Başak Burcu Temmuz 2020

Başak Burcu Temmuz 2020

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

Temmuz ayından alabileceğiniz etkileri ve bu ay gündeminizde hangi konuların yer alabileceğini anlatacağım bu yazımda.

Öncelikle buradan Temmuz 2020 Astroloji Gündemi ni inceleyebilirsiniz. Ay içindeki gezegen açılarını, ayın gezegen transitlerini, Ay döngülerini, aya dair tüm detayları bulacaksınız içinde.

Bildiğiniz gibi, burada genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sadece. Ancak size, yani haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 11.evinizde.

Etkileri için tıklayınız : Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2020

Güneş 22 Temmuz’da aslan burcuna, yani 12.evinize geçiyor. Güneş için güçlü bir transit bu. Çünkü Güneş aslan burcunun yöneticisidir.

12.ev, ruhsal ve psikolojik konuları, inzivayı, dinlenmeyi, hayata biraz mola verip yenilenmeyi anlatır. Sizin için böyle bir döngü olacak aslan geçişi.


Merkür, ay boyunca yengeç burcunda, 11.evinizde.

12 Temmuz’a kadar olan süreçte, Merkür burada retro hareketinde olacak.

Retro sürecinin etkileri için tıklayınız : Merkür Retrosu 18 Haziran-12 Temmuz 2020

12 Temmuz’da retro bitiyor. Birkaç güç içinde eski hızına kavuşacak Merkür. Büyük girişimleriniz, önemli alışverişleriniz ve imzalı işleriniz için 12 Temmuz sonrasında ortalama 1 hafta daha bekleyebilirsiniz. Retro yazımda anlattığım konularda aksayan durumların düzeldiği, daha rahat ilerleyebileceğiniz bir süreç başlıyor 12 Temmuz itibariyle.


Venüs, ay boyunca ikizler burcunda, 10.evinizde.

Bir süredir burada retrodaydı Venüs. İş hayatınızda zorlanmalar yaratmış olabilir. Özellikle de insan ilişkileriniz üzerinden yapmış olabilir bunu. İş arkadaşlarınızı, yöneticilerinizi daha iyi tanımış olabilirsiniz. Yanıldığınız noktalarda farkındalıklar yaşamış olabilirsiniz. Yöneticilerle, özellikle kadın yöneticilerinizle zaman zaman anlaşmazlıklar yaşamış olabilirsiniz.

Retro, 25 Haziran itibariyle sonlanıyor. Şimdi ilerlemenizi kolaylaştıracak şekilde çalışacak Venüs. Çalışma arkadaşlarınızla uyumunuz artacaktır. Yaptığınız işten keyif alacağınız, memnuniyetle çalışacağınız, başarılı olacağınız bir süreç. Resmi işleriniz, işlemleriniz, devletle ilgili başvurular, belge, onay gibi konular varsa, bu açıdan da destekleyecektir Venüs sizi 🙂

Buraya bir not düşmek isterim bir yazımdan haberdar olmanız adına. Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var.

Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca koç burcunda, 8.evinizde. Yılın geri kalanında burada hatta. Uzunca bir süre Mars’ı koçta göreceğiz. Çünkü sonbaharda koç burcunda retrosu olacak.

8.ev konuları hızlanacaktır. Bu evin konularında harekete geçeceğiniz, beklediğiniz durumlarda artık adım atacağınız, başlangıçlar yapacağınız bir dönem bu.

8.ev, maddi konular, ödemeler, krediler, kredi kartları, bankacılık işlemleri, vergi, prim, sigorta, denetim-muhasebe işleri, ortaklaşa paralar, mülkler gibi temaları barındırıyor.

Şunun altını çizmek isterim : Dizginlemek gereken bir enerjidir Mars. Hızlı karar ve atılımlardan uzak durun. Hırslanmayın. Rekabet enerjisine girmeyin. İnatlaşmalar, güç çekişmeleri, agresyonlar, tartışmalar getirebilir çünkü Mars.


Temmuz 2020 Ay Döngüleri :

5 Temmuz : Oğlak Burcunda Ay tutulması : Ay 13° oğlak, Güneş 13° yengeç

5.evinizde gerçekleşiyor. Aşk hayatınızda yeni başlamış bir şeyler varsa, buralarda bir uyanış olabilir. Karşınızdaki insanın sizin için doğru kişi olmadığına kanaat getirebilirsiniz.

Çocuk sahibi olan okuyucularım için, çocuklarıyla ilgili koşturmaların artabileceği bir tutulma etkisi olduğunu söyleyeyim.

20 Temmuz : Yengeç Burcunda yeniay : Ay 28° yengeç, Güneş 28° yengeç

11.evinizde meydana geliyor. Sosyal çevreniz içerisinde hareketli günler başlıyor yeniay ile.

Yeni bir ortama ya da ekibe dahil olabilirsiniz ayrıca. Büyük yapılarla, kurumlarla ilgili işleriniz varsa, bu yeniayı takip eden günlerde gerçekleşebilir.

Elektronik alışverişi yapma niyetinde iseniz, yine yeniay sonrasındaki günleri kullanabilirsiniz. Merkür retrosu da geride kalmış olacak çünkü. Bu arada yeniay gününü kullanmayın sevgili okuyucularım. Yeniayda Ay karanlıktır. O yüzden birkaç gün Ay’ın ışığının büyümesini, görünür olmasını isteriz. Hilal fazında, yani yeniaydan 3-4 gün sonra adım atmak çok daha iyi sonuç verecektir, aklınızda olsun 😉


Sağlıklı, keyifli, bereketli bir ay diliyorum.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!