Aslan Burcu Ağustos 2022

Aslan Burcu Ağustos 2022

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Bu ay neler olabilir yaşamınızda ?

Genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz ?

Ağustos ayını anlatacağım bu kez.

Öncelikle ayın astrolojik takvimini bırakıyorum buraya ↓↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Ağustos 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 1.evinizde.

Güneş’i 1.evimizde ağırladığımız zamanlar çok güzeldir. Güç, başarı, şahlanma, yenilenme dönemleridir Güneş transitleri !

Burada ek olarak başka güzel bir durum daha var.

Güneş aslan burcunun yöneticisidir. Yani aslan, Güneş’in kendi evi ! O yüzden nefis bir transit 🙂

1.ev yeni bir döngüyü, hayatımızda yeni şeylerin başlamasını, yenilikleri anlatır. Güneş ile şahane yeni adımlarınız olabilir bu dönemde.

Kendiniz için yapmak istediğiniz şeyleri, niyetlerinizi hayata geçirebilirsiniz. İşinizde parlak bir süreç yaşayabilirsiniz. Yeni görevler üstlenebilirsiniz. Bir yükseliş, bir yenilik yaşayabilirsiniz.

Yaratıcılığa dayalı bir faaliyet alanınız varsa tam bir yaratım, üretim zamanı ! Son derece yaratıcı, orijinal şeyler çıkabilir ortaya. Çok güzel yaratıcı işleriniz, projeleriniz olabilir.

Kişisel yaşamınızda bir şeyleri yenilemek isteyebilirsiniz.

Sporun ve sanatın zamanı bu ayrıca sizin için. Bunlar aslan temasıdır. Sporda, sanatta hobilerinizde, ilgi alanlarınızda ilerleyebileceğiniz, etkinliklerde/eğitimlerde yer alabileceğiniz, hobilerinize daha çok zaman ayırabileceğiniz, keyiflerin artacağı bir Güneş dönemi 🙂

Ayrıca 1.ev transiti olduğu için şöyle bir olasılığınız var : İşinizde sunacağınız, tanıtacağınız şeyler olabilir. Çevrenize vereceğiniz haberler olabilir. Bir süredir hazırlığında olduğunuz şeyleri Güneş ile tamamlayabilir ve duyurabilirsiniz.

Hayatın içinde, işinizde, ilişkilerinizde, sosyal ortamlarınızda, yaptığınız işlerin içinde, bulunduğunuz alanlarda daha görünür kılmak isteyeceksiniz kendinizi. Bunun için de fırsatlarınız, şanslarınız olacaktır. Donanımlarınızı, yeteneklerinizi ortaya koyacak yeni şeyler yapabilirsiniz Güneş ile.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 2.evinize geliyor.

Başak burcu üretmeyi, emek vermeyi, çalışmayı anlatan bir burç. 2.ev ise kazanmayı, parayı, gelir yaratmayı ifade ediyor.

Güneş transitleri canlanma etkisidir. Güçlenme etkisidir.

Dolayısıyla işiniz ve kazançlarınız konusunda hareketli, bereketli bir dönem. Bazen bekletir hayat. Emek veririz, ama karşılığını sonra alırız. Bu dönem emeklerin, çabaların karşılığını hızlıca alabileceğimiz bir zaman, onu belirteyim.

İşiniz, maddi koşullarınız için değerlendirin bu Güneş transitini. Neler üretebilirsiniz, daha güzel neler sunabilirsiniz, gözden geçirin. Stratejinizi kurun ve eylem halinde olun.


Merkür 4 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 1.evinizde.

Bir ortaya çıkış hali var burada ! 🙂 Bir görünür olma hali ! Bir şeyi duyurma, bir şeyi tanıtma, haber verme, göz önünde olma hali. Yaptıklarınızla, söylediklerinizle ön planda olacağınız bir dönem.

Bir iletişim trafiği doğacaktır. Merkür dialoglar, görüşmeler getirecektir size.

Aynı zamanda yeni fikirleriniz, yeni planlarınız, yeni yeni projeleriniz, üretimleriniz olacaktır. Zihinsel anlamda hareketli, verimli bir süreç.

Sanatsal konularda, yaratıcılıkla bağlantılı alanlarda, sporda aktif olanlar, bu yönde işleri olanlar için şanslı, keyifli, güzel bir Venüs geçişi. Yaratıcı işlerinizle ortaya çıkmak, yeteneklerinizi göstermek istiyorsanız bu dönemde karşılaşacağınız fırsatları değerlendirin 🙂

Arkadaşlık ilişkileriniz, iletişimleriniz canlanıyor ayrıca. Sosyalleşiyorsunuz. Arkadaşlarınızla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Birlikte tatilleriniz, gezileriniz, kutlamalarınız olabilir.

4 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Merkür. 2.evinize geliyor.

Daha çok kazanmak, daha çok biriktirebilmek, daha rahat, daha güzel yaşayabilmek için gelirinizi nasıl büyütebilirsiniz ? Yapabileceğiniz neler var ? Zihniniz buralarda olacaktır Merkür’ün başak geçişinde.

Üretimlerinizi iyileştirmek, artırmak, daha çok müşteri bağlantısı kurabilmek için yapacağınız yeni şeyler olabilir. Merkür iyi fikirler getirecektir size.

Merkür 26 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. 3.evinizde ilerlemeye başlıyor.

İletişim evinden, son derece sosyal bir alandan iletişim gezegeni geçiyor olacak. Bu oldukça güzel 🙂

Bazen kendimizi fazla dinlemiş, kendimizle fazla kalmış oluyoruz. İletişime, sohbete, muhabbete, kalabalık sofralara, arkadaşlarımızla bir arada olmaya ihtiyaç duyuyoruz. Sizin de böyle bir ihtiyacınız varsa, bu Merkür transiti iyi gelebilir size 🙂

İnsan ilişkileriniz, sosyal ilişkileriniz açısından güzel bir dönem. Dostlarınızdan destek bulacağınız, yardım alacağınız konular da olabilir. Güzel tavsiyeler, yönlendirmeler gelebilir. Sizin için araya girip irtibat sağlayacakları kişiler olabilir. Bir köprü olabilirler size. İhtiyaç duyduğunuz şeyler arkadaş çevreniz aracılığı ile gelebilir.  İkili ilişkiler içinde de güzel bir dönem 🙂

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 11 Ağustos’a kadar yengeç burcunda. 12.evinizde.

İçinizde, duygu dünyanızda, hayatla olan ilişkinizde bir dönüşüm görüyorum buraya bakınca. Ruhsal anlamda bir şeyleri iyileştirecek, güzel şeyler olacaktır.

Dönüşüm ve ferahlama zamanı bu.

Bir yengeç transiti olduğu için özellikle ailevi konular üzerinden çalışabilir. Geçmişe, çocukluğunuza dair konularda bir şifalanma hali var.

Ailenizle, aile köklerinizle ilgili kabule geçmekte zorlandığınız noktalarda, geçmişi geçmişte bırakmanızı, alacağınız dersi almış olarak, öğrenmeniz gereken şeyi öğrenmiş olarak önünüze bakmanızı kolaylaştıracak bir şeyler geliyor sanırım. Hayatın matematiğine dair farkındalığınız artıyor.

11 Ağustos’ta Venüs aslan burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor. Bu transite ev sahipliği yapacaksınız.

Kendinizi, özellikle dış görünüşünüzü güncellemek isteyeceğinizi düşünüyorum Venüs buradan geçerken.

‘Ben niye özenmiyorum kendime ? Daha iyi giyinebilirim, neden bunu yapmıyorum ? Bir yere giderken neden saçımı şekillendirmiyorum, neden makyaj yapmıyorum ? Cildime daha iyi bakabilirim. Neden cilt bakımı yapmıyorum ? diyecek sanırım iç sesiniz. Şimdiden buradan duyuyorum :))

Aynı zamanda yazın, güneşin, denizin, yaz akşamlarının tadını çıkarmak için çok güzel bir zaman.

Bir gösteriye, bir konsere gidebilirsiniz. Bir tatiliniz olabilir. Günü birlik güzel programlarınız olabilir. Parti, kutlama, eğlence, gezi, keyif demektir aslan zamanları 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 20 Ağustos’a kadar boğa burcunda. 10.evinizde.

Bu ev işimizi, kariyerimizi, çalışma hayatımızla ilgili konuları, görev alanlarımızı, yetki alanlarımızı, sorumluluklarımızı, otoriteyi, otoritenin bizden beklentilerini simgeler.

Mars burada iken günlük görevleriniz ve iş yükünüz artabilir biraz. Normal temponuzdan daha fazla çalışabilirsiniz.

Yönetimin yeni kararları olabilir. Yapılacak yeni düzenlemelerle size yeni görevler verilebilir. Geçici bir durum da olabilir bu.

İşinizi büyütmek istiyorsanız ya da iş kurma hazırlığında iseniz, Marsiyen enerjiyle hızlanacağınızı düşünebiliriz. Enerjisi yüksek bir girişim zamanı. Planları, projeleri hayata geçirme zamanı. Yeni projeler, yeni girişimler için yapacağınız hazırlıklar olabilir. Atacağınız adımlar olabilir.

Devlet dairelerinde işleriniz olabilir ayrıca. Özellikle parasal konularda, emlak, mülk gibi konularda. Çünkü bu bir boğa transiti.

Resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde hızlanabilirsiniz. Yeni gelişmeler olabilir.

20 Ağustos’ta Mars ikizler burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Güzel bir yere geliyor Mars. Kimi ev görevleri, sorumlulukları, kimi ev zorlukları, kimi ev içe dönmeyi, sessizleşmeyi anlatır.

11.ev ise sosyal bir alan. Sosyalleşmeyi, sosyal hayatımızı sembolize ediyor.

Özellikle Güneş’in ve Mars’ın 11.ev transitlerinde yeni ortamlara giriyoruz.

Belki bir spor, bir etkinlik, belki bir kurs, grup çalışmalarına katılıyoruz. Kalabalıklara karışıyoruz, yeni insanlar tanıyoruz. Sizin için böyle bir transit.

Hele de bu bir ikizler geçişi 🙂 İletişim, sohbet, arkadaşlık, bağ, bağlantı demektir ikizler.

Bunlar dışında 11.ev hedeflerimizle, ideallerimizle de ilgili bir alan.

İkizler burcu ise eğitimleri, uzmanlık alanlarını, bilgiyi, bilgi kaynaklarını, öğrenmeyi temsil ediyor.

Eğitim almak istediğiniz ya da kendiniz araştırarak, internetten yararlanarak öğrenmek, geliştirmek istediğiniz konular için hızlı, akışkan bir dönem.

Güzel bir eğitime başlayabilirsiniz. Kendinize, donanımlarınıza ekleyeceğiniz yeni şeyler olabilir.


Ağustos 2022 Ay Döngüleri :

12 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 19° Kova, Güneş 19°  Aslan

7.evinizde meydana geliyor.

Bu dolunay, yılın dolunayları arasında biraz zorlu olanlardan. Satürn ile kavuşuyor. Uranüs ile uyumsuz açıda gerçekleşiyor. Bir Satürn Uranüs karesi oluşturuyor diyebiliriz. Bu ekseni tetikliyor.

Bir düzen değişikliği getirmesi olası. Çünkü Satürn düzeni, Uranüs ise değişimi anlatır. Peki bu değişimler nerelerden gelebilir ? 7.evin konuları nelerdir ?

İkili ilişkiler, iş ortaklıkları, imzalı işler, kontratlar, karşılıklı anlaşma içinde olduğumuz bağlantılar, iş birlikleri, bize koçluk eden kişiler, danışmanlar, rehberler, hoca öğrenci bağlantıları.

Bu konularda, bu kişilerle bağlarınızda değişmesini istediğiniz, noktalamak, sonlandırmak ya da  güncellemek istediğiniz, ‘Bu artık böyle olmamalı, şöyle olmalı’ dediğiniz şeyler varsa kendinizi şu ana kadar olduğundan çok daha net ifade edebileceğiniz bir zaman.

Tahammül gösterdiğiniz şeylere artık tepki verebileceğiniz bir dolunay zamanı.

Bardağın taşması gibi bir resim görüyorum bakınca.

Eğer ilişkileri, iletişimleri sürdürmek istiyorsanız, köprüleri yıkmak, gemileri yakmak istemiyorsanız, ‘ilişkilerim sürsün ama şu kısmı değişsin’ diyorsanız, fevri çıkışlar yerine güzelce ifade edin kendinizi.

Yine de bitmesi gereken bağlantılar varsa bitecektir. Bir iş birliği size fayda getirmek yerine sizi eksiltiyorsa, birlikte ilerlemek bir kar sağlamıyorsa bu anlaşma sonlanabilir örneğin.

Bitireceğiniz kontratlar da olabilir. İmzalı imzasız her şey için düşünebilirsiniz esasen.

Tamam mı, devam mı ? Devamsa nasıl bir devam ? Bundan sonrası nasıl olmalı ? Ne nasıl devam etmeli ? İşte bu durumlara şekil verme zamanı.

27 Ağustos : Başak Burcunda Yeniay : Ay 3° Başak, Güneş 3° Başak

2.evinizde doğacak olan bir yeniay.

2.ev gelirimizi, çalışarak kazandığımız paraları, maddi durumumuzu, sahip olduğumuz maddi kaynakları sembolize eder. Başak burcu ise iş yapmak, çalışmak, üretmek demektir.

Verimli bir hasat zamanı olabilir bu yeniay sizin için. İşinizde bereket getirecek yeni kararlarınız, üretimleriniz, yeni hizmetleriniz olabilir.

Geliştirip güncelleyeceğiniz şeyler olabilir iş hayatınızda. İşiniz ve gelirleriniz açısından güzel bir yeniay.

Başak burcu muhasebe temasını kapsar ayrıca. Bir şeyin muhasebesini tutmak, defter tutmak, kayıt altına almak, hesap yapmak gibi konuları var. Bu yeniay ile birlikte kazançlarınız, harcamalarınız için, nereye ne kadar bütçe ayırdığınızı daha net görmek, düzenlemek için, birikimleriniz için, bütçenizi daha iyi yönetmek için hesap kitap işleri yapabilirsiniz biraz.

Harcamalarınıza bir düzen getirmek, paranızı daha iyi yönetmek isteyebilirsiniz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum. Bol kahkahalı, bol neşeli, gezmeli, yüzmeli bir Ağustos olsun 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!