Terazi Burcu Ağustos 2022

Terazi Burcu Ağustos 2022

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Yazın son ayı başlamak üzere. Umarım keyif aldığınız bir yaz oluyordur sizin için.

Acaba Ağustos nasıl görünümleri barındırıyor ? Nasıl olasılıklar var ? Anlatacağım detaylıca.

Önce genel olarak ayın astrolojik takvimini görmek isterseniz, bu linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Ağustos 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 11.evinizde.

Dostlarımız, arkadaşlarımız, sosyal hayatımız, içinde olduğumuz gruplar, takım çalışmaları, işimizde projeler, proje bazlı kurulmuş olan ekipler bu evin konusu.

Sosyal anlamda, iletişim anlamında hareketli bir dönem bekliyor sizi. Aslan burcu eğlenceyi, keyifleri, tatilleri, gezileri, keyif için yapılan şeyleri, etkinlikleri, gösterileri, sanatsal faaliyetleri, sporu simgeler.

Arkadaşlarınızla tatil yapabilirsiniz. Daha sık görüşebilir, birlikte keyifli şeyler yapabilirsiniz. Gezileriniz olabilir. Etkinliklere katılabilirsiniz.

İş ortamında ekipler içinde güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Aslan burcu hamilelik konusunu, bebekleri ve çocukları da simgeliyor. Arkadaş çevreniz içinde hamilelik haberleri de alabilirsiniz bu transit içinde 🙂 Doğum yapan arkadaşlarınız olabilir. Bir bebek müjdesi alabilirsiniz, bir kutlamaya katılabilirsiniz. Çok güzel bir Güneş transiti. Zaten aslan burcu, Güneş’in kendi evi. Tadını çıkarın bu keyifli dönemin 🙂

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 1 aylık yeni transitine başlıyor. 12.evinize geliyor böylece.

Başak burcu da, 12.ev de sağlık teması ile ilgilidir. Bedensel, mental, ruh sağlığınız, her anlamda düşünebilirsiniz.

İyilik haliniz, konforunuz, enerjiniz bu evle ilgili. Çünkü 12.ev en temelde duygularımızı, iç dünyamızı simgeliyor.

Çok iyi biliyoruz ki ruhtaki her şey bedene yansıyor. Duygularımız, ne hissettiğimiz, nasıl hissettiğimiz, içimizde taşıdıklarımız, ruhumuza yük ettiklerimiz bedende gösteriyor kendini.

İçinizi, duygu dünyanızı temizlemeye ihtiyaç duyduğunuz bir dönemde olabilirsiniz.

Kaygılarınızla, korkularınızla kendi kendinizi yorduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz. Bu kaygılardan arınmaya ihtiyacınız olabilir.

Bu bir başak transiti. Başağın çok evhamlı bir yapısı vardır. Bu transit bu anlamda bir ayna tutabilir size. ‘Bak bununla ruhunu, zihnini boş yere yoruyorsun’ diyebilir.

Hafiflemek, zihninizi temizlemek, yeni bir enerjiye geçmek, daha huzurlu yaşamak için yapacağınız şeyler olabilir bu dönemde.


Merkür 4 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 11.evinizde.

Dialoglar, yeni görüşmeler anlamına geliyor burada bir Merkür. Yeni fikirler de getirecektir size. Yeni planlarınız olacaktır.

Sanatsal konularda, yaratıcılıkla bağlantılı alanlarda, sporda, hobilerinizde, ilgi alanlarınızda yeni şeyler öğrenme zamanı (Çünkü bu bir aslan transiti). Başlangıçlar zamanı.

Eğitimler, kurslar da gündeme gelebilir Merkür ile.

Sosyal çevre içinde buluşmalar, sohbetler, iletişimler artıyor 🙂 Eğlenceli bir dönem bekliyor sizi 🙂

4 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Merkür. 12.evinize geliyor.

Başak burcu iş hayatımızı, iş ortamımızı, iş ortamımızla ilgili konuları, iş arkadaşlarımızı simgeler.

12.ev ise görünür olmayan şeyleri, göründüğünden farklı olan şeyleri.

İş arkadaşlarınızı daha iyi tanıyabileceğiniz bir zaman bu. ‘Ben bu kişiyi böyle düşünmemiştim’ diyebilirsiniz. Bu olumlu anlamda da olabilir. Düşündüğünüzden daha iyi, daha güvenilir olduklarını fark edebilirsiniz. Tersi de olabilir.

İşinizle ilgili hazırlıklarınız, yeni projeleriniz, orijinal fikirleriniz varsa güvenilir olmayan kişilere anlatmayın derim. Bunları kendinize saklayıp üretimlerinize odaklanmak daha iyi olabilir.

Merkür 26 Ağustos’ta terazi burcuna, 1.evinize geliyor bu kez. Yeni bir Merkür transiti daha başlıyor.

Fikirlerin somutlaşma vakti. Planların gerçekleşme vakti. Merkür’ün başakta olduğu dönemde hazırladığınız projeler varsa şimdi onlar için aksiyon alabilirsiniz.

1.ev girişim, yenilik, değişim, adım, atılım demektir. Hayatınızın her alanında yeni adımlarınız olabilir.

Ayrıca iletişimler, haberleşmeler artıyor Merkür ile.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 11 Ağustos’a kadar yengeç burcunda. 10.evinizde.

Bu kez işinizde, işinizle ilgili konularda Venüs desteğiniz var. Yeni yeni fikirler, projeler, sunumlar, yeni müşteri bağlantıları, yeni bir çalışma düzeni..Hepsi olasılıklarınız arasında.

Yöneticilerinizle konuşmak istedikleriniz, talepleriniz, ricalarınız varsa, bunları rahatça yapabileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Yasal boyutu olan işleriniz, devlet dairelerinde işleriniz varsa kolayca, güzelce yapabilirsiniz bunları. İşinizi kolaylaştıracak, iyi niyetli, güzel insanlarla karşılaşabilirsiniz.

11 Ağustos’ta Venüs aslan burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Dostlar evi burası 🙂 Arkadaşlarımızı, dostlarımızı, sosyal ilişkilerimizi, ahbaplarımızı temsil ediyor.

Venüs ise güzellik, sevgi demek. Sevinç, mutluluk demek. Keyif, eğlence, huzur demek.

Arkadaş çevrenizle daha çok iletişimde olacağınız, eğleneceğiniz, birlikte gezeceğiniz, birlikte güzel şeyler yapabileceğiniz bir dönem.

Mesela birlikte sofralar. Birlikte yapılacak piknikler. Aktiviteler, etkinlikler. Birlikte tatiller. Kutlamalar, keyifli eğlenceler.

Tatlı tatlı günler görüyorum bu Venüs’e bakınca 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 20 Ağustos’a kadar boğa burcunda. 8.evinizde.

Bu geçiş parasal konularda bir hareketlilik ve biraz da mücadele hali yaratabilir. Harcamalarınızı küçültmek, borca girmemeye çalışmak, kredi kartınızı daha kontrollü kullanmak faydanıza olacaktır. Bu anlamda dikkatli olmanızı öneririm.

Bununla birlikte eğer beklemekte olduğunuz paralar varsa, örneğin borç verdiğiniz paralar gibi, sonuçlanmasını beklediğiniz bir nafaka, miras, mal paylaşımı konusu gibi, ödenmesini beklediğiniz prim, sigorta, tazminat gibi, bu konularda yeni gelişmelere açık bir süreç.

Konu ilerleyebilir, sonuçlanabilir.

20 Ağustos’ta ikizler burcuna geçiyor Mars. 9.evinize geliyor.

Uzaklara gitme, uzaklaşma, yeni yerler keşfetme, görmediğiniz yerlere, gezmediğiniz yerlere gitme hevesi getirecektir 9.evden geçecek bir Mars size.

Var olan ekonomik imkanlarınız içinde kendinize güzel seyahatler planlayabilirsiniz. Günübirlik gezeceğiniz, keşfedeceğiniz yerler olabilir.

Şehir dışında, yurt dışında yaşayan akrabalarınızla, arkadaşlarınızla bir araya gelişler de olabilir. Onlarla dialoglar artabilir.

Vizyon, bilinç, idrak, uyanış, farkındalık, keşif demektir 9.ev. Hayatı sorgulamakla, hayatın manasıyla, evrenin işleyişiyle, ilimler ile çok bağlantılı bir ev.

İkizler ise öğrenmek demek. Bilgi demek. Kitap demek.

Sizi ruhsal anlamda büyütecek, farkındalık yaratacak, ufkunuzu açacak, hayatın matematiğine dair bir idrak kazandıracak pek çok yeni bilgiyle tanışabileceğiniz bir dönem.


Ağustos 2022 Ay Döngüleri :

12 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 19° Kova, Güneş 19°  Aslan

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Bu dolunay biraz stresli görünüyor sevgili okuyucularım. Bir t-karenin tam ortasında, Satürn ve Uranüs arasında gerçekleşiyor.

Satürn ile kavuşumda. Uranüs ile kare konumda. Keskin bir karar, bir kopuş, bir farkındalık, biraz sarsabilecek bir netleşme getirebilir. Ama bazen de bunlar gerekiyor.

Hayat hep iyiliğimizi istiyor ve ihtiyacımız olanı veriyor.

5.ev konularında yaşayacağınız bir dolunay etkisi bu. Aşk, flörtler, cinsellik, hamilelik konuları, eğlenceler, lüks tüketimler, büyük harcamalar, ölçüsünden taşan alışverişler, risk aldığımız durumlar, şans oyunları, macera diyebileceğimiz şeyler bu evle ilgili.

Keyif, eğlence amaçlı yapılan riskli şeyler var bu evde.

Bu tür konularda dikkatli olmanızı önereceğim. Büyük bir harcama bir problem yaratabilir.

Riskli bir yatırım, istenenin çok uzağında bir sonuç getirebilir.

Gönül macerası diyebileceğimiz, bir duygusu, bir derinliği olmayan bağlantılardan yana dersler, deneyimler getirebilir.

Denge, ölçü, saygı, dikkat, kontrol..Bu dolunay bunları gerektiriyor. Sonrasını düşünmeden hiçbir şey yapmayınız.

27 Ağustos : Başak Burcunda Yeniay : Ay 3° Başak, Güneş 3° Başak

12.evinizde doğacak olan bir yeniay.

Başak burcu da, 12.ev de sağlık ve şifa temaları ile ilgilidir. Aile içinde bir sağlık gündemi olanlar sorunun şifası için yapılması gerekenleri yapabilirler. Muayene, test, kontrol, tahlil, vb işler, konular olabilir.

Bir şifa etkisi alıyorsunuz. Şifanız, kolayca gelsin.

Ruhsal anlamda da ruhunuzu ferahlatmak, zihninizi hafifletmek, obsesyonlardan, takıntılı düşüncelerden uzaklaşmak için yapacağınız şeyler olabilir bu yeniay ile.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


İyi bir ay diliyorum. Enerjimiz yerinde olsun. Modumuz, moralimiz yerinde olsun. Keyif, bereket, kahkaha olsun 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!