Kova Burcu Ağustos 2022

Kova Burcu Ağustos 2022

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

Ağustos ayı olasılıklarınız için ayın detaylarına bakacağız şimdi birlikte.

Ağustos için fırsat alanlarınız neler ? Nelere dikkat etmeniz fayda yaratır ?

İlk olarak ayın astrolojik takvimini görmek isterseniz, bu linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Ağustos 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 7.evinizde.

İkili ilişkiler, evlilik, partnere dair konular, ilişkiye dair konular, işimizde ortaklıklar, iş birlikleri, anlaşmalar, kişisel yaşamımızda birlikte ilerlediğimiz, bize yön gösteren kişiler, danışmanlar bu ev kapsamında.

Evli iseniz eşinizle ilgili konularda yeni gelişmeler olabilir. Güneş güçtür. Eşinizin yaşamında güzel başlangıçlar olabilir örneğin. Yeni şeylere adım atabilir. Bir sorunu çözülebilir. Bir ilişkiniz varsa, ilişkinizle ilgili konular ön planda olabilir. Evlilik konuşulabilir. Evlilik teklifi alabilirsiniz/yapabilirsiniz.

Danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa, yeni danışanlarınız olabilir. Çalışmalarınız artabilir.

İhtiyaç duyduğunuz bir konuda siz bir danışmanlık alabilirsiniz. Bir konuda bir eğitmenle/bir hocayla ilerlemek isteyebilirsiniz. Bu bir aslan transiti olduğundan ve aslan sanatı ve sporu sembolize ettiğinden, bir müzik hocası, bir spor hocası dahil olabilir hayatınıza. Bu yönde bir başlangıç yapabilirsiniz.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 8.evinize geliyor.

Sağlık harcamalarınız olabilir bu dönemde. Aile içinde doktora görünecek, muayene olacak biri olabilir. Kötü şeyler düşünmeyin. Kişi sadece kontrol amaçlı da görünebilir bir hekime ya da bir sorun vardır ama çözümü basittir.

Başak burcu sağlığı, 8.ev ise para çıkışlarını ifade eder. O yüzden böyle bir olasılık ürettim.

Bu evin psikolojik konularla da ilgisi var. Başak burcu ise evham demek. Kaygı, korku demek.

İç dünyanızı kirleten, zihninizi yoran düşüncelerinizi fark edin. Korkularınızı analiz edin bu dönemde. Kök nedenlerini bulmaya çalışın. Güneş’in geldiği yerde bir iyileşme olur. Bu transit bu anlamda bir farkındalık getirebilir size.


Merkür 4 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 7.evinizde.

İlişkiler alanına iletişim gezegeni yerleşiyor.

Evli iseniz eşinizle, bir ilişkiniz varsa partnerinizle ilgili konular öne çıkabilir. Ortaklaşa alacağınız kararlar olabilir. Birlikte yapacağınız seçimler olabilir. Çocuklarınız için yapacağınız planlamalar olabilir.

Evli iseniz çocuk sahibi olma konusu konuşulabilir. Çünkü aslan burcu bebekleri, çocukları, hamilelik konusunu simgeliyor.

Bir ilişkiniz varsa, evlilik yönünde yeni adımlarınız olabilir.

İşinizde anlaşmaların, iş birliklerinin artabileceği, danışmanlıkların olabileceği, fikir alacağınız, fikir vereceğiniz, bol iletişimli bir dönem.

4 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Merkür. 8.evinize geliyor.

Yakın çevre içinde para alışverişleri, borç alma verme konuları olabilir.

Ödemelerinizi düzene koymak için yapacağınız şeyler olabilir.

Başak burcu telaşlıdır. Telaş enerjisi yerine üzerinize düşeni yapmak, bunun ötesinde kendinize kaygı yaratmamak, her şeyin çözülebileceğini kendinize hatırlatmak iyi olacaktır. Gün doğmadan neler doğar derler, değil mi ?

Merkür 26 Ağustos’ta terazi burcuna, 9.evinize geliyor bu kez.

Bir öncekine kıyasla çok daha güzel bir Merkür transiti olabilir sizin için.

Arkadaşlarınızla, çevrenizle daha çok iletişim kuracağınız bir zaman.

Uzaklardan haberler de gelebilir, misafirler de 🙂 Çünkü bu bir 9.ev geçişi 🙂

Terazi burcu eşi, partneri, 9.ev ise başka şehir ve ülkeleri simgeler. Eşinizin/partnerinizin uzak şehirlerle bağlantılı, bir başka ülkeyle bağlantılı işleri olabilir.

Eğitim, bilgi, bilgi kaynağı demektir 9.ev aynı zamanda. İlimler de bu evle bağlantılıdır. Terazi burcu ise hocaları, yol gösterici kimseleri, rehberleri simgeler.

İlgi duyduğunuz bir alanda işinin ehli bir hoca ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Merkür ile bir eğitim başlayabilir hayatınızda.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 11 Ağustos’a kadar yengeç burcunda. 6.evinizde.

Alışkanlıklarınızı, rutinlerinizi gözden geçirebileceğiniz, kendinize daha verimli, daha sağlıklı, yaşam kalitesi daha yüksek bir günlük düzen yaratmak için iyileştirmeler yapabileceğiniz, günlük hayatınızı düzenlemek isteyeceğiniz, evinizde, işinizde, çalışma alanınızda temizlikler, düzenlemeler yapabileceğiniz bir dönem.

İşinizle ilgili bazı şeyleri sistematize etmek isteyebilirsiniz ayrıca. Dosyalamak, arşivinizi düzenlemek isteyebilirsiniz.

Yengeç evi, 6.ev ise düzeni, temizliği temsil eder. Evinizde yapacağınız değişiklikler, düzenlemeler, temizlikler bambaşka bir enerjiye taşıyacaktır sizi.

Evimizi temizlemek hayatımızı temizlemek demektir. Çünkü hayatın bir sembol dili var. Her şey bir sembol, her şey bir enerji.

11 Ağustos’ta Venüs aslan burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

İlişkiler alanında aşkı, sevgiyi anlatan bir Venüs 🙂 Evliliğinizde, ilişkinizde güzel şeyler yaşayabileceğiniz, tatlı, mutlu bir dönem 🙂

Partnerinizle daha çok eğlenebileceğiniz, daha çok gezebileceğiniz bir dönem.

Sanatsal çalışmalar, yaratıcılığa dayalı üretimler için de güzel.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 20 Ağustos’a kadar boğa burcunda. 4.evinizde.

Mars’ın olduğu yer, ne için efor sarf ettiğimizi anlatır. Enerjinizi daha çok evinize, ailenize odaklıyor bu döngü.

Evimiz, evimizle ilgili planlarımız, tadilat, bakım, tamir, dekorasyon konularımız, evimizi ilgilendiren konular, ayrıca ailemiz, aile bireylerimiz 4.evin temaları arasında.

Mars ile buralarda neler olur ?

Yeni başlangıçlar olur. Planlarınız için harekete geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler bu adımı atabilirler.

Evinizde değişimler yapmak, yapılması gerekenleri ele almak için aktif, güzel bir dönem.

Bununla birlikte Mars bir çatışma enerjisidir. Zıtlaşmayı, uyumsuzluğu, agresyonu simgeler. Ev içinde tartışmalar olabilir bu transit içinde zaman zaman. Bu bir olasılık.

Bu olasılığı bertaraf etmek için Mars’ın tam da buradan geçtiğini, bu Marsiyen etkiyi kendinize hatırlatarak sakin ve yumuşak bir iletişim dilinde olmanızı öneririm. Çok da mühim olmayan konuları büyütmeden, anlaşmak, uzlaşmak niyetiyle, huzurunuza odaklanarak geçirin derim süreci.

Huzur önceliğiniz olsun.

Bu bir boğa transiti. Boğa burcu parayı, maddi varlıkları, birikimleri, yatırımları, mülklerle ilgili konuları simgeler. 4.ev ise aileyi, evi.

Aile içinde parasal konularınız olabilir Mars ile. Mülklerle ilgili gündemleriniz olabilir. Ev alma hazırlığında olanlar bunu gerçekleştirebilirler.

Eviniz, aileniz ve parasal konularınız ön planda olacaktır bu süreçte.

20 Ağustos’ta ikizler burcuna geçiyor Mars. 5.evinize geliyor.

5.ev konularında hızlanacağınızı anlayabiliriz Mars’ın gelişinden. Mars harekete geçirir. ‘Bekleme. Yap!’ der. Mars ile konular ilerler, yeni şeyler olur.

5.ev sanatı, sporu, yaratımı, yaratıcılığı, yetenekleri, yeteneklerle göz önünde olmayı, göstermeyi, sunmayı anlatır.

Sanatın bir dalında, sporun bir branjında, başlamak istediğiniz, öğrenmek istediğiniz ya da iyi yapabildiğiniz ve göstermek istediğiniz şeyler varsa, parlamak için güzel bir dönem 🙂 Işıklar size dönüyor ! 🙂

Hareketli, eğlenceli bir aktivite başlayabilir hayatınızda.

Yaşamınıza renk getirecek yeni bir şey olabilir. Özellikle bedensel bir aktivite olabilir bu.

İkizler burcu internet üzerinden yapılan şeyleri, sosyal medyayı sembolize eder. Sosyal medyada görünür kılmak, dijital platformlarda yapmak istediğiniz şeyler için de aksiyon alabileceğiniz bir zaman.


Ağustos 2022 Ay Döngüleri :

12 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 19° Kova, Güneş 19°  Aslan

Dolunay 1.evinizde meydana geliyor.

Bu dolunay sizi yakından ilgilendiriyor. Hatta en çok sizi ilgilendiriyor. Diğer dolunaylara kıyasla biraz gergin bir tablo görüyoruz dolunay resmine bakınca.

Ay, Satürn ile kavuşuyor + Uranüs ile kare açıda.

Büyük bir özgürlük isteği. Bir kısıtlı halin yarattığı bir bunalım. Bir ruhsal yorgunluk. ‘Bu artık bitsin’ dediğiniz bir şey..Böyle ihtimaller var gibi sanki..

Bir şeylerden yoruldunuz ve artık bunlar geride kalsın istiyorsunuz. Bir düzen değişikliğine ihtiyacınız var. Bu değişim için neler yapmanız gerekiyorsa bunun ilk adımını atabilirsiniz.

Net bir kararınız olabilir. Bitireceğiniz bir dialog olabilir.

Size iyi gelmeyen bir ortamı bırakabilirsiniz.

Bir elektrikli/elektronik alet bozulabilir. Yenisini almak gerekebilir. Bugünlerde çok yüklenmeyin elektronik eşyalarınıza.

Bir değişim, bir durum nedeniyle yaşanacak yeniye geçiş hali var.

Bir bırakış ve özgürleşme var.

Burada böyle şeyler görüyorum bakınca.

27 Ağustos : Başak Burcunda Yeniay : Ay 3° Başak, Güneş 3° Başak

8.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Parasal alanda bir açılım var. Elinize geçecek paralar olabilir. Bir ödemenizi yapabilirsiniz. Maddi konularda güzel bir değişim olabilir.

İşinizde bir şeyi düzenlemek için yapacağınız bir harcama olabilir.

İş dışında da günlük hayatınızda bir konuyu iyileştirecek, düzene koyacak bir şey satın alabilirsiniz. Böyle bir masrafınız olabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Görüşmek üzere, sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!