Başak Burcu Ağustos 2022

Başak Burcu Ağustos 2022

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Ağustos ayı için yorumlarımı paylaşacağım bu yazımda. Bakalım gezegen transitleri ve Ay döngüleri bu ay sizin için nasıl gelişmelere işaret ediyor ?

Ayın astrolojik takvimini aşağı bırakarak başlıyorum. Linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Ağustos 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 12.evinizde.

Yaşamınızda bir temizlik ve iyileşme zamanı bu.

İçsel bir temizlikten, duygusal bir temizlikten bahsediyorum. Hayatınızda sonlanması gereken durumların/dialogların/ilişkilerin, tamamlanması gereken konuların bitmesi gibi şeyler kastediyorum.

Uzun süredir sizi meşgul etmiş olan şeyleri artık tamamlamak ve neticelendirmek isteyeceğiniz bir dönem. Kadersel olarak bu yönde bir şeyler olabilir.

Sağlık ve şifa evi burası.

Sağlık derken fiziksel konuları, ruhsal konuları, her tür konuyu düşünebilirsiniz. Bir sorunlu durum varsa bunun çözümü ve şifası için aksiyon alabileceğiniz bir dönem. Konu sizin de olabilir, bir yakınınızın da olabilir. Onu da eklemiş olayım.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 1.evinize geliyor bu değişim ile birlikte.

1.ev bir yeniden doğuş, yeni bir döngü demektir. Başlayacak bir şeyler olduğunu anlatır buraya gelen bir Güneş.

O yüzden yaşamınızda güzel bir resetlenme, girişim ve yeniye adım zamanı olabilir bu sizin için.

Aklınızda, gönlünüzde neler var ? Var mı epeydir istemenize rağmen ertelediğiniz şeyler ?

Kendiniz için daha iyi bir yaşam düzeni yaratmak adına yapmak istediğiniz şeyler ?

Hadi şimdi mümkün olanları yapma zamanı. Koşullar hangisine müsaade ediyorsa, onları hayata geçirme zamanı.

Potansiyellerinizi, donanımlarınızı en iyi şekilde kullanma zamanı.

Hayatınızı renklendirecek, size iyi gelecek, sizi heyecanlandıracak, belki sağlığınıza iyi gelecek, belki kazançlarınızı artıracak, sizi durduğunuz yerden kaldıracak bir şeyler yapın hadi ! Kendiniz için iyi şeyler yapın !


Merkür 4 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 12.evinizde.

12.ev şifalanmayı, dönüşümü, iyileşmeyi, arınmayı anlatır. Duygusal anlamda arınmak, hafiflemek, fiziksel anlamda iyileşmek, güç toplamak, yenilenmek şeklinde tarif edebilirim 12.ev dönemlerini.

Aslan burcu ise sanatsal konuları, hobileri, ayrıca sporu simgeliyor. Bu transit ile ne olabilir ?

Ruhsal boyutu olan, spiritüel anlamda derinliği olan ya da bir şekilde ruhunuza iyi gelecek olan, hayatınızda/iç dünyanızda bir değişim yaratacak olan güzel bir spor dalına, bir sanat dalına adım atabilirsiniz. Size iyi gelecek bir hobi edinebilirsiniz.

Kendiniz için keyifler yaratabilirsiniz. Meditasyon yapmaya, yoga yapmaya başlayabilirsiniz.

Güçlü bir şifalanma dönemi.

4 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Merkür. 1.evinize geliyor.

Yıl içinde iletişim sirkülasyonu en yüksek zamanlardan biri olacaktır yaşamınızda bu dönem.

Merkür burada iken daha çok iletişim kurarsınız. Daha çok yazışır, daha çok görüşürsünüz. İşinizde, sosyal hayatınızda iletişimler artar. Birilerine bir şeyleri haber verirsiniz. Birilerinden haberler alırsınız.

Yeni şeyler öğrenir, yeni bilgiler edinirsiniz. İlgi duyduğunuz alanlarda güzel bilgi kaynakları bulur, kendinizi geliştirirsiniz.

Yeni fikirler bulur, yeni şeyler tasarlarsınız. Hem kendi içinizde mental anlamda, hem de çevrenizle iletişim anlamında hareketli bir dönem.

Merkür 26 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Para kazanmak, para harcamak, gelirler, giderler, bütçe, maddi olanaklar bu evle ilgilidir.

Terazi burcu bağlantılarımızı, ağımızı simgeler. Ahbap çevreniz vesilesi ile kuracağınız yeni müşteri bağlantıları olabilir bu dönemde. Güzel paralar kazanabilirsiniz.

Ortaklıkları ve iş birliklerini anlatıyor aynı zamanda terazi. Birileriyle birlikte yapacağınız, birlikte kazanacağınız işler olabilir.

Terazi burcu eş, partner, sevgili demektir aynı zamanda. Partnerinizin parasal konuları, işi, kazançları konusunda yeni şeyler olabilir. Gündeminizde bu tür konular olabilir. Yeni iş bağlantılarına açık bir dönem.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 11 Ağustos’a kadar yengeç burcunda. 11.evinizde.

Kalabalıklara karışma zamanı 🙂 Sosyalleşme zamanı ! İletişim zamanı !

Özellikle aile kökleriyle, akrabalarla olabilir bu iletişimler. Çünkü bir yengeç transiti. Güzel vesileler ile bir araya gelebilirsiniz.

Ailenizle birlikte gezeceğiniz yerler olabilir. Akrabalarınızla kutlamalarınız, organizasyonlarınız olabilir. Sevgi bağlarınız içinde iyi hissedeceğiniz bir zaman 🙂

11 Ağustos’ta Venüs aslan burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

Özgüven, aura, kendine inanma, donanım, yetenek, hüner demektir aslan burcu. 12.ev ise özgüvensizlik hissi ile bağlantılı.

Venüs buradan geçerken size sizi gösterecek, size bir ayna tutacak deneyimler getirebilir.

‘Sen düşündüğünden çok daha fazlasısın ! Kendine artık güven, artık inan ! Hünerlerini alıp bir köşeye saklanma. Önde ol. Görünür ol. Alkışları kabul et. Takdirleri kabul et. Kendine inan ve hünerlerinle parla artık. Işığını söndürme !’ diyebilir.

Böyle özetleyeceğim bu transiti.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 20 Ağustos’a kadar boğa burcunda. 9.evinizde.

9.ev neleri anlatıyor ? Akademik konular, üniversite, yüksek öğrenim, basın, yayıncılık faaliyetleri, seyahatler, yolculuklar, uzak şehirlerle ilgili konular, başka ülkelerle ilgili konular, yer değişiklikleri, transfer, taşımacılık işlemleri, hukuksal konular.

Bu konularda bir hareketlilik başlıyor Mars ile. Buralardan gelecek yeni gündem konularınız olacaktır.

Akademik hayatınız varsa biraz koşturmalı bir dönem. Yapmanız gereken bir şeyler olabilir. Tamamlanmanız, teslim etmeniz gereken şeylerle meşgul olabilirsiniz.

Uzaklarda yaşayan sevdiklerinizle ilgili konular odağınızda, gündeminizde olabilir. Yurt dışından gelecek kişiler olabilir. Başka şehirlerden yanınıza gelecek yakınlarınız, akrabalarınız, arkadaşlarınız olabilir. Sizin de yolculuklarınız, gidiş gelişleriniz olabilir aynı şekilde.

Yurt dışı/şehir dışı bağlantılı işlerden para kazanabilirsiniz. Halihazırda böyle bir para akışı varsa artabilir, büyüyebilir. Bir boğa transiti olduğu için parasal alanda da yeni gelişmelere açık bir zaman.

20 Ağustos’ta ikizler burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

İş hayatınızda hareketli bir dönem. Yeni projeler, tanıtımlar, yönetimin talepleri, yönetimin bildirimleri, yeni kararlar, yeni kararlar üzerine yapılması gereken şeyler..Biraz böyle görünüyor sizin için bu dönem. İşinizde temposu yüksek bir zaman olacağa benziyor.

Mars diğer gezegenlerden uyumsuz açılar aldığında ya da günlük akışlarda Ay’a uyumsuz açı yaptığı zamanlarda agresyon da yaratabilir burada.

O yüzden iş arkadaşlarınızla, yöneticilerinizle iletişimlerde nezaketinizi koruyun diyeceğim. Yerine göre de menfaatiniz doğrultusunda stratejik olun tabii. İş hayatı kimi zaman da bunu gerektiriyor.

Bir iş kurma hazırlığında olanlar için hızlı, akışkan bir ilerleme dönemi olabilir bu Mars transiti.

Bu anlamda değerlendirmenizi öneririm. İkizler burcu iletişimi, bilgiyi, bilgi kaynaklarını simgelediğinden, özellikle pek çok öneri alabilirsiniz. Tavsiyeler gelebilir.

Yakın çevrenize danışacağınız şeyler olabilir. İnternetten araştırıp yol bulacağınız şeyler olabilir. Güzergah belirlemek ve ilerlemek için iyi bir dönem.


Ağustos 2022 Ay Döngüleri :

12 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 19° Kova, Güneş 19°  Aslan

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

Bu dolunayın biraz gergin görünümleri var sevgili okuyucularım.

Satürn ile birleşiyor. Uranüs ile kare açıda, yani uyumsuz bir açıda.

Değişmesi gereken düzenlerin, yeniden yapılandırılması gereken şeylerin altını çizecektir. Işığı oralara tutup gösterecektir deneyimler yolu ile.

‘Bu şey bu şekilde devam edemez, etmemeli. Çözülmeli. İyileştirilmeli. Düzenlenmeli’ diyecektir.

Sizler dolunayın etkisini 6.ev konuları üzerinden alıyorsunuz.

İş hayatımız, işimizde görevlerimiz, kişisel yaşamda üstlendiğimiz sorumluluklar, hizmet sunduğumuz şeyler bu evle ilgili.

Gereğinden fazla sunduğunuz, kişisel sınırlarınızı korumadığınız, kişisel menfaatlerinizi geri plana attığınız durumlar, ilişkiler varsa buralardan yana deneyim gelebilir.

Öğretici bir deneyim olabilir bu. Biraz sert bir ders olabilir.

Nerelerde dengeden taşıyoruz, fark edip biz düzeltelim o yüzden. Biz düzeltelim ki evrenin müdahale etmesi gerekmesin.

27 Ağustos : Başak Burcunda Yeniay : Ay 3° Başak, Güneş 3° Başak

1.evinizde doğacak olan bir yeniay. Ne güzel bir başlangıç enerjisi !

Hangi konularda yenilenmeye ihtiyaç duyuyorsanız, hedef belirleyip aksiyon alarak kullanın bu yeniayı.

Hayat elinize bir anahtar veriyor. Bir sürü kapıya uyabilecek bir anahtar. İstediğiniz kapıya takın ve açın kilitleri.

Bedensel enerjiniz mi düşük ? Enerjiniz yükselsin mi istiyorsunuz ? Spora mı ihtiyacınız  var ? Yeni bir beslenme düzenine mi ? Yeni bir sosyal ortamda iletişim kurmaya mı ?

Dış görünüşünüzü, stilinizi yenilemeye mi ?

İşinizde yeni şeyler söylemeye mi ? Potansiyellerinizi, yeteneklerinizi göstermeyi mi ?

İhtiyaçlarınızı fark edin ve gerekenler için eyleme geçin, olur mu ?


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yazın bütün keyiflerinden alalım, güzel zamanlar yaşayalım, güzel bir Ağustos olsun inşallah.

Başka yazılarda görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!