Yengeç Burcu Temmuz 2020

Yengeç Burcu Temmuz 2020

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Bu ay gündeminizde neler olabilir, hangi konularda ilerlemenin, hangi konularda beklemenin zamanı, aktaracağım bu yazımda.

Öncelikle buradan Temmuz 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içindeki gezegen açılarını, ayın gezegen transitlerini, Ay döngülerini, aya dair tüm detayları bulacaksınız içinde.

Tabii burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sadece. Ancak size, yani haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 1.evinizde.

Etkileri için tıklayınız : Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2020

Güneş 22 Temmuz’da aslan burcuna, yani 2.evinize geçiyor. Güzel bir transit. Maddi açıdan destekleyecek sizi. Daha fazla kazanabileceğiniz, kazandıklarınızı doğru yatırımlarla çoğaltabileceğiniz, büyük sayılabilecek alışverişleri yapabileceğiniz bir dönem.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda, 1.evinizde.

12 Temmuz’a kadar bu alanda retroda olacak Merkür.

Retro sürecinin etkileri için tıklayınız : Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

1.ev doğrudan bizi, bireysel eylemlerimizi, girişimlerimizi anlattığı için, önemli bir ev üzerinden etki alıyorsunuz. Retroda beklettiğiniz konularda harekete geçme zamanı başlıyor 12 Temmuz sonrasında. Ancak birkaç gün daha Merkür’ün hızlanması için beklemek iyi olacaktır. 12’sinden sonra ortalama 1 hafta gibi düşünebilirsiniz bu bekleme sürecini. Ardından Merküryen konularda başlatmak istediklerinizi hayata geçirebilirsiniz. İmzalar, sözleşmeler, karar, beyan, bildirim gibi konular, anlaşmalar Merkür’ün anlattığı şeyler.


Venüs, ay boyunca ikizler burcunda, 12.evinizde.

Mayıs-Haziran döneminde 12.ev üzerinden retro etkisi aldınız. Gizlenen duyguları fark ettirmiş olmalı Venüs size. Bu gizli duygular platonik hisler de olabilir, gizli düşmanlıklar, fesatlıklar, kıskançlıklar da olabilir.

25 Haziran itibariyle, bu süreç geride kalıyor. Artık ileri hareketinde bir Venüs olacak. Fark ettikleriniz fırsata dönüşmeye başlıyor şimdi. Ruhsal anlamda iyileştirici bir etki.

Bir de kapalı bir alanda kendinizi dinlemek, yalnız kalmak, kendinize vakit ayırmak istiyorsanız, Venüs’ün 12.evinizde ilerleyeceği bu Temmuz süreci, bu yönde bir mekan, bir tatil, bir kamp getirebilir size.

Bu arada başka bir yazımdan da haberdar olmanızı isterim. Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var.

Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 10.evinizde. 2020’nin geri kalanında burada olacak. Uzun sürecek bu transit. Çünkü Mars, sonbaharda burada bir retro yapacak.

10.ev konularında büyük bir hareketlilik olacaktır hayatınızda. İşiniz, iş yaşamınızda sahip olduğunuz sıfatlarınız, görevleriniz, yetkileriniz 10.ev yönetiminde. Bu konularda yeni başlangıçlar, yeni girişimler, zaman zaman yorucu olacak işler, görevler getirecektir Mars. Uğraşmayı, efor sarf etmeyi anlatır çünkü. Kariyer yaşamınız hareketleniyor.

Bir de uyarım olsun : Mars yüksek bir enerjidir. Doğru kullanırsanız harekete geçmenizi ve yol almanızı kolaylaştırır. Yanlış kullanırsanız agresyon yaratır, kontrolden çıkarır. İşinizle ilgili hırsa kapılmamalısınız bu süreçte. Hayırlı neticelere niyet ederek, yolunuza bakın ve elinizden geleni yapın sadece. Kıyas, yarış, rekabet enerjisinden uzak durun. Ayrıca otorite ile iletişimlerinizde ılımlı olun. Faydanıza olacak şekilde ilerleyin.


Temmuz 2020 Ay Döngüleri :

5 Temmuz : Oğlak Burcunda Ay tutulması : Ay 13° oğlak, Güneş 13° yengeç

7.evinizde gerçekleşiyor. Ay tutulmaları belirsizlikte kalan konularda netleştiğimiz zamanlardır. Yanıldığımız konularda uyanış yaşadığımız zamanlardır. Ayrıca sonlanmaları, tamamlanmaları anlatırlar.

7.evde ilişkiler var. İkili ilişkiler, evliliğe, eşe, sevgiliye dair konular var. Ayrıca iş ortakları, danışmanlarınız, iş bağlantılarınız da bu evle ilgili.

Hayatınızda biri varsa, tutulma döngüsünde (öncesi-sonrası birkaç haftalık dönem) gerginliklere açık bir atmosferde olduğunuzu söylemeliyim. Uzlaşmacı ve çözüm odaklı bir tutumla ilerlemek olumsuz ihtimalleri uzaklaştırır.

Tutulma ile sonlanan sözleşmeler, anlaşmalar da olabilir. Ama illa ki üzücü şeyler olmak zorunda değil. Bir proje tamamlanır, bir iş ortaklığı biter örneğin. Kira kontratınızın bitme zamanıdır ya da. Bu tür olasılıklar da var.

20 Temmuz : Yengeç Burcunda yeniay : Ay 28° yengeç, Güneş 28° yengeç

1.evinizde meydana geliyor. Güneş tutulması yengeçte gerçekleşti. Güneş yengeçte, Merkür yengeçte. Şimdi bir de yeniay geliyor. Yılın her vaktinde böyle etkiler yok. Bunlar sizin aktif zamanlarınız. O yüzden iyi değerlendirmenizi öneririm. 1.ev başlangıç evidir, yeni döngülere işaret eder. Her konuda olabilecek yeniliklerin zamanıdır. Yeniay da böyle çalışacaktır sizin için 🙂


Sağlıklı, keyifli, verimli bir ay diliyorum hepinize 🙂

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!