yaşamınızı renklendirmek için güzel başlangıçlar yapabileceğiniz bir Güneş transiti !

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 4.evinize geliyor.

Başak burcu temizlemek, düzenlemek demektir. 4.ev ise evimizi sembolize ediyor.

Hadi birleştirelim şimdi bu ikisini. Evinizi düzenlemek, temizlemek, fazlalıkları çıkarmak, sadelik ve düzen yaratmak isteyebilirsiniz Güneş’in bu transitinde. Çekmecelerinizi, dolaplarınızı, kıyıyı köşeyi elden geçirebilirsiniz.

Evden yaptığınız, yürüttüğünüz bir işiniz varsa hareketli bir zaman yaşayabilirsiniz ya da bir süre için bazı şeyleri evinizden yapacak olabilirsiniz.

Başak burcu işimizi, çalışma hayatımızı simgeliyor çünkü.

Sağlık da bir başak temasıdır. Sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme başağın konularıdır. 4.ev ise ailemizi temsil ediyor. Aile bireyleri daha sağlıklı yaşamak için yeni şeyler yapmaya başlayabilirler. Yeni bir beslenme düzenine geçebilirler, spora başlayabilirler.

Bedensel anlamda enerji toplamaya, dinlenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz ayrıca. Evinizde daha çok vakit geçirebileceğiniz bir dönem.


Merkür 4 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 3.evinizde.

3.ev yakın çevremizi, iletişimlerimizi, arkadaşlık bağlarımızı, komşularımızla ilişkilerimizi, yakın akrabalarımızı, kuzenlerimizi temsil eden bir alan.

Aslan burcu ise eğlenceyi, keyifleri, gezileri, organizasyonları, kutlamaları simgeliyor.

Yakın çevrenizle daha çok bir araya gelebilirsiniz Merkür aslandan geçerken. Kutlamalarınız olabilir. Doğum günleri olabilir.

Bebekler, çocuklar aslan temasıdır. Komşularınızın, akrabalarınızın, arkadaşlarınızın çocuklarının doğum günlerine gidebilirsiniz örneğin. Sevdiklerinizden, yakınlarınızdan bebek müjdeleri gelebilir.

Sosyalleşmek için harika bir zaman. Dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Birlikte gezeceğiniz yerler, birlikte katılacağınız etkinlikler, aktiviteler olabilir.

4 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Merkür. 4.evinize geliyor.

Ev düzeninize, ailenize, ailenizin iyiliğine, sağlığına odaklanacağınız bir dönem olabilir bu.

Başak burcu transiti olduğu için evinizde güzel bir ferahlama, bir değişim yaratacak büyük temizlikleriniz olabilir. Uzun zamandır tuttuğunuz, atmadığınız, evinizi kalabalıklaştıran, esasen bir işlevi olmayan, bir değeri olmayan, yaşam alanımızı daraltan pek çok şeyi evinizden çıkarabilirsiniz.

Kendinize güzel, sade, ferah bir ev düzeni yaratabilirsiniz.

Başak burcu sağlık demek aynı zamanda. 4.ev ise aile demek. Aile bireyleriniz daha iyi olsun, kendilerine daha iyi baksınlar, daha doğru beslensinler diye yapacağınız şeyler olabilir. Onlara önereceğiniz şeyler olabilir. Kendileri de bu yönde bir şeyler yapmaya başlayabilirler.

Merkür 26 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. Bir sonraki eve, 5.evinize geliyor.

Çok güzel bir ev. Keyfin, eğlencenin, aşkın, sanatın evi 🙂

Terazi burcu ise ilişkileri temsil ediyor. Özel ilişkiler içinde, sosyal ilişkiler içinde, arkadaş ortamlarınızda güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman.

Sanatsal konularda yeni bir hobi edinebileceğiniz ya da bir hobinizin işe dönüşebileceği, hobilerinizle görünür olacağınız, sosyal medya paylaşımlarınızın olabileceği bir zaman.

Çocuk, çocuklarla ilgili sorumluluklar, bebekler, hamilelik, doğum konuları yine 5.ev ile ilgili. Bu konularda iletişimler, haberleşmeler, sohbetler, bilgi paylaşımları, öneriler, yeni gelişmeler olabilir yakın çevreniz içinde.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 11 Ağustos’a kadar yengeç burcunda. 2.evinizde.

Bu kez para evinize yerleşiyor. Parasal konularda güzel gelişmelere açık bir dönemde olacağınızı söylüyor.

Satın almak istediğiniz şeyler varsa, kendiniz, keyfiniz, konforunuz için, eviniz için, aileniz için güzel şeyler almak istiyorsanız, bu dönemde yapabilirsiniz bunları. Özellikle eviniz ve aileniz dedim. Çünkü ev ve aile, yengeç burcu temasıdır 🙂

Venüs 11 Ağustos’ta aslan burcuna, 3.evinize geliyor.

Tam bir yaz enerjisi ! Aslan eğlence demektir çünkü 🙂

Yakın çevrenizle keyifli şeyler yapabilirsiniz, daha çok gezebilirsiniz Venüs burada iken. Alışverişleriniz artabilir. Giyim, kozmetik, parfüm, vb ürünlerde satın almak istediğiniz şeyleri alabilirsiniz. Tatile çıkabilirsiniz.

Sanatla bağınız, hobileriniz varsa, sosyal medyada yeteneklerinizi paylaşabilirsiniz, güzel performanslarınız olabilir.

Hayli güzel bir Venüs geçişi. Modunuzu, enerjinizi güncelleyecektir 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 20 Ağustos’a kadar boğa burcunda. 12.evinizde.

12.ev kapanışları anlatan bir evdir. Yeni döngüyü başlatan 1.ev sürecinin öncesindeki hazırlık ve bekleme evresidir.

Yaşamınız için mümkün olan noktalarda biraz geri çekilmenin, dinlenmenin, ara vermenin, güç toplamanın zamanı bu.

Hatta bir istirahat de olabilir. Ufak tefek rahatsızlıklar, ateşlenmeler, halsizlikler olabilir.

Hastahaneler, tedaviler, rehabilitasyon merkezleri, terapiler 12.ev yönetimindedir. Eğer bedensel ya da ruhsal anlamda uğraştığınız konular varsa, Mars’ın 12.evinizi hareketlendirdiği bu süreçte tedavinize başlayabilirsiniz. Konu doğrudan sizinle ilgili bir şey olabileceği gibi, bir yakınınızla ilgili de olabilir.

Spiritüel alanlarla daha fazla ilgilenebileceğiniz bir dönem ayrıca. Size ruhsal anlamda bir farkındalık, bir derinlik ve idrak kazandıracak, yaşamın içindeki sebep sonuç bağlantılarını okuyabilmenizi sağlayacak yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Yeni bilgiler edinebilirsiniz.

20 Ağustos’ta Mars’ın yeni transiti başlıyor. İkizler burcuna geçiyor. Sizin için önemli bir yere, 1.evinize geliyor.

Bir süredir hazırlandığınız, beklettiğiniz planlarınızı, projelerinizi hayata geçirmeniz için desteklerinizin, fırsatlarınızın olabileceği bir dönem. Daha kolay atılım yapabileceğiniz, daha kolay ilerleyebileceğiniz bir dönem. Mars gibi bir enerji topuna ev sahipliği yapıyor olacaksınız 🙂 Özgüven, inanç, cesaret, güç, atılım, girişim, yenilik demektir Mars.

Ancak madalyonun diğer hırs, rekabet ve inat ! İşte bunu yapmayın. Yarışınız kendinizle olsun. Yapmak istediğiniz şeyleri kendiniz, kendi hayatınız için yapın.

Acelecilik de vardır Mars’ın doğasında. Hemen olsun, şimdi olsun enerjisine de kapılmayın.

Genel olarak hareketlenmek, yeni şeyler yapmak, bekleyen konuları ele almak, planları gerçekleştirmek, ilerlemek için güzel bir Mars desteği.

Spora başlamak için çok iyi bir zaman olduğunu da belirteyim.


Ağustos 2022 Ay Döngüleri :

12 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 19° Kova, Güneş 19°  Aslan

Dolunay 9.evinizde meydana geliyor.

Satürnyen bir dolunay. Uranüs ile de uyumsuz açısı var. Bu kez böyle bir dolunay görüyoruz. Her yeniayda, her dolunayda, her günün içinde şahane gezegen açıları olması mümkün değil. Çünkü hayat böyle bir şey değil.

Satürnyen + Uranüsyen bu dolunay ile neler olabilir ? 9.ev konuları üzerinden nasıl olasılıklarınız var ?

Uzaklarda, başka bir şehirde ya da ülkede yaşayan aile bireylerinizle, sevdiklerinizle, dostlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Değişmesi gereken şeyler değişebilir. Bitebilir. Yer değişikliği planı varsa yakın çevreniz içinde, bunlar gerçekleşebilir ya da kararı alınabilir.

Bir seyahat planı ertelenebilir. Bir seyahat istediğinizden biraz farklı geçebilir. Belki düşündüğünüz kadar keyifli olmayabilir. O yüzden bu dolunayın yakınındaki günlerde seyahat pek önermem.

Eğitim konularında hazırlıkları olanlar plan değişikliği yaşayabilirler. Durumlara göre şekil almaları gerekebilir. İlerlemek, akmak çok kolay olmayabilir bugünlerde.

Bu olasılıkları bilerek alalım kararlarımızı.

27 Ağustos : Başak Burcunda Yeniay : Ay 3° Başak, Güneş 3° Başak

4.evinizde doğacak olan bir yeniay.

Eviniz, yaşam alanınızın düzeni, eşyalarınız, emlak, konut konuları, ayrıca aile içi konular bu evle ilgili.

Başak ise temizlik ve düzenleme konularını anlatan bir burç.

Evinizde büyük bir temizlik yapabilirsiniz. Badana, boya, tadilat işleri için iyi bir zaman.

Ev değiştirmek istiyorsanız, uygun bir zaman. Evinizde yapmak istediğiniz değişimler varsa, destekleyici bir yeniay etkisi alıyorsunuz.

Aile içinde başak temalarında güzel gelişmeleriniz olabilir ayrıca. Nedir başak temaları ? İş, çalışma, günlük düzen, hizmet aldığımız alanlar, hizmet sunduğumuz alanlar ve sağlık.

Temizlik konusunda, yemek konusunda, bir aile bireyinin bakımı konusunda desteğe ihtiyacınız varsa güzel bir insanla irtibat kurup el sıkışabilirsiniz.

Aile bireylerinin iş konusunda güzel değişimleri olabilir. Sağlık gündeminiz varsa bir çözüme varabilirsiniz.

Sağlık, iş ve düzen temalarına vurgu yapıyor bu yeniay sizin için. Özellikle ev ve aile içinde.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli bir Ağustos diliyorum herkese ! Gezelim, yüzelim, güzel bir yaz olsun inşallah.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!