Güneş Yay Burcunda 21 Kasım-21 Aralık 2020

Güneş Yay Burcunda 21 Kasım-21 Aralık 2020

Güneş 21 Kasım Cumartesi günü 23:39’da yay burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Bu yeni transit, 21 Aralık’a dek sürecek.

Yayların doğum gününü kutluyorum ! 🙂 Yeni yaşınız size şans, bereket, mutluluk getirsin !

Güneş hangi burçtan geçiyor ise, o burcun enerjisine, moduna alır bizi. O burcun temalarını aktive eder. O burcun konuları ile meşgul oluruz ağırlıklı olarak.

O zaman yay dönemi nasıl bir dönem :)? Bize neler getirir ?

Akrep döngüsünün ardından yayın neşesi ile, iyimserliği ile yükseleceğimiz, çok daha umutlu hissedeceğimiz, karanlıktan aydınlığa çıkmak gibi, ruhsal anlamda yenileneceğimiz bir dönem bu.

Ayrıca yay temalarında gündemlerimiz olur, yapmamız gereken işler, meşguliyetler olur.

Yüksek öğrenim, üniversite, akademik çalışmalar, eğitimle, hocalarla ilgili konular hareketlenecektir, var olanlar çoğalacak, hızlanacaktır Güneş etkisiyle.

Şehirler arası ve ülkeler arası seyahatler, yolculuklar yine yay burcu temaları arasında. Buralarda yeni düzenlemeler görürüz muhtemelen. Hem ülkemiz, hem dünya için söylüyorum bunu. Giriş çıkışlar kontrol altına alınabilir, seyahatlere bazı kısıtlar, sınırlar gelebilir.

Bunlar dışında yabancı ülkelerle, yabancı dillerle, başka kültürlere ait danslarla, yemeklerle, kültürel bileşenlerle daha fazla ilgileneceğimiz, vizyonumuzu genişletecek şeylerle meşgul olacağımız, daha çok okuyacağımız, bir de ne diyeceğim biliyor musunuz, daha çok film izleyeceğimiz bir dönem bu 🙂 Çünkü sinema da yay temasıdır 🙂

Hadi şimdi Güneş’in yay transitinin burçlara neler getirebileceğini konuşalım.

Bu arada Instagram sayfam: astroloji.anlatburcak

Astrolojik danışmanlık almak isteyenler için iletişim adresim ise : anlatburcak@gmail.com

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Güneş 9.evinize geliyor.

Eğitim hayatı olanlar, tez, makale, vb gibi akademik çalışmaları olanlar için, bu konularınızın hareketleneceğini söyleyeyim. Ayrıca başka eğitimler de alabilirsiniz. Her konuda olabilir bu. İlgi alanlarınızda derinleşmek isteyebilirsiniz.

Başka şehirlerle, ülkelerle ilgili konularınız ya da yakınlarınızın bu yönde gündemleri olabilir. Yer değiştirebilirler.

Medya, sosyal medya işleriniz varsa, özellikle bilgi paylaşımları yaptığınız, bilgilerinizi aktardığınız yayıncılık faaliyetleriniz varsa, Güneş buraları parlatır. İşlerinizi öne çıkarır. Verimli bir dönem olur. Yeni fikirlerle büyütürsünüz mevcut çerçevenizi.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş 8.evinize geliyor.

Maddi konular daha çok gündeminize yerleşir bu etkiyle birlikte. Ödemelerinizle, bankacılık işlemlerinizle ilgilenebilirsiniz. Yasal konular varsa para ile ilgili, hukuksal konular, süreçler varsa, örneğin mal paylaşımı, nafaka, tazminat, vb konularda bir davanız varsa, bu süreçte konu ilerleyebilir. Yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Bunlar dışında bu evin ruhsal temaları üzerinden de aktarayım olasılıkları. Sizi kendi içinizde yoran, zorlayan, enerjinizi aşağı çeken negatif düşünce ve korkulardan özgürleşmek için yardımcı olacaktır Güneş size. Siz de bu niyette olun. Niyetiniz, ihtiyacınız olan şeyleri yaşamınıza çekmenizde en büyük gücünüzdür.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Güneş 7.evinizde ilerliyor olacak yay döngüsünde.

Evli iseniz eşinizle ve evliliğinizle ilgili konular öne çıkar. Hayatınızda biri varsa, onunla daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Yeni gündemleri, sorumlulukları olabilir.

Hayatınızın herhangi bir alanında birinin size yol göstermesini isteyebilir, danışmanlık alabilir ya da bir konuda özel hoca ile çalışmaya başlayabilirsiniz Güneş burada iken.

Hukuksal konular varsa hayatınızda, dava sürecinizde yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz bir dönem.

Genel anlamda insan ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz ayrıca. Nerelerde başkasına ihtiyaç duyuyorsunuz ? Nerelerde tek olmak keyif vermiyor size ? Kendinizle ilişkinizde nereleri zenginleştirmenizi istiyor hayat ? Ben olmak, biz olmak, bireysel olmak, biriyle yol almak, biraz bu kavramları sorgulatacak Güneş’in yay döngüsü size.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

6.evinizde yaşayacağınız bir Güneş transiti.

6.ev döngüsünde genellikle günlük işleri artırıyor hayat 🙂 İş ve iş dışında sorumluluklarınız, görevleriniz, düzenli olarak yapmanız gereken şeyler artabilir bu süreçte.

İşinizle ilgili konular, yaşam düzeniniz, çalışma şekliniz, çalışma koşullarınız, buralarda değişimler olası. Yeni düzenlemeler gelebilir yönetimden.

Sağlık konusunda kendinize, bedeninize daha fazla özeneceğiniz bir döngü bu. Daha iyi beslenmek, sağlıklı alışkanlıklar edinmek, günlük akışlarınızı düzenlemek, daha verimli, faydalı hale getirmek, bu sürecin size hediyeleri.


Aslan ve Yükselen Aslan :

5.evinize Güneş geliyor.

Aşkı, hayatın hazlarını, keyiflerini, eğlenceyi, sanatı, hobileri, yaratıcılıkla ilgili konuları, cinselliği, hamileliği, bebekleri ve çocukları anlatan bir ev burası.

Yeni bir hobi edinebilirsiniz. Sanatsal konularla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Yaratıcılığa dayalı bir iş yapıyorsanız, verimli geçer bu süreç sizin için. Ortaya güzel işler çıkar. Sanatla bağınız varsa ya da göstermek, paylaşmak istediğiniz yetenekleriniz varsa, Güneş 5.evinizden geçerken bu tür şeyler yapabilirsiniz. Çaldığınız bir enstrüman vardır, bir video paylaşırsınız mesela.

Aşk hayatınızı da renklendirebilir Güneş 🙂 Özel birisi varsa hayatınızda, aranızda bir çekim, bir hoşlanma varsa ama henüz birbirinize açamadıysanız duygularınızı, bu döngüde konuşabilirsiniz artık 🙂 Bunun dışında aşkla, cinsellikle ilgili uyanışlar, yenilenmeler yaşayabilirsiniz kendi içinizde. Düşünceleriniz, bakış açılarınız değişebilir.

Yakın çevrenizden, akrabalarınızdan, arkadaşlarınızdan hamilelik haberleri duyabilirsiniz bu süreçte. Sizin bu yönde bir planınız varsa, süreci değerlendirin. Hamileliği sembolize eden 5.evden Güneş geçiyor. Destekleyici bir etkidir bu. Çocukları olanlar onlarla ilgili konularla daha fazla meşgul olacaklar, onu da eklemiş olayım.


Başak ve Yükselen Başak :

Güneş 4.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Evinizle ilgilenmek, evinizi temizlemek, düzenlemek, eşyaları yenilemek isteyebilirsiniz bu döngüde.  Ev değiştirme, taşınma planı olanlar bu süreçten yararlanabilirler.

Evinizin güvenliği, yalıtımı, ilaçlanması gibi konular olabilir. Konut vergisi, kira kontratı, tapu vb konular olabilir. Evle ilgili türlü türlü olasılıklar aktive olabilir yani. Herkes kendi gündemlerine, kendi yaşam bileşenlerine göre etki alır tabii.

Çocukluğunuz, aile kökleriniz, anılarınız daha çok aklınızda olacak bu dönemde. Biraz nostaljik etkiler görünüyor size 🙂


Terazi ve Yükselen Terazi :

Güneş 3.evinize geliyor.

Hayatınız hareketleniyor bu etki ile. Arkadaşlarınızla, yakın çevre diyebileceğiniz ahbaplarınızla, komşularınızla daha fazla iletişim kuracağınız bir dönem bu.

Sosyal medyayı daha aktif kullanmak isteyeceksiniz ayrıca. İçerik ürettiğiniz bir platform varsa, verimli bir süreç yaşarsınız. İyi fikirler bulabilir, yeni şeyler deneyebilirsiniz.

Kardeşleriniz varsa eğer, onlarla ilgili yeni konular, hayatlarında yeni gelişmeler olur. Akrabalarınızla dialoglarınız artabilir ayrıca.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Güneş 2.evinize geliyor.

Daha çok kazanabilirsiniz bu döngüde. Kendi işiniz ise, işinizi geliştirecek, kazançlarınızı büyütecek şeyler yapabilirsiniz.

Parasal konularda yenilikler olabilir. Bir sigorta başlatmak gibi. Bir birikim hesabı açmak gibi.

Lüks ve keyfi tüketimlerinizin artabileceği bir süreç. Hazlar, keyifler, duyular olacak bu döngünün ana teması. Güzel müzikler, güzel ortamlar, güzel kokular gibi. Çünkü 2.ev duyularla da bağlantılı.


Yay ve Yükselen Yay :

Güneş 1.evinize geliyor. Harika bir etki !

Bir güçlenme dönemi olur bu sizin için. Bir toparlanma ve yenilenme söz konusu. Güneş 12.evinizde iken, yani son 1 ayda neye ara verdiyseniz, onlara da en güzel şekilde geri dönüş yaparsınız.

Her tür konuda olabilecek başlangıçlarla ilgilidir bu ev. Sizin zamanınız bu. Güneş sizi parlatacak burada iken. Hem iş hayatınızda, hem sosyal hayatınızda, kişisel hedeflerinizde kullanın bu güçlü etkiyi.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 12.evinize geliyor.

Bu biraz mola döngüsü olur sizin için. Bir istirahat dönemi yaşayabilirsiniz. İşinizde bir durgunluk olabilir. Bir konuda beklemeniz gereken bir süreç olabilir. Günlük koşturmalar, dialoglar azalır biraz. Rutinleriniz değişebilir.

Ruhsal derinliğiniz için oldukça güzel bir dönem bu. Bir içe dönüş, bir muhasebe, bir farkındalık dönemi.

Bu arada önemli diyebileceğimiz (iş, para, kariyer, aşk, ilişki, yer değişikliği, taşınma, vb her konuda olabilir) girişimlerden uzak durmanız gerekiyor 12.ev döngüsünde. Başlangıçların zamanı 1 ay sonra sizin için. Yani Güneş oğlak burcuna geçince.


Kova ve Yükselen Kova : 

Güneş 11.evinize geliyor.

Sosyal çevreniz içinde iletişimi, etkileşimi yüksek bir döngü.

Ekip çalışmalarında verimli bir dönem olacaktır ayrıca. İş arkadaşlarınızla güzel işler, başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Takım ruhuyla, güçlü bir iş bölümü ile hareket edeceğiniz, keyifli bir dönem.

Sosyal sorumluluk konuları, bağışlar, toplumsal konular bu evin temaları arasında yine. Bir kampanyaya destek verebilirsiniz. Bir bağış yapabilirsiniz bu dönem içinde.


Balık ve Yükselen Balık :

Güneş, 10.evinizde ilerliyor olacak yay transitinde.

İşinizde ya da iş dışında başka sorumluluk alanlarınızda yapmanız gerekenlerin biraz artabileceği, normalden daha fazla çalışabileceğiniz, daha yoğun olabileceğiniz, ağırlıklı olarak görevlerinizi yerine getirmekle meşgul olacağınız bir dönem.

Genel anlamda otoriteyi, kuralları, otoritenin gerektirdiklerini, uymanız gereken prosedürleri ve devlet otoritesini anlatır bu ev. Dolayısıyla evrak işleriniz, belge teslim konularınız, resmi işlemleriniz de olabilir bu süreçte.


Kasım ayı burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım.

Kasım 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Kasım 2020, Boğa Burcu Kasım 2020, İkizler Burcu Kasım 2020,

Yengeç Burcu Kasım 2020Aslan Burcu Kasım 2020, Başak Burcu Kasım 2020,

Terazi Burcu Kasım 2020, Akrep Burcu Kasım 2020, Yay Burcu Kasım 2020,

Oğlak Burcu Kasım 2020, Kova Burcu Kasım 2020, Balık Burcu Kasım 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Merkür Akrep Burcunda 11 Kasım-1 Aralık 2020

Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!