Boğa Burcu Temmuz 2020

Boğa Burcu Temmuz 2020

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Temmuz ayı olasılıklarınızı anlatacağım bu yazımda.

Öncelikle buradan Temmuz 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içindeki gezegen açılarını, ayın gezegen transitlerini, Ay döngülerini, aya dair tüm detayları bulacaksınız içinde.

Burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor tabii sadece. Ancak size, yani haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 3.evinizde.

Etkileri için tıklayınız : Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2020

Güneş 22 Temmuz’da aslan burcuna, yani 4.evinize geçiyor.

3.ev döngüsünde iletişimleriniz arttı, sosyalleştiniz. Şimdi evinizle ilgilenme zamanı. Eve dair konularınız olacaktır.

Yaşadığınız yere ait hissediyor musunuz, nerede yaşamak istiyorsunuz, bunları sorgulayacağınız bir dönem ayrıca.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda, 3.evinizde. Ama süreci iki ayrı dönem olarak düşünebiliriz. 12 Temmuz’a kadar retroda olacak Merkür. 12 Temmuz itibariyle retrosu sonlanıyor.

Retro süreci ve etkileri için tıklayınız : Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

12 Temmuz sonrasında birkaç gün daha beklemek faydanıza olur. Gölge etkisi sonlansın, Merkür eski hızına kavuşsun isteriz çünkü önemli girişimler için. Bunun dışında retronun sonlanması, yazı içinde gördüğünüz konularda pürüzlerin geride kalacağı, aksayan durumların yoluna gireceği anlamına geliyor.


Venüs, ay boyunca ikizler burcunda, 2.evinizde. Mayıs-Haziran döneminde 2.eviniz üzerinden retro etkisi aldınız. Ama 25 Haziran itibariyle, retro geride kaldı. Bu ay daha şanslı olacaksınız 2.ev temalarında.

2.ev kazandığımız paradır, sahip olduğumuz maddi varlıklardır. Hayatın keyifleridir ayrıca. Yaşamanın tadını çıkarmaktır. Keyif için harcamaktır. Sevdiğimiz şeyleri satın almaktır. Venüsyen şeyler bunlar zaten 🙂 Güzel etkiler alıyorsunuz. Venüs ile kazançlarınız da, harcamalarınız da artabilir.

Yaşam standartlarınızı yükseltmek isteyeceğiniz, zaruri ihtiyaçlarınızın ötesinde kendinizi mutlu etmek için alışveriş yapacağınız bir dönem. Doğada daha çok vakit geçirebilirsiniz ayrıca. Piknik yapmak, yemek, içmek, yeşil alanlarda huzur bulmak isteyeceksiniz 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca, hatta önümüzdeki aylar boyunca koç burcunda, 12.evinizde.

12.ev geri planda kalan bir alan. Parlak bir ev değil. Hem bedensel,  hem ruhsal anlamda enerjimizin içe çekildiği, motivasyonumuzun göreceli olarak daha düşük olduğu, inziva isteğimizin arttığı bir ev. Mars yönettiği koç burcunda olacak, güçlü olacak. Bu bir avantaj. Yine de hedefleriniz için duyduğunuz istek azalabilir biraz. Konuları zamana bırakmak isteyebilirsiniz.

Diğer yandan psikolojik ve ruhsal açıdan pek çok yeni şey keşfedebileceğiniz, kendinizi şifalandırabileceğiniz, kendinize dair fark edeceğiniz şeylerle dönüşüm yaşayabileceğiniz, derinlikli bir süreç.


Temmuz 2020 Ay Döngüleri :

5 Temmuz : Oğlak Burcunda Ay tutulması : Ay 13° oğlak, Güneş 13° yengeç

9.evinizde gerçekleşiyor. Ay tutulmaları sonlanmaları, tamamlanmaları, sonuç veren, netleşen durumları anlatırlar. 9.ev konuları üzerinden alıyorsunuz bu etkiyi.

Yüksek öğrenim, akademik çalışmalar, hukuksal konular, başka şehir ve ülkelerle ilgili konular, seyahatler, medya, basın, yayıncılık faaliyetleri, ihracat, ithalat gibi ticari faaliyetler bu ev kapsamında.

Yine bu temalarda agresyona açık olduğunuzu da ekleyeyim. Çünkü Ay tutulmaları, dolunaylar ile birlikte gerçekleşirler. Ama dolunaylardan çok daha güçlüdürler.

20 Temmuz : Yengeç Burcunda yeniay : Ay 28° yengeç, Güneş 28° yengeç

3.evinizde meydana geliyor. Yeni bir şeyler başlatıyorsunuz. İletişime dayalı yeni bir şeyler geliyor gibi sanki. Sosyal medyada, dijital platformlarda adımlarınız olabilir.

Ayrıca kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla, arkadaş çevrenizle ilgili yeni gelişmeler olabilir.

Kısa seyahatler de olası. Yakınlarda bir yerlere gezmeye gidiyorsunuz, tatil tadında günler yaratıyorsunuz bence kendinize 🙂 İyi eğlenceler !


Sağlıklı, verimli ve keyifli bir ay diliyorum herkese 🙂

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!