Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020

Venüs Yengeç Burcunda 7 Ağustos-6 Eylül 2020

Venüs 7 Ağustos Cuma günü yengeç burcuna geçti ve 6 Eylül’e kadar yengeçte transit ediyor olacak sevgili okuyucularım.

Doğası itibariyle güzel bir yerleşim bu Venüs için. Venüs yengeçte zararda değil. Düşüşte değil. Bu da sürecin kalitesi açısından bir avantaj.

Anaç, korumacı, büyütmek, beslemek, desteklemek isteyen bir burç yengeç. Venüs bu temalarda şanslı kılacak bizi. Ailemizle, sevdiklerimizle, yakınlarımızla bağlarımızı kuvvetlendirecek. Sevildiğimizi daha net göreceğiz. Aile bağlarımızın kıymetini daha çok bileceğiz.

Ayrıca ev, evlilik, yuva kurmak, ev almak, satmak, kiralamak, evi yenilemek gibi konular için de pozitif bir etki bu.

Ama ben danışmanlıklarımda evlilikler için bu yılı pek önermiyorum. Onu da belirteyim. Çünkü pek çok sıkıntılı görünüm var bu yıl.

Bu arada bu transitin son günleri için de uyaracağım. Ağustos’un son günleri, Eylül’ün ilk günleri olmak üzere, ortalama 1 hafta-10 günlük süreci kastediyorum.

Venüs Ağustos sonu-Eylül başı dönemde oğlak burcunda yer alan Jüpiter’den, Pluto’dan ve Satürn’den karşıt açılar alacak. Bunlar oldukça sert görünümler. Özelllikle o günlerde daha çok dikkat edin Venüsyen temalarda adım atmamaya. Nedir onlar ? Nelerden uzak durmanızı öneririm ?

Bir flörte, ilişkiye başlamayın. Kısa sürebilir.

Ev almayın. Evinizi satma planınız varsa, o günlere kalmayın.

Evinizde büyük değişimler yapmayın. Eski haline çeviremeyeceğiniz tadilatlar önermem. Sonrasında pişmanlık duyabilirsiniz. Yaptığınız şeyler içinize sinmeyebilir.

Aile içi iletişimlere dikkat edin. Tartışmalar yaratmamaya, sesleri büyütmemeye çalışın.

Şimdi Venüs’ün yengeç transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Venüs 4.evinize geliyor.

Evinizde güzel değişimler yapabilirsiniz. Yeni eşyalarla, dekoratif objelerle yaşam alanınızı güzelleştirebilirsiniz. Satın almaya niyet ettiğiniz şeylerde seveceğiniz modeller, seçenekler çıkabilir karşınıza.

Aile içinde keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Aile bağlarınızı kuvvetlendirebilir, dargınlıkları geride bırakabilirsiniz.

Ama transitin son günleri ile ilgili uyarımı hatırlatayım. Yazımın ilk kısmında gördüğünüz gibi Venüs, yengeç transitinin son günlerinde Jüpiter, Pluto ve Satürn gezegenlerinden karşıt açılar alacak. O süreçte aile içi iletişimler gerilebilir. Etkileri küçültecek yönde davranmayı seçin.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Venüs 3.evinize geliyor. Güzel bir alan. İletişim alanı. Yakın çevre bağlantılarınızda, sosyal medya paylaşımlarınızda keyifler, güzellikler getirecektir size. Kardeşlerle, kuzenlerle uyumunuz artabilir, birlikte kısa seyahatleriniz olabilir.

İçerik ürettiğiniz bir dijital platform varsa, olumlu etki alacaktır Venüs’ten. Takipçilerinizden, okuyucu/izleyici kitlenizden yana ne kadar sevildiğinizi görebilirsiniz.

Güzellik, bakım, dişil enerji, kadın olmak, cinsellik gibi temalarda bilginizin artacağı, eğitici ve değişim yaratacak bilgilerle karşılaşacağınız bir süreç.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Venüs 2.evinize geliyor. Para alanından Venüs’ün geçiyor olması güzel.

Venüs, Jüpiter kadar büyük şanslar, kocaman fırsatlar getirmez ama geçtiği alanın konularında bir rahatlama yaratır. Kolay bir akış sağlar. O yüzden kazançlarınız açısından olumlu bir etki. Bir süredir satın almak istediğiniz şeyleri alabilirsiniz. Giyim, kozmetik alışverişleriniz artabilir.

Venüs keyif almayı anlatan bir gezegen. Evinizden, evde olmaktan keyif alacağınız, evinizi güzelleştirmek için yeni şeyler satın alacağınız, zaruri ihtiyaçların ötesinde keyifler için harcama yapacağınız bir transit.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Venüs 1.evinize geliyor. Gayet güzel bir etki 🙂 1.ev dışarıdan nasıl göründüğümüzü anlatıyor. Demek ki daha bir şıklıklar, daha bir güzellikler geliyor size Venüs ile 🙂 Dış görünüşünüze daha fazla özeneceğiniz bir dönem.

Aşk açısından güzel flörtler doğabilir ama Venüs transitin son günlerinde, Jüpiter, Pluto ve Satürn’den karşıt açı alacağı için, başlamış olan bu dialoglar o günlerde sonlanabilir. O yüzden yeni bir ilişkiye, bir flörte başlamayı çok önermem açıkçası.

Kadın okuyucularım için şunları da eklemek isterim : Dişil enerjiniz yükseliyor Venüs ile. Kadın olmakla ilgili pek çok bakış açınızın değişebileceği, var oluşunuzu, cinsiyetinizi, bedeninizi, dişil enerjinizi daha çok seveceğiniz, yaratım enerjinizin güçleneceği bir döngü.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Venüs 12.evinize geliyor.

Esasen geride planda bir alan, ama güzel bir alan. Sosyal ilişkiler azalabilir bu dönemde. Kalabalıklar içinde olmayı tercih etmeyebilirsiniz. İzole olmak ve ruhunuzu dinlemek isteyebilirsiniz.

Bir uyarım olacak. Kendinizi gizli saklı ve yasak olan ilişkilerden koruyun. Venüs 12.ev geçişinde böyle duygular getirebilir. Ama evrenden bir karşılığı, bir bedeli olur yaratılan böyle bir karmanın. Bu transitin sonunda Venüs, oğlak burcunda yer alan gezegenlerden karşıt açı alınca üzüleceğiniz durumlar oluşabilir. Kendinizi yanlış bağlar kurmaktan koruyun. Platonik duygulara da açık bir zaman dilimi.

Bu dönemde keyif alacağınız şeyler psikolojik konular, ruhsal şifa, spiritüel konular, kitaplar, bilgiler, yöntemler olacaktır.


Başak ve Yükselen Başak :

Venüs 11.evinize geliyor. Eğlenceli bir dönem. Arkadaşlarınızla güzel zamanlar geçirebilir, birlikte keyifli şeyler yapabilirsiniz.

İşinizde, hedeflerinizde, projelerinizde olumlu etkiler sunacaktır Venüs size. Departman içerisinde güzel gelişmeler de olabilir.

Bu arada arkadaş gruplarında doğabilecek flörtler, sürecin bir diğer olasılığı ama transitin sonunda oldukça uyumsuz açılar alacak Venüs. O yüzden eğer böyle bir şey gerçekleşirse, devamı konusunda destekleyici şeyler yazamıyorum. Hayırlısı olsun.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Venüs 10.evinize geliyor.

İş yaşamınızda pozitif etkiler sunacak size. Yöneticiler ile dialoglarınız güçlenebilir, paylaşımlarınız artabilir, destek görebilirsiniz, takdir görebilirsiniz. İş ortamında daha iyi hissedebilirsiniz kendinizi.

Devlet dairelerinde işlemler, devletle bağlantılı konular, resmi işler kolayca akabilir.

Ama transitin son günlerinde Venüs, sert açılar alacak. Son bir hafta-10 günlük dönem için harika şeyler söyleyemiyorum. Yukarıda yazdığım şeylerin tam tersi etkiler açığa çıkabilir Ağustos sonu-Eylül başı dönemde.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Venüs 9.evinize geliyor.

Seyahatler mi getiriyor size acaba ? Uzak yerler mi var aklınızda ? Güzel bir seyahat olabilir Venüs etkisiyle. Ama transitin son günlerine kalmayın. Ağustos sonu-Eylül başı günlerde sert açıları var Venüs’ün dediğim gibi.

Akademik konular, yayınlar, üniversite, yüksek lisans, doktora başvuruları, hocalarla dialoglar açısından güzel bir transit.

Hukuksal konular varsa hayatınızda, bir davanız varsa lehinize gelişmeler olabilir. Ama dediğim gibi transitin son günlerini kastetmiyorum. O günler biraz zorlu.


Yay ve Yükselen Yay :

Venüs 8.evinize geliyor.

8.evin temaları çok keyifli olmadığından, buradan Venüs de geçiyor olsa, biraz sıkıntı yaratabiliyor açıkçası. Ekonomik zorlanmalar ve özellikle keyfi harcamaların yaratabileceği sorunlar getirebilir Venüs size.

Cinsellik, bedensel konular, kadın erkek ilişkileri gibi konularda psikolojik zorlanmalarınız olabilir ayrıca. Dünyanın kirli yüzüne odaklanabilirsiniz daha çok. Duyduğunuz, izlediğiniz haberler genelleme yapmanıza neden olabilir. Kötüler ve kirli olanlar üzerinden genelleme yapmayın. Bunlar doğamızın bir parçası ve sevgiyle, doğru kişiyle, en güzel şekilde yaşanabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Venüs 7.evinize geliyor. İlişkilerden yana güzel bir döngü (transitin son haftası hariç).

Partnerinizle daha iyi anlaşacağınız, birlikte güzel vakit geçireceğiniz, belki daha çok gezeceğiniz, belki tatil yapacağınız bir dönem.

Danışmanlığa ihtiyaç duyduğunuz konularda Venüs, olumlu etkiler yaratacaktır. Doğru insanları çıkaracaktır karşınıza. Özellikle kadın figürlerden yana şanslı bir süreç.


Kova ve Yükselen Kova : 

Venüs 6.evinize geliyor.

Güzellik ve bakım konularında yeni rutinler ekleyebilirsiniz günlük yaşamınıza. Cilt bakım rutini, saç bakım rutini gibi.

İş ortamında keyifli bir dönem (transitin son günleri hariç). Arkadaşlarınızla, ekibinizle uyum içinde çalışacağınız, güzel bir süreç.

Venüs tatlıları, tatlı olan şeyleri anlatır. Beslenme düzeninizi güncelleyebilirsiniz. Tatlıları daha kontrollü, daha az tüketmeye başlayabilirsiniz. Şekersiz bir yaşama geçebilirsiniz. Ama bir şeyi bütünüyle hayatınızdan çıkarmaya çalışmak, o şeye karşı bir özlem oluşturur ve bir süre sonra daha yüksek bir iştahla, daha fazla miktarda tüketmenize neden olur. Dengelemek ve ölçüde tutmak en güzeli.


Balık ve Yükselen Balık :

Venüs 5.evinize geliyor.

Burası en keyifli, en eğlenceli alanlardan biri. Buradan bir Venüs geçecek olması güzel 🙂 Seveceğiniz, iyi vakit geçireceğiniz etkinliklere katılabilirsiniz, yakın çevrenizle programlar yapabilirsiniz, tatile çıkabilirsiniz, sanatla, sporla, hobilerinizle vakit geçirebilirsiniz. Sanatta güzel yaratımlar çıkabilir ortaya.

Çocuklar açısından olumlu bir transit. Onlarla ilgili konular rahatça akacaktır (transitin son günleri hariç).

Bebek sahibi olmak isteyenler için de destekleyici bir dönem olduğunu söyleyeyim.


Ağustos ayı astroloji gündemi, burç yorumlarınız ve ay boşlukta takvimi aşağıda yer alıyor sevgili okuyucularım :

Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

Ağustos 2020 Ay Boşlukta Takvimi

Koç Burcu Ağustos 2020, Boğa Burcu Ağustos 2020, İkizler Burcu Ağustos 2020,

Yengeç Burcu Ağustos 2020, Aslan Burcu Ağustos 2020, Başak Burcu Ağustos 2020,

Terazi Burcu Ağustos 2020, Akrep Burcu Ağustos 2020, Yay Burcu Ağustos 2020,

Oğlak Burcu Ağustos 2020, Kova Burcu Ağustos 2020, Balık Burcu Ağustos 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!