Boğa Burcu Ağustos 2022

Boğa Burcu Ağustos 2022

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Yazın geri kalan kısmının olasılıklarını getirdim 🙂

Güneş, Merkür, Venüs, Mars, yeniay, dolunay..Hepsini konuşacağız.

Öncelikle ayın genel olarak astrolojik takvimini bırakıyorum buraya ↓↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Ağustos 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 4.evinizde.

Evinizle, yuvanızla, ailenizle ilgili konularınız olabilir bu süreçte.

Aslan burcu bebekleri, çocukları, gençleri simgelediğinden, özellikle aile içinde çocuklarınızla ilgili konular olabilir.

Çocukları evlilik hazırlığında olanlar için evi hazırlama, eşya yerleştirme gibi hareketlilikler olabilir.

Yaşam alanınızı güzelleştirmek ve yenilemek isteyeceğiniz bir zaman.

Yeni bir eve, yeni bir düzene de geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler bu transit döneminde taşınabilirler.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş bu kez. Yeni transitine başlıyor. 5.evinize geliyor bu değişim ile birlikte.

Başak burcu işimizle, ürettiğimiz işlerle, fayda/hizmet yarattığımız alanlarla ilgilidir.

5.ev ise görünür olmayı, göz önünde olmayı, alkışı, takdiri anlatıyor.

Yaptığınız işlerle parlayabileceğiniz bir Güneş dönemi o yüzden.

Parlamak derken ne kastediyorum ? Neler olabilir ? Herkes kendi hayatı doğrultusunda etki alır tabii.

İşinizde ekip içinde öne çıkabilir, yönetimin takdirini toplayabilirsiniz.

Sosyal medyada yaptığınız şeyler vardır, daha görünür olabilirsiniz. Sayfanızı büyütecek şeyler olabilir.

Sektörünüzde tanınmanızı sağlayacak irtibatlar oluşabilir.

Bereketi, hasatı simgeler başak burcu. Emek vermeyi, karşılığını almayı simgeler.

Yaptıklarınızla, ürettiklerinizle göz önünde olmak istiyorsanız, iş ağınızı büyütmek, tanınmak istiyorsanız, bu verimli bereketli başak dönemini kullanın. Üretin, daha çok üretin.

Genel olarak güzel bir zaman.

Bunlar dışında günlük hayatınızı daha güzel yaşamak, spor yapmak, faydalı rutinler oluşturmak, kendinize bir düzen, disiplin yaratmak isteyebilirsiniz. Bunun için yapacağınız şeyler olabilir.

Mental anlamda hareketli, yaratıcı, üretime müsait, verimi yüksek bir zaman.

Diğer yandan evhamlardan, gereksiz kaygılardan, kuruntulardan yana zorlanabilirsiniz belki bu dönemde. Bir şeyleri fazla kontrol etmek, tekrar tekrar kontrol etmek, detaylarla yorulmak gibi durumları olur başak zamanlarının. Enerjinizi evhamlar yerine güzel olasılıklar için, üretmek ve hayatınızı düzenlemek için kullanın, olur mu ?


Merkür 4 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 4.evinizde.

Ev içinde düzenlemek, güzelleştirmek, yeniden dekore etmek istediğiniz alanlar olabilir. Eviniz için yeni şeyler yapabilirsiniz. Yeni eşyalar alabilirsiniz. 4.ev yaşam alanımızı simgeler. Aslan burcu ise güzelliktir, şıklıktır. Hatta ihtişamdır 🙂 Lüks tüketimler de aslan burcunun konusudur.

Aynı zamanda çocuklar, aslan burcu temasıdır. Aile içinde onlarla ilgili konularınız artabilir. Çocuklarınızla ilgili yeni meşguliyetleriniz olabilir. Onlar için düşündüğünüz, araştırmasını yaptığınız şeyleri satın alabilirsiniz. Onlar için planladığınız şeyleri yapabilirsiniz.

4 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Merkür. 5.evinize geliyor.

Çocukları simgeler bu ev. Onlar için yapılacak işleri, görevlerimizi, sorumluluklarımızı, yapılması gereken işleri, işlemleri temsil eder.

Çocuklarınız için yapacağınız şeyler olabilir bu dönemde.  Özellikle eğitim konuları, okul kayıtları, okul hazırlıkları gibi. Çünkü zaten Merkür eğitimi temsil ediyor.

Kendi ilgi alanlarınızda da eğitim almaya başlayabileceğiniz bir zaman. Bir eğitime, bir kursa katılmasanız bile kendiniz araştırarak, internetten, dijital içeriklerden yararlanarak öğreneceğiniz şeyler olabilir.

Merkür 26 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

Terazi burcu bağlantı kurmayı, anlaşmaları, iş birliklerini, imzaları, iş ortaklıklarını, birlikte ilerlemeyi temsil eder.

6.ev ise çalışma hayatımızı sembolize eden bir ev.

İşinizde yeni anlaşmalara, yeni bağlantılara açık bir büyüme zamanı, şayet değerlendirirseniz.

Karşılıklı olarak kazanacağınız el sıkışmalar olabilir meslek hayatınızda.

Bunun dışında terazi burcu eşi, partneri simgeler. Partnerinizin iş hayatında yeni şeyler olabilir. Örneğin yeni bir projesi başlayabilir. Önemli bir mülakatı, sunumu, tanıtımı olabilir. Merkür konuşmakla, anlatmakla ilgili bir gezegen çünkü.

İkili ilişkiler içinde sevdiğiniz, sevmediğiniz, memnun olduğunuz, olmadığınız, size iyi hissettiren hissettirmeyen şeyleri konuşabileceğiniz bir Merkür dönemi ayrıca.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 11 Ağustos’a kadar yengeç burcunda. 3.evinizde.

Evinizle, yaşadığınız yerle ilgili yeni güzel şeyler olabilir. Komşularınızla birlik olup yapacağınız, yaptıracağınız şeyler olabilir. Toplu kullanım alanlarınız için güzel şeyler yapabilirsiniz örneğin. Apartmanınızda yenileyeceğiniz şeyler olabilir.

Yengeç burcu ev, konut konularını, evimizi temsil eder. 3.ev ise komşularımızı. O yüzden böyle bir olasılık ürettim sizin için 🙂

Kardeşler ve yakın akrabalar da 3.evin temsil ettiği kişiler arasında.

Memleketinizle, köyünüzle, köyünüzdeki evinizle, aile büyüklerinizle ilgili planlarınız varsa, kardeşlerinizle birlikte onları güzelce yapabilirsiniz. Memleketinize gidebilirsiniz ayrıca.

Aile köklerinize daha yakın hissedeceğiniz, uzun zamandır görmediğiniz akrabalarınızı ve büyüklerinizi görebileceğiniz, güzel bir zaman.

Venüs 11 Ağustos’ta aslan burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

4.ev yaşam alanımızı, evimizi, eşyalarımızı, ev düzenimizi simgeleyen ev.

Aslan burcu ise gösterişli, ihtişamlı şeylerle ilgili. Aslanın aurası büyüktür 🙂

Dekorasyonunuzda yenileyeceğiniz şeyler olabilir Venüs ile. Evinizi güzelleştirmek isteyeceğiniz bir zaman.

Aile içinde de iyileştirmek istediğiniz, aile bağlarınız içinde güçlendirmek istediğiniz şeyler için çabanız olabilir. Sevginizi farklı şekillerde ifade etmek, göstermek isteyebilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 20 Ağustos’a kadar boğa burcunda. 1.evinizde.

1.ev transitleri diğer zamanlardan farklıdır. Önemli bir ev burası. Başlangıçlar evi. Zaten Mars da başlangıçların gezegeni.

Zodyakta 1.evin sahibidir Mars. Dolayısıyla bir cümle ile anlatsam, bu dönem için ne derim ?

Yeni hedefler, yeni yeni niyetler için atılımlarınızın olacağı, yaşamınızda yeni başlangıçlar yapacağınız önemli bir dönem.

İşinizde, eviniz ile konularda, aşkta, ilişkilerde, bağlantılarınızda, parayla ilgili konularda, sporla ilgili konularda, dış görünüşünüzde, genel olarak pek çok konuda yeni başlangıçlarınız olabilir.

Ama hevesi, iştahı, enerjisi yüksek bir dönem. Bu yüksek enerji de kontrol altında olmalı. Yeni şeyler denemek isteyeceğiniz bu süreçte dürtüsel davranmamanızı, üzerinde iyice düşündüğünüz konularda harekete geçmenizi, sabırsızlık ve acelecilik etmeden stratejik şekilde ilerlemenizi öneririm. Mühim olan nokta bu.

Mars 20 Ağustos’ta ikizler transitine başlıyor. 2.evinizden geçmeye başlıyor bu yeni transit ile.

Parasal alanda hareketlenmek, bereketinizi, kazançlarınızı, maddi varlıklarınızı, maddi koşulları iyileştirmek bu dönemde ana odağınız olabilir.

Bütçenizi iyileştirecek, gelirinizi büyütecek şeyler yapma niyetinde iseniz, parasal anlamda elinizi güçlendirmek istiyorsanız bu dönemi mutlaka kullanın.

İkizler burcu bilgiyi, bilgi veren kişi konumunda olmayı, eğitmenliği, danışmanlığı temsil eder. Böyle bir işiniz varsa güzel bir hareketlilik olabilir. Müşterileriniz artabilir. Ama tabii bu olasılıklar beklememiz halinde gerçekleşmez. Hareket halinde olmamız, emek vermemiz, üretmemiz gerekiyor.

Üretenler için bereketli bir zaman.

Geliriniz artarken giderler de artabilir.

Özellikle eğitimle ilgili harcamalar, online seminerler, kitap alışverişleri olabilir ikizler etkisiyle.
Ayrıca kardeşler de ikizler burcu temasıdır. Kardeşleriniz için yapacağınız harcamalar olabilir. Onlara maddi anlamda yardımcı olabilirsiniz.

Arabanız için yapacağınız bir ödeme konusu da olasılıklarınız arasında. Çünkü araçlar da ikizler burcu temasıdır.


Ağustos 2022 Ay Döngüleri :

12 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 19° Kova, Güneş 19°  Aslan

Dolunay 10.evinizde meydana geliyor.

10.ev konularında dikkatli olmanızı, ani kararlarla hareket etmemenizi, konuları yeterince düşünmeden anlık tepkiler vermemenizi önereceğim.

İşimiz, kariyerimiz, yöneticilerimiz, kurallar, kanunlar, yönetmelikler, sistem, düzen, işleyiş demektir 10.ev.

İşinizde bir anlaşmazlık olabilir. Üstlerinizle örtüşemediğiniz bir durum olabilir. Karşılıklı olarak birbirinizi dinlemek, anlamak iyi olacaktır.

Ani, anlık sinirlenmelerle büyük kararlar almayın.

Bunun dışında işinizi bırakmak gibi bir hazırlığınız varsa, bir iş değiştirme durumu varsa gündeminizde bu sonlanma yaşanabilir. Ama yeni bir gelir kapısı açılmadan, içinde olduğunuz kapıyı kapatmayın. Kendinize bunu yapmayın bence.

Büyük bir problem olacak diye beklemeyin bu arada. Bir olasılık olarak uyarmak adına yazıyorum. Hiç etki almayabilirsiniz bile. Stratejik birisinizdir, durumu iyi yönetirsiniz ya da ufak tefek pürüzler olabilir. Onlar da zaten günlük hayatın bir parçası.

Bunlar dışında resmi bir konu, yasal bir işlem gündeme gelebilir. İlgilenmeniz gereken bir şey, bir kural değişikliği doğrultusunda yapmanız gereken resmi bir işlem olabilir.

27 Ağustos : Başak Burcunda Yeniay : Ay 3° Başak, Güneş 3° Başak

5.evinizde doğacak olan bir yeniay.

Bu evin temalarında değişimler, yeni şeyler yaşayabilirsiniz yeniayın yakınındaki günlerde.

İşinizde öne çıkarmak istediğiniz şeyler için, becerilerinizi göstermek, yaptığınız şeyleri tanıtmak, reklamını yapmak istediğiniz şeyler için bu yeniayı değerlendirebilirsiniz.

Başak burcu işi, 5.ev ise parlamayı, öne çıkmayı, sahnede olmayı simgeler çünkü 🙂

Sanatsal çalışmalar, yaratıcılık gerektiren işler de iyi bir etki alıyorsunuz.

Bir hobinizi iş olarak yapmaya başlayabilirsiniz. 5.evin konuları arasında hobiler de var.

Çocuklar, bebekler de var 🙂 Onların düzeni, iyiliği, sağlığı için yapacağınız şeyler de olabilir bu yeniay ile. Başak burcu sağlık ile ilgilidir. Örneğin bir alet satın alırsınız onlar için kullanacağınız. Bir cihaz, bir teknolojik ürün alırsınız. Bebeğinize, çocuğunuza yeni şeyler yedirmeye başlayabilirsiniz. Bir kursa, bir hobiye, bir eğitime başlatabilirsiniz çocuklarınızı.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Keyifli bir ay olsun ! Güzel geçsin yazımız !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!