Balık Burcu Ağustos 2022

Balık Burcu Ağustos 2022

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

Ağustos ayını konuşacağız bu yazımda. Yeni bir ay daha başladı.

Detaylardan önce genel olarak ayın astrolojik takvimini görmek isterseniz, bu linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Ağustos 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 6.evinizde.

İşinizde yaratıcı, renkli, yeni şeyler üreteceğiniz, yeni üretimlerle canlanacağınız bir dönem olabilir bu. Çünkü aslan yaratım enerjisini, yaratıcılığı temsil eder. 6.ev ise iş hayatımızı simgeliyor.

Günlük yaşam düzenimiz ve sorumluluklarımız da yine 6.ev temaları arasında. Aslan burcu ise aynı zamanda çocukları sembolize ediyor. Çocuklarınız varsa, onlar için yeni bir günlük düzen oluşturabilirsiniz. Düzenli olarak gidip gelecekleri yerler olabilir.

Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa iş fırsatları elde edebilirler. Çalışıyorlarsa daha yoğun bir dönem geçirebilirler.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 7.evinize geliyor.

İnsan ilişkileriniz, sahip olduğunuz bağlantılar, içinde olduğunuz çevreler, ağınız, arkadaşlarınız vesilesi ile başlayacak şeyler olabilir bu dönemde.

Bazı şeyleri çevrenizde soruşturmak, danışarak yapmak isteyebilirsiniz. Size yardımcı olacak ahbaplarınız olabilir. Tavsiye verecek kişiler olabilir. Bir konu için birileri ile irtibatınızı sağlayacak, size aracı olacak kişiler olabilir. Referans olacak kişiler olabilir.

7.ev aynı zamanda eşi/partneri simgeliyor. Başak burcu ise işi. Eşinizin/sevgilinizin iş hayatında yeni gelişmeler olabilir. Yeni bir işe girebilir kendisi. Bir iş değişikliği yapabilir. Var olan işinde yeni düzenlemeler olabilir. Günlük çalışma düzeni, saatleri, görev birimi değişebilir.


Merkür 4 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 6.evinizde.

Günlük yaşamınızı renklendirecek, yeni eğlenceli şeyler başlayabilir Merkür burada iken.

Düzenli olarak yapmak isteyeceğiniz, bir rutin haline getireceğiniz şeyler olabilir. Aslan burcu sporla bağlantılıdır. Spor yapmaya başlayabilirsiniz. Sanatsal faaliyetler yine bir aslan temasıdır. Bir hobinize düzenli olarak vakit ayırmaya başlayabilirsiniz. 

4 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Merkür. 7.evinize geliyor.

Buraya bakınca ne görüyorum ? Mesajlar, konuşmalar, haberleşmeler, başkaları ile birlikte ayarlayacağınız, organize edeceğiniz şeyler, yakınlarınızla birlikte yapacağınız şeyler..

Çevrenizin katkısı, desteği, rehberliği ile yapacağınız, çözeceğiniz şeyler olabilir burayı canlandıran bir Merkür ile.

Merkür 26 Ağustos’ta terazi burcuna, 8.evinize geliyor bu kez.

Eş, partner, iş ortağı, iş birliği demektir terazi. 8.ev ise ortak kazançları, başkaları ile paylaştığımız kaynakları, başkalarından gelen kaynakları temsil eder.

Eşinizden, sevgilinizden bir maddi destek olabilir.

Bankacılık işlemleriniz, vergi ödemeleriniz, hesap kitap işlemleriniz olabilir, artabilir 8.ev dönemi olduğu için.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 11 Ağustos’a kadar yengeç burcunda. 5.evinizde.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için olumlu bir transit. Yakın çevrenizden hamilelik haberleri de alabilirsiniz 🙂

Bir süredir bunalmış hissediyorsanız, sanatla, yaratıcı işlerle meşgul olmak istiyorsanız, bu süreçte yeni hobiler eklenebilir yaşam resminize. Spora başlayabilirsiniz.

Aşk hayatınız için de keyifli bir transit. Çünkü aşk da bir 5.ev teması.

Venüs’ün geçtiği yerde sevgi vardır. Uyum vardır. Keyif vardır 🙂

11 Ağustos’ta Venüs aslan burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

İş hayatınızda, günlük temponuzda, kişisel yaşamınızda bir düzen ihtiyacı, düzene koyacağınız şeyler, yeni rutinler görüyorum burada.

İşte, bireysel yaşamınızda, evinizde, çalışma alanınızda pek çok şeyi düzenleyerek, sadeleştirerek, sistematize ederek rahatlayabileceğiniz bir zaman. Daha verimli, daha  üretken olmak için yapacağınız şeyler var.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 20 Ağustos’a kadar boğa burcunda. 3.evinizde.

Yakın çevre içinde koşturmalar olabilir. Kardeşlerinize, akrabalarınıza, komşularınıza, arkadaşlarınıza yardımcı olacağınız konular olabilir. Gidip geleceğiniz yerler olabilir.

Yakın çevre ve iletişim alanında ağırlıyor olacaksınız çünkü Mars’ı. Ayrıca yukarıda saydığım kişileri Mars temsil ediyor.

3.ev bilgiyi yaydığımız platformları, websiteleri, sosyal medya platformlarını temsil eder.

Başlayacak olan bu Mars transiti ile sosyal medyada, dijital alanlarda içerikler üretmeye başlayabilirsiniz. Bilgilerinizi paylaşmak için, hayatınızdan bir şeyler paylaşmak için açacağınız bir sayfa, kanal, website, blog olabilir.

Özellikle yeme içme konularında olabilir bu içerikler. Mutfak üzerine olabilir. Şık mekanlar, kafeler, restoranlar üzerine olabilir. Keyif ve konfor temalı şeyler olabilir. Çünkü bu bir boğa transiti 🙂

20 Ağustos’ta ikizler burcuna geçiyor Mars. 4.evinize geliyor.

Evinizde, aile içinde yapacağınız şeyler olabilir Mars ile.

Mars ev ve aile alanını hareketlendiriyor.

Eşya değişimleri, tadilatlar, badana, boya işleri için güzel bir zaman. Büyük bir temizlik, büyük bir düzenleme de yapabilirsiniz ev içinde.

Uzun zamandır enerjinizi aşağı çeken, gözünüze güzel görünmeyen, sıkışık, dar alanları düzenleyebilirsiniz.

Aile içinde kardeşlerle anlaşmazlıklar olabilir zaman zaman. Mars agresyonu, ikizler burcu ise kardeşleri temsil eder.

Tartışmalarda yüksek sesi çıkaran taraf olmak yerine çözüm odaklı taraf olmak daha güzel olur. Bu karşılıklı olursa daha daha güzel olur 🙂

Her aile içinde anlaşmazlıklar var. Uyumlanamadığımız pek çok nokta var. Hepimiz farklı insanlarız ama ortak yaşam alanı, ortak kullanım alanı içerisinde birbirimizin haklarına saygı duymamız gerekiyor.


Ağustos 2022 Ay Döngüleri :

12 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay : Ay 19° Kova, Güneş 19°  Aslan

Bu dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor.

Biraz stresli, biraz gergin, mecburi değişimlere açık bir dolunay.

Satürn ile birleşiyor + Uranüs ile uyumsuz açı yapıyor.

Ruhsal alanda sizi zorlayan, yaşam enerjinizi eksilten, gününüzü/huzurunuzu/modunuzu zedeleyen bir konu, bir süredir sizi yormuş olan bir durum içerisinde bir kırılma noktası yaşanabilir.

‘Ben artık bu duruma tahammül edemiyorum.  Bu böyle devam edemez.’ diyebilirsiniz ve değişim için aksiyon alabilirsiniz.

Bir düzen değişikliği olabilir. Öngöremediğiniz, hesap etmediğiniz bir yerden gelecek bir şeyle hayat harekete çağırabilir sizi. Şer gibi görünen bir durum sizi harekete geçirebilir. Uzun zamandır yapabileceğiniz ama yapmadığınız şeyleri artık yapın diye bir mecburiyet verebilir hayat.

O vesile ile değiştireceğiniz şeyler olabilir. O şey bir kırılma noktası olabilir yeni bir düzen için, özgürlük ihtiyacı duyduğunuz bir konu için.

27 Ağustos : Başak Burcunda Yeniay : Ay 3° Başak, Güneş 3° Başak

7.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

İşinizde yeni bir görev üstlenebilirsiniz. Bu  görev birilerine eşlik etme, yol gösterme diyebileceğimiz bir şey olabilir.

Yeni bir çalışanın sizin yanınızda olması istenebilir. Sizden ona işi tanıtmanız, işi öğretmeniz istenebilir.

İş birlikleri ile yol alacağınız bir zaman bu.

7.ev rehber kişileri, koçları simgeler.

Başak burcu ise sağlıklı yaşam teması ile ilgilidir. Beslenme, diyet, spor gibi bir konuda bir hoca ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

İnternetten yararlanarak, güzel kanallar, iyi içerik üreticileri bularak yapacağınız şeyler de olabilir. Bir uzmanı takip ederek daha düzenli beslenmeye, spor yapmaya başlayabilirsiniz.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Yeni yazılarda görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!