Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020

Mars, 13 Mayıs Çarşamba günü, balık burcuna geçiyor ve 28 Haziran tarihine kadar balıkta ilerleyecek sevgili okuyucularım.

30 Mart’tan bu yana kova burcundaydı Mars. Türkiye haritasının 8.evindeydi. Bu alan oldukça kaotik bir alan, toplu ölümleri anlatıyor. Ne yazık ki salgın sürecinde pek çok kişi sevdiklerini kaybetti. Allah’tan rahmet diliyorum kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza.

Günden güne vefat sayılarının düştüğünü görüyoruz. 13 Mayıs sonrasında bu sayılar çok daha azalacaktır. Tabii hiç olmasın inşallah.

Mars artık Türkiye haritasının 8.evinden çıkıyor. Bu da olumlu bir etki ülkemiz için !

Şimdi 9.ev konuları hareketlenecek. Yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, uluslararası meseleler gündemde olacak.

Ülkemiz için güncelde durum böyle.

Şimdi Mars balıkta nasıl etkiler açığa çıkaracak ve burçları nasıl etkileyecek, bunları konuşalım.

Mars harekete geçme gücümüzdür, girişimlerimizdir, cesaretle attığımız adımlardır. Enerjimizi odakladığımız, mücadele gerektiren, efor sarf ettiğimiz konulardır.

Balık burcunun doğası Mars’a benzemiyor esasen. Mars’ı güçlendiren bir alan değil.

Balık akıştadır, çoğunlukla mücadele etmez, akışa bırakır. Hatta biraz da kurban rolünü sembolize eder balık burcu.

Mars ise hareket istiyor, mücadele istiyor, rekabet etmek, savaşmak istiyor.

Mars’ın enerjisinin biraz sönümlenebileceği bir transit yaşayacağız o yüzden.

Balık burcu temalarında da dikkatli olmak gerekiyor.

Balık denizleri anlatır, Mars ise kazaları. Deniz kazalarına açık bir dönem ne yazık ki.

İlaçlara, kimyasallara dikkat etmek gerekiyor ayrıca.

Dalgınlıklara dikkat etmek gerekiyor. Dolandırıcılıklara, hırsızlıklara dikkat etmek gerekiyor.

Uyanık olalım, temkinli davranalım, enerjimizi iyi yönetelim bu süreçte.

Şimdi Mars-balık transitinin etkilerini burçlar bazında konuşacağız.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Mars 12.evinize geliyor.

Bu transit, enerjinizin içe dönebileceğini, iç dünyanızla, ruhsal problemlerinizle ve spiritüel konularla meşgul olabileceğinizi gösteriyor. Esasen iç huzuru açısından biraz zorlanabileceğiniz bir dönem bu. Mars’ın geldiği yerde, agresyon oluşur çünkü.

Ayrıca bu ev, gizli düşmanlıkları, arkanızdan çevrilen işleri, kandırılma, dolandırılma gibi olasılıkları simgeler, temkinli olun.

Yeni başlangıçlardan uzak durmalısınız ayrıca, bunun da altını çizeyim. 12.ev döngüsünde başlatılan işler, çoğunlukla ilerlemez.

Huzurunuzu çoğaltmaya odaklanarak ve söylediğim hususlarda dikkatli olarak geçirin bu dönemi.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

11.evinizde transit edecek Mars.

Hedefleriniz ve idealleriniz konusunda hırslandırabilir sizi.

Bu ev, arkadaşlarınızı ve dostlarınızı simgeliyor. Onlarla iletişimlerinizde agresyon, tartışma, vb olasılıklar da yaratabilir Mars, iletişimlere dikkat.

Grup çalışmaları, takım faaliyetleri içinde rol alabileceğiniz, görevler üstlenebileceğiniz, aktif bir dönem. Güzel işler başarabilirsiniz, özgüveninizi tazeleyebilirsiniz.

Mars ile hareketleniyorsunuz, sosyalleşiyorsunuz. Sakin olmalısınız ama. Çünkü acelecilik, öfke, agresyon ve hırs var Mars’ın gölgesinde.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Mars, 10.evinizde ilerliyor olacak.

Kariyeriniz, iş hayatınız, hayatta bulunduğunuz nokta, yapabildikleriniz, başarılarınız konusunda daha fazla düşünmeye, bu konulara odaklanmaya, bunlar için çabalamaya sevk edecek sizi.

Yöneticilerle iletişimlere dikkat etmelisiniz. Üstlerle anlaşmazlıklar doğabilir bu dönemde.

İş yükünüz artabilir. Normalden daha fazla yorulabilirsiniz. Otorite baskısı öfke yaratabilir.

Aile büyükleriyle tartışmalara dikkat diyorum ayrıca. Onlarla ilgili sorumluluklar da getirebilir Mars.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

9.evinize gelen Mars, akademik konular, yüksek öğrenim, basın, yayıncılık faaliyetlerinizde bir hareketlilik sağlayacaktır. Bu alanlarda yeni girişimler ve bir efor hali olası. Uzak yerlere seyahatler gündeme gelebilir, hukuksal meseleleriniz varsa, bu konularda bir ilerleme yaşanabilir. Diğer yandan agresyon yaratacak durumlar da doğabilir bu konularda.

Uzakta yaşayan akrabalarınız, dostlarınız ile ilgili konular olabilir ayrıca. Biraz uğraştıracak şeyler kastediyorum. Mars çünkü söz konusu olan.

Tüm bunlar dışında, 9.ev geçişi olması sebebiyle, ufkunuzu açacak yeni şeyler başlayabilir bu döngüde. Parlak bir ev burası. Hayat görüşünüzü yenileyecek başlangıçlar mümkün.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Mars 8.evinizde ilerleyecek.

Bu da parasal konularda bir hareketlilik ve bir çaba hali meydana getirebilir. Harcamalarınız artabilir, ödemeleriniz zorlayabilir sizi bu süreçte. Bütçenize  dikkat etmeli, kredi kartınıza yüklenmemelisiniz. Gereksiz borçlar oluşturmamanızı öneriyorum bu dönem için.

Bunlar dışında, miras, nafaka, prim, sigorta, ortaklaşa gelirler, mal paylaşımları gibi konularınız varsa eğer, bu konularda bir agresyon ve zorlanma yaşanabilir Mars etkisiyle. Tartışmalar, anlaşmazlıklar doğabilir.

8.ev, kaoslardan, sorunlardan geçerek dönüşmeyi, yenilenmeyi sembolize eder. İçsel uyanış ve değişim yönünde değerlendirmelisiniz bu dönemi.


Başak ve Yükselen Başak :

7.evinizde ilerleyecek Mars.

İlişkilerinizde, ortaklıklarınızda, işbirliği yaptığınız kişilerle iletişimlerinizde gerginlikler doğabilir.

Küslükler, tartışmalar olabilir zaman zaman.

Mevcut durumdaki hangi tavır neye dönüşmeli, iletişim şekliniz nasıl bir form kazanmalı, bunları fark ettirmeye ve düzenlemeye geliyor Mars. Sorunların nedenlerini analiz edin.

Bunun dışında sosyal ilişkilerin de hareketlenebileceği bir süreç. Yeni bağlantılar, anlaşmalar doğabilir.


Terazi ve Yükselen Terazi :

6.evinize Mars geliyor.

İş, çalışma hayatı, görevler, rutinler, sorumluluklar, ayrıca sağlık demektir bu ev.

Mars buradan geçerken, günlük hayatınızın temposu hızlanacaktır. Yapılması gerekenler, sorumluluklarınız artacaktır. Çalışanlar için biraz sıkıcı diyebileceğimiz, detay gerektiren işler görevler doğabilir.

Bağışıklığınıza dikkat edin bu arada. Ufak tefek, geçici sağlık sorunları oluşabilir.

İş arkadaşlarınızla iletişime dikkat edin, tartışmalar yaşanabilir.

6.ev olması sebebiyle, spor, sağlıklı beslenme, detoks konuları için harekete geçmek isteyeceğiniz bir Mars enerjisi geliyor.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Mars 5.evinize geliyor.

Bu ev aşk, çocuklar, hobiler, sanatsal aktiviteler, eğlenceler, tatiller, alışverişler, vb temaları yönetiyor.

Mars etkisiyle, çocuklarınızla ilgili konular uğraştırabilir sizi bu süreçte.

Aşkta hareketlilik olabilir.

Sanatsal etkinlikler, yaşam coşkunuzu yükseltecek güzel aktiviteler getirebilir Mars. Yeni bir hobiye başlamanız da olası. Hayatınızda yeni ilgi ve keyif alanları oluşabilir.


Yay ve Yükselen Yay :

Mars 4.evinizde ilerleyecek.

Aile bireyleriyle anlaşmazlıkların yaşanabileceği bir dönem. Ev ortamında tartışmalar artabilir. Bu etkiyi önden bilerek, sakin kalmaya, huzur enerjisini çoğaltmaya odaklanın lütfen.

Ayrıca ev içerisinde bir şeyler arızalanabilir, bozulabilir, tamirat gerekebilir. Bakım, tadilat işleri doğabilir. Özetle bu süreçte, eviniz ve aileniz ile ilgili konularda meşgul edecek Mars sizi.

Geçmişte yaşanmış, unutamadığınız şeyleri hatırlamaya, tekrar tekrar öfkelerini yaşamaya meyilli olacağınız bir transit. Özellikle çocukluğunuz ve aile kökleri ile ilgili konuları kastediyorum. Geçmişi değiştiremezsin ama dönüştürebilirsiniz. Yaşananlardaki dersi alın ve yolunuza devam edin. Geçmişe değil, önünüze bakın lütfen.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Mars 3.evinizde olacak.

Bu ev, yazılı-sözlü, her türlü iletişim ağımızı simgeler. Mars etkisiyle yazışmalar, görüşmeler, haberleşmeler, yakın çevre bağlantıları artacaktır.

Kardeşler, akrabalar ve komşular bu evin yönetiminde. Onlarla ilgili yeni gündemler mümkün.

Bu arada bu kişilerle agresyon olasılığını tetikliyor Mars. Lütfen tartışmalardan uzak durun.

Sosyal medya, pazarlama, e-ticaret vb bir alanda işiniz varsa, buralara yoğunlaşacağınız, efor sarf edeceğiniz, yeni uygulamalar ile mevcut çerçeveyi büyütmeye çabalayacağınız bir süreç olacak bu. Yeni başlangıçlar görünüyor. Girişimleriniz olacak.


Kova ve Yükselen Kova : 

Mars, 2.evinizde olacak balık transitinde.

Bu ev para evidir, kişisel kazançlarımızı, gelirimizi, ayrıca harcamalarımızı, masraflarımızı simgeler.

Mars buradan geçerken gelir akışınızı güçlendirme isteğinizi artıracak ve biraz da hırslandıracak sizi. Odağınızda, para kazanmak, daha iyi şartlarda olmak ve konforunuzu artırmak olacak.

Yeteneklerinizi kazanca dönüştürmek için gayet destekleyici bir etkidir, harekete geçebilirsiniz. Yeni şeyler başlatabilirsiniz, şayet bu yönde planlarınız varsa.

Mars etkisiyle, harcamalar, masraflar da artabilir. Zaman zaman sizi kızdıracak para çıkışları olabilir.


Balık ve Yükselen Balık :

Mars’ı ağırlıyor olacaksınız 1.evinizde.

Bir süredir üzerinde çalıştığınız, hazırlandığınız, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları uygulamak, hayata geçirmek adına güzel bir dönem. Atılımların, başlangıçların zamanı sizin için. Ancak hırsa ve agresyona dikkat etmeniz gerekiyor. Mars böyle bir enerjidir çünkü.

Sakarlıklara, kazalara dikkat edin ayrıca. Acelecilikten uzak olun. Hızlı hareket etmek, olumsuzluklar getirebilir.

Spora başlamak için doğru zaman olduğunu da belirteyim. O yönde başlangıçlarınız da olabilir.


Güneş, 19 Nisan itibariyle boğa burcuna geçti ve 1 ay süreyle boğada olacak. Transitin genel ve burcunuza etkileri için tıklayınız : Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Mayıs ayı gökyüzü gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Mayıs 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Mayıs 2020, Boğa Burcu Mayıs 2020, İkizler Burcu Mayıs 2020,

Yengeç Burcu Mayıs 2020, Aslan Burcu Mayıs 2020, Başak Burcu Mayıs 2020,

Terazi Burcu Mayıs 2020, Akrep Burcu Mayıs 2020, Yay Burcu Mayıs 2020,

Oğlak Burcu Mayıs 2020, Kova Burcu Mayıs 2020, Balık Burcu Mayıs 2020

22 Mart’ta Satürn, kova burcuna geçti sevgili dostlarım. Yeni bir döngü başlattı.

Bu transitin hangi olasılıkları çalıştırabileceğini, neler getirebileceğini henüz okumadıysanız, burayı tıklayabilirsiniz : Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!