Akrep Burcu Temmuz 2020

Akrep Burcu Temmuz 2020

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Temmuz ayının size neler getirebileceğini anlatacağım bu yazımda.

Öncelikle buradan Temmuz 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içindeki gezegen açılarını, ayın gezegen transitlerini, Ay döngülerini, aya dair tüm detayları bulacaksınız içinde.

Bildiğiniz gibi, burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sadece. Ancak size, yani haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 9.evinizde.

Etkileri için tıklayınız : Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2020

Güneş 22 Temmuz’da aslan burcuna, yani 10.evinize geçiyor. Üstlendiğimiz görevleri, sıfatlarımızın getirdiği sorumlulukları anlatır bu alan ve özellikle de kariyerle ilgilidir. Güneş, iş yaşamınıza dair konuları öne çıkaracaktır bu transit ile. Yönetimden yeni kurallar, kararlar gelebilir. Var olan sistemde düzenlemeler yapılabilir. İşiniz içerisinde bir şeyleri daha sistematik hale getirebilirsiniz. Bu süreçte çalışma temponuz artabilir.

Ayrıca devlet bağlantılı konularda başvurularınız, resmi işlemleriniz olabilir 10.ev döngüsü olması sebebiyle.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda, 9.evinizde.

18 Haziran’dan bu yana retroda ve bu retro 12 Temmuz’a kadar devam edecek.

Retro sürecinin etkileri için tıklayınız : Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

12 Temmuz itibariyle retro bitiyor fakat Merkür’ün eski hızına dönmesi için birkaç gün daha beklemek, girişimleriniz, imzalı işleriniz, önemli başlangıçlarınız için daha destekleyici olacaktır.


Venüs, ay boyunca ikizler burcunda, 8.evinizde.

Mayıs’ta retrosu başlamıştı. 25 Haziran itibariyle, bu retro bitiyor.

Temmuz ayında artık ileri hareketinde bir Venüs olacak ve önümüzdeki 1,5 yıl boyunca Venüs retrosu yaşamayacağız.

Retrosunda maddi açıdan zorlamış olabilir sizi. Parasal konular, birikmiş ödemeler, alacak- verecek konuları, borçlar yormuş olabilir. Şimdi artık daha destekleyici bir Venüs etkisi alıyorsunuz aynı konular üzerinden.

Venüs ile ilgili önemli bir yazım var bu arada. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, anlattım sizler için.

Burayı tıklayabilirsiniz : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 6.evinizde. 2020’nin geri kalanında koçta göreceğiz Mars’ı.  Sonbaharda retrosu olacak koçta. Dolayısıyla uzun aylar boyunca burada yer alacak.

6.evden geçecek bir Mars, sizi artan bir gündelik tempoyla yorabilir. Her gün düzenli olarak yaptığımız işler, görevler, rutin konular, sorumluluklar, iş hayatımız, iş ortamımız, iş arkadaşlarımız 6.evin yönetiminde.

İşinizde diğer zamanlara göre daha yoğun çalışacağınız bir dönem olabilir bu. İş ortamınızda yeni girişimler, değişimler olabilir. Görev tanımınız değişebilir, yeni görevler eklenebilir yaptığınız işlere.

İş arkadaşlarınızla zaman zaman gerginlikler de yaşayabilirsiniz, buna dikkat edin.

Sağlığınıza daha fazla özenmeniz gerekiyor ayrıca bu transitte. İyi beslenmek, spor yapmak, iyi uyumak önemli. Çalışma hayatınız ve kişisel yaşantınız arasında bir denge kurmalı, kendinizi ihmal etmemelisiniz.


Temmuz 2020 Ay Döngüleri :

5 Temmuz : Oğlak Burcunda Ay tutulması : Ay 13° oğlak, Güneş 13° yengeç

3.evinizde gerçekleşiyor. Kardeşlerinizle ve yakın akrabalarınızla ilgili konular meşgul edebilir sizi. Gerginlikler, öfkeleneceğiniz durumlar olabilir tutulma ve civarı günlerde. Dolayısıyla bunu bilerek sakin kalmaya çalışın. Sık görüştüğünüz yakın arkadaşlarınızla, komşularınızla ilgili konular, tamamlanmalar, sonlanmalar da olabilir tutulma ile. Bir komşunuz taşınabilir örneğin.

Hayatınızda satış, pazarlama, e-ticaret, sosyal medya üzerinden yapılan işler varsa, buralarda bir dönüşüm yaşamanız da olası. Ne nasıl devam etmeli, devam etmeli mi, online faaliyetlerinizde hangi koşullar sizi memnun eder, bunları da fark ettirebilir tutulma size.

20 Temmuz : Yengeç Burcunda yeniay : Ay 28° yengeç, Güneş 28° yengeç

9.evinizde meydana geliyor. 21 Haziran Güneş tutulması da, yengeçte, 9.evinizde meydana gelmişti.

Yine aynı alanda bir başlangıç enerjisi doğuyor.

Yüksek öğrenim, eğitim, sınavlar ve akademik çalışmalar ile ilgili konular, başka şehirlerle ve ülkelerle ilgili konular, seyahatler 9.ev kapsamında. Yeniay ile bu temalarda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.


Güzel bir ay olsun. Gönlünüzce geçsin 🙂

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!