12 Ağustos 2022 Kova Burcunda Dolunay

12 Ağustos 2022 Kova Burcunda Dolunay

Merhabalar değerli okuyucularım !

12 Ağustos Cuma günü 04:35’te kova burcunun 19 derecesinde bir dolunay meydana geliyor.

Kova aslan aksında karşı karşıya geliyor bu kez Güneş ve Ay.

Biraz Satürnyen, biraz Uranüsyen bir dolunay bu. Niçin böyle söylüyorum ?

Çünkü dolunay sırasında Ay, Satürn ile kavuşuyor. Uranüs ile kare açı yapıyor. Böylece bir Satürn Uranüs t-karesi yaratmış oluyor. Böyle bir ekseni var dolunayın.

Önemli bir dolunay. Bir kırılma noktası görüyorum burada.

Uzun zamanlar aynı haliyle yetindiğimiz, idare ettiğimiz, sabrettiğimiz, tolere ettiğimiz ama aslında çok daha iyisini hak ettiğimiz, hak ettiğimizi bildiğimiz, aslında çok daha güzel olabilecek durumlar için eskiyi yıkma, yeniyi yaratma zamanındayız.

Çünkü Satürn Uranüs karesi bir düzen değişimini ifade ediyor.

Satürn düzeni, Uranüs ise değişimi simgelediğinden, aralarındaki bu kare açı bir düzenin değişmesi gerektiğini, Uranüsyen bir açılımın olması gerektiğini söylüyor.

Satürn kısıtları temsil eder sevgili okuyucularım. Uranüs ise zincirleri kırmak isteyen bir enerji. Kısıt yaratan, hareketi kısıtlayan, yaşamımızı daraltan durumları koparmak, açmak, bitirmek isteyen bir enerji.

Bir kısıtı sonlandırmak, kendimize daha özgür ve daha doyumlu bir yaşam resmi yaratmak, gündemimizde olan bir sorunu çözmek, bizi sınırlayan bir konudan özgürleşmek için ne yapacağımızı gösterebilir evren bu dolunay ile.

‘Bak burayı kır. Burayı kırarsan bu kilit açılır’ diyebilir.

Bizim gerekeni yapmadığımız ve aynı haliyle yetindiğimiz, mevcut düzende ısrar ettiğimiz durumlara evren müdahale edecektir bu dolunay ile.

O yüzden mecburi düzen değişiklikleri de olabilir.

Satürn Uranüs kareli bu dolunayın genel olarak böyle bir teması var.

Kimler hangi evleri üzerinden etki alıyorlar, kimler için hangi konular gündeme yerleşiyor, aşağıda burçlar bazında yorumlarımda görebilirsiniz.

Bunun dışında kova temaları da hareketlenecektir tabii.

Kova burcunun temsil ettiği konularda tamamlanacak şeyler, şekil değiştirecek şeyler olacaktır.

Kova burcu arkadaşlarımızı, sosyal çevremizi, içinde bulunduğumuz grupları, bir parçası olduğumuz ekipleri, iş ortamımızı, iş arkadaşlarımızı, ekip içindeki iş bölümünü, takım çalışmalarını, iş bölümlerinde üzerimize düşen görevleri, görev dağılımlarını temsil eder.

İşimizde ekip içerisinde, sosyal hayatımızda dostlarımızla iletişimlerimizde gündemlerimiz olabilir bu hafta.

İş ortamında yeni bir iş bölümü, yeni bir görev dağılımı yapılabilir. Değişmesi gereken düzenler olabilir. Yeni bir düzen oluşturulabilir.

Sosyal hayatımızda arkadaşlarımızla ilgili gündemler meşgul edebilir bizi.

Hitap ettiğimiz kalabalıkları simgeler ayrıca kova burcu. Sosyal medyada, internet üzerinden  yaptığımız işlerde hitap ettiğimiz topluluğu, üretimlerimizi, kalabalıklarımızı temsil eder.

Dijital alanda yaptığınız işler varsa bunlara ara vermeniz gerekebilir çeşitli nedenlerle. Kısıt yaratan durumlar olabilir. İlerlemek istediğiniz alanlarda biraz bir şeyleri akışına bırakmak, beklemek gerekebilir.

Dijital alanda yaptığınız işler varsa bunlara ara vermeniz gerekebilir çeşitli nedenlerle. Kısıt yaratan durumlar olabilir. İlerlemek istediğiniz alanlarda biraz bir şeyleri akışına bırakmak, beklemek gerekebilir.

Dijital alanlar, dijital platformlar da kova burcu ile bağlantılı.

Ayrıca elektrikli aletler, elektronikler yine kova burcunun simgelediği şeyler arasında.

Bir alet, bir cihaz bozulabilir belki. Bir elektroniğin tamir edilmesi gerekebilir. İnşallah  olmasın böyle şeyler. Hele de bu ekonomik ortamda tabii ki olmasın. Ama bu da bir olasılık. Bir elektronik eşyanın yenilenmesi gerekebilir.

Şimdi dolunayın burçlar bazında olasılıklarını aktaracağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Dolunay 11.evinizde meydana geliyor.

Satürnyen bir dolunay. Uranüs ile de kare açıda. Bir Satürn Uranüs karesi, bir t-kare görünümü oluşturuyor.

Biraz gergin bir dolunay diyebilirim o yüzden.

11.ev konularda bir stres, bir pürüz oluşabilir. Düzeltmeniz, onarmanız gereken ya da sonlandırmanız gereken bir şey olabilir.

Bu ev sosyal çevremizi, dostlarımızı, arkadaşlarımızı, işimizde bir parçası olduğumuz grupları, ekipleri temsil ediyor.

Dolayısıyla neler olabilir ?

Sosyal hayatınızda arkadaş gruplarınız içinde, iş hayatınızda ekip çalışmaları içinde gündemleriniz olabilir. Belki bir anlaşmazlık, belki bir destek alamama, belki beklediğiniz yardımın gelmemesi, arkadaş ortamında bir dargınlık gibi şeyler olabilir örneğin.

Size iyi gelmeyen bir arkadaşlık varsa mesafenizi ayarlamak isteyebilirsiniz. Bir mesafe koyabilirsiniz  bu kişiye. İletişimi sonlandırmak şart değil. Özellikle de aynı ortamda küslük olmuyor. İş hayatında hiç olmuyor. İletişimi sürdürmeniz gereken biri ise mesafenizi yeniden düzenleyebilirsiniz.

Bir grup çalışması içinde anlaşmazlıklara açık bir zaman. Dolunay öncesi sonrası 3-4 günlük zamanı kastediyorum.

Dijital alanlar, elektronik aletler, aplikasyonlar, iletişim araçları, teknolojik aletler, cihazlar yine 11.evin ve kovanın konusudur. Dolunay yaklaşırken hiçbir aletinizi maksimum kapasitede kullanmamanızı, cihazlarınıza çok yüklenmemenizi öneririm. Elimizdeki aletleri güzel kullanalım, koruyalım. Hele de böyle bir ekonomik ortamda bu çok daha önemli hale geldi, değil mi ?


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Dolunay 10.evinizde meydana geliyor.

10.ev konularında dikkatli olmanızı, ani kararlarla hareket etmemenizi, konuları yeterince düşünmeden anlık tepkiler vermemenizi önereceğim.

İşimiz, kariyerimiz, yöneticilerimiz, kurallar, kanunlar, yönetmelikler, sistem, düzen, işleyiş demektir 10.ev.

İşinizde bir anlaşmazlık olabilir. Üstlerinizle örtüşemediğiniz bir durum olabilir. Karşılıklı olarak birbirinizi dinlemek, anlamak iyi olacaktır.

Ani, anlık sinirlenmelerle büyük kararlar almayın.

Bunun dışında işinizi bırakmak gibi bir hazırlığınız varsa, bir iş değiştirme durumu varsa gündeminizde bu sonlanma yaşanabilir. Ama yeni bir gelir kapısı açılmadan, içinde olduğunuz kapıyı kapatmayın. Kendinize bunu yapmayın bence.

Büyük bir problem olacak diye beklemeyin bu arada. Bir olasılık olarak uyarmak adına yazıyorum. Hiç etki almayabilirsiniz bile. Stratejik birisinizdir, durumu iyi yönetirsiniz ya da ufak tefek pürüzler olabilir. Onlar da zaten günlük hayatın bir parçası.

Bunlar dışında resmi bir konu, yasal bir işlem gündeme gelebilir. İlgilenmeniz gereken bir şey, bir kural değişikliği doğrultusunda yapmanız gereken resmi bir işlem olabilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Dolunay 9.evinizde meydana geliyor.

Satürnyen bir dolunay. Uranüs ile de uyumsuz açısı var. Bu kez böyle bir dolunay görüyoruz. Her yeniayda, her dolunayda, her günün içinde şahane gezegen açıları olması mümkün değil. Çünkü hayat böyle bir şey değil.

Satürnyen + Uranüsyen bu dolunay ile neler olabilir ? 9.ev konuları üzerinden nasıl olasılıklarınız var ?

Uzaklarda, başka bir şehirde ya da ülkede yaşayan aile bireylerinizle, sevdiklerinizle, dostlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Değişmesi gereken şeyler değişebilir. Bitebilir. Yer değişikliği planı varsa yakın çevreniz içinde, bunlar gerçekleşebilir ya da kararı alınabilir.

Bir seyahat planı ertelenebilir. Bir seyahat istediğinizden biraz farklı geçebilir. Belki düşündüğünüz kadar keyifli olmayabilir. O yüzden bu dolunayın yakınındaki günlerde seyahat pek önermem.

Eğitim konularında hazırlıkları olanlar plan değişikliği yaşayabilirler. Durumlara göre şekil almaları gerekebilir. İlerlemek, akmak çok kolay olmayabilir bugünlerde.

Bu olasılıkları bilerek alalım kararlarımızı.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Dolunay 8.evinizde meydana geliyor.

Bu dolunay çok keyifli görünmüyor açıkçası. Yeni bir okuyucum değilseniz, beni bir süredir tanıyorsanız, iletişim dilimin pozitif tarafta olduğunu, iyi ihtimallerin altını daha vurgulu çizmeyi sevdiğimi biliyorsunuz demektir.

Ben iyiyi söyleyip çoğaltmayı severim. Ama tabii her zaman müjdeler vermek mümkün olmuyor. Bazen de uyarılar yapmak gerekiyor.

Satürn ile kavuşumda, Uranüs ile uyumsuz bir kare açıda gerçekleşecek bu dolunay.

Net bir bitiş, net bir sonlanma, bir kopuş getirebilir ama bazen de bunun olması gerekiyor.

Bazen de bitişler fayda getiriyor. 8.ev konularında bir durum bir süredir gündeminizde olabilir. Bir süredir sorun yaratıyor olabilir.

Bunun artık çözülmesi gerekiyor olabilir. Artık bir şey yapılması gerekiyor olabilir.

8.evin borçlar, yasal borçlar, yasal konular, sigorta, vergi, tazminat konuları, ödemeler, mal paylaşımları, miras, nafaka, ortaklı kazançlar, başkalarından gelen maddi kaynaklar gibi temaları var.

Bir maddi kaynak tamamlanabilir. Başkalarından gelen bir para akışı sonlanabilir.

Bir borcun yapılandırılması, bir ödemenin yapılması gerekiyor olabilir.

Bir mal paylaşımının artık gerçekleşmesi gerekiyor olabilir.

Parasal konularda mecburi bir çözüm, biraz kaotik diyebileceğimiz bir gündeminiz olabilir dolunaya yakın günlerde. Ama kurtuluş gelecektir belki tam da bu şeylerle. Hayır olandadır. Hayırlısı olsun.

Para dışında da kaos yaratan bir konuya şekil vermekle meşgul olabileceğiniz, öncesi sonrası ile birlikte birkaç günlük bir dolunay dönemi.


Aslan ve Yükselen Aslan :

7.evinizde meydana geliyor.

Bu dolunay, yılın dolunayları arasında biraz zorlu olanlardan. Satürn ile kavuşuyor. Uranüs ile uyumsuz açıda gerçekleşiyor. Bir Satürn Uranüs karesi oluşturuyor diyebiliriz. Bu ekseni tetikliyor.

Bir düzen değişikliği getirmesi olası. Çünkü Satürn düzeni, Uranüs ise değişimi anlatır. Peki bu değişimler nerelerden gelebilir ? 7.evin konuları nelerdir ?

İkili ilişkiler, iş ortaklıkları, imzalı işler, kontratlar, karşılıklı anlaşma içinde olduğumuz bağlantılar, iş birlikleri, bize koçluk eden kişiler, danışmanlar, rehberler, hoca öğrenci bağlantıları.

Bu konularda, bu kişilerle bağlarınızda değişmesini istediğiniz, noktalamak, sonlandırmak ya da  güncellemek istediğiniz, ‘Bu artık böyle olmamalı, şöyle olmalı’ dediğiniz şeyler varsa kendinizi şu ana kadar olduğundan çok daha net ifade edebileceğiniz bir zaman.

Tahammül gösterdiğiniz şeylere artık tepki verebileceğiniz bir dolunay zamanı.

Bardağın taşması gibi bir resim görüyorum bakınca.

Eğer ilişkileri, iletişimleri sürdürmek istiyorsanız, köprüleri yıkmak, gemileri yakmak istemiyorsanız, ‘ilişkilerim sürsün ama şu kısmı değişsin’ diyorsanız, fevri çıkışlar yerine güzelce ifade edin kendinizi.

Yine de bitmesi gereken bağlantılar varsa bitecektir. Bir iş birliği size fayda getirmek yerine sizi eksiltiyorsa, birlikte ilerlemek bir kar sağlamıyorsa bu anlaşma sonlanabilir örneğin.

Bitireceğiniz kontratlar da olabilir. İmzalı imzasız her şey için düşünebilirsiniz esasen.

Tamam mı, devam mı ? Devamsa nasıl bir devam ? Bundan sonrası nasıl olmalı ? Ne nasıl devam etmeli ? İşte bu durumlara şekil verme zamanı.


Başak ve Yükselen Başak :

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

Bu dolunayın biraz gergin görünümleri var sevgili okuyucularım.

Satürn ile birleşiyor. Uranüs ile kare açıda, yani uyumsuz bir açıda.

Değişmesi gereken düzenlerin, yeniden yapılandırılması gereken şeylerin altını çizecektir. Işığı oralara tutup gösterecektir deneyimler yolu ile.

‘Bu şey bu şekilde devam edemez, etmemeli. Çözülmeli. İyileştirilmeli. Düzenlenmeli’ diyecektir.

Sizler dolunayın etkisini 6.ev konuları üzerinden alıyorsunuz.

İş hayatımız, işimizde görevlerimiz, kişisel yaşamda üstlendiğimiz sorumluluklar, hizmet sunduğumuz şeyler bu evle ilgili.

Gereğinden fazla sunduğunuz, kişisel sınırlarınızı korumadığınız, kişisel menfaatlerinizi geri plana attığınız durumlar, ilişkiler varsa buralardan yana deneyim gelebilir.

Öğretici bir deneyim olabilir bu. Biraz sert bir ders olabilir.

Nerelerde dengeden taşıyoruz, fark edip biz düzeltelim o yüzden. Biz düzeltelim ki evrenin müdahale etmesi gerekmesin.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Bu dolunay biraz stresli görünüyor sevgili okuyucularım. Bir t-karenin tam ortasında, Satürn ve Uranüs arasında gerçekleşiyor.

Satürn ile kavuşumda. Uranüs ile kare konumda. Keskin bir karar, bir kopuş, bir farkındalık, biraz sarsabilecek bir netleşme getirebilir. Ama bazen de bunlar gerekiyor.

Hayat hep iyiliğimizi istiyor ve ihtiyacımız olanı veriyor.

5.ev konularında yaşayacağınız bir dolunay etkisi bu. Aşk, flörtler, cinsellik, hamilelik konuları, eğlenceler, lüks tüketimler, büyük harcamalar, ölçüsünden taşan alışverişler, risk aldığımız durumlar, şans oyunları, macera diyebileceğimiz şeyler bu evle ilgili.

Keyif, eğlence amaçlı yapılan riskli şeyler var bu evde.

Bu tür konularda dikkatli olmanızı önereceğim. Büyük bir harcama bir problem yaratabilir.

Riskli bir yatırım, istenenin çok uzağında bir sonuç getirebilir.

Gönül macerası diyebileceğimiz, bir duygusu, bir derinliği olmayan bağlantılardan yana dersler, deneyimler getirebilir.

Denge, ölçü, saygı, dikkat, kontrol..Bu dolunay bunları gerektiriyor. Sonrasını düşünmeden hiçbir şey yapmayınız.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Dolunay 4.evinizde meydana geliyor.

Bu dolunay Satürnyen bir dolunay sevgili okuyucularım. Satürn ile kavuşuyor. Uranüs ile kare açısı var hatta.

Bir Satürn Uranüs t-karesi yaratan, bir tık gergin diyebileceğimiz bir dolunay.

Değişmesi gereken şeyleri gösterebilir deneyimler, dersler ile.

‘Bu düzen böyle gitmez. Bu böyle devam edemez’ diyebilir.

Sizler bu Satürnyen, Uranüsyen etkileri 4.ev konuları üzerinden alıyorsunuz.

Aile, aile bireyleriyle ilgili gündemler, ev düzeni, evinizle ilgili konular, anne babanızla ilişkileriniz, aile içi sorunlar, düzene girmesi gereken şeyler..Bu dolunayın ana gündemi bu konular üzerinden gelebilir sizler için.

Ev içinde anlaşmazlık yaratan şeyler için kesin çözüm bulmanız gerekebilir.

Düzen değişikliklerine gitmeniz gerekebilir. Tartışmalar olabilir biraz. Birbirinizi üzmeyin, olur mu ?

Aile içi iletişimlerinizde size iyi hissettirmeyen şeyleri konuşabileceğiniz bir dolunay.

Bardak dolmuşsa, küçük bir şeyle taşabilir. Sakin ve çözüm odaklı olun.


Yay ve Yükselen Yay :

Dolunay 3.evinizde meydana geliyor.

Satürn ile kavuşan, Uranüs ile uyumsuz açı yapan, bir Satürn Uranüs karesi oluşturan, biraz stresli, değişimlere açık bir dolunay resmi var bu kez karşımızda.

3.ev kardeşleri, akrabaları, komşuları, arkadaşları temsil eder.

Bu dolunaya yakın günlerde yakın çevreniz içinde düzen değişiklikleri olabilir. Bir komşunuz taşınabilir. Bir yakınınız bir konuda değişime gidebilir.

Kardeşlerinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Kendi yaşamları için yeni kararlar alabilirler.

Evinizin yakınında gittiğiniz bir yer varsa, bir hizmet alıyorsanız buradan, bu hizmet binasının yeri değişebilir.

Bir kurs, bir eğitim tamamlanabilir. Bir iletişim platformundan çıkmak isteyebilirsiniz. Sosyal medya sayfalarınız varsa kapatmak ya da bir süre için dondurmak isteyebilirsiniz. Bir müddet uzaklaşmak isteyebilirsiniz.

Dialoglarda kopuşların olmaması adına duygularınızı, tepkilerinizi iyi yönetmenizi öneririm.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Dolunay 2.evinizde meydana geliyor.

Satürn ile kavuşumda, Uranüs ile kare açıda gerçekleşecek bu dolunay. Biraz stresli bir gündeme işaret ediyor. Sizin olasılıklarınız 2.ev konuları üzerinden geliyor.

Bu ev para evidir. Parasal konularla ilgilidir.

Bir ödeme, bir masraf, bir gelir, bir maddi kaynak konusu gündeminiz olabilir dolunay yaklaşırken.

Bir yatırım aracına çevirdiğiniz, kenarda duran bir maddi varlığınızı paraya çevirmek isteyebilirsiniz. Bir dövizi türk lirasına çevirmek, altın bozdurmak gibi şeyler olabilir.

Parasal konularda stres yaratan bir durum için bir şey yapmanız, bir çözüm bulmanız gerekebilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

Dolunay 1.evinizde meydana geliyor.

Bu dolunay sizi yakından ilgilendiriyor. Hatta en çok sizi ilgilendiriyor. Diğer dolunaylara kıyasla biraz gergin bir tablo görüyoruz dolunay resmine bakınca.

Ay, Satürn ile kavuşuyor + Uranüs ile kare açıda.

Büyük bir özgürlük isteği. Bir kısıtlı halin yarattığı bir bunalım. Bir ruhsal yorgunluk. ‘Bu artık bitsin’ dediğiniz bir şey..Böyle ihtimaller var gibi sanki..

Bir şeylerden yoruldunuz ve artık bunlar geride kalsın istiyorsunuz. Bir düzen değişikliğine ihtiyacınız var. Bu değişim için neler yapmanız gerekiyorsa bunun ilk adımını atabilirsiniz.

Net bir kararınız olabilir. Bitireceğiniz bir dialog olabilir.

Size iyi gelmeyen bir ortamı bırakabilirsiniz.

Bir elektrikli/elektronik alet bozulabilir. Yenisini almak gerekebilir. Bugünlerde çok yüklenmeyin elektronik eşyalarınıza.Bir değişim, bir durum nedeniyle yaşanacak yeniye geçiş hali var.

Bir bırakış ve özgürleşme var.

Burada böyle şeyler görüyorum bakınca.


Balık ve Yükselen Balık :

Bu dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor.

Biraz stresli, biraz gergin, mecburi değişimlere açık bir dolunay.

Satürn ile birleşiyor + Uranüs ile uyumsuz açı yapıyor.

Ruhsal alanda sizi zorlayan, yaşam enerjinizi eksilten, gününüzü/huzurunuzu/modunuzu zedeleyen bir konu, bir süredir sizi yormuş olan bir durum içerisinde bir kırılma noktası yaşanabilir.

‘Ben artık bu duruma tahammül edemiyorum.  Bu böyle devam edemez.’ diyebilirsiniz ve değişim için aksiyon alabilirsiniz.

Bir düzen değişikliği olabilir. Öngöremediğiniz, hesap etmediğiniz bir yerden gelecek bir şeyle hayat harekete çağırabilir sizi. Şer gibi görünen bir durum sizi harekete geçirebilir. Uzun zamandır yapabileceğiniz ama yapmadığınız şeyleri artık yapın diye bir mecburiyet verebilir hayat.

O vesile ile değiştireceğiniz şeyler olabilir. O şey bir kırılma noktası olabilir yeni bir düzen için, özgürlük ihtiyacı duyduğunuz bir konu için.


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!