Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

18 Haziran itibariyle yılın ikinci Merkür retrosu başlayacak sevgili okuyucularım.

18 Haziran’ın öncesindeki günlerde de, retronun gölge etkilerini deneyimlemeye başlayacağız.

Yengeç burcunda retro yapacak Merkür bu kez. Retro, yengecin 14 derecesinde başlayıp 5 derecesinde sonlanacak.

Yani yengeç temaları üzerinden çalışacak bir Merkür retrosu var önümüzde.

Nedir yengeç burcu temaları ? Evimiz, yaşadığımız yer, yaşam alanımız, yaşadığımız semt ya da şehir ile ilişkimiz, aidiyet duygumuz, ailemiz, aile bağlarımız, aile köklerimiz, emlak, arsa, tapu konuları, ev alım, satım, kiralama konuları, konut güvenliği ile ilgili konular.

Merkür retroları, geriye dönüp bakma zamanıdır. Eksikleri, hatalı olan şeyleri fark ettirir bize. Yaptığımız işleri daha iyi hale getirmemizi sağlar. Yarım kalmış konuların üzerinden geçip tamamlamamızı sağlar. Bir süredir beklenen durumlarda geri dönüşler sağlar.

Evimizden, yaşadığımız yerden memnun muyuz, seviyor muyuz bulunduğumuz muhiti, nasıl bir yerde yaşamak isteriz, evimizde hangi değişikliklere ihtiyacımız var, bunları sorgulatacak  Merkür.

Aile bireylerimizle olan bağımız, aile köklerimize, çocukluğumuza dayanan konular, geçmişte yaşanmış olan deneyimlerin yaşamımızdaki etkileri, hayatımıza yansımaları, aileden aldığımız düşünce ve inanç kalıpları, işte buralarda müthiş farkındalıklar getirecek Merkür bize.

Fark etmediğimiz, farkında olmadığımız bir problemi çözme şansımız yoktur. Her şey fark etmekle başlar. O yüzden Merkür retrosu faydamıza olacak. Retrolar korkulacak şeyler değiller zaten 🙂

Bu arada, her zaman olduğu gibi ‘retro hareket’ konusunu da izah edeyim.

Merkür, Dünya’dan daha hızlı hareket eden bir gezegen. Dünya, Güneş’in etrafındaki turunu 365 günde, Merkür ise 88 günde tamamlıyor.

Yani arada bir hız farkı söz konusu. Merkür bize göre önden gidiyor, bir turunu tamamlamış, yeni turuna başlamış oluyor biz aynı tur içerisindeyken. Yeni turuna başlayınca gerimizde kalmış gibi görünüyor. 4 ayda bir, yani yılda 3 kez geride görüyoruz Merkür’ü Dünya’dan baktığımızda.

Retronun anlamı budur.

Merkür retrosu yaşam bileşenlerimiz için bir şifalanma, iyileştirme, düzeltme, düzenleme fırsatı. Bununla beraber dikkat etmemiz gereken tarafları da var tabii. Eğer bunlara dikkat edersek, faydasını alırız sadece. Kendimiz için en doğru şekilde kullanmış oluruz Merkür retrosunu.

Merkür retrosunda neleri yapmamalıyız, hangi konularda beklemeliyiz, bunları da aktarayım.

İletişime, sözlere, dialoglara her zamankinden daha fazla dikkat etmeliyiz. Çünkü kendini ifade edememek, yanlış anlaşılmak, karşı tarafı yanlış anlamak, gibi etkiler verir Merkür retrosu.

Büyük yatırımlardan uzak durmak gereken, büyük kararlar için beklemek gereken bir dönemdeyiz.

İş kurmak, ev almak, iş değiştirmek gibi büyük adımlar da retro sonrasına ertelenmeli.

Büyük alışverişler yapmak, özellikle elektronik eşya satın almak için de retronun bitmesini beklemek gerekiyor.


Şimdi bu retronun etkilerini, burçlar bazında konuşalım.

Öncesinde Instagram hesabımı ve astrolojik danışmanlık almak isteyen okuyucularım için iletişim adresimi hatırlatayım. Instagram sayfamı takip etmek için tıklayabilirsiniz : astroloji.anlatburcak

 

 

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

4.evinizde yaşayacaksınız Merkür retrosunu.

Evinizde bir yenilenme sağlayabilir bu retro. Bir süredir yapmak istediğiniz değişimler, güvenlik sistemi, tadilat, temizlik, düzenleme, boya ya da dekorasyon değişiklikleri varsa retroyu kullanabilirsiniz. Ama retroda aniden gelen fikirleri uygulamayın, burası önemli. Retro öncesinde aklınızda olan, beklemede olan konular için harekete geçin derim.

Aile kökleriniz ile ilgili yeni şeyler öğrenebilirsiniz ayrıca. Ailenizden eskileri dinleyebilirsiniz, aile büyüklerinizi daha iyi tanıyabilirsiniz.

Problem yaratabilir mi peki retro ? Belki ev içerisinde bozulan aletler olabilir, ama o da bir yenilenmeye vesile olacaktır.

Aile içi iletişimlerde oturup konuşmak, rahatsız olduğunuz şeyleri ifade etmek, karşılıklı çözüm bulmak, uzlaşmak için güzel bir etki.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Merkür 3.evinizde yapacak retrosunu.

3.ev, iletişim evidir en temelde. Retro etkisiyle bir süredir görüşmediğiniz kişilerle tekrar iletişime geçebilirsiniz. Özellikle ilkokul, ortaokul, lise yıllarınızdan arkadaşlar, hocalar olabilir bu kişiler. Çünkü 3.ev, üniversiteye kadar olan eğitim hayatımızdır. Eski komşularınız karşınıza çıkabilir ayrıca bu süreçte.

Bunlar dışında kardeşlerle, yakın akrabalarla dialoglarda yanlış anlaşılmalara, iletişim problemlerine açık bir zaman dilimi. Bu dönem sözlerde kötü niyet aramayın. Kendimizi doğru ifade edemeyebiliyoruz Merkür retroda iken. Söylemek istediklerimizi tam olarak anlatamayabiliyoruz.

Yakın çevre dışında da, genel olarak dikkat edin iletişim konusuna. Yazdığınız maillerde, mesajlarda, sosyal medyada yaptığınız paylaşımlarda daha fazla düşünerek hareket edin.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Merkür retrosunu 2.evinizde yaşayacaksınız ve dolayısıyla en çok parasal konular üzerinden etki alacaksınız.

Yaptığınız iş, verdiğiniz emek, karşılığında ne kadar kazandığınız, ne ölçüde birikim yapabildiğiniz, ne ölçüde istediğiniz hayatı yaşayabildiğiniz gibi maddi konular olacaktır odağınızda.

Geriye dönüp bakmamızı sağlar retrolar. Siz de yaşamınızı maddi güvence açısından sorgulayacak, mevcut durumu iyileştirmek yönünde yeni kararlar alacaksınız.

Nelere dikkat etmelisiniz peki bu süreçte ? Büyük ve önemli diyebileceğimiz alışverişler yapmamanızı, emin olmadığınız, güvenmediğiniz online platformlardan, sitelerden alışveriş yapmamanızı, yatırım konularında büyük girişimlerden uzak durmanızı öneririm.

Yatırım kararı alabilir, yeni bir fikir bulabilirsiniz örneğin. Ama retronun bitmesini bekleyin planınızı hayata geçirmek için. Merkür retroları, gözden geçirmek, netleşmek, karar almak, hazırlanmak için güzeldir. Harekete geçmek için değil. Altını çizmiş olayım 🙂


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

1.evinizde bir Merkür retrosu. Retro, yengeç burcunda gerçekleşecek. Sizin için önemli.

Geçmişten gelen konular, kişiler, durumlar (iş olabilir, ilişki olabilir, başka bir mesele olabilir) önünüze tekrar gelebilir bu döngüde. Eskiden yaşadığınız yerden birileri ya da eski bir ilişki, eski iş arkadaşları gibi.

Sizinle ilgili çevrenizin bilmediği, kendinize sakladığınız, pek kimselere duyurmadığınız bir şeyler varsa, onları açık edebilirsiniz, sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz bu süreçte.

Hangi konularda temkinli olmalısınız peki ? 1.ev olması sebebiyle, her tür konuda büyük başlangıçlar yapmaktan uzak durun. Önemli konular için beklemede kalın, retroda başlatmayın derim.

Bunun dışında davranışlarınızı, düşüncelerinizi, bakış açılarınızı gözden geçirecek, kendinizi yenileyeceksiniz bu retroda.

Bu arada dış görünüşte de bir yenilenme olabilir 1.ev olması sebebiyle 🙂


Aslan ve Yükselen Aslan :

12.evinizde yaşayacaksınız bu Merkür retrosunu. 12.ev temalarından ötürü dikkat etmeniz gereken bir süreç. Ama pozitif getirileri de olacak tabii. Öncelikle nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatayım.

Haberiniz olmadan yapılabilecek şeylere, dolandırıcılık sayılabilecek şeylere karşı her zamankinden daha uyanık olun. Kişisel verilerinizin gizliliğine, güvenliğinize dikkat edin. Kişisel yaşamınızı, özelinizi pek paylaşmayın kimselerle. Dedikodu, iftira gibi şeyler de 12.ev ile ilişkilidir. Dost olarak gördüğünüz kişilerin aslında düşündüğünüz gibi insanlar olmadığını da görebilirsiniz retroda.

Bunlar dışında şu ana kadar gizli kalmış şeyler de ortaya çıkabilir Merkür retrosunda. Bunlar sizinle ilgili şeyler de olabilir, yakın çevrenizi ilgilendiren konular da olabilir.

Pozitif anlamda nasıl çalışabilir bu retro 12.evinizde ? Sizi psikolojik olarak yoran düşüncelerinizden arınabilirsiniz. Daha pozitif hissedebilirsiniz. Kabule geçebilir, ruh halinizi iyileştirebilirsiniz. Spiritüel konulardan, yöntemlerden şifa bulabilirsiniz. Geçmiş deneyimlerden kaynaklanan, özellikle çocukluğunuzda oluşmuş inanç kalıplarınızı fark edebilir, bir dönüşüm başlatabilirsiniz kendinizde.


Başak ve Yükselen Başak :

Retro, 11.evinizde gerçekleşecek.

Bir süredir görüşmediğiniz arkadaşlarınızla görüşebilir, yeniden iletişim kurabilirsiniz bu süreçte. İçinde bulunduğunuz gruplar, ekip çalışmaları yeniden hareketlenebilir.

Ayrıca derneklerle, vakıflarla, topluma hizmet sunan yapılarla bağlantınız varsa, buralardaki durgunluk sonlanabilir. Yeniden faaliyetleriniz, çalışmalarınız olabilir.

Merkür retrosunda iletişimlere dikkat etmek gerekiyor tabii. Arkadaşlarınızla dilaloglarınızda daha özenli olmalısınız. Retroda kelimelerin ayarı şaşabiliyor çünkü.


Terazi ve Yükselen Terazi :

10.evinizde bir Merkür retrosu yaşayacaksınız.

İş yaşamınızda üstlerle, yönetici ve patronlarla, yaşamınızda otorite figürü sayılabilecek kimselerle, aile büyükleri ile iletişiminize, sözlerinize, tavırlarınıza, kendinizi ifade etme şeklinize daha çok özenmeniz gerekiyor bu süreçte.

İş ortamınızda bazı düzenlemeler, değişimler, yenilenmeler de olabilir. Geriye dönük ele alınan, kontrol edilen, iyileştirilmeye çalışılan konular olabilir. Bu yönde görevler verilebilir size örneğin.

Bunun dışında devlet bağlantılı işlemlerde, evrak, onay, mevzuat, prosedür gibi konularda, eksiklikler, çeşitli nedenlerle beklemeler olabilir retro etkisiyle. Varsa bu yönde bir konunuz, bir başvurunuz, her şeyinizi tekrar gözden geçirin. Kanunlar, kurallar doğrultusunda eksiksiz hazırlayın evraklarınızı. Geçmişten gelen durumlar için işlem yapmanız da gerekebilir ayrıca retro etkisiyle.


Akrep ve Yükselen Akrep :

9.evinizde retroda olacak Merkür.

Akademik konularınız, tez vb çalışmalarınız varsa oralardaki yarım kalmış işleri tamamlamanızı, pürüzleri gidermenizi, eksikleri fark etmenizi sağlayacak.

Bir süredir beklediğiniz yolculukları yapma fırsatı da doğabilir retroda. Ama tabii seyahatlerde, yolculuklarda rezervasyon hataları, plan değişiklikleri, vb durumlara karşı dikkatli olun. Valizlerinize dikkat edin.

İnançlarınızı, hayat görüşünüzü yenileyecek deneyimler, bilgiler, sohbetler de getirebilir size bu Merkür retrosu. 9.ev hayata baktığımız penceredir çünkü.


Yay ve Yükselen Yay :

8.evinizde retroda olacak Merkür.

Parasal konularla ilgili bir retro etkisi yaratacaktır ağırlıklı olarak.

Beklemede olduğunuz, bir süredir tahsil edemediğiniz alacaklarınız varsa, retroda elinize geçebilir bu paralar.

Ortaklı bir mülk konunuz varsa, bir mal paylaşımı yapmaya çalışıyorsanız, bir miras paylaşımı söz konusu ise ya da nafaka, tazminat bekleyişiniz varsa, konular retroda netleşebilir, sonuçlanabilir.

Maddi kaynaklarınızı iyi yönetmeye çalışın bu retroda. Kredi kartınıza yüklenmeyin.

Bu arada kredi çekmek isterseniz, şayet bu yeni bir fikirse, son günlerde niyetine girdiğiniz bir şeyse, yani konunun öncesi yoksa, Merkür retrosunda kredi çekmemenizi öneririm.

Önemli girişimler için beklemede kalın. Plan yapın, hazırlık yapın, enine boyuna tartın konuları.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Merkür retrosu 7.evinizde gerçekleşecek. İlişkileriniz, bağlarınız, bağlantılarınız üzerinden alıyorsunuz retro etkisini.

Hayatınızda biri varsa, partnerinizle birbirinizi doğru anlamak adına daha özverili olmalısınız retro sürecinde. Zaman zaman iletişim sorunları olabilir. Diğer yandan sorunları konuşmak, anlaşmak, uzlaşmak için destekleyici bir etki. Geçmişe dayanan konular konuşulabilir, merak ettiğiniz durumları öğrenebilirsiniz. Neleri seviyorsunuz, nelerden rahatsız oluyorsunuz, karşılıklı konuşup rahatsız edici durumları iyileştirebilirsiniz.

Tüm bu söylediklerim sosyal ilişkileriniz, eğer varsa iş ortağınız, danışmanlık aldığınız kişilerle olan iletişimleriniz için de geçerli. Yani sadece evlilik ve özel ilişkiler için düşünmeyin.

Genel olarak içinde bulunduğunuz çevreleri, insan ilişkilerini gözden geçirmek, size iyi gelmeyen kişi ve ortamları yaşam resminizden çıkarmak, bu retronun getirileri arasında olabilir.


Kova ve Yükselen Kova :

6.evinizde deneyimleyeceksiniz Merkür retrosunu.

İş ve iş dışındaki günlük sorumluluklar artabilir. İş ortamında geçmişe dönük görevler verilebilir size. Arşivi düzenlemek gibi, kayıtları gözden geçirmek gibi.

Retro etkisiyle gündelik işlerinizde aksamalar, zaman zaman gecikmeler, beklemeniz gereken durumlar da olabilir tabii.

Sağlığa da dikkat diyeceğim ayrıca. 6.ev genel olarak sağlığımızı simgeliyor.

Evcil hayvan sahiplenme niyetiniz varsa, Merkür retrosunda, konu üzerinde daha fazla düşünebilir, hazırlık yapabilirsiniz. Evcil hayvanınız varsa, retroda onunla ilgili konular da olabilir. Bir süredir veterinere gitmesi gerekiyordur belki, bu tür ihtiyaçlarla ilgilenebilirsiniz.

Günlük yaşam kalitenizi olumsuz yönde etkileyen alışkanlıkları fark etmek ve bırakmak için çok iyi bir retro. Daha sağlıklı beslenmek, uyku düzeninizi iyileştirmek, sporu alışkanlık haline getirmek için değerlendirin bu retroyu.


Balık ve Yükselen Balık :

5.evinizde retroda olacak Merkür.

5.ev konuları üzerinden geriye dönüp bakmanızı, mevcut durumları gözden geçirmenizi sağlayacak deneyimler getirecek.

Aşk, hobiler, çocuklar bu evin yönetimindedir. Bir flört, yeni başlamış bir şey varsa, retroda o kişiyi çok daha yakından tanıyabilirsiniz. Hayatı hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz, merak ettiğiniz şeyleri öğrenebilirsiniz. İleitişim problemleri de getirebilir retro, böyle bir etki de var.

Çocuklarınızla ilgili bir süredir beklemede olan konuları ele alabileceğiniz, araştırdığınız  ve hazırlık yaptığınız konular varsa netleşip karar alabileceğiniz bir retro süreci bu.

Geçmişte ilgilendiğiniz hobilerinize yeniden zaman ayırabilirsiniz ayrıca. Yeniden hayatınıza dahil edebilirsiniz.


Sevgili okuyucularım,

Haziran ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Haziran 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Haziran 2020, Boğa Burcu Haziran 2020, İkizler Burcu Haziran 2020,

Yengeç Burcu Haziran 2020, Aslan Burcu Haziran 2020, Başak Burcu Haziran 2020,

Terazi Burcu Haziran 2020, Akrep Burcu Haziran 2020, Yay Burcu Haziran 2020,

Oğlak Burcu Haziran 2020, Kova Burcu Haziran 2020, Balık Burcu Haziran 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler ve etkileri yer alıyor :

Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020

Güneş İkizler Burcunda 20 Mayıs-21 Haziran 2020

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

 

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!