Yay Burcu Temmuz 2020

Yay Burcu Temmuz 2020

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Temmuz ayı olasılıklarınızı aktaracağım bu yazımda.

Öncelikle buradan Temmuz 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içindeki gezegen açılarını, ayın gezegen transitlerini, Ay döngülerini, aya dair tüm detayları bulacaksınız içinde.

Bildiğiniz gibi, burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sadece. Ancak size, yani haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 8.evinizde.

Etkileri için tıklayınız : Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2020

Güneş 22 Temmuz’da aslan burcuna, yani 9.evinize geçiyor. Uzak bir şehre ya da bir başka ülkeye yolculuk planınız varsa, bu döngüde yapabilirsiniz. Başka bir şehirden, yurt dışından yakınlarınız gelebilirler. Eğitim, üniversite, akademi konuları öne çıkabilir.

Hayatın anlamını, evrenin yasalarını, işleyişini daha çok sorgulayacağınız bir dönem olacak bu ayrıca. Ehlileşmektir, derinleşmektir 9.ev. Aydınlanmak, uyanmak, idrak etmek demektir. Görüşlerinizi, inançlarınızı, hayata olan bakışınızı ve hayatla ilişkinizi yenileyebilecek bir Güneş etkisi alıyorsunuz.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda, 8.evinizde.

18 Haziran’da retro hareketine başlamıştı ve bu retro 12 Temmuz’a kadar sürecek.

Retro sürecinin etkileri için tıklayınız : Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

Önemli atılımlar, büyük başlangıçlar, imzalı konular için 12 Temmuz sonrasında birkaç gün daha (ortalama 1 hafta) Merkür’ün eski hızına dönmesini bekleyin derim. Ardından yazı içinde görebileceğiniz 8.ev konularında daha ferah gelişmelerin yaşanacağı, pürüzlerin geride kalacağı günler geliyor.


Venüs, ay boyunca ikizler burcunda, 7.evinizde. Burada retro yapıyordu bir süredir ama 25 Haziran itibariyle retro bitiyor. İlişkilerinize ve ortaklıklarınıza dair pek çok şeyi sorguladığınız bu dönemin ardından bir şeyleri yeniden yapılandırmış olarak devam edeceksiniz yolunuza. Tabii ileri hareketine dönmüş olan Venüs de sizi destekleyecektir. Özel ilişkiler ve evlilik başta olmak üzere, tüm insan ilişkileriniz açısından pozitif bir etki. Temmuz boyunca Venüs ilişki evinizde uyum yaratıyor, uzlaşmanızı kolaylaştırıyor, keyifli zamanlar getiriyor.

Venüs ile ilgili önemli bir yazım var bu arada. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, anlattım sizler için.

Burayı tıklayabilirsiniz : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 5.evinizde. 2020’nin geri kalanında koçta göreceğiz Mars’ı.

Uzun bir transit başlıyor. 5.ev temalarında hareketleniyorsunuz. Faaliyetlerinizde hızlanıyorsunuz. Yeni başlangıçlar yapıyorsunuz. E biraz da yoruluyorsunuz tabii bu Marsiyen enerjilerle.

Nedir 5.evin konuları ? Sanat ve sporla ilgili konular, lüks tüketimler, büyük markalar, güzellik, bakım sektörleri, tatil-eğlence sektörleri, ayrıca çocuklarla ilgili konular.

Bu arada aşk da 5.evin teması. Aşk hayatınız hareketlenebilir ama Mars transiti bu sonuçta. Buradan geçen Venüs olsa mesela, aşkla ilgili çok daha pozitif şeyler söyleyebilirim. Mars ise biraz kontrolsüz bir enerji. O yüzden aşk hayatınızda dikkatli olun. Yeterince nezaket sahibi olmayan, kendini yetiştirmemiş, kaba insanları hayatınıza almayın.


Temmuz 2020 Ay Döngüleri :

5 Temmuz : Oğlak Burcunda Ay tutulması : Ay 13° oğlak, Güneş 13° yengeç

2.evinizde gerçekleşiyor. Bir tatsızlık üzerine cebinizden çıkacak bir para, keyfinizi kaçırabilecek bir masraf, memnun etmeyen bir alışveriş olabilir. Tutulma ve civarı günlerde, önemli alışverişler için acele etmeyin, beklemede olun. Zaten Merkür de retro. Bütçenize, gelir ve gider dengenize, yatırımlarınıza dikkat etmeniz gereken bir tutulma sürecindesiniz.

20 Temmuz : Yengeç Burcunda yeniay : Ay 28° yengeç, Güneş 28° yengeç

8.evinizde meydana geliyor. 21 Haziran Güneş tutulması da, yengeçte, 8.evinizde gerçekleşmişti.

Güneş tutulması da bir yeniaydır, yeniayla birlikte gerçekleşir ama çok daha güçlüdür yeniaydan. 8.ev konularında başlangıçlar dönemindesiniz. Üst üste aynı alandan etki alıyorsunuz.

Ortaklı maddi konular, mülkler, ticari kazançlar, krediler, vergiler, başkalarından gelen miras, nafaka, ailenin desteği, burs gibi paralar bu ev kapsamında.

Öğrenci iseniz bir burs kazanabilirsiniz. Hedefleriniz için kredi çekebilirsiniz. İşinizde vergi, muhasebe konularında yeni başlangıçlar yapabilir, bir uzmandan hizmet alabilirsiniz. Konunun araştırmasını yapabilirsiniz.

Daha çok maddi konular üzerinden alıyorsunuz yeniay etkisini.


Sağlıkla, keyifle, huzurla ilerleyeceğiniz, güzel bir ay olsun 🙂

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!