Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

Temmuz 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

Temmuz ayının gezegen geçişlerini, Ay döngülerini ve ay içindeki önemli gezegen açılarını göreceksiniz bu yazımda. Her ay olduğu gibi, bu ay için de gökyüzünde nasıl değişimler var, yukarıda neler oluyor, birlikte bakacağız.

Başlamadan evvel, Instagram sayfamı hatırlatayım : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca astrolojik danışmanlık almak, doğum haritası analizi yaptırmak isteyen okuyucularım için iletişim adresim : anlatburcak@gmail.com

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda.

Hem genel çerçevede getirebilecekleri, hem de yükselen burcunuza göre etkileri için burayı tıklayabilirsiniz : Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2020

Güneş 22 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor. Aslanın yöneticisidir Güneş. Dolayısıyla Güneş için en iyi konumlardan biridir burası.

Güneş-aslan döngüsü, geride bıraktığımız aylara göre daha iyi şartlar oluşturabilir. Tutulmalar da geride kalmış olacak çünkü.

Aslanın anlattığı eğlence, tatiller, keyifler, etkinlikler Güneş aslan döngüsünde artabilir.

Pek çok kişi, tatil için salgının biraz daha güç kaybetmesini, hayatın biraz daha normale dönmesini bekliyor. Güneş aslan dönemi bu anlamda daha parlak olabilir. Zaten önlemlere uyarsak, neden olmasın, öyle değil mi ? Güzel bir yaz geçirmek mümkün.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda ve 12 temmuz’a kadar retroda olacak.

Merkür retrosunun detayları ve dikkat etmeniz gerekenler için bu yazımı tıklayabilirsiniz :

Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

12 Temmuz’da retro bitiyor ama Merkür’ün eski hızına dönmesi (Dünya’dan baktığımızda görünen-yani izafi) için birkaç gün daha beklemek iyi olacaktır. Ay boyunca yengeç temalarını çalıştıracak Merkür. Sizin için hangi konular vurgulu, Merkür retrosu yazımdan görebilirsiniz.


 Venüs, Temmuz ayı boyunca ikizler burcunda.

Mayıs-Haziran döneminde retrosu olmuştu. 25 Haziran itibariyle retro bitti ve ileri hareketine başladı Venüs. Bu ay boyunca ikizler burcunda ilerleyecek.

İkizler temalarından keyif alacağımız bir transit diyebilirim. Venüs keyifleri, hazları, eğlenmeyi, sanatı, alışverişleri, tatilleri anlatır. İkizler ise yakın yerleri ve kısa mesafeler içindeki, şehrin içindeki hareketliliği simgeler.

Salgın sebebiyle, durum genel olarak böyle zaten. Çoğunlukla uzaklara seyahat etmiyoruz. Birçok kişi yazı, bulunduğu şehirde geçirmeyi planlıyor.

Bunun dışında sosyal medyadan, dijital işlerden keyif alacağımız, buralarda yeni şeyler denemek isteyeceğimiz, güzel bir Venüs transiti.


Mars, Haziran ayının sonunda, 28 Haziran’da, koç burcuna geçti.

Bu ay boyunca, hatta aylar boyunca koç burcunda olacak. Sonbaharda koç burcunda yapacağı bir retrosu var ayrıca. Ama onu sonra konuşacağız.

Temmuz ayı boyunca, Mars koç burcunda olacak özetle.

Mars koç burcunun yöneticisidir. Dolayısıyla güç kazanacak burada.

Bir önceki balık transiti, doğasıyla uyumsuz bir alandı. Enerjisini sönümlemişti Mars’ın.

Birçoğumuz halsizlik problemi yaşadık. Bir şey için heveslenemez olduk. Hedeflerimizi unuttuk, bir boş vermişlik hali vardı üzerimizde.

Ama Mars koç transitinde, bedensel enerji, motivasyon ve kararlılık, girişim isteği ve cesaret açısından toparlanacağız.


Satürn ile ilgili önemli bir değişim başlıyor ayrıca bu ay. Bu gelişmeyi de aktarayım.

22 Mart’ta kova burcuna geçmişti Satürn. Bir süredir de retrodaydı. Retrosunda oğlak burcuna dönüyor tekrar bu ay itibariyle.

2 Temmuz-18 Aralık 2020 arasında oğlak burcunda olacak. 18 Aralık sonrasında ise bütünüyle kova burcuna geçecek.

Son iki yıldır uğraştığınız, yapılandırmaya çalıştığınız konulara bir kez daha dönüp bakma zamanı bu oğlak dönemi.

Hangi durumlar neye evrilmeli, nerelerde neleri eksik bıraktınız, neler tamamlanmalı, bunların üzerinden geçiyoruz son kez.


Temmuz 2020 Ay Döngüleri :

5 Temmuz : Oğlak Burcunda Ay tutulması : Ay 13° Oğlak, Güneş 13° Yengeç

20 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay: Ay 28° Yengeç, Güneş 28° Yengeç


Temmuz 2020 Destekleyici Açılar :

Temmuz 2020 Zorlayıcı Açılar :

Güzel bir ay diliyorum hepinize. Bunca zamanın kaosunun ardından Temmuz’un sağlık, huzur ve keyifler getirmesini diliyorum.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!