Merkür Başak Burcunda 20 Ağustos-5 Eylül 2020

Merkür Başak Burcunda 20 Ağustos-5 Eylül 2020

Merkür 20 Ağustos Perşembe günü başak burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. 5 Eylül’e kadar başakta olacak.

Merkür ikizler ve başak burcunun yönetici gezegenidir. Dolayısıyla bu iki burçta iken, kendi evinde oluyor. Doğasıyla en uyumlu yerde oluyor ve de güzel çalışıyor.

Özellikle de başak gibi verimi, üretmeyi, sunmayı, hizmeti anlatan bir burçtan geçeceği için, bolca çalışacağımız, yeni şeyler üreteceğimiz, verimimizi artıracağımız bir Merkür transiti bekliyor bizi.

Ayrıca günlük yaşam, iş, hizmet, sağlık temaları da başak burcunun yönetiminde. Merkür buradan geçerken yeni fikir ve kararlarla günlük yaşamımızı düzenleyeceğiz. Daha iyi yaşamak için rutinlerimizi güncelleyeceğiz. Daha iyi besleneceğiz, kendimize daha çok özeneceğiz.

Bu sürecin ana temaları, daha iyi çalışmak, daha verimli olmak, daha kaliteli hizmet sunmak ve hayatı düzenlemek olacak.

Umarım her birimiz, kendi yaşam çerçevemiz doğrultusunda en güzel şekilde değerlendiririz bu geçişi.

Şimdi Merkür’ün başak transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Merkür 6.evinize geliyor.

İş ve iş dışında, uzmanlaşmaya çalıştığınız konularda bolca pratik yapacağınız bir dönem bu. Bu bir enstrümanda etüd yapmak olabilir, sporda yaptığınız egzersizleri artırmak olabilir. Çizim yapıyorsunuzdur örneğin, tekniğinizi geliştirmek için daha fazla çizim yapmak olabilir. Bol tekrar ve çalışma halinde olabilirsiniz Merkür buradan geçerken.

İşinizde verimliliğinizin artacağı bir dönem. Eğer bir süredir tatildeyseniz, Merkür işe dönüş zamanına da işaret ediyor olabilir sizin için.

Bu süreçte düşünceleriniz, fikirleriniz daha çok yaşam kalitenizi artırmak, daha verimli ve üretken olmak, daha iyi yaşamak, daha düzenli olmak, daha sağlıklı beslenmek yönünde olacak. Rutinlerin kıymetini fark edeceğiniz, bir günlük akış oluşturacağınız, güzel bir Merkür transiti.

Evcil hayvanınız varsa onun veteriner işleri, kontrolleri, bakımları, mama değişim konuları, vb olabilir ayrıca.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Merkür 5.evinizde ilerleyecek. Keyifli bir alan. Hobilerin, eğlenceli aktivitelerin alanı. Özellikle el işleri, el sanatları konusunda yeni ilgi alanları getirebilir size. Becerilerini geliştirebileceğiniz kurslar, eğitimler gündeme gelebilir.

Aşkta biraz eleştirel bir dönem. Kusurlara odaklanmak, kusurları olduğundan da büyük görmek gibi bir düşünme şekli getirebilir Merkür size başakta iken. Tabii bu sözlerinize de yansıyabilir. Buna dikkat etmek gerekiyor.

Çocuklarla ilgili eğitim konuları gündemde. Zaten zamanı da gelmiş bulunuyor, tevafuk. 5.evin temaları arasında çocuklar vardır. Merkür ise eğitimdir, kayıttır, imzalı işlerdir, günlük yapılması gereken işlerdir. Çocuklarınızla ilgili koşturmalar başlıyor.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Merkür 4.evinize geliyor. Ev, yuva, konut, emlak demek 4.ev. Ailemiz, aile bireyleri, hane halkı, hatta aile köklerimiz, büyüklerimiz de 4.evde. Merkür bu temalarda günlük işler, iletişimler, haberleşmeler ve imzalı konular, kontratlar getirebilir size.

Ev, arsa alım, satım konularınız varsa piyasa koşullarını, ortalama fiyatları araştırabilirsiniz. Gezip baktığınız, görüştüğünüz yerler olabilir. Evinizi kiraya verecekseniz birileri ile görüşebilirsiniz.

Evinizde bir şeyleri yenileyebilirsiniz.

Geçmişi, çocukluğunuzu, o yıllardan tanıdığınız insanları daha çok anacağınız, hatta tekrar irtibat kurabileceğiniz bir dönem. Zaten birilerini andığımızda, yaydığımız enerji ile iletişim başlıyor, onları kendimize çekmiş oluyoruz ve bir şekilde karşımıza çıkıyorlar 🙂


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Merkür 3.evinizde ilerlemeye başlıyor. 3.ev iletişim alanı. Merkür iletişim gezegeni. Bu iki etki birleşiyor. Demek ki size bolca mesajlar, mailler, haberler geliyor.

İş konusunda oldukça verimli bir süreç. Eğitimler, kurslar, seminerler, workshoplar, danışmanlıklar da 3.ev ile bağlantılı. Size iyi gelecek eğitimlere katılabilirsiniz. Online seminerlere katılabilirsiniz. Danışmanlık aldığınız uzmanlar olabilir bu süreçte.

Ticari faaliyetler için de destekleyici bir Merkür geçişi. Bağlantılarınız, anlaşmalarınız, siparişleriniz artabilir. İş ortamında sunumlar, toplantılar artabilir. Yaptığınız işleri daha fazla tanıtacağınız, bunu için daha verimli yollar bulacağınız bir süreç.

Kardeşler, yakın akrabalar, komşular ve günlük olarak sık görüştüğünüz kişiler de 3.ev temasıdır. Onlarla iletişimler de artacaktır. Yeni konular doğabilir bu figürlerle ilgili.

Başka neler var bu evde ? Merkür başka hangi konuları hareketlendirebilir 3.evinizde iken ? Liseye kadar olan eğitim hayatımız 3.ev kapsamında. İlkokuldan, ortaokuldan, liseden arkadaşlarınızla yeniden irtibata geçebilirsiniz. Görüşmeleriniz, buluşmalarınız olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

2.evinize geliyor Merkür.

Parasal konularda iyi bir süreç. Daha çok kazanabilirsiniz. Donanımlarınızı kazanca dönüştürmenin daha verimli yollarını bulabilirsiniz. Çalışmalarınızı artırabilir, daha üretken olabilirsiniz.

Zihnimizi, ne düşündüğümüzü, neye odaklandığımızı anlatıyor Merkür. Bu döngüde maddi imkanlarınızı büyütmeye odaklanacaksınız. Paradan para kazanmak, iyi yatırımlar yapmak, emeklilik planı oluşturmak, birikim hesabı açmak, sigorta konusunda araştırma yapmak, alternatifleri karşılaştırmak gibi şeyler getirecektir Merkür size.

Harcamalarınız da artabilir. Başak burcu sağlığı ve sağlıklı yaşamı anlattığı için bir check up masrafı, bir kontrol-tahlil masrafı, detoks- diyet alışverişleri olabilir bunlar. Spor malzemeleri alışverişleri de olabilir. Daha kaliteli bir yaşam düzeni için para harcamaktan bahsediyorum.


Başak ve Yükselen Başak :

Merkür 1.evinize geliyor. Harika ! Merkür geçişleri zihinsel anlamda çok verimlidir. Hem de başak burcunda, kendi evinde Merkür. Nasıl daha üretken olabilirsiniz, veriminizi nasıl artırabilirsiniz, bunun için günlük yaşamınızı nasıl düzenlemelisiniz, daha düzenli ve daha sağlıklı yaşamak için neler yapabilirsiniz, işte tüm bu konularda Merkür şahane fikirler, kararlar, düzenlemeler getirecek size.

Bunun dışında dış dünyayla olan bağlantınız, iletişim haliniz artıyor. Merkür aslanda iken sizin 12.evinizde idi. O sizin için göreceli olarak sessiz bir süreçti. Şimdi daha görünür olmaya başlıyorsunuz. İnsan ilişkileriniz güçleniyor. Görüşmeler, haberleşmeler, gündelik işler artıyor. Bir hareket getiriyor Merkür size.

Gündeminizde olan konularda araştırmalar yapabileceğiniz, kararlar alabileceğiniz, imzalı işlerin, anlaşmaların gündeme gelebileceği bir Merkür geçişi. En güzel şekilde değerlendirmenizi dilerim ki siz başaklar bunu pekala yapabilirsiniz ! Üretmek, sunmak, verimli olmak deyince zaten siz geliyorsunuz akla 🙂


Terazi ve Yükselen Terazi :

12.evinize Merkür geliyor.

Kendinizi gündelik hayatın hareketinden, hızından daha sessiz bir alana çekiyorsunuz. Geri planda olmak, belki işlere ara vermek, soluklanmak, kendinize zaman ayırmak istiyorsunuz. Psikolojik anlamda size iyi gelecek bir inziva hali yaşayabilir, şehirden, kalabalıktan uzaklaşabilirsiniz biraz. Tabii bunun için bir şehir değişikliği, bir seyahat de şart değil. İşiniz de müsaitse eğer, daha çok evde olacağınız, sessiz, sakin bir süreç yaşayabilirsiniz.

Bu sürecin tuzağı şu : 12.ev transitleri, insanın kendisine olan inancını zedeleyebiliyor. Kişinin kendi gücünü unuttuğu, hafife aldığı, özgüveninin düştüğü, hatta halsizlik, yorgunluk problemlerinin yaşandığı, karamsar ve enerjisi düşük bir süreç olabiliyor. Dinlenmek ve önümüzdeki zamanlar için, yeni güzel sayfalar için güç toplamak olsun niyetiniz.

Motivasyonunuz düşerse, bunun hep böyle devam etmeyeceğini bilin. Kısa bir Merkür geçişi bu. Hayatınızda neler değişsin, nelere dönüşsün istiyorsunuz ? Oturun yazın, kendinizle konuşun, sesli düşünün. Enerjinizi temizleyin. Çakralarınızı güçlendirmek için çalışın. Evinizi derleyin, toplayın, bulunduğunuz mekanın enerjisi yükselsin. Bir temizlenme, yenilenme, deri değiştirme dönemi olsun bu sizin için.

Bir uyarım daha var. Hırsızlıklar 12.ev ile ilgili olduğundan paranıza, kişisel bilgilerinize daha çok dikkat edin bu süreçte. İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde temkinli olun, iyi araştırın.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Merkür 11.evinizde ilerleyecek.

11.evde arkadaşlarınız, dostlarınız, sosyal hayatınız var. Gittiğiniz kurslar var. Ekip çalışmaları, projeler, gruplar, takımlar var. Sosyal sorumluluk faaliyetleri var.

Tüm bu temalarda haberleşmeleri, iletişimleri, yapılacak işleri artırıyor Merkür. Bir kursa kayıt yaptırabilirsiniz. Bir vakfa üye olabilirsiniz. Yeni sosyal ortamlar gündeme gelebilir. Yeni projelerde, ekiplerde yer alabilirsiniz, yeni sözleşmeler gündeme gelebilir.

ve tabii arkadaşlarınızla daha sık, daha çok görüşeceğiniz bir dönem 🙂


Yay ve Yükselen Yay :

Merkür 10.evinize geliyor. Bir doğum haritasında en tepede bu ev vardır ve bu evden geçen gezegen o dönemin ana temasını güçlü şekilde anlatır. Merküryen bir süreç bekliyor sizi. Özellikle de iş yaşamınızda. Kariyerinizde yeni gelişmeler olabilir. Yöneticilerinize verilecek raporları, yapılacak sunumları anlatıyor olabilir Merkür. Bolca toplantı, bolca görüşme olası.

Yeni fikirler bulmanız gerekebilir. İş geliştirme yapabilirsiniz. Düzenlemeniz, daha verimli hale getirmeniz gereken şeyler olabilir. Bu yönde görevler verilebilir size.

Bir de 10.ev otoriteyi sembolize ettiğinden devleti ve devlet bağlantılı konuları da anlatıyor. Kayıt, evrak teslim, imza, başvuru gibi konularınız olabilir devlet dairelerinde, muhtarlıklarda. Resmi işlemleriniz olabilir.

Yoğun bir dönem bekliyor sizi. 10.evden geçen Merkür, otoritenin taleplerini yerine getirmeyi, gerekenleri yapmayı, sorumluluk almayı, çalışmayı anlatır.

Bu arada yöneticilerinizin ve patronlarınızın sağlık konuları da gündeme gelebilir. Çünkü Merkür başak burcundan geçiyor olacak ve başak sağlığı da anlatıyor.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Merkür 9.evinize geliyor.

Yüksek öğreniminiz için hazırlığınız varsa, başvurular, mülakatlar gelecektir bu dönemde gündeme. Başvuru koşullarını araştırmak, gereken evrakları hazırlamak, resmi işlemleri yapmak gibi konularınız olabilir.

Akademinin içinde iseniz, çalışmalarınız hız kazanabilir, yayınlanabilir, verimli bir süreç yaşayabilirsiniz.

Başka şehirlere ya da ülkelere seyahatleriniz de olabilir ya da yakınlarınız bir hareketlilik içinde olabilirler. Yanınıza gelenler, uzaklara gidenler, gelişler, gidişler olabilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

8.evinize Merkür geliyor. 12 ev arasında bu ev göreceli olarak zorlu bir alan. Çünkü konuları pek eğlenceli şeyler değil.

Borçlar, borçlanmalar, borçları yapılandırmalar, kredi konuları, finans, vergi, denetim, prim, sigorta, tazminat konuları, muhasebecilik işlemleri, kontroller, alacakların tahsili, ödemeler 8.ev temaları arasında. Başak burcunda bir transit olacağı için ve başak detayları anlattığı için bu konularda detaylarla ilgilenmenizi, uğraşmanızı gerektirecek şeyler olabilir.

Ortak paraların, mülklerin paylaşımı da gelebilir gündeme.

Ayrıca tüm bunlar dışında, ölüm ve ötesi konulara merakınız artacaktır Merkür 8.evinizden geçerken. Bu yönde filmlerle, videolarla, kitaplarla vakit geçirmeyi seçebilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık :

Merkür 7.evinize geliyor. Ne demekti 7.ev ? Evlilik, ilişkiler, partnerle ilgili konular, ortaklıklar, iş birlikleri, danışmanlıklar.

Bir partneriniz varsa ilişkinize ve kendisine dair konular öne çıkacaktır. Kimi yükselen balıklar ise evlilik hazırlığı yapacaklar bu süreçte. İlişkileri daha ciddi bir zemine oturacak. Belki bir söz, nişan yapılacak, belki aileler tanışacak.

İş hayatınızda ortaklarla ilerlemeyi, gücünüzü başkaları ile birleştirmeyi seçebilirsiniz bu dönem. Oldukça verimli, kazançlı bağlantılar ve anlaşmalar da olabilir. Danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa, çalışmalarınız artabilir. Siz de birinden danışmanlık alabilirsiniz tabii.

Bu bir avukata hukuksal bir konuyu danışmak da olabilir, bir konuda özel ders almak ve bir hocayla çalışmak da olabilir, bir yaşam koçundan destek almak da olabilir. Bir iş birliği doğabilir.


Ağustos ayı astroloji gündemi, burç yorumlarınız ve ay boşlukta takvimi aşağıda yer alıyor sevgili okuyucularım :

Ağustos 2020 Astroloji Gündemi

Ağustos 2020 Ay Boşlukta Takvimi

Koç Burcu Ağustos 2020, Boğa Burcu Ağustos 2020, İkizler Burcu Ağustos 2020,

Yengeç Burcu Ağustos 2020, Aslan Burcu Ağustos 2020, Başak Burcu Ağustos 2020,

Terazi Burcu Ağustos 2020, Akrep Burcu Ağustos 2020, Yay Burcu Ağustos 2020,

Oğlak Burcu Ağustos 2020, Kova Burcu Ağustos 2020, Balık Burcu Ağustos 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

5 Temmuz 2020 Oğlak Burcunda Ay Tutulması ve Etkileri

21 Haziran 2020 Yengeç Burcunda Güneş Tutulması

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!