8 Mayıs 2024 Boğa Burcunda Yeniay

8 Mayıs 2024 Boğa Burcunda Yeniay

8 Mayıs 2024 Boğa Burcunda Yeniay

8 Mayıs Çarşamba günü 06:21’de boğa burcunda bir yeniay doğuyor sevgili okuyucularım. Bu kez çok güzel bir yeniaya şahitlik edeceğiz.

Yeniay ; Ay’ın evreleri içinde Güneş’in ve Ay’ın kavuştuğu fazdır.

Güneş ve Ay bu yeniayda Uranüs ile kavuşumda. Jüpiter’e yakın bir noktada ve Satürn’den uyumlu açı alıyor.

Parıl parıl ihtimaller taşıyan, Jüpiteryen, Uranüsyen, Satürnyen bir yeniay doğuyor.

Yeniay tam olarak boğa burcunun 18 derecesinde.

Yeniay sırasında Uranüs 22 derece boğada. Jüpiter 25 derece boğada. Satürn 17 derece balıkta.

Uranüs bir değişim ve yenilenme sembolüdür. Özgürleştirecek yeniliklerin sembolüdür. Özgürlük getirecek değişimi anlatır Uranüs. Bu yeniayda tam böyle şeyler olacak.

Boğada bir yeniay. Boğa düzenimizi sembolize ediyor. İyi bir düzen değişikliği, yeni bir düzen anlamına geliyor bu yeniay hepimiz için.

Her birimiz farklı farklı konular üzerinden etki alacağız. Aşağıda yükselen burcunuza göre olasılıklarını da görebilirsiniz; ki daha spesifik olarak baktığımızda her birimiz doğum haritamıza göre etki alacağız tabii.

Ama hepimiz için ortak resimde, büyük resimde neler var, önce onlara etraflıca bakalım.

Jüpiter = Aydınlık. Temizlik. Erdemli olan. Temiz olan. İyi olan. Doğru olan. Faydalı olan. Değerli olan. Emek. Katkı yaratacak yönde emek. İyi şeyler üretmek. Emeklerin karşılığı. Başarı. Yükseliş. Hem kendimiz, hem başkaları için doğru olanı, fayda yaratacak olanı yapmak. İyi şeyler yapmak.

Uranüs = Değişim. Değiştirmek. Yenilemek. Yenilenmek. Özgürlüğümüzü yaratmak. Bizi özgür bir hale taşıyacak, özgürlüğümüzü büyütecek iyi ve doğru şeyler yapmak.

Uranüs ile çok yakın bir derecede doğuyor yeniay. Uranüs’ün etkisi vurgulu. Ama Jüpiter de var resmin içinde. Jüpiter’den de kısmetlerimiz var 🙂

Satürn’ün uyumlu açısı var dedik ayrıca yeniaya. Güneş’e ve Ay’a çok güzel bir altmışlık açıda duruyor, balık burcundan güzel bir açı yapıyor Satürn.

Bu uyumlu açı ne anlama geliyor ?

Satürn ; toprak elementinin temsilcisi. Uyumlu açısıyla toprağımızı kuvvetlendireceğimizi söylüyor.

Toprak nedir ? Düzendir. Yaşam düzenimizi oluşturan şeylerdir. İşimizdir, gücümüzdür, üretimlerimizdir. Beslenme kaynaklarımızdır. Paramızdır, gelir kaynağımızdır, kazancımızdır toprak.

Satürn oğlak burcunun yönetici gezegeni. Oğlak işimizi, iş düzenimizi temsil eden bir burç. O yüzden özellikle maddesel tarafta iyi şeyler olabilir bu yeniay ile.

İşimizi, işimizde üretimlerimizi düzene koymak, daha düzenli bir gelir akışına sahip olmak, gelirleri büyütmek, kendimize yeni gelir kaynakları yaratmak.

Yaşam standardını yükseltecek şekilde yaşamaya başlamak.

Günlerimizi, günlük düzenimizi, iş düzenimizi maddi olanaklarımızı büyütecek şekilde yenilemek, geliştirmek.

Bu yeniayın ana çerçevesi bu.

Yaşam kalitemizi yükseltmek. Bilhassa maddi, maddesel, dünyevi tarafta.

Boğa paradır, maddiyattır. Alım gücüdür. Maddi konfordur. Huzurdur. Keyiftir. Hayatın nimetlerinden almaktır boğa.

Biz de elimizi güçlendirmek için yeni şeyler yapacağız bu yeniay ile.

Toprağın sabitliğinde düzen kurmak. Düzeni iyileştirmek. Düzeni geliştirmek. Düzen yaratmak.

İstikrardır boğa. Dağıldığımız noktalarda toparlanmak. Bir yapıp bir yapmadığımız, istikrar gösteremediğimiz konuları düzene koymak.

Bedeni ve bedensel sağlığı simgeler boğa. Uykuyu düzenlemek. Beslenmeyi düzenlemek. Bedene, ihtiyacı olan şeyleri vermek. Faydalı şeyler yemek. Bedeni takviyelerle (vitamin, mineral, vb) desteklemek.

Spor yapmak. Sporu düzenli hale getirmek. Bedenimize daha iyi bakmak. Saçımıza, cildimize daha iyi bakmak, kişisel bakımınıza özen göstermek.

Bedensel gücümüzü büyütmek.

İşimizde potansiyellerimizi hakkıyla kullanmadığımız noktalara daha çok odaklanmak ve yapabileceklerimizi ortaya koymak. Yeteneklerimizi ve becerilerimizi daha iyi kullanmak.

Daha düzenli ve stratejik biçimde üretmek. İhtiyaçları tespit edip ihtiyaçlara karşılık verecek şekilde üretmek. İyi şeyler sunmak. İşleri büyütmek.

Daha çok kazanmak. Yaşam standartlarımızı yükseltmek. Maddi olanakları büyütmek. Kendine maddesel tarafta konfor yaratmak.

Huzurdur boğa. Huzuru eksilten şeylere karşı stabil ve kendi merkezinde kalmayı öğrenmek. Bu öğrenmenin başlangıcı.

Satürn balıktan, duygu dünyamızı simgeleyen yerden yapıyor iyi açısını. Duygusal tarafta temizlik yapmak.

Zorlu duygular su elementinin fazlasıdır, toprağı çürütür. Duyguların fazlasını, gereksiz duyguları, yani suyun fazlasını boşaltmak.

Toprağı güçlendirmek. Köklenmeyi artırmak. Daha sıkı köklenmek. Kökleri daha sağlam, toprağı daha stabil hale getirmek.

Kök çakra çalışmak. Yogada kök çakra pratikleri yapmak. Kök çakrayı düzenleyecek yönde yaşamaya başlamak.

Huzur, konforu, keyifleri çoğaltmak. Sağlam, stabil, dengede bir toprak yaratmak. Duygusal dengeyi bulmak. İşe, güce odaklanmak. Yaşam düzenimizi iyileştirmek.

İşte bu yeniayda tam bu konular için yeni şeyler yapmayı başlayacağız. Tam buralarda değişmeye, gelişmeye ihtiyacımız var.

Uranüsyen boğa yeniayı ; ‘Toprağını güçlendirmek özgürlük getirecek sana’ diyor.

Hem finansal anlamda özgürlük konusu var, hem duygusal anlamda. Duygusal tarafı dengeye getirerek güçlendireceğiz toprağımızı.

Burçlar üzerinden ihtimallere de bakacağız.

Öncesinde danışmanlıklar için iletişim adresimi vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Ayrıca Instagram hesabım :

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz.

Burayı tıklayabilirsiniz :  @anlatburcak

↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑ ↑


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz.

Yükselen Koçlar : 

2.evinizde Uranüsyen bir yeniay. Ayrıca Satürn ve Jüpiter ile temasta. Mis gibi bir yeniay.

2.ev para eviniz. Bu ev işinizi, gelirlerinizi, kazançlarınızı, maddi olanaklarınızı temsil eden alan.

Uranüs değişimdir. Özgürlük getiren ve açılım yaratan değişimdir. Kısıtlayan koşulları aşmak yönünde değişimdir. Daha iyisine, daha fazlasına ulaşmanın getirdiği konfor ve özgürlüktür.

Boğada bir Uranüs bu zaten. Konfor deyince boğa, biliyorsunuz :))

Daha çok kazanabilir, parasal tarafta bir rahatlama yaşayabilirsiniz bu ay.

Ama değişimi sadece bu ay için, bu yeni ay için söylemiyorum. Bundan sonrasına şekil verir her gerçekleşen şey.

İşinizi, gücünüzü, paranızı, maddi imkanlarınızı iyileştirmek için başlatacağınız şeyler görüyorum. Bu yeni ay, böyle bir değişim basamağı yaşamınızda.


8 Mayıs 2024 Boğa Burcunda Yeniay


Yükselen Boğalar :

1.evinizde Uranüsyen bir yeniay. Jüpiter’e de yakın. Satürn’den iyi açısı var. Çok güzel görünümler var.

1.evinizde olması önemli. Hayatımızda yeni şeyler başlatmakla ilgilidir 1.ev. Önemli bir başlangıç basamağı.

Bugüne kadar gücünüzü nerelerde kadere bıraktınız? Nerelerde aslında bir birey olarak, özgür iradenizle, seçimlerinizle yapabileceğiniz şeyler vardı ama hayata bıraktınız gücünüzü ? Fazla akışta oldunuz. Belki edilgen kaldığınız noktalar oldu. Belki fazla beklediğiniz, kendiniz yapabilecekken hayattan beklediğiniz şeyler oldu.

Şimdi direksiyona geçiyorsunuz. ‘Ben yaparım. Ben hallederim. Ne yöne gitmem gerektiğini biliyorum. O yöne kendim de gidebilirim’ diyorsunuz.

Önemli bir karar var gibi burada. Yaşam düzeninizi değiştirecek büyük bir karar. Yeni bir başlangıcın ilk adımları. Cesaretle ve kararlılıkla atılacak bir adım.

Kendi içinizde bundan sonrası için netleştiğiniz bir noktadasınız. Özgürlüğe ihtiyaç duyduğunuz konularda değişimlere gideceksiniz kendiniz için.


8 Mayıs 2024 Boğa Burcunda Yeniay


Yükselen İkizler :

12.evinizde doğacak boğa yeniayı.

12.ev bitişleri, kapanışları anlatır. Bu yeniay ile önemli bitişler olabilir ve biten şeyler ferahlık getirebilir size.

‘Ohh çok şükür bitirdim. Tamamladım bu konuyu. Şükürler olsun ki tamamlandı. Bitti, geride kaldı. Bu da geldi, geçti’ diyeceğiniz bir ferahlık hali görüyorum bu yeniaya bakınca.

Sağlık konuları olanlar için de iyi ihtimaller taşıyor boğa yeniayı.

12.ev sağlıkla ilgili bir ev. Sağlığı, tedavileri, ilaçları, şifa için yapılan şeyleri anlatıyor.

Boğa nedir peki ? Bedendir, vücuttur. Bedensel sağlıktır, bedensel kuvvettir. Sağlık gündemi olanlar için iyi bir yeniay. İyi gelişmeler olabilir. Şifa olsun.


8 Mayıs 2024 Boğa Burcunda Yeniay


Yükselen Yengeçler :

Uranüsyen boğa yeniayı 11.evinizde doğacak.

‘Bana çok iyi geldi’ diyeceğiniz, enerjinizi yenileyecek, içinde huzurlu olacağınız, keyif alacağınız yeni bir sosyal ortam, bir etkinlik, bir grup aktivitesi getirebilir bu yeniay size.

Köklenmek. Ait hissetmek. Kendinize benzeyen insanlarla bir arada olmak. Birlikte güzel şeyler yapmak. 11.evde böyle güzel bir yeniay ile bunlar olabilir.

Arkadaş çevrelerinde güzel şeyler olabilir.

Sosyal medyada, dijital alanlarda bilgilerinizi paylaştığınız işleriniz, içerik ürettiğiniz alanlar varsa bu alanda da güzel bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Yeni şeyler deneyebilirsiniz. Bu yeni şeylerle iyi değişimler olabilir. Özgürlük, büyüme ve açılım enerjisi var bu yeniayda.


8 Mayıs 2024 Boğa Burcunda Yeniay


Yükselen Aslanlar :

10.evinizde bir yeniay. Uranüsyen. Jüpiter’e de yakın bir noktada gerçekleşiyor + Satürn’den desteği var. Mis gibi bir yeniay.

Özgürlük, yenilik, özgürlük getirecek değişim anlamına geliyor bu yeniay hepimiz için. Çok iyi başlangıçlarımız olabilir.

Siz 10.evden etki alıyorsunuz. İş hayatınız, işinizle ilgili konular var bu evde.

Yeniay ile neler olabilir ? Çalışmaya başlayabilirsiniz. Çalışıyorsanız güzel bir iş teklifi gelebilir, iş değişikliği yapabilirsiniz. Kendi işinizi kurmanın hazırlığında iseniz artık bu başlangıç gerçekleşebilir.

İşinizde sizin açınızdan iyi olacak değişimler gerçekleşebilir. Yönetimde, düzende, işleyişte değişecek şeyler olabilir.

Görev biriminiz istediğiniz yönde değişebilir. Bir terfi alabilirsiniz.

Çok iyi bir iş bağlantısı doğabilir.

Satışlarınızı arttıracak şeyler yapabilirsiniz, iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bir iş mutluluğu, bir iş başarısı, kazanç, yükseliş..Parlak olasılıklar var.

Resmi işler, yasal süreçler de 10.evin konusudur. Böyle bir konu içinde özgürlük ve ferahlık getirecek iyi bir değişim de olabilir.


8 Mayıs 2024 Boğa Burcunda Yeniay


Yükselen Başaklar :

9.evinizde çok güzel bir yeniay.

Boğa burcu para kazanmayı ifade ediyor. 9.ev ise uzakları. Başka şehirleri, başka ülkeleri. Uzaklardan bir iş teklifi mümkün. Olasılıklar içinde böyle bir şey var ama elbette herkes kendi hayatına göre etki alır. Her olasılık herkes için geçerli olamaz.

Boğa topraktır. Düzeni, yerleşimi, yerleştiğimiz yeri simgeler. Taşınma konuları için güzel bir yeniay.

Yeni bir yere yerleşecek, yeni bir düzen kuracak olanlar için güzel bir değişim zamanı. İşler düşündüğünüzden de iyi gidebilir. Yeni yerinize konforla yerleşebilirsiniz.

Eğitim de bir 9.ev konusudur. Bir eğitim başlangıcı da yeniay ile uyumlu bir ihtimal.


8 Mayıs 2024 Boğa Burcunda Yeniay


Yükselen Teraziler :

8.evinizde bir yeniay. Boğa yeniayı Uranüs ile kavuşumda doğacak. Jüpiter’e de yakın bir noktada gerçekleşiyor + Satürn’den desteği var. Güzel bir yeniay.

8.ev konularında güzel değişimler olabilir. Stresli bir konunun çözümü, problemli bir durumun çözülmesi, bir ferahlık, bir özgürleşme sembolü bu yeniay.

8.evde parasal meseleler, borçlar, krediler, kredi kartları, bankalara ödemeler, devlet birimlerine ödemeler, vergi borçları, sigorta/prim/emeklilik konuları var.

Tazminat gibi, nafaka gibi yasal hak edişlerle gelen paralar var. Böyle bir resmi konu tamamlanabilir.

Hak ettiğiniz bir para elinize geçebilir. Bir mal/hisse paylaşımı gerçekleşebilir. Bir şeyden payınızı alabilirsiniz maddi olarak.

Bir borç bitebilir. Bir banka borcu, bir kredi konusu tamamlanabilir.

Aileden destek gelebilir. Alacaklarınız elinize geçebilir. Yüklü bir para girişi olabilir. Maddi alanda bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

Sağlık konuları, özellikle ameliyatlar, cerrahi işlemler de 8.evin teması. Bir ameliyat hazırlığında iseniz, sizin ya da aileden birinin, bir yakınınızın yaptıracağı bir işlem varsa, bu güzelce gerçekleşebilir.

Böyle bir konuda bir rahatlama yaşayabilirsiniz. Güncelde gündeminiz olan stresli bir konu aşılabilir.

Ferahlık getirecek bu yeniay bize.


8 Mayıs 2024 Boğa Burcunda Yeniay


Yükselen Akrepler : 

7.evinizde olacak.

İlişkilerdir 7.evin en temel teması. Uranüsyen boğa yeniayıyla ilişkiler içinde güzel şeyler yaşayabilirsiniz.

Uranüs özgürlüktür. Özgürleşmektir. Feraha çıkmaktır. Kısıtları aşmaktır.

Bu yeniayda iyi değişimler olabilir. Birinin aracılığı ile, birinin eşliğiyle yaşayabilirsiniz bu açılımları, bu değişimleri.

Biri bir konunuzda size eşlik edebilir. Rehberlik edebilir. Yönlendirebilir sizi. Yanınızda olabilir. Size yardımcı olabilir.

Eğitmen ve danışman kişileri temsil ediyor ayrıca bu ev. Uranüs uyanmaktır. Aydınlanmaktır. Yolunuza ışık tutacak olan, bir aydınlanmaya, ruhsal anlamda bir açılıma vesile olacak bir danışman/eğitmen kişiyle kesişebilir yolunuz.

Bir danışmanlık alabilirsiniz ya da öğrencisi olabilirsiniz birinin. Satürn ile de uyumlu açısı var yeniayın. Satürn burada bir ‘bilge’ kişiyi temsil ediyor.


8 Mayıs 2024 Boğa Burcunda Yeniay


Yükselen Yaylar :

6.evinizde doğacak yeniay.

Yeniay kendi içinde güzel bir yeniay. 6.evden etki alacak olmanız da güzel. Bir düzene girme, hayata çekidüzen verme zamanı bu sizin için.

Bu ev işimizi, iş düzenimizi, çalışma hayatımızı temsil ediyor.

Bir iş başlangıcınız olabilir. Güzel bir işe girebilir, çalışmaya başlayabilirsiniz.

İş değişikliği olabilir. Güzel bir iş teklifi alabilir, başka bir şirkete/firmaya geçebilirsiniz.

Kendi işini yapmakta olanlar yeni bir düzen oluşturacak. Yeni bir işleyiş, yeni bir akış yaratacaklar. Hem iş yapma şeklinizi, hem ürünlerinizi & hizmetlerinizi yenilemek isteyebilirsiniz. Müşterilerinize daha çok fayda yaratacak yeni şeyler sunmak isteyebilirsiniz.

İyi üretimleriniz olabilir. Bunları iyi şekilde tanıtabilirsiniz. Boğa burcu parayı simgeliyor. Güzel kazançlarınız olabilir.


8 Mayıs 2024 Boğa Burcunda Yeniay


Yükselen Oğlaklar : 

5.evinizde bir yeniay. Mayıs’ın yeniayı da, dolunayı da iyi açılarda gerçekleşecek.

Bu yeniayda önemli bir kavuşum var ayrıca. Boğa yeniayı Uranüs ile kavuşumda doğacak bir yeniay.

Jüpiter’e de yakın bir noktada gerçekleşiyor + Satürn’den iyi açısı var. Çok güzel bir yeniay doğacak bu kez.

5.evden alıyorsunuz etkisini. Neler olabilir ?

Bu evin konusu görünmek. Görünür olmak. Tanınmak. Bilinmek.

Şöhret bir 5.ev konusudur mesela.

Yaptığınız işlerle görünür alana çıkabileceğiniz bir zaman. İnternette bir paylaşımınız, bir performansınız olabilir. Mesleki çevreler içinde adınızı duyuracak işleriniz olabilir. Hobi olarak ya da iş olarak yaptığınız bir şeylerde yeteneklerinizi, hünerlerini göstermek isteyebilirsiniz.

İşinizde reklam çalışmaları öneririm bu yeniayda size. Reklam çalışmalarıyla, tanıtımlarla işinizi büyütebileceğiniz çok güzel bir yeniay etkisi alıyorsunuz.


8 Mayıs 2024 Boğa Burcunda Yeniay


Yükselen Kovalar : 

4.evinizde güzel bir yeniay doğacak. Uranüs ile kavuşumda bu yeniay. O yüzden en temelde bir değişim olasılığını anlatıyor. Jüpiter’e yakın bir noktada gerçekleşecek ayrıca. İyi değişimler olabilir. Satürn ile uyumlu açısı da var yeniayın. Yeni bir düzen kurulabilir.

Bunlar hepimiz için ortak olasılıklar. Detaylara inersek 4.ev temaları üzerinden sizin nasıl ihtimalleriniz var ?

4.ev yaşadığımız yerdir. Evimizdir, hanemizdir. Muhitimizdir, semtimizdir, mahallemizdir.

Boğa burcu da toprağımızı simgeliyor. Düzenimizi. Yerimizi, yurdumuzu, köklendiğimiz yeri.

Bir yer değişikliği hazırlığında iseniz bu yeniayda bu değişim gerçekleşebilir. Yeni bir yere yerleşecek, yeni bir düzen kuracak olabilirsiniz.

Çok güzel bir yeniay. Yeni yeriniz birçok açıdan çok iyi gelebilir size. ‘İyi ki bu değişim oldu’ diyebilirsiniz.

Kimileriniz de ev içinde değişimler yapacak. Evinizi yenileyecek olabilirsiniz. Ev ve yerleşim konuları için şanslı bir zaman.

Bir başka şehirden, bir başka ülkeden memleketine dönecek olanlar da olabilir. Bu olasılığı da destekleyen bir yeniay.


8 Mayıs 2024 Boğa Burcunda Yeniay


Yükselen Balıklar :

3.evinizde olacak. Boğa yeniayı çok güzel bir yeniay.

Yeni bir gelir kapısı. İnternet üzerinden yapılacak bir şey. Dijital alanlarda yapılacak bir iş.

İletişim temelinde, paylaşmakla, anlatmakla ilgili bir iş. Böyle yeni bir şey başlıyor gibi.

Sosyal medya alanlarında bir başlangıcınız olabilir. Başka türlü bir işiniz de olabilir, bu işinizde dijital alanları kullanmaya/daha iyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yaptığınız işleri internet üzerinden göstermeye, tanıtmaya başlayabilirsiniz. Gelirinizi büyütmenize, daha çok insana ulaşmanızı sağlayabilir bu şeyler.

Bu yeniayda iletişimden fayda var size.


Çok güzel bir yeniay doğuyor bu kez. Güzel ihtimallerden payımızı almak için iyi şeyler yapalım.

Görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!