Yengeç Burcu Ağustos 2022

Yengeç Burcu Ağustos 2022

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Bu ay neler olabilir yaşamınızda ? Nasıl etkiler, nasıl ihtimaller var ?

Ağustos ayını anlatacağım bu kez.

Öncelikle ayın astrolojik takvimini bırakıyorum buraya ↓↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Ağustos 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 2.evinizde.

Güneş aslan burcunun yöneticisidir sevgili okuyucularım. Yani Güneş’in kendi evi burası 🙂

Bu anlamda güzel, güçlü bir transit. Parıl parıl bir yaz enerjisi.

Aslan demek yaşam coşkusu, eğlence, keyif demektir. Güzelliklerin, keyiflerin tadını çıkarmak demektir.

Odağınızı eğlenceye, daha çok eğlenmeye, yeni heyecanlı şeyler denemeye çevireceğiniz, yeni hobiler edinmek isteyeceğiniz, enerjisi yüksek bir dönem.

Gelirleriniz, kazançlarınız açısından parlak bir dönem ayrıca. Daha çok kazanmak, daha yüksek yaşam standartlarına varmak için mevcut çerçeveniz içinde neleri değiştirebileceğinizi fark edebilirsiniz bu Güneş geçişi ile. Güzel fikirler bulabilirsiniz. Çözüm yaratacak girişimleriniz olabilir.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. Yeni transitine başlıyor. 3.evinize geliyor.

Zodyakta bazı evlerin temaları bireysel olarak yaşadığımız, sadece bizimle ilgili olan konulardır.

3.ev ise dış dünyayla bağlantımızı, iletişimlerimizi, dialoglarımızı, haberleşmelerimizi, söylediklerimizi, dinlediklerimizi, arkadaşlıklarımızı, akrabalıklarımızı, iletişim ağımızı temsil ediyor.

Dolayısıyla Güneş’in 3.ev transitlerinde hayat hızlanıyor. Daha çok görüşüyoruz, daha çok konuşuyoruz, daha çok bir araya geliyoruz.

Birbirimize haber verdiğimiz şeyler oluyor. Birlikte kararlaştırdığımız şeyler oluyor. O yüzden sizin için hareketli bir dönem olacağını söyleyebiliriz bu transit için.

Kitap alışverişleriniz, eğitim harcamalarınız, okul, kırtasiye alışverişleriniz de olabilir 3.ev geçişi olduğundan.

Bir uzmanlık alanında öğrenmeye başlayacağınız şeyler olabilir.

Bir öğrencilik getirebilir size bu Güneş dönemi.


Merkür 4 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 2.evinizde.

Daha çok kazanmak, daha doğru harcamak, birikim yapabilmek gibi konulara çekecektir mental enerjinizi bu kez. Parasal konulara odaklanmak, mevcut maddi durumunuzu iyileştirmek isteyeceğiniz bir zaman.

Merkür’ün aslan transitinde aynı zamanda keyifler, eğlenceler, tatiller, geziler için harcamalarınız da olabilir. Güzel alışverişleriniz olabilir.

4 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Merkür.

Başak burcunda iken 3.evinizi hareketlendiriyor olacak.

Merkür iletişim gezegenidir. 3.ev de iletişim evi.

Demek ki ne oluyor ? İletişimler geliyor size, iletişimleriniz artıyor.

Mailler, yazışmalar, görüşmeler, mülakatlar, bildirimler, duyurular, arkadaş gruplarınız içinde paylaşacağınız şeyler, akrabalardan haberler bu transitin size getirebilecekleri arasında.

Başak burcu sağlığı temsil eder. Doktora görünmek istediğiniz bir konu varsa Merkür 3.evden geçerken bunu da yapabilirsiniz.

Tahlil, tetkik, muayene işleriniz olabilir.

Merkür 26 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Aileyi, yuvayı, hane halkını, yaşam alanını, evi, ev düzenini anlatan bir alan burası.

Merkür ise düşünce, fikir, niyet, plan, iletişim, karar demek.

Aile içinde eviniz için kararlaştıracağınız, yapacağınız, yenileyeceğiniz şeyler olabilir. Ev dışında da başka konularda ortak kararlarınız olabilir.

Aile köklerinizle daha çok iletişim kurabilirsiniz.

Memleketten gelecek misafirleriniz olabilir. Siz birilerine misafir olabilirsiniz 🙂

Terazi burcu eşi simgeler. Eşinizin memleketine gidebilirsiniz. Oradan gelecek kişiler olabilir. Aile ve akrabalarla dialoglar artıyor sanırım 🙂

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 11 Ağustos’a kadar yengeç burcunda. 1.evinizde.

Kendinizi daha iyi hissedeceğiniz, zihinsel enerjinizi, bedensel enerjinizi, iç dünyanızda huzurunuzu yükseltecek yeni şeyler yapabileceğiniz, güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman.

Yazın tadını çıkaracağınız bir zaman. Sosyal yaşamınızda keyifli şeyler olacaktır 🙂

Venüs ile ne olur ayrıca ? Dış görünüşünüze, imajınıza, dışarıdan nasıl algılandığınıza, saçınıza, giyim kuşamınıza daha çok özenirsiniz. Daha çok meşgul olursunuz kendinizle. Kendinize daha iyi bakarsınız.

Yengeç burcu evi simgelediğinden, eviniz için alışverişleriniz olabilir ayrıca.

Keyif, eğlence, güzellik, şıklık, mutluluk, uyum demektir Venüs.

11 Ağustos’ta aslan burcuna geçiyor Venüs. 2.evinize geliyor.

Parasal konularda hem şanslı, bereketli bir zaman, hem de biraz harcamaların artabileceği, gelen paranın gidebileceği bir zaman.

Kazançlarınız konusunda güzel şeyler olabilir. Bununla birlikte aslan lüks tüketimlerle, yüksek fiyatlı ürünlerle, büyük markalarla ilgilidir. Kıyafet, ayakkabı, çanta, parfüm, kozmetik, vb alışverişler abartılabilir biraz. Venüs ‘Hayatın keyiflerini yaşa !’ diyen bir gezegen. Ama tabii bütçemizi de düşünmeliyiz. Hele de bugünün ekonomik tablosu içinde. Harcamalarınızda ölçüyü korumanızı öneririm.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 20 Ağustos’a kadar boğa burcunda. 11.evinizde.

Dostlarımızı, arkadaşlarımızı, sosyal çevremizi anlatan alan burası.

Mars ile sosyal, iletişim trafiği yüksek, renkli, hareketli bir zaman başlıyor yaşamınızda 🙂

Yeni ortamlara girebilirsiniz. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Özellikle yeni grup çalışmaları, sınıflar, eğitim grupları, spor ve sanat alanında etkinlikler, takım çalışmaları olabilir bunlar.

Arkadaşlarınızla güzel şeyler yapabilirsiniz ayrıca. Bir araya gelişler artabilir.

20 Ağustos’ta Mars ikizler burcuna geçiyor. Bu yeni transiti ile 12.evinize geliyor.

Esasen bu evden geçen bir gezegen olduğunda zorluyor biraz bizi.

Çünkü 12.ev biraz yalnızlığı, biraz içe dönmeyi, dış dünyadan uzaklaşmayı, iletişimlerin azalmasını, daha çok kendimizle olan ilişkimizi, sessizliği anlatan bir ev.

Biraz da bedensel anlamda halsizlikle, enerji düşüklüğü ile, ufak tefek rahatsızlanmalarla ilgili.

Ruhsal konularla, psikolojik zorlanmalarla, iç dünyamızla ilgili.

Mars ise efor sarf etmeyi, çabalamayı ifade eden bir gezegen.

Dolayısıyla bu Mars transitinde kendi içinizde karışabilirsiniz. Duygu dünyanız köpürebilir biraz. Geçmişi daha çok düşünebilirsiniz. Bazı şeyleri henüz aşamadığınızı, bazı deneyimleri tam olarak özümseyemediğinizi, kabule geçemediğinizi, ruhunuzda o yerleri henüz şifalandıramadığınızı fark edebilirsiniz.

Esasen bu farkındalık şifanın yolunu açacaktır. Nasıl, ne şekilde, nelerle aşabilirsiniz o şeyleri, daha çok düşünmeye başlayacağınız bir dönem. Çözüm arayışında olacağınız bir zaman.

Bu arayış içerisinde karşınıza spiritüel alanlar çıkabilir. Bir dünya yeni bilgiyle açılımlar yaşayabilirsiniz. Bir şeyler arasındaki sebep sonuç ilişkisini görüp durumu düzeltme, değiştirme imkanı bulabilirsiniz.

Fiziksel anlamda sağlık sorunlarınız varsa, sizin ya da bir aile bireyinin böyle bir konusu varsa, gerekenleri yapmak için hareketlenebilirsiniz. Ertelediğiniz, ihmal ettiğiniz konularda bir hekime görünebilirsiniz.


Ağustos 2022 Ay Döngüleri :

12 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 19° Kova, Güneş 19°  Aslan

Dolunay 8.evinizde meydana geliyor.

Bu dolunay çok keyifli görünmüyor açıkçası. Yeni bir okuyucum değilseniz, beni bir süredir tanıyorsanız, iletişim dilimin pozitif tarafta olduğunu, iyi ihtimallerin altını daha vurgulu çizmeyi sevdiğimi biliyorsunuz demektir.

Ben iyiyi söyleyip çoğaltmayı severim. Ama tabii her zaman müjdeler vermek mümkün olmuyor. Bazen de uyarılar yapmak gerekiyor.

Satürn ile kavuşumda, Uranüs ile uyumsuz bir kare açıda gerçekleşecek bu dolunay.

Net bir bitiş, net bir sonlanma, bir kopuş getirebilir ama bazen de bunun olması gerekiyor.

Bazen de bitişler fayda getiriyor. 8.ev konularında bir durum bir süredir gündeminizde olabilir. Bir süredir sorun yaratıyor olabilir.

Bunun artık çözülmesi gerekiyor olabilir. Artık bir şey yapılması gerekiyor olabilir.

8.evin borçlar, yasal borçlar, yasal konular, sigorta, vergi, tazminat konuları, ödemeler, mal paylaşımları, miras, nafaka, ortaklı kazançlar, başkalarından gelen maddi kaynaklar gibi temaları var.

Bir maddi kaynak tamamlanabilir. Başkalarından gelen bir para akışı sonlanabilir.

Bir borcun yapılandırılması, bir ödemenin yapılması gerekiyor olabilir.

Bir mal paylaşımının artık gerçekleşmesi gerekiyor olabilir.

Parasal konularda mecburi bir çözüm, biraz kaotik diyebileceğimiz bir gündeminiz olabilir dolunaya yakın günlerde. Ama kurtuluş gelecektir belki tam da bu şeylerle. Hayır olandadır. Hayırlısı olsun.

Para dışında da kaos yaratan bir konuya şekil vermekle meşgul olabileceğiniz, öncesi sonrası ile birlikte birkaç günlük bir dolunay dönemi.

27 Ağustos : Başak Burcunda Yeniay : Ay 3° Başak, Güneş 3° Başak

3.evinizde doğacak olan bir yeniay.

Başak burcu yeniayları ‘Üret, sun, fayda yarat ve karşılığını al’ diyen yeniaylardır.

Özellikle 3.ev temalarında üretimleriniz varsa yeniay ile büyüyebilir, çoğalabilir, büyümesine vesile olacak şeylerin başlangıcı olabilir.

3.ev öğretmenlik, eğitmenlik, yazarlık, website, blog yazarlığı, içerik üreticiliği, dijital faaliyetler, online faaliyetler, sosyal medya işleri gibi alanları kapsıyor.

Bu yönde bir işiniz varsa yeni şeylerle mevcut resminizi büyütebilirsiniz. Yoksa yeni bir başlangıcınız olabilir bu alanlarda. Bunlar dışında genel olarak işinizde iletişimlerin, irtibat kurduğunuz ağın hareketlenebileceği bir zaman.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yazın tadını çıkaracağımız, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!