Oğlak Burcu Aralık 2020

Oğlak Burcu Aralık 2020

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

2020’yi tamamlarken yılın bu son ayında nasıl etkiler alabileceğinizi aktaracağım bu yazımda.

Öncelikle Aralık ayının astroloji gündemini görmek isterseniz burayı tıklayabilirsiniz↓↓↓

Aralık 2020 Astroloji Gündemi

Genel olarak konuşmuş olacağız tabii olasılıkları. Burç yorumları çok geneldir. Önemli olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

(İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 21 Kasım’a kadar yay burcunda, 12.evinizde.

Süreçten alabileceğiniz etkiler burada : Güneş Yay Burcunda 21 Kasım-21 Aralık 2020

Güneş 21 Aralık’ta oğlak burcuna, yani 1.evinize geçiyor.

12.ev döngüsünün ardından parlayacağınız, hayata daha çok karışacağınız, yeni güzel başlangıçlar yapacağınız, güçlü bir dönem. İşinizde, insan ilişkilerinizde, kendinizle olan ilişkinizde, pek çok açıdan bir yenilenme etkisi bu.


Merkür, ayın ilk gününden itibaren 21 Aralık’a kadar yay burcunda. Yani 12.evinizde.

Haberiniz olmadan konuşulmuş bir şeyler kulağınıza gelebilir. Sizler kendi adınıza kimsenin yanında başkası hakkında konuşmamaya özen gösterin.

Bir de kişisel verilerinizin gizliliği, güvenliği konusunda dikkatli olmanızı önereceğim. Kart bilgileriniz, şifreleriniz, vb bilgilerinizi daha iyi saklayın.

21 Aralık’tan itibaren Merkür oğlak burcuna geçiyor. 1.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Bu ay sizin için güzel etkiler var. 1.ev haritamızda önemli bir alan. Başlangıçları, yeni atılımları anlatıyor. Yeni bir döngü anlamına geliyor. Merkür size yaşamınızla ilgili yeni kararlar getirir. İşinizde yeni fikirler getirir. Eğitimi simgeleyen bir gezegen ayrıca. 1.evinizden geçerken yeni eğitimler, bilgiler, kitaplar getirebilir size. Kendi kendinize de bir program oluşturabilirsiniz internet kaynakları ile. Bir konuda araştırma yapmaya, okumaya, öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Merkür ile ilgili önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 15 Aralık’a kadar akrep burcunda, 11.evinizde.

Sosyal çevre alanınızda, iyicil etkileri olan bir gezegen var. Çok güzel ! Sosyalleşebilirsiniz, dostlarınızdan güzellikler gelebilir, siz bir şeyler yapabilirsiniz. İnsan ilişkilerinizde keyifli bir dönem. İşinizde ekip içerisinde de Venüsyen etkiler alıyorsunuz.

15 Aralık’ta yay burcuna, 12.evinize geçiyor Venüs.

Ruhunuz soluklanmak, durmak, içe dönmek, sessizleşmek, telaşlardan arınmak ister bu kez. Hayatınızın mümkün olan noktalarında yavaşlamak iyi gelecektir size.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var benim 🙂 Onu da söyleyeyim size. Venüs’ü retroda olan ve etkileri merak edenler bakabilirler. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars, Kasım ayı ortasında retrosunu tamamlayarak ileri hareketine başladı.

4.evinizde olmaya devam ediyor. 7 Ocak’a kadar burada. Ama şimdi ileri hareketinde, normal seyrinde. Bu da geride bıraktığımız retro dönemine kıyasla, büyük bir değişim ve avantaj tabii.

Transitin detaylı etkileri burada : Mars Koç Burcunda 2 Haziran 2020-7 Ocak 2021


Aralık 2020 Ay Döngüleri :

14 Aralık : Yay Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 23° Yay, Güneş 23° Yay

12.evinizde bir Güneş tutulması meydana geliyor.

Güneş tutulmalarının etkileri aylara yayılıyor. Ortalama 6 aylık döngülerin belirleyicisi olduklarını söyleyebiliriz. Hayatımızda yeni dönemler başlatırlar Güneş tutulmaları.

12.ev temalarında başlangıçlar geliyor size. Ağırlıklı olarak 2021’nin ilk yarısında alacaksınız bu etkileri.

12.ev iyileşmek, şifalanmak, hastaneler, tedaviler demektir. Ama korkmayın. Eğer bir sağlık sorununuz varsa, iyileşme döngüsüne giriyorsunuz. Bir sorununuz yoksa, 12.evin başka temaları üzerinden etki alırsınız. Yani hastalanacaksınız diye düşünmeyin 🙂 Sağlık alanında bir işe de başlayabilirsiniz örneğin.

Kişisel alanda olmayı, izole olmayı, sessiz ortamda olmayı, huzurlu olmayı da anlatıyor 12.ev. Ayrı eve çıkma planı olanlar, bu yönde başlangıçlar da yaşayabilirler.

Ruhsal açılım alanı ayrıca burası. Dinginleşmek, hayatı okumak, evrenin mesajlarını idrak edebilmek, olgunlaşmak demektir 12.ev. Ruhsal anlamda bir derinleşme dönemine giriyorsunuz.

30 Aralık : Yengeç Burcunda Dolunay : Ay 8° Yengeç, Güneş 8° Yengeç

7.evinizde gerçekleşen bir dolunay.

Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa, dolunaya yakın günlerde partnerinizle iletişimlerde sakin ve yapıcı bir tavırda olmak, çözüm odaklı ve uzlaşmacı tavırda olmak, dolunayın yüksek enerjisini dizginlemek, iyi olur. Eşinizin/sevgilinizin sonuç beklediği bir konusu varsa, bu dolunay etkisinde konu tamamlanabilir.

İş ortaklarınız varsa, onlar üzerinden de etki alıyorsunuz. Bir şeyler değişebilir var olan çerçeve içerisinde. Yeni kararlarınız 0labilir. ‘Bunu artık istemiyorum. Bunu yapmayalım.’ dediğiniz şeyler olabilir.


Yılın bu son ayı, güzel değişimlerin başlangıcı olsun ! Gönlünüze göre bir ay olsun 🙂

2021 burç yorumlarınızı da önümüzdeki günlerde yayınlayacağım 🙂

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!