Terazi Burcu Temmuz 2020

Terazi Burcu Temmuz 2020

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Temmuz ayının size neler getirebileceğini anlatacağım bu yazımda.

Öncelikle buradan Temmuz 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içindeki gezegen açılarını, ayın gezegen transitlerini, Ay döngülerini, aya dair tüm detayları bulacaksınız içinde.

Bildiğiniz gibi, burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sadece. Ancak size, yani haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 10.evinizde.

Etkileri için tıklayınız : Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2020

Güneş 22 Temmuz’da aslan burcuna, yani 11.evinize geçiyor. 10.evin yorucu sorumluluklarının ardından sosyalleşmeler başlıyor Güneş aslan geçişi ile 🙂

Güneş yengeçte iken, işinizde ve aile büyükleriniz ile ilgili konularda yoruldunuz, uğraştınız, şimdi hayatın keyiflerine vakit ayırma zamanı 🙂 Dostlarınızla güzel zamanlar geçireceğiniz bir dönem olacak bu transit.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda, 10.evinizde. Tabii önemli bir durum var Merkür’de şu an.

12 Temmuz’a kadar retroda.

Retro sürecinin etkileri için tıklayınız : Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

12 Temmuz sonrasında, Merkür düzeliyor. İleri hareketine dönüyor. Yazıda görebileceğiniz 10.ev konularında hızlanma, ilerleme zamanı şimdi !


Venüs, ay boyunca ikizler burcunda, 9.evinizde. 25 Haziran itibariyle, retrosu bitiyor. Temmuz ayında ileri hareketinde bir Venüs görüyoruz artık.

Seyahatler, uzun yolculuklar, şehirler arası ve yurt dışı bağlantılı konularda bir süredir beklemeler olduysa, şimdi güzelce ilerleme zamanı. Eğitim, akademi, hukuksal konular, uluslar arası ticari faaliyetler için de geçerli bu söylediğim.

Venüs Mayıs-Haziran döneminde bir şeyleri gözden geçirmemizi istedi. Şimdi çok daha şanslı etkilerle destekleyecek.

Venüs ile ilgili önemli bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, anlattım sizler için.

Burayı tıklayabilirsiniz : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 7.evinizde. Yılın geri kalanında burada olacak. Sonbaharda koç burcunda retro yapacağı için, aylar boyunca koçta yer alacak.

7.ev konuları aktive oluyor yaşamınızda. Özel ve sosyal ilişkiler, ortaklıklar 7.evin konusudur. Bağ kurmaktır, bağlantılar oluşturmaktır 7.ev.

Mars ise cesaretle adım atmayı, başlatmayı, girişimde bulunmayı anlatır. Ama iyi yönetilirse fayda sağlayacak bir enerjidir. Çünkü fevri bir doğası vardır, aceleciliği anlatır, yeterince düşünmeden karar aldırabilir kimi zaman. Hırs, agresyon, rekabet, yarış hali, üstün gelme ve haklı çıkma çabası getirebilir. Anlaşmazlıklar yaratabilir o yüzden.

Mars’ın girişim enerjisini ve motivasyonunu iyi değerlendirin bu süreçte. Onun dışında sakince ilerlemeniz gereken bir dönem.


Temmuz 2020 Ay Döngüleri :

5 Temmuz : Oğlak Burcunda Ay tutulması : Ay 13° oğlak, Güneş 13° yengeç

4.evinizde gerçekleşiyor. Aile içi konularda tartışmalara açık bir tutulma döngüsü. Evinizin ihtiyaçları da meşgul edebilir sizi bu süreçte. Tutulma öncesi-sonrası birkaç gün etkiler yoğun olacaktır. Diğer yandan ev ve aile bireylerinizle ilgili beklemede olan konular varsa, tutulma ile sonuç alabilirsiniz. Konular tamamlanabilir, çözülebilir.

20 Temmuz : Yengeç Burcunda yeniay : Ay 28° yengeç, Güneş 28° yengeç

10.evinizde meydana geliyor. İşinizde bir yenilik olabilir. Örneğin yeni bir görev verilebilir size ya da yeöneticilerinizle ilgili değişimler olabilir.  İş dışında, aile büyüklerinizin iyiliği için, konforu için yapmak istedikleriniz varsa, evle ilgili konular varsa, yeniay sonrasındaki günler harekete geçmek için uygundur, buyrunuz 🙂


Sağlıklı, verimli, keyifli bir ay diliyorum herkese 🙂

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!