Oğlak Burcu Ağustos 2022

Oğlak Burcu Ağustos 2022

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Ağustos size neler getirebilir ? Bu ay nasıl gündemleriniz olabilir ? Detaylıca aktaracağım şimdi sizlere.

Öncelikle ayın astrolojik takvimini görmek isterseniz, bu linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Ağustos 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 8.evinizde.

Maddi konular öne çıkacaktır bu dönemde. Kredi çekmeyi planlıyorsanız, bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bir borcunuz yapılandırılabilir.

Yasal işlemleriniz varsa, alma gayretinde olduğunuz tazminat, nafaka, miras gibi konular varsa, bu konularınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Başkalarından gelecek maddi kaynaklar olabilir. Eliniz güçlenebilir. İstediğiniz yönde şeyler olabilir.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 9.evinize geliyor.

9.ev konularında bir parlama, bir güçlenme, yeni gündemler, yeni gelişmeler..Böyle bir hareketlenme var. Peki 9.ev konuları neler ?

Uzağımızda olan sevdiklerimiz, başka şehirler, başka ülkeler, yurt dışı ile ilgili konular, yabancılar, yabancı paralar, uluslararası ticari faaliyetler, para transferleri, seyahatler, yabancı kültürler, başka kültürlerle ilgili keşifler, dünya dilleri, dünya mutfakları, dinler, ibadethaneler, ufkumuzu büyüten bilgiler, vizyonumuzu besleyen şeyler.

Eğitim, yüksek öğrenim, üniversite, kurslar, hocalar, bilgi kaynakları..

Güneş burada ilerlerken bir seyahatiniz olabilir. Yeni yerler, yeni şeyler keşfedeceğiniz güzel bir yolculuk deneyiminiz olabilir.

İlla ki bir başka şehre/ülkeye olmak zorunda değil bu yolculuk. Yakın yerler içinde de güzel gezileriniz olabilir. Göreceğiniz, keşfedeceğiniz yerler size çok iyi gelebilir.

Uzaklardan sevdikleriniz gelebilir. Siz onların yanına gidebilirsiniz. Başka bir ülkeden birileri ile bir ticari iş, bir para transferi olabilir.


Merkür 4 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 8.evinizde.

Bütçenizi zorlayacak alışverişlerden, gereğinden fazla sayılabilecek harcamalardan uzak durmanızı önereceğim. Aslan burcu keyifleri, keyif için harcamayı, lüks, ihtişamlı, gösterişli şeyler satın almayı simgeler. 8.ev ise borçları 🙂 Bütçeye dikkat diyeyim o yüzden 🙂

Krediler, kredi başvuruları, kredi kartı talepleri, bankacılık işlemleri yine bu evle alakalı. Merkür burada iken bu yönde işler, işlemler de getirebilir size.

4 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Merkür. 9.evinize geliyor.

Başak burcu işimizi, 9.ev ise uzakları simgeler.

Yurt dışı ile bağlantısı olan bir işiniz varsa, iletişimlerin, toplantıların artabileceği bir Merkür dönemi.

Almak istediğiniz bir eğitim varsa, bu dönemde bir eğitim programı, bir eğitmen araştırabilirsiniz. Güzel bir eğitim bulabilirsiniz.

Merkür 26 Ağustos’ta terazi burcuna, 10.evinize geliyor bu kez.

İş hayatınızda yeni iş birlikleri, yeni bağlantılar ile hareketlenebileceğiniz, motivasyonunuzu yükseltecek, bereketli bir zaman.

İlişkiler vurgulanıyor bu transit ile. Terazi burcu diplomatik, diplomasiyi iyi bilen, stratejik, politik bir burç. İşinizde, kişisel yaşamınızda insan ilişkileri içinde diplomatik olmanız gereken yerleri görebilirsiniz bu dönem deneyimler ile.

İlişkileri rayında götürmenin anahtarlarını fark edebilirsiniz. ‘Bu bana ders oldu, deneyim oldu. Bundan sonra böyle yapacağım’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 11 Ağustos’a kadar yengeç burcunda. 7.evinizde.

Evliliğiniz, ilişkiniz, partnerinize dair konular bu evle ilgili.

Venüs yengeçte iken evinizde güzel değişiklikler yapabilirsiniz. Düzenleyeceğiniz, güzelleştireceğiniz şeyler olabilir 🙂 Yaşam alanınızın içindeki huzurunuzu artıracak şeyler yapabilirsiniz.

Eşinizle ilgili konular üzerinden de çalışıyor Venüs’ün iyicil etkisi. Kendisinin uğraşmakta olduğu, yoluna koymaya çalıştığı durumlar varsa olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bir rahatlama hali var burada.

Bir ilişkiniz varsa evlilik kararı alabilirsiniz. Ailelerin tanışması gibi adımlar atılabilir.

İş hayatınızda, kişisel yaşamınızda iş birlikleri yapabilirsiniz. Danışmanlıklar alabilirsiniz. Size yol gösterecek, iyi niyetli insanlar olabilir.

Destek, yardım, bağ, bağ kurmak, biz olmak demektir 7.ev. Genel olarak insan ilişkileriniz açısından çok güzel bir transit. Yalnız olmadığınızı daha net görebileceğiniz bir zaman.

İşlerinizi kolaylaştıracak, güzelleştirecek birileri olabilir. Ahbaplarınızdan destekler, yardımlar geliyor gibi göründü gözüme 🙂

11 Ağustos’ta Venüs aslan burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

Büyük harcamalar, ihtiyaç dışı tüketimler, büyük markalar/pahalı ürün alışverişleri bütçenizi zora sokabilir.

Aslan lüks sever. Görkemli, gösterişli şeyleri sever. Tabii ki hayatın içinde bunları yaşamak da hakkımızdır. Hepimizin hakkıdır. Ama akılcı olan her zaman paramızı doğru harcamak, bütçemizi iyi yönetmektir. Alışverişlerde ölçüye dikkat edin, olur mu ?

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 20 Ağustos’a kadar boğa burcunda. 5.evinizde.

Bu ev aşk, çocuklar, hobiler, sanatsal aktiviteler, sporla ilgili konular, eğlenceler, alışverişler, lüks tüketimler gibi temaları yönetiyor.

Mars size bu konularda yeni başlangıçlar getirecektir. Bu temalar hareketlenecektir.

Aşkta bir başlangıç olabilir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler varsa, bu döngüde karar alabilirler. Tedavi ya da operasyon ihtiyaç varsa, süreçlerini gerçekleştirebilirler.

Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili temponuzun artacağı bir dönemde olduğunuzu da ekleyeyim.

Spora başlamak için harika bir zaman. Tam da sporla ilgili bir alandan, 5.evden etki alıyorsunuz. Mars da zaten hareketin, sporun burcudur. Değerlendirin bu yüksek enerjiyi 🙂

20 Ağustos’ta ikizler burcuna geçiyor Mars. 6.evinize geliyor.

Günlük yaşamımızı ve düzenimizi oluşturan şeyleri temsil eder bu ev. Günlük olarak yapmamız gereken şeyler, işimiz, iş düzenimiz, uyanma saatimiz, çalışma saatlerimiz, günlük görevlerimiz, rutinlerimiz bu evle ilgilidir.

Yoğun, hareketli, koşturmalı olabilir bu Mars transiti sizin için.

Yeni bir günlük düzen, yeni bir çalışma şekli, iş dışında ilgilenmeniz gereken yeni şeyler, bir iletişim  trafiği, koşturmalar geliyor sanırım.

Bir kursa, bir eğitime de başlayabilirsiniz. Çünkü bu bir ikizler transiti.

6.ev iş hayatımızı da simgeler. İkizler burcu ise iletişim demektir. İşinizde tanışmalar, görüşmeler, bağlantılar artabilir.


Ağustos 2022 Ay Döngüleri :

12 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 19° Kova, Güneş 19°  Aslan

Dolunay 2.evinizde meydana geliyor.

Satürn ile kavuşumda, Uranüs ile kare açıda gerçekleşecek bu dolunay. Biraz stresli bir gündeme işaret ediyor. Sizin olasılıklarınız 2.ev konuları üzerinden geliyor.

Bu ev para evidir. Parasal konularla ilgilidir.

Bir ödeme, bir masraf, bir gelir, bir maddi kaynak konusu gündeminiz olabilir dolunay yaklaşırken.

Bir yatırım aracına çevirdiğiniz, kenarda duran bir maddi varlığınızı paraya çevirmek isteyebilirsiniz. Bir dövizi türk lirasına çevirmek, altın bozdurmak gibi şeyler olabilir.

Parasal konularda stres yaratan bir durum için bir şey yapmanız, bir çözüm bulmanız gerekebilir.

27 Ağustos : Başak Burcunda Yeniay : Ay 3° Başak, Güneş 3° Başak

9.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Yurt dışı bağlantılı işler planlıyorsanız, ithalat ihracat faaliyetleri gibi planlarınız varsa, halihazırda böyle bir işiniz varsa yeni gelişmelerle konu hareketlenebilir.

Başak burcu işimizi, 9.ev uzakları simgeler.

Bir başka şehirde, bir başka ülkede bir iş imkanı doğabilir.

Başka şehirlerle/ülkelerle bağlantısı olan, bulunduğunuz yerden yürüteceğiniz işler başlayabilir.

Yurt dışında ya da başka bir şehirde yaşayan bir yakınınızın iş hayatı ile ilgili bir gelişme olabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Eğlenceli, neşeli, güzel bir ay olsun !

Görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!