29 Haziran-5 Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

29 Haziran-5 Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Yine önemli bir haftaya giriyoruz. 5 Temmuz’da bir Ay tutulması yaşayacağız.

Yengeç oğlak aksındaki son tutulma olacak bu. Önümüzdeki 9 yıl boyunca, bu hat üzerinde bir tutulma yaşamayacağız.

Son iki yıldır şekil vermek için uğraştığımız konular, tutulma sonrasındaki aylarda artık rayına girmeye, netleşmeye ve geride kalmaya başlıyor.

Yani bir döngü tamamlanıyor. Tutulma yazım burada, tıklayınız :

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

Haftanın diğer detaylarına geçeceğiz şimdi. Öncesinde hatırlatma bölümüm var yine 🙂

Instagram hesabım : astroloji.anlatburcak

 

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, danışmanlık hizmeti almak isteyenler için iletişim adresim : anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


29 Haziran-5 Temmuz haftasının önemli gelişmeleri :

30 Haziran : Yıl içinde 3 kez yaşayacağımız Jüpiter Pluto kavuşumlarının ikincisi gerçekleşiyor.

Finansal konularda zorlu etkilere, hem bireysel, hem makro düzeyde ekonomik streslere işaret eden bir kavuşum.

Ayrıca Jüpiter akademiyle, hukuksal konularla, eğitimlerle, yayıncılık faaliyetleriyle, medya ve basın ile ilgili bir gezegen. Pluto etkisiyle bu alanlarda, kaotik durumlar olabilir.

Değerler, hayat görüşü, inançlar, hayata bakışımız açısından büyük bir dönüşüm etkisi ayrıca. Ama bu etkiyi sadece 30 Haziran günü için düşünmeyin. Jüpiter de, Pluto da, ağır hareket eden gezegenler. Dolayısıyla uzun süre kavuşum halinde olacaklar ve birbirine yakın konumda kalacaklar. Birkaç haftalık bir süreç olarak düşünebilirsiniz bu güçlü kavuşumun etkilerini.

2 Temmuz : Satürn oğlak burcuna dönüyor.

Satürn şu anda retro harekette bu hafta artık oğlak burcuna dönüyor. Aralık ayına kadar oğlak burcunda olacak. Doğum haritamızda oğlak burcunun denk düştüğü ev konularında son düzenlemeleri yapıyoruz artık. Bu yıl bittiğinde bu konulara şekil vermiş olacağız.

Satürn 17 Aralık 2020’de, bir daha uzuuun yıllar oğlak burcuna dönmemek üzere kova burcuna geçecek ve kova transiti tam anlamıyla başlamış olacak. Bu yıl önden bir fragman yaşamış olduk.


29 Haziran-5 Temmuz haftasının öne çıkan gezegen açıları :

30 Haziran : Güneş Merkür kavuşumu : Güneş 9° Yengeç, Merkür 9° Yengeç

Gelsin fikirler, beyin fırtınaları, iletişimler, haberleşmeler 🙂 Merküryen temalarda çok aktif olacağımız bir hafta.

Ayrıca kavuşum yengeç burcunda gerçekleştiği için, evimizle ilgili güzel değişimler yapabiliriz.

30 Haziran : Güneş Kiron karesi : Merkür 9° Yengeç, Kiron 9° Koç

Sakarlıklara, kendimizi yaralayabileceğimiz durumlara karşı dikkatli olalım.

Ayrıca yetki sahibi kişilerden, özellikle erkek figürlerden yana kırılabileceğiniz etkiler var. Bunu bilerek davranmanızı öneririm. Ama her şeyi kontrol edemeyiz tabii.

30 Haziran : Merkür Kiron karesi : Merkür 9° Yengeç, Kiron 9° Koç

Sözlerle yara açmayı, kalp kırmayı anlatıyor ne yazık ki. Kırılabilirsiniz, kıran taraf olabilirsiniz. Düşünmeden edilebilecek sözlerle istemeden incitebilirsiniz birilerini. Merkür de retroda zaten şu an, biliyorsunuz. Düşünerek konuşalım. Söyleceğimiz söz nereye gider, ne anlama gelir, nasıl anlaşılır, tartalım.

1 Temmuz : Güneş Uranüs altmışlığı : Güneş 9° Yengeç, Uranüs 9° Boğa

Harika bir uyum. Değişimler ve yenilikler için, kendimizde gereken cesareti bulacağız. İnisiyatif alacağız. Donanımımızı, yetkinliklerimizi en doğru şekilde kullanacağız hedeflerimiz için. Başarı vadeden, parlak bir görünüm. Etkili izlenim bırakacağız insanlar üzerinde.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

29 Haziran 2020 Pazartesi

Ay, bugün terazi burcunda olacak. Öğle sonrası, gündüz saatlerinde Ay’ın, Jüpiter ve Pluto ile kare açıları var. Kare açılar çatışmaları, uyumsuz durumları anlatır. İlişkilerde (tüm insan ilişkilerinizde) sakin ve uzlaşma niyetinde olmayı seçin bugün. Haklı çıkmak değil, çözüm bulmaktır, anlaşmaktır önemli olan.

16:01 sonrası Ay boşlukta, herhangi bir açısı yok.


30 Haziran 2020 Salı

Ay, 01:47’den itibaren akrep burcunda.

Günün ikinci yarısında, özellikle akşam üstü saatlerinde Ay, Güneş ile uyumlu açıda. Hem ilişkiler, hem önemli görüşmeler açısından güzel bir zaman. Özgüvenimiz yüksek. Bu saatlerde Ay-Uranüs karşıtlığı da aktif bir yandan. Değişim isteği artabilir. Hızlı karar almamak gerekiyor.

Akşam saatlerinde Ay-Merkür üçgeni ile keyifli dialoglar, sohbetler olacaktır. Sizi mutlu edecek haberler, bildirimler de gelebilir. Bu bir yakınınızdan gelecek güzel bir haber de olabilir, satın almak istediğiniz bir şeyde istediğiniz fiyatta anlaşmak da olabilir. Siparişinizin kargoya verilmiş olduğunun bildirimi bile olabilir 🙂 İrili ufaklı her şeyi düşünebilirsiniz yaşam çerçevenize göre.


1 Temmuz 2020 Çarşamba

Ay, gün boyunca akrepte ilerlemeye devam ediyor. Parasal konular, kredi kartları, ödemeler ve bankacılık işlemleri yer alabilir günlük akışınızda.

Öğle saatlerinde Ay ve Neptün üçgen açıda. Huzur verir Neptün’ün uyumlu açıları. Kabule geçmek, ilahi plana, akışa güvenmek, maneviyatı daha yoğun yaşamak, sezgilerle yön bulmak, evrenden cevaplar almaktır Neptün’ün uyumlu açıları. Yardım ve destek alabileceğiniz, başkalarına yardım edebileceğiniz, bir ihtiyacı karşılayabileceğiniz çok güzel saatler.

Akşamın açıları da güzel 🙂 Ay Jüpiter altmışlığı, Ay-Pluto altmışlığı maddi konulara çözüm getirebilir. Aileden, partnerden ya da başkasından gelecek bir para, sorununuzu çözebilir. Ruhsal anlamda güç kazanmayı ve şifalanmayı anlatıyor ayrıca bu açı.


2 Temmuz 2020 Perşembe

Ay, 04:20’de yay burcuna geçiyor. Sabah saatlerinde harika bir Ay-Mars üçgeni destekliyor bizi. Enerjimiz yerinde, motivasyonumuz yüksek 🙂 Bedensel güç, efor isteyen işleri yapabiliriz. Spor yapabiliriz. Spor malzemesi alışverişi, spor salonuna kayıt gibi konular için de kullanabiliriz bu etkiyi.

Gündüz saatleri için uyaracağım. Ay ve Venüs karşı karşıya geliyorlar. Aralarında 180 derecelik karşıt açı oluşuyor. Uyum ve anlaşmanın zor olduğu vakitler bunlar. Bu söylediğim, aşk, evlilik, özel ilişkiler, sosyal ilişkiler, hepsi için geçerli. Kalbiniz kırılmasın, iletişimleri azaltın isterseniz biraz.

Akşam saatlerinde uyumlu bir açı var : Ay Kiron üçgeni. Onarmak, şifalandırmak, telafi etmek, iyileştirmek anlamına geliyor bu görünüm. Gündüz saatlerinde keyifler kaçarsa, durumu akşam toparlarsınız belki 😉


3 Temmuz 2020 Cuma

Ay, bugünün tamamında yay burcunda olacak. Bugün Neptün ile kare açıya ilerliyor Ay.

Öğle sonrasında etkiler daha yoğun. İletişimlerde pot kırmak, niyetin uzağına düşen sözler sarf etmek ve hayal kırıklığı yaratmak olası.

Bunun dışında eğitim, yolculuklar, seyahatler, şehirler arası ve yurt dışı bağlantılı konularda, hukuksal konularda da geçerli Neptün’ün yaratabileceği hayal kırıklığı.

Ay, 16:05 sonrası, günün geri kalanında boşlukta.


4 Temmuz 2020 Cumartesi

Ay, 07:47’de oğlak burcuna geçiyor. Öğle saatlerinde Ay-Mars karesi kesinleşecek. Günün ilk yarısında, yani sabah saatlerinde de alıyoruz bu açının agresif etkisini. Tartışmalar yaşanabilir. İş konusunda gerginlikler olabilir. Aile büyükleriyle anlaşmazlıklar olabilir. Kurallara karşı gelmeyi anlatan bir açı.

Akşam saatlerinde de, Ay-Merkür karşıtlığı sebebiyle gergin bir atmosfer var. Bugün dialogların voltajı yüksek. İletişimde sert bir gün. Bunu bilerek hareket edin sevgili okuyucularım.


5 Temmuz 2020 Pazar

Ay, bugün oğlak burcunda yine. Tutulma günündeyiz.

Tutulmanın genel ve yükselen burcunuza etkileri için tıklayınız :

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

Akşam saaatlerinde Ay Neptün altmışlığı ile göreceli olarak daha dingin bir atmosfer yakalıyoruz. Ruhsal çalışmalar için değerlendirebiliriz bu vakti.


Temmuz ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Temmuz 2020, Boğa Burcu Temmuz 2020, İkizler Burcu Temmuz 2020

Yengeç Burcu Temmuz 2020, Aslan Burcu Temmuz 2020, Başak Burcu Temmuz 2020,

Terazi Burcu Temmuz 2020, Akrep Burcu Temmuz 2020, Yay Burcu Temmuz 2020

(Oğlak, Kova ve Balık burcu yorumları da geliyor)

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

İyi haftalar diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!