4-10 Temmuz 2022 Astroloji Gündemi

4-10 Temmuz 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Bu hafta Merkür’ün ve Mars’ın yeni transitleri başlıyor. Merkür yengeç burcuna, Mars boğa burcuna geçiyor 5 Temmuz günü.

Merkür, Venüs ve Mars gibi Güneş’e yakın hareket eden, yörüngesi kısa olan, transit süresi kısa olan gezegenlerin geçişleri günlük yaşamımızla, gündem konularımızla, meşguliyetlerimizle, ne ile meşgul olduğumuzla, neler yaptığımızla doğrudan bağlantılı. O yüzden bu değişimler önemli bizim için.

Bu yeni transitler ile gündem konularımız, odağımız, meşguliyetlerimiz değişiyor. Yeni niyetler doğuyor. Yeni şeyler başlıyor.

Temmuz ayı burç yorumlarınızda Merkür’ün ve Mars’ın yeni başlayacak transitlerinin size neler getirebileceğini görebilirsiniz.

Aşağıda linkler yer alıyor, istediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz ↓↓

Koç Burcu Temmuz 2022, Boğa Burcu Temmuz 2022, İkizler Burcu Temmuz 2022,

Yengeç Burcu Temmuz 2022, Aslan Burcu Temmuz 2022, Başak Burcu Temmuz 2022,

Terazi Burcu Temmuz 2022, Akrep Burcu Temmuz 2022, Yay Burcu Temmuz 2022,

Oğlak Burcu Temmuz 2022, Kova Burcu Temmuz 2022,  Balık Burcu Temmuz 2022

Merkür ve Mars için ayrı yazılar da yayınlayacağım inşallah, her transitte olduğu gibi.

Haftayı detayları ile ele alalım şimdi. Gün gün gökyüzüne bakalım !

Bu arada → Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak

Esasen Instagram hesabımda buraya nazaran çok daha fazla şey paylaşıyorum.


4-10 Temmuz haftasının başlıca gelişmeleri :

Mars 5 Temmuz Salı günü 09:04’te boğa burcuna geçiyor.

Merkür de aynı gün, 5 Temmuz’da 09:25’te yeni transitine başlıyor. Yengeç burcuna geçiyor.

4-10 Temmuz haftasının gezegen açıları :

6 Temmuz : Venüs Kiron altmışlığı : Venüs 16° İkizler, Jüpiter 16° Koç

Kiron’un uyumlu açıları, bizi şifalandıracak şeylere işaret eder. Üstelik bu güzel açıyı, Venüs gibi iyicil bir gezegene yapıyor Kiron. Venüs ilişkileri, sevgiyi, sevgi bağlarımızı simgelediği için, çok güzel bir görünüm.

Arkadaşlıklarımız, dostluklarımız, ailemizle bağımız, ikili ilişkilerimiz içinde son günlerde iyi etmeye, iyileştirmeye çalıştırdığımız, bizi üzmüş ya da düşündürmüş olan, gücendiren şeyler olduysa, şimdi daha doğru bakış açılarıyla bakabiliriz konulara. Aslında darılacak, gücenecek bir şey olmadığını fark edebiliriz. Ait hissettiğimiz, hayatımızın önemli bir parçası olan ortamlar, arkadaş grupları içinde güzel şeyler yaşayabiliriz.

8 Temmuz : Güneş Kiron karesi : Güneş 16° Yengeç, Kiron 16° Koç

Sakarlıklara dikkat edelim. Kiron yaralanmayı, incinmeyi simgeleyen bir astreoid.

Aceleci olmayalım günlük işlerimiz, gidiş gelişlerimiz, hareketliliğimiz içinde.

9 Temmuz : Merkür Jüpiter karesi : Merkür 7° Yengeç, Jüpiter 7° Koç

Sözlerimizde, davranışlarımızda, halimizde, tavrımızda abartılardan, kibirden, böbürlenme halinden kaçınalım. Ayrıca fikir çatışmaları, fanatik düşünceler, inançlarda ısrarcılık, farklı görüşlere kapalı olma hali gibi durumlara da işaret eden bir kare açı bu.

Görüşlere saygılı olalım. Hepimizin aynı şeyi düşünmesi, aynı şeye inanması mümkün değil. Zaten böyle olmasın. İnsanı geliştirecek olan çeşitliliktir. Farklı perspektiflerdir. Çeşitlilik bir zenginliktir.

10 Temmuz : Güneş Uranüs altmışlığı : Güneş 17° Yengeç, Uranüs 17° Boğa

Uranüs’ün uyumlu açılarının olduğu yerde ne vardır ? Güzel değişimler vardır ! 🙂

Uranüs değişimi simgeleyen bir gezegen. Burada Güneş’e şahane bir altmışlık açısını görüyoruz.

Güneş idrakımızdır. Farkındalığımızdır. Bakış açılarımızdır. Bu hafta zihnimizi toparlıyoruz. Yanlış düşüncelerden, bizi aşağı çeken ruh hallerinden sıyırıyoruz kendimizi.

İşimiz, kariyerimiz de Güneş sembolizminde. O yüzden işimizde de yeniliklere gidebiliriz bu hafta. Bu yenilikler bize büyüme imkanı sağlayabilir. Gelirlerimizi artıracak açılımlara vesile olabilir.

Yöneticilerle ilgili konular, konum sahibi kişilerle görüşmeler, mülakatlar, toplantılar, sunumlar açısından da harika bir görünüm !


Her bir gün için detaylar şöyle :

4 Temmuz 2022 Pazartesi

Ay bugün başak burcunda.

Gündüz saatlerinde Ay ve Güneş arasında çok güzel bir uyum var. Bir altmışlık açı oluşuyor. Dialoglarımız, günlük işlerimiz, ilişkilerimiz açısından güzel bir görünüm. Bir rahatlık, kolaylık, bir akışkanlık var. Günün ilk yarısında da bu uyumlu açının iyicil atmosferindeyiz.

Akşam saatlerinde Ay Venüs karesi geliyor bu kez. İlişkiler içinde uzlaşmak kolay olmayabilir. Sevdiğimiz şeyleri yapmak isteyip fırsat bulamayabiliriz. Sevdiğimiz bir yere gidebiliriz, ama akşamımız tam olarak istediğimiz gibi geçmeyebilir. O yüzden bu akşam dışarısı için program yapmamak daha iyi olabilir sevgili okuyucularım.

Gece saatlerinde Ay Uranüs üçgeni geliyor. İşte bu güzel ! Bir farkındalık var. Bir duygudan arınma var. Bir kaygıdan, bir kuruntudan özgürleşme hali var. Güzel bir gece.


5 Temmuz 2022 Salı

Ay başak burcunda gün boyunca.

Daha çok çalışacağımız, daha çok üreteceğimiz, üretimlerimizi planlayacağımız günlere işaret eder Ay’ın başak günleri.

Alanımızı temizlemek, işimizde çalışmalarımızı dosyalamak, dosyalarımızı düzenlemek için de güzel bir gün.

Akşam üstü saatlerde Ay Neptün karşıtlığını görüyoruz. Gündüz ve akşam üstü iletişimleri minimize etmenizi öneririm. Özellikle ricalar, talepler için uygun olmayan bir zaman bu. Birinden rica edeceğiniz bir şey varsa, bekleyin derim.

Fakat  konu için akşam vaktini kullanabilirsiniz. Bir Ay Pluto üçgeni geliyor. İletişimlerde, irtibatlarda şanslıyız. Bağlantılarımızdan destek alabiliriz. İhtiyacımız olan şey konusunda bize yardımcı olacak kişiler olabilir.

21:03 sonrasında Ay boşlukta. Başak burcunda açısız ilerlemeye başlıyor.


6 Temmuz 2022 Çarşamba

Ay gün başlarken, 01:24’te terazi burcuna geçiyor.

İlişkilerimiz, iş birliklerimiz, beraber yaptığımız şeyler, başkaları ile birlikte ilerlediğimiz konular, ortaklıklar ön planda. Terazi temalarıdır çünkü bunlar.

Gündüz saatlerinde Ay ve Jüpiter karşı karşıya. Bir karşıt açı var aralarında. Duygular, tepkiler, sözler ölçüsünden taşabilir, abartılı olabilir. Dengemize özenelim.

Akşam saatlerinde Ay Güneş karesi geliyor bu kez. İlişkiler içinde uzlaşamadığımız, farklı düşündüğümüz konularda oturup düşüncemizi, neyi neden istemediğimizi, kendi seçimimizi konuşmak isteyebiliriz. Kendimizi ifade etmek isteyebiliriz.


 7 Temmuz 2022 Perşembe

Ay terazi burcunda ilerliyor bugün. Dün uyumsuz açılar yapmıştı. Bugün ise harika görünüyor Ay’ın açıları 🙂 !

Günün ilk yarısında Ay Venüs üçgeni ile hayli güzel bir zamandayız. Sevgi, uyum, anlaşma, kolaylık, yardım, destek, güzellik, hoşluk, ahenk..Hepsi bu sinemada 🙂

Akşam saatlerinde bu kez Ay Satürn üçgeni ile şanslıyız. Hocalarımızla, eğitmenlerimizle güzel dialoglarımız olabilir. Bize yol gösterebilirler. Yardımcı olabilirler. Arkadaş çevremiz içinde güzel tavsiyeler alabiliriz.

Aradığımız, araştırmasını yaptığımız bir şey varsa, konuyla ilgili bilgi sahibi olan/o şeyi kullanmış olan/satın almış olan/yapmış ve deneyimlemiş olan kişilere denk gelebiliriz. Bizim de başkalarına önerilerimiz olabilir.

Sohbetlerde faydalar var bu akşam 🙂


8 Temmuz 2022 Cuma

Bugün Ay 08:14’e kadar terazi burcunda. 04:03-08:14 arasında boşlukta. Terazide iken alacağı tüm açıları almış olduğu için açısız durumda. 08:14’te akrep burcuna geçiyor.

Öğle saatlerinde Ay Mars karşıtlığı geliyor. Kızmak, öfkelenmek demektir böyle görünümler. Ayrıca Mars’ın uyumsuz açılarında acelecilikler olabiliyor. Acelelerden, telaşlardan sakarlıklar, aksilikler doğabiliyor. Bu vakitte niyetimiz yavaşlamak olsun. Dingin bir enerji, amaca/hedefe hizmet eder. Enerjimiz, kontrolümüz altında olsun.


9 Temmuz 2022 Cumartesi

Ay günün tamamında akrep burcunda.

Günün ilk yarısını güzelleştiren bir Ay Güneş üçgeni var. Her işimiz için kullanabileceğimiz, şanslı, konforlu, destekleyici bir vakit.

Gündüz saatlerinde ise Ay ve Uranüs karşı karşıya. Para çıkışları olabiliyor, hesapta olmayan masraflar doğabiliyor boğa akrep aksında Ay ve Uranüs karşı karşıya gelince.

Biraz da insan ilişkileri içinde kontrolsüz davranışlar olabiliyor. Neyi nasıl yaptığımıza dikkat edelim. Sert sözlerle, kaba davranışlarla hiç kimsenin hiçbir şey kazanamayacağını hatırlatalım kendimize.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Satürn karşıtlığı var. Sıkışmışlık gibi tarif edebileceğim bir ruh hali bu. Çaresiz hissetme, çözümsüz hissetme hali. Duygularımızı içimizde tutmak yerine bırakalım aksın gitsin. Ağlamak şifalandırır. Konuşmak şifalandırır. Serbest bırakalım kendimizi. Her şey olması gerektiği gibi ilerliyor. Her şey kendi vaktinde oluyor. İlahi plana güvenelim.


10 Temmuz 2022 Pazar

Ay bugün 11:34’e kadar akrep burcunda. 07:34-11:34 arasında boşlukta. 11:34’te yay burcuna geçiyor.

Geride bıraktığımız son iki günde, akrep burcu günlerinde duygusal anlamda zorlandık biraz.

Ruhsal konular, kendini tekrar eden düşünceler, fazla odaklandığımız şeyler belki hep karşımıza çıktı. Belki akrebin doğasında olan korkuları, şüpheleri yaşadık.

Şimdi yay burcunun neşesinde hareketlenme, keyiflenme zamanı 🙂

Gezmenin, keşfetmenin, sohbetin, dost sofralarının zamanı 🙂


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Yeni gezegen transitleri ile gündemimiz, meşguliyetlerimiz değişiyor bu hafta. Yeni konular geliyor. Yeni niyetler doğuyor.

Güzel bir hafta diliyorum hepimiz için ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!