31 Ağustos-6 Eylül 2020 Astroloji Gündemi

31 Ağustos-6 Eylül 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım, nasılsınız ?

Eylül ayı başlıyor. Hızlı da bir başlangıç yapıyoruz aya.

2 Eylül’de balık burcunda, Uranüs etkisinin ön planda olduğu bir dolunay gerçekleşiyor.

Dolunayın genel ve burçlar bazında etkileri burada :

2 Eylül 2020 Balık Burcunda Dolunay

Bu hafta Merkür ve Venüs burç değiştiriyor ayrıca. Merkür terazi burcuna, Venüs aslan burcuna geçiyor.

Venüs’ün aslan burcuna geçişinden önce, hanüz yengeçte iken Pluto ve Satürn ile sert açıları olacak. Haftanın dikkat gerektiren kısmı, daha çok Venüs ile ilgili. Her bir açının etkisini konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerim geliyor.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz, tıklayınız.


31 Ağustos-6 Eylül haftasının başlıca gelişmeleri :

5 Eylül’de Merkür terazi burcuna geçiyor. İlişkiler, evlilikler, evlilik ya da boşanma kararları,  ticari faaliyetlerde ortaklıklar, koçluklar, danışmanlıklar, imzalı işler, sözleşmeler öne çıkıyor. Bu geçiş için ayrı bir yazı gelecek, her transitte olduğu gibi.

6 Eylül’de Venüs aslan burcuna geçiyor. Bu transit için hevesleniyorum 🙂 Eğlenceli, keyifli, hayatın tadını çıkarmasını bilen bir burç aslan. Venüs de zaten keyifleri, hazları, güzellikleri  anlatıyor. Venüs aslan geçişini de ayrı bir yazıda konuşacağız.


31 Ağustos-6 Eylül haftasının öne çıkan gezegen açıları :

31 Ağustos 2020 : Venüs Pluto karşıtlığı : Venüs 22° Yengeç, Pluto 22° Oğlak

Temeli sağlam olmayan ilişkileri zorlayabilecek bir açı. Ayrıca Pluto kabalığı, nezaketten uzak davranışları, iyi niyetli olmamayı, manipülasyonları, hatta şiddeti anlatıyor. Kimseyle hiçbir tartışmayı uzatmayın bugünlerde. Haklı olsanız da üzülen taraf olabilirsiniz. Kötü enerjilerden uzak kalmak olsun seçiminiz.

1 Eylül 2020 : Merkür Pluto üçgeni : Merkür 22° Başak, Pluto 22° Oğlak

Devletle, yasalarla, prosedürlerle ilgili işler, devlet dairelerinde yapılacak işlemler için destek veren, güzel bir üçgen. Yöneticilerden, yönetimden güzel kararlar, haberler de gelebilir. Önemli görüşmeler, mülakatlar, başvurular, sunumlar, toplantılar için pozitif bir görünüm.

2 Eylül 2020 : Güneş Uranüs üçgeni : Güneş 10° Başak, Uranüs 10° Boğa

Nefis bir üçgen ! Dolunayın güzel açısı. Dolunay yazımda Uranüs etkisini anlattım. Bu hafta Uranüs aydınlanmalar, uyanışlar, özgürleşmeler, ayrıca yaratıcı işler, sıradışı fikirler getirecek bize.

3 Eylül 2020 : Venüs Satürn karşıtlığı : Venüs 25° Yengeç, Satürn 25° Oğlak

Ailenin büyükleri ile, yaşça olgun kişiler ile anlaşmazlıklar olabilir. Bunun dışında keyif aldığınız şeyler kısıtlanabilir, engeller çıkabilir bu hafta.

3 Eylül : Merkür Venüs altmışlığı : Merkür 26° Başak, Venüs 26° Yengeç

Altmışlıklar da uyumlu açılar. Bu açı hem özel, hem sosyal ilişkilerde, iletişimlerde uyumlu etkiler verecektir bize. Güzel haberler de olası !


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

31 Ağustos 2020 Pazartesi

Ay gün boyunca kova burcunda olacak bugün. Grup çalışmaları, ekip işleri, ekip içi organizasyonlar ön planda. Toplumsal konular, ortak hassasiyetler, sosyal sorumluluk bilinci yine kovanın anlattığı temalar. Bugün bu konular daha vurgulu.

Dostlarınızla, arkadaşlarınızla görüşebilirsiniz bugün.

Gece saatlerinde Ay, Ay düğümleri ile uyumlu açıda. Hedefleriniz ve niyetleriniz ile ilgili güzel fikirler gelebilir aklınıza, iyi planlar yapabilirsiniz.


1 Eylül 2020 Salı

Ay bugün 12:34’e kadar kova burcunda.

07:56’da Mars ile altmışlık açı yaparak boşluğa giriyor Ay. Motivasyonu ve enerjisi yüksek bir sabah. Erkenden uyanıp spor yapabilirsiniz. Gözünüzde büyüyen işleri halledebilirsiniz.

Ay 07:56-12:34 arasında boşlukta, 12:34’te balık burcuna geçiyor. Merhamet, anlayış, affedicilik, kabule geçme, akışta olma hali demektir balık. Ruhsal çalışmalar için günün enerjisi destekleyici.


2 Eylül 2020 Çarşamba

Ay bugün balık burcunda.

Günün ilk yarısında Ay’ın uyumlu ve uyumsuz bir açısı bir arada.

Ay Güneş karşıtlığı, otoriteden, özellikle erkek figürlerden yana keyifsiz hissedebileceğinizi, günlük işlerde aksamalar yaşayabileceğinizi, ikili ilişkilerde de gerilebileceğinizi, konuların üstüne gitmemek gerektiğini anlatan bir görünüm. Ama eş zamanlı olarak Ay Uranüs altmışlığı etkin. Parasal konulardan yana iyi bir sabah.

Akşam saatlerinde Ay, Jüpiter ile altmışlık, uyumlu açıya ilerliyor. İyimser, huzurlu, aynı zamanda şans enerjisi yüksek bir akşam. Güzellikler her tür konudan gelebilir. Finansal konular, eğitimle ilgili işler ve seyahatler de destekleniyor.

Gece saatlerinin atmosferi çok güzel. Ay Neptün ile kavuşuyor. Huzur, maneviyat, dingin enerjiler, dönüşüm, hafifleme, sezgisellik, güzel rüyalar, haberci rüyalar şeklinde anlatabilirim geceyi.


3 Eylül 2020 Perşembe

Ay bugün 23:21’e kadar balık burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Pluto altmışlığı güçlü, kontrolü eline almış bir modda olacağımızı anlatıyor. İş ve para konularında iyi bir açı. Müşterilere yapacağınız sunumlarda, toplantılarda ikna edici, etkili bir izlenim bırakabilirsiniz.

Öğle saatlerinde Ay Satürn altmışlığı, otoriteyi temsil eden kişilerle ilgili konularda rahat bir akış sağlıyor. Yöneticilerinizden talepleriniz varsa, değerlendirebilirsiniz. Hocalarla da uyumlu bir akış var. Güzel bilgiler, tavsiyeler, yönlendirmeler olacaktır.

Gündüz saatlerinde Ay Merkür karşıtlığı var. Dalgınlıklara, unutkanlıklara, eksik ya da kayıp evraklar gibi sıkıntı yaratabilecek durumlara karşı tedbirli olmak gereken bir zaman. Günlük işler, unutulan ya da belirsizlikte kalan durumlar sebebiyle aksayabilir. İletişimlerde hayal kırıklıkları olabilir.

17:34’te Ay Venüs üçgeni kesinleşiyor. Sevgiden, ilişkilerden yana şanslı bir vakit.

Ay 17:34-23:21 arasında boşlukta, 23:21’de koç burcuna geçiyor.


4 Eylül 2020 Cuma

Ay bugün koç burcunda. Dinamik, cesur bir gün. Koç etkisiyle ‘Ben’ duygusu, bireysel kararlar, bireysel seçimler ön planda.

Öğle saatlerinde Ay, Kiron ile kavuşuyor. Kendinizi sakatlayacak hareketlerden uzak durun. Bunun dışında insan ilişkilerinde incinmeler olabilir. Sözlere, davranışlara dikkat. Yaptıklarımızın nasıl algılanabileceğini ve karşı tarafa nasıl hissettirebileceğini düşünelim.


5 Eylül 2020 Cumartesi

Ay bugün de koç burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay Jüpiter karesi dikkat çekiyor. Cesareti abartmak, hareketi, sporu abartmak, dik başlılığı abartmak, gereğinden büyük çıkışlar yapmak gibi olasılıkları anlatan bir görünüm. Koç enerjisini dizginleyelim o yüzden.

Günün ikinci yarısında Ay Pluto ile kare açıda bu kez. Otorite ile karşı karşıya gelmemek gerekiyor.

Akşam saatlerinde ise Ay Satürn karesi var. İşte böyle oluyor 🙂 Ay koçta olunca, oğlakta yer alan Jüpiter, Pluto ve Satürn ile kare açılar, yani uyumsuz açılar yapıyor. Karamsar bir akşam. Bir de konularınızda beklemeniz gereken durumlar çıkabilir. Engeller, gecikmeler, kısıtlar Satürn’ün anlattığı şeyler çünkü.


6 Eylül 2020 Pazar

Ay bugün 11:43’e kadar koç burcunda. 07:44’te Mars ile kavuşuyor.

Sabah yürüyüşü yapmak, evde yapılacak sporlar yapmak ya da güne spor salonunda başlamak için iyi bir sabah.

Ay 07:44-11:43 arasında boşlukta, 11:43’te boğa burcuna geçiyor ve geçer geçmez Venüs ile kare açı yapıyor. ‘Sabah nasıl olsa spor yaptım’ düşüncesiyle yemeler içmeler artabilir :)) Onu yapmayın işte. Boğa yaptırır çünkü, özellikle yazıyorum. Ama ‘ben dikkat ediyorum, haftada bir gün de istediğimi yiyeyim’ bakış açısı çok daha sağlıklı bence. İşte o zaman o sağlıklı beslenme hali, sürdürülebilir oluyor.

Boğa gezmek, yemek, içmek, hayatın tadını çıkarmak demek. Güzel bir Pazar bekliyor bizi.


Aşağıdaki linklerde günceldeki gelişmeler yer alıyor sevgili okuyucularım :

Merkür Başak Burcunda 20 Ağustos-5 Eylül 2020

Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Keyifli, huzurlu, sağlıklı bir hafta diliyorum hepinize.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!