Koç Burcu Temmuz 2020

Koç Burcu Temmuz 2020

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Temmuz ayının sizlere neler getirebileceğini, nasıl olasılıkların öne çıktığını konuşacağız bu yazımda.

Öncelikle buradan Temmuz 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ama size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 4.evinizde.

Etkileri için tıklayınız : Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2020

Güneş 22 Temmuz’da aslan burcuna, yani 5.evinize geçiyor.

4.ev döngüsüne kıyasla daha eğlenceli bir süreç olacağını söyleyebilirim 🙂 Koç ve aslan arasında 120 derecelik, çok uyumlu bir açı vardır. Güneş size dost bir burçta, uyumlu açıda ilerliyor olacak. Destekleyici bir etki.

Bu evin konuları çok renkli ayrıca 🙂 Aşk, flört, tanışmalar, tatiller, eğlenceler, keyifli etkinlikler, sanat, hobiler, çocuklarla ilgili konular 5.evin temaları arasında. Güneş aslan burcundan geçerken, bu konuları aktive edecek sizin için.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda, 4.evinizde. Ama süreci, retro ve ileri hareket olarak ikiye ayırarak konuşabiliriz.

İlk dönem 12 Temmuz’a kadar olan retro süreci. Detaylar burada, tıklayınız :

Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

12 Temmuz’da retro bitiyor. Merkür retrosundan hangi konularda etki aldıysanız, şimdi o konularda toparlanma zamanı. Beklemeler, aksaklıklar sona eriyor.


Venüs, ay boyunca ikizler burcunda, 3.evinizde. 25 Haziran itibariyle retrosu sonlandı. Artık 3.ev temalarında göreceli olarak daha şanslı bir dönemdesiniz.

Nedir 3.ev konuları ? Kardeşler, akrabalar, yakın arkadaşlar, ahbap çevreniz, komşularınız, iletişim konuları, yazmak, yayınlamak, bilgiyi aktaran kişi olmak, eğitimler, kurslar, online işler, dijital faaliyetler, sosyal medya, ayrıca araba alım satım konuları.

Bu temalarda Venüs desteğiniz var bu ay.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca, hatta önümüzdeki aylar boyunca koç burcunda, 1.evinizde. En çok sizinle ilgili bu transit. 1.evinizde Mars’ı ağırlıyor olmanız, önemli bir etki.

Birçok başlangıç ve yeni girişim getirebilir size. Ancak temkinli olmak gerekiyor. Mars’ın aceleci ve dürtüsel bir enerjisi vardır çünkü.  Karar alırken kendinize zaman tanıyın, konuların gidişatını gözlemleyin derim biraz.

Bedensel hareketliliğinizi de artıracak bu transit. Spora başlayabilirsiniz. Hayatınızda spor varsa daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Mars balık transitinde enerjiniz düşmüştü. İçinizden bir şey yapmak gelmiyordu. Hevesleriniz, hedefleriniz sönümlenmişti biraz. Mars’ın koç transiti yeniden yola koyulmanızı sağlayacak. Bir mola vermiş oldunuz esasen.


Temmuz 2020 Ay Döngüleri :

5 Temmuz : Oğlak Burcunda Ay tutulması : Ay 13° oğlak, Güneş 13° yengeç

10.evinizde, tam tepede bir tutulma. Yaşamınızı, hayatta durduğunuz yeri şekillendirmek, sıfatlarınızı yenilemek istiyorsunuz. İşiniz ve kariyeriniz konusunda bir değişime ve netleşmeye, düzen kurmaya ihtiyaç duyuyorsunuz. Buralarda yeni kararlar olabilir tutulma ile. İhtiyaç duyduğunuz şeyleri fark edebilirsiniz, bu yönde değişimler yapmak isteyebilirsiniz. Adım atmak için hazır değilseniz bile, zihninizde netleşecektir hayal ettiğiniz resim.

Bu arada tutulma civarı günlerde, otorite ile iletişimlerde daha kontrollü olmanızı öneririm. Yöneticilerle ve patronlarla ilgili değişimler, tamamlanan, sonlanan durumlar da olabilir.

Bir de resmi konular için, yasal işlemleriniz için bir etkidir bu tutulma. Beklediğiniz konular varsa, tutulmaya yakın günlerde sonuçlanabilir.

20 Temmuz : Yengeç Burcunda yeniay : Ay 28° yengeç, Güneş 28° yengeç

4.evinizde meydana geliyor. Ev ve yerleşim konularında yenilikler getirebilir size.

Emlak, arsa, tapu konuları, ayrıca aile bireyleriyle ilgili konular gündeme gelebilir. Evinizde değişimler, eşyaları yenileme, tadilat, boya, ilaçlama gibi şeyler de yapabilirsiniz. Evinizle ilgileneceğiniz bir yeniay döngüsü.


Sağlıklı, verimli ve keyifli bir ay diliyorum hepinize.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!