2 Eylül 2020 Balık Burcunda Dolunay

2 Eylül 2020 Balık Burcunda Dolunay

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım !

2 Eylül Çarşamba günü, Türkiye saati 08:21’de ile balık burcunun 10 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor.

Bir ‘uyanış dolunayı’ bu. Özgürleşmek, farketmek, netleşmek, aydınlanmak bu dolunayın ana teması diyebilirim.

Dolunay sırasında gökyüzü şöyle :

Uranüs, Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılar yapıyor. Bunu bir uyanış dolunayı olarak tanımlamamın başlıca nedeni bu.

Onun dışında balık, zodyakta 12.evin sahibidir.

12.ev gizli kalmış, şimdiye dek üstü örtülü kalmış, sessiz sedasız ilerlemiş, duyulmamış, konuşulmamış, bilinmeyen şeyleri anlatır ve dolunaylar konuların, durumların, olayların görünür olduğu zamanlardır.

Dolayısıyla bu dolunay döngüsü, yani dolunay ve sonrasındaki 15 günlük süreç, bu zamana kadar duymadığınız, bilmediğiniz, haberinizin olmadığı ya da bir şekilde farketmediğiniz şeylerin ortaya çıkma zamanı. Uranüs etkisiyle de bir şaşırma, uyanma, aydınlanma, idrak etme hali söz konusu. Ama Uranüs olumlu açılar yapıyor dolunaya. Dolayısıyla size çok iyi gelecek farkındalıklar, uyanışlar, aydınlanmalar olacaktır. Farkettikleriniz özgürleştirecektir sizi.

Uranüs size, yaratıcı fikirler, çözümler getirebilir ayrıca. Çok ekstrem şeyler olmasa bile sizin için  sıradışı sayılabilcek, daha önce denemediğiniz, yapmadığınız şeyleri de yapabilirsiniz. Sorunların çözümü için farklı uygulamalarınız olabilir.

Dolunay sürecinde şaşırtıcı, sürprizli kararlarınız da olabilir.

Hayallere kapıldığınız, yani gerçekçi olmayan hayaller kurduğunuz, hakikatten ve akılcı olandan uzaklaştığınız durumlar, konular varsa bu dolunay sürecinde hayat size ‘Uyan, gerçekçi ol, rasyonel ol’ diyebilir getireceği deneyimler ile. Boş yere zaman kaybetmekten, olmayacak şeylerin peşine düşmekten kurtulabilirsiniz. Gözünüze bir sis perdesi çekmiş kişilerden arınabilirsiniz. Hayatınızdaki kişi, durum ve olayları daha mantıklı biçimde analiz edebilirsiniz. Çünkü Güneş ve Merkür başakta. Akıl ve mantık vurgusu yüksek bir alanda.

Bunlar dışında bilinçaltınızı, inanç kalıplarınızı, bu zamana kadar size engel yaratmış sabit ve kısıtlı düşünce kalıplarınızı farkedebilir ve bir dönüşüm yolculuğu başlatabilirsiniz içinizde. Sizi sınırlayan şeyleri daha net görebilirsiniz.

Balık doğası itibariyle merhamet duygusu, paylaşma, yardımlaşma isteği çok yüksek bir burçtur. İyilikler yapmak, bütüne katkıda bulunmak, ihtiyaç sahiplerine el uzatmak ister her daim. Dolunay etkisiyle bu temalar da vurgu kazanacaktır. Yardım ettğiniz birileri olabilir. Size el uzatan, bir sorununuzu çözen kişiler olabilir, destekler gelebilir.

Tek uyarım vericiliği abartmamak ve kişisel çıkarlarınızı da korumak yönünde olacak bu noktada. İyilik güzel şey, dünyanın en güzel şeyi. Ama ölçüsünde olursa ! Kendinizi zor duruma düşürecek kadar abartılı olmamaya özen gösterin.

Venüs, Mars ve Satürn bir t-kare açı kalıbı oluşturuyor gökyüzünde. Ayrıca dolunay an haritasında terazi burcu yükseliyor. Terazi evliliği, ilişkileri, ortaklıkları, sözleşmeleri, imzalı işleri, anlaşma ve kontratları anlatır. Dolunay iyi gitmeyen, bitmesi gereken ilişkiler, ortaklıklar ve sözleşmeler için bir kopuş, bir özgürleşme enerjisi taşıyor.

Dolunay, an haritasının 6.evinde ve 6-12 aksını hareketlendiriyor.

Balık burcu virüs ile doğrudan bağlantılı olduğundan, Korona ile mücadele ettiğimiz bu süreçte, Dünya’dan aşı konusunda daha fazla haber gelebilir. Ülkemizin yönetiminden pandemi süreci ile ilgili daha fazla şey duyabiliriz.

Sağlık sektörü, hizmet sektörleri, çalışma şartları, hastaneler, doktor, hemşire ve diğer sağlık personelleri, işçiler, memurlar, iş ve çalışma konuları da dolunayın altını çizdiği alanlar. Buralarda değişen, dönüşen, düzenlenen durumlar, yeni gelişmeler de olabilir.

Ruhsal konuların, psikolojik sorunların çözümü konusunda çok şifalı bir dolunay bu. İyi bir terapist çıkabilir karşınıza. İşe yarayacak yöntemler, kitaplar, videolar çıkabilir. Yaşamınızda bir dönüşüm yaratmak niyetiyle yapacağınız enerji çalışmaları, çakra çalışmaları, yoga, meditasyon, spiritüel yöntemler konusunda çok destekleyici bir dolunay.

Sezgiler yükseliyor ayrıca. Rüyalara da dikkat. Günlük akışlar içerisinde evrenden alacağınız işaretleri iyi okıuyun. Cevaplar her yerden gelebilir. Yanınızdan geçen birinin kurduğu bir cümle, bir tabela, televizyondan gelen bir ses, gazetede gözünüze ilişen bir cümle. Her yerden gelebilir cevap 🙂

Balık burcu ayakları simgelediğinden, ayaklarla, ayak parmak ve tırnakları ile ilgili sorunları olanlar için bir çözüm süreci başlayabilir. Bir iyileşme sağlanabilir. Onun dışında ayaklara dikkat edin diyeyim herkes için genel olarak. Dolunay hangi burçta ise, o burcun sembolize ettiği vücut bölümlerinde hassasiyetler ortaya çıkar çünkü.

Bir de yalancılara, dolandırıcılara dikkat edin derim. İş, para, ticari konular, ilişkiler, anlaşmalar, konu ne olursa olsun, önce biraz düşünmek, hemen ikna olmamak, hemen harekete geçmemek gerekiyor bu süreçte. Zaten Mars, Satürn’den kare açı alıyor ve hatta retrosu başlıyor 10 Eylül’de. Yavaşlamak, durup düşünmek gereken zamanlar bunlar.

Son uyarım dalgınlıklara dikkat edin. Eşyalarınızı, telefonunuzu, cüzdanınızı bir yerlerde unutmayın bugünlerde.

Şimdi dolunayın burçlar üzerindeki etkilerine geçelim.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır. Öngörüler yükselen ile yapılabilmektedir.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor.

Psikolojik konularda yenilenmek, zihninizi sakinleştirmek, sorunlarınızı çözmek yönünde iyi gelecektir dolunay size. Yeni bir döngüye başlama niyetiniz, bu kez her zamankinden daha net olabilir. ‘Ben artık bunu istemiyorum’ dediğiniz durumları sonlandırmak için net adımlar atabilirsiniz. Enerjinizi yenileyecek yönde spiritüel şeyler yapabilirsiniz. Meditasyona başlayabilirsiniz.

Beklemediğiniz yerlerden destekler, yardımlar gelebilir. Sürprizli şekilde çözülen, hallolan konular olabilir.

Uyanışlar yaşayabileceğiniz, evrenden işaretler alabileceğiniz, sezgilerinizin size yön gösterebileceği, enerjisi yüksek bir dolunay döngüsü.

Ayaklarınızla ilgili problemler için de çözüm ve dönüşüm desteğiniz var, değerlendirin.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Dolunay, 11.evinizde gerçekleşiyor.

Gönüllüsü olduğunuz, hizmet ettiğiniz ama hak ettiğiniz değeri ve takdiri görmediğinizi düşündüğünüz bir vakıf, dernek varsa, üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Bir proje, bir ekip çalışması istediğiniz yönde, güzel şekilde tamamlanabilir. İyi işler çıkabilir ortaya.

Bir gruptan, bir takımdan, bir departmandan ayrılabilirsiniz.

Sosyal çevrenizde, arkadaşlarınız arasında evliliği ile, ilişkisi ile ilgili kararlar alanlar olabilir.

11.ev dileklerle, gönlümüzden geçenlerle, isteklerle de ilgili bir alan. Çok istediğiniz bir şey, sürprizli şekilde gerçekleşebilir.


İkizler ve Yükselen İkizler :

10.evinizde bir dolunay meydana geliyor.

İş ve kariyer üzerinden, işinizle, üstlerinizle ilgili konular üzerinden etki alıyorsunuz. Yöneticilerle dialoglarda kontrollü olmak gereken, kopuşlara müsait bir dolunay döngüsünde olduğunuzu bilin ve ona göre seçin davranışlarınızı.

Değişen yöneticileriniz olabilir. İşten ayrılanlar olabilir. Patronunuz işi birine devredebilir. Herkes için farklı çalışacaktır dolunay etkisi.

Yasal bir süreciniz, resmi sonuç beklediğiniz bir konu varsa, süreç tamamlanabilir dolunay ile. Konudan özgürleşebilir, geride bırakabilirsiniz.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Dolunay 9.evinizde gerçekleşiyor. Eğitim, okul, mülakat, üniversite ve akademik çalışmalar ile ilgili sonuna geldiğiniz bir tamamlanma döngüsünü anlatıyor olabilir dolunay. Bir durumun sonlanması size bir özgürlük getirebilir. Bir proje tamamlanabilir. Belirsizlikte kalmış bir konu netleşebilir.

Aynı durum, hukuksal konuları olanlar için de geçerli.

Başka bir şehir, başka bir ülke ile ilgili durumlarınız, yer değişiklikleriniz, seyahat planlarınız varsa bir süredir, dolunay ve sonrasında bu yönde bir hareketlilik de olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

8.evinizde gerçekleşecek bir dolunay.

Bir borcunuz bitebilir. Sizde bir stres yaratan, sıkıntılı hissettiren bir para, bir mal paylaşımı konusu sonuçlanabilir.

Boşanma sürecinde olanlar nafaka ve mal paylaşımları konusunu netleştirebilirler.

Bir kredi ödemeniz bitebilir. Bir kredi kartı harcamalarınız kontrolden çıktıysa, orayı temizleyebilirsiniz, yüklü bir ödeme ile durumu düzene koyabilirsiniz. Bunu yapmanız bir şekilde gerekebilir.

Ruhsal olarak bunalımda iseniz, artık bu döngünün, bu kasvetli enerjinin sonuna geldiğinizi anlatıyor olabilir dolunay. Kendiniz, iyiliğiniz, sağlığınız için iyi kararlar alabilirsiniz. Yeni şeylere niyet edebilirsiniz.

Bir cerrahi işlem, bir operasyon varsa aile gündeminizde, dolunay ve sonrasında gerçekleşebilir ve konuyu geride bırakabilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak : 

Dolunay 7.evinizde gerçekleşiyor. İyi gitmeyen, temeli sağlam olmayan, hayırlı olmayan, sürmemesi gereken ilişkilerin bitme zamanını anlatıyor.

Sporda, sanatta ya da başka bir konuda eğitim aldığınız, özel ders aldığınız, size koçluk yapan bir hocanız varsa, süreç tamamlanabilir.

İşinizde ortaklarınız varsa, yolları ayırmaya ve herkesin iyiliği için bireysel olarak ilerlemeye karar verebilirsiniz.

Diğer yandan iyi giden ilişkilerde evlilik kararı olabilir. Verimli ve uyumlu ortaklıklarda birlikte iyi projelere imza atabilirsiniz. Yeni müşteri bağlantıları elde edebilirsiniz.

Özel ve sosyal ilişkilerde sizi, halinizi, tavrınızı, seçimlerinizi, düşünce ve davranışlarınızı olumlu anlamda değiştirecek bir uyanış etkisi geliyor.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

Hangi konular üzerinden etki alıyorsunuz ? → İş, işe dair tüm konular, hizmet, günlük hayat ve sağlık konuları üzerinden.

Yöneticiler ile iletişimleriniz, kendinizi doğru ve sakin şekilde ifade etmeniz, kurallara uygun hareket etmeniz bu dolunay sürecinde ekstra önemli. İş hayatınızda sorun yaşamamanız, ani kopuşlar yaşamamanız açısından dolunay enerjisini dizginlemek gerekiyor

Günlük düzeninizde, sürekli olarak her gün yaptığınız işlerde tamamlanan görevler olabilir. Sizi rahatlatacak, özgürleştirecek, bir değişim olabilir bu.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Uyanışlar, farkındalıklar, net kararlar, sonuçlar 5.ev konuları üzerinden geliyor size.

5.evin konuları : Aşk, flört, duygusal heyecanlar, yaratıcılığa dair konular, cinsellik, çocuk, bebek, hamilelik konuları, sanat, spor, sahne, etkinlikler, gösteriler, çocuklara dair konular, yapılması gerekenler.

Yeni tanıştığınız, flört halinde olduğunuz biri varsa, o kişiyle ilgili gerçekçi olmayan hayallere kapıldıysanız, kendi zihninizde ona bir karakter yazdıysanız, Uranüs uyandırabilir sizi. Kişinin karakterini daha net anlayabileceğiniz durumlar yaşayabilirsiniz. Görüşmeyi sonlandırabilirsiniz. Hayrınıza olcak şekilde bir kopuş yaşayabilirsiniz.

Hamile kalmak isteyenler için destekleyici bir dolunay. Çocuk düşünmeyenler ise daha dikkatli olmalı tabii.

Çocuklarınızla ilgili bir süredir meşgul olduğunuz süreçler tamamlanabilir. Okul konusunun netleşmesi, kayıt sürecinin tamamlanması gibi.


Yay ve Yükselen Yay : 

4.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor.

4.ev : Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temaları yönetiyor.

Evle ilgili uğraştığınız bir konu tamamlanabilir. Aile bireylerinin yaşamında güzel gelişmeler, sonlanan durumlar olabilir. Özellikle sağlık konusunda.

Taşınmalar, yer değişiklikleri gündeme gelebilir eğer böyle bir plan, niyet ya da gereklilik varsa.

Satmak istediğiniz bir mülkün, arazinin satışı gerçekleşebilir.

Ev içinde yenilenen eşyalar olabilir. Özellikle de Uranüs etkisiyle elektrikli aletler ve elektronik eşyalar olası.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

3.evinizde gerçekleşen bir dolunay.

Yakın çevrenizde, kardeşlerle, akrabalarla ilgili konularda hızlı gelişmeler, sürprizli sonuçlanan, istediğiniz yönde tamamlanan durumlar olabilir.

Şehrin içinde yakın bir noktada, düzenli olarak herhangi bir sebeple gittiğiniz bir yer varsa, sürekli olarak yaptığınız bir şey varsa, o süreç tamamlanabilir. Artık gitmenize gerek kalmayabilir. O şeyin yeri değişebilir.

Pazarlama, reklam, satış, ticaret, danışmanlık, eğitim, sosyal medya, online işler de 3.evin konusu.

Yaşamınızda bu temalar varsa, aktif olarak içinde olduğunuz işler, projeler varsa güzel sonuçlanan durumlar olabilir. Bir süredir hazırlığında olduğunuz bir şey tamamlanabilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

2.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor.

Parasal konularda Uranüs sebebiyle süprizli durumlara açık olacağınız bir dolunay döngüsü bu. Beklediğiniz bir para gelebilir. Umutlu olmadığınız bir parasal konu sürprizli şekilde, pozitif yönde sonuçlanabilir.

Satın almak istediğiniz, bir müddettir beklediğiniz bir şeyi satın alabilirsiniz.

Devretmek istediğiniz bir iş yeriniz varsa, bu süreçte bunu gerçekleştirebilirsiniz.

İşinizde değişimlere gidebilirsiniz. Farklı uygulamalar yapmaya ve iş yapma şeklinizi değiştirmeye karar verebilirsiniz.

Daha çok maddi konular üzerinden etki alıyorsunuz.


Balık ve Yükselen Balık :

Dolunay sizde gerçekleşiyor.

Bir kapanış süreci sizin için ve 1.ev olması sebebiyle konu her şey olabilir. İş, ilişki, yerleşim, taşınma, para, eğitim, her tür konu olabilir.

Bir şeyleri bitiriyorsunuz ve Uranüs’ün işaret ettiği şekilde özgürleşiyorsunuz.

Gerçeklerden uzaklaştığınız, rasyonel olmayan hayallere kapıldığınız durumlar varsa, Uranüs aydınlanma etkisi yaratacaktır bu dolunayda.

Kararsız kaldığınız konularda netleşebilirsiniz. Beklediğiniz durumlarda sonuç alabilirsiniz.

Bir tamamlanma halini anlatıyor dolunay. Sizin için bir şeylerin, bir dönemin, bir konunun sonu.


Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Merkür Başak Burcunda 20 Ağustos-5 Eylül 2020

Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Dolunay her birimize en güzel dönüşümleri, uyanışları getirsin. Tatlı sürprizler de yapsın bize 🙂

Her ne olursa hayrımıza olacaktır.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!