13-19 Nisan 2020 Astroloji Gündemi

13-19 Nisan 2020 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ve danışanlarım,

Nasılsınız ? Hayat karantinada devam ediyor.

Kendi adıma evde olma haline, neredeyse bütünüyle alıştığımı söyleyebilirim. Evdeyim ve çalışıyorum. İş dışında kalan vakitleri ise hazırlığında olduğum birkaç konu için değerlendiriyorum.

Bir de spor rutini oturtmayı başarırsam, çok iyi olacak 🙂 Beden hareket etmeye ihtiyaç duyuyor çünkü. Sınırlı bir alan içerisindeyiz.

Önlemlere uyarak, zorunlu bir sebep olmadıkça evden çıkmayarak hayatıma devam ediyorum. Umarım sizler de iyisinizdir.

Yeni haftaya bakalım şimdi.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


13-19 Nisan 2020 haftasının önemli gelişmeleri :

19 Nisan’da Güneş boğa burcuna geçiyor. 1 aylık süre ile burada olacak. Bu geçiş ile boğa burcu temaları daha çok yer alacak hayatımızda.

Para, ekonomi, bütçe, gelirlerimiz, harcamalarımız, yatırımlarımız, tasarruflarımız daha çok odağımızda olacak.

Türkiye’nin 11.evinde ilerleyecek Güneş boğa iken. Mayıs ortasında Jüpiter ve Pluto’dan iyi açılar alacağını görüyoruz. Umutlar evidir 11.ev. Güneş ise yaşamdır, sağlıktır, güçtür.

Mayıs, Nisan ayına göre daha iyi olur umarım hepimiz için. İnşallah salgını kontrol altına alırız. Günden güne mutlu sona yaklaşırız inşallah.


13-19 Nisan 2020 haftasının öne çıkan gezegen açıları

14 Nisan : Güneş Pluto karesi : Güneş 24° Koç, Pluto 24° Oğlak

Sert bir açı. Pluto krizi, güvenliği tehdit eden durumları, kaotik konuları ve maalesef ölümleri sembolize eder. 14 Nisan ve öncesi sonrası birkaç gün kritik görünüyor.

Salgınla mücadelede zorlandığımız, henüz rakamların yükselişte olduğu günlerden geçiyoruz. Güneş’in aldığı bu açı da bize bu haftanın çok önemli olduğunu gösteriyor.


15 Nisan : Güneş Jüpiter karesi : Güneş 24° Koç, Jüpiter 24° Oğlak

Salgın bilançosunda maalesef rakamları büyütebilecek bir etki bu. Jüpiter büyüteç etkisidir. Ayrıca uluslarası konuları anlatır. Tüm Dünya’da bizi ürküten rakamlara çıkılabilecek bir haftadayız ne yazık ki. Tez zamanda grafiklerin yön değiştirmesini diliyorum. Tek bir insanın kaybı dahi çok kötü bir şey iken, ne yazık ki böyle zamanlarda iş rakamlara, grafiklere dönüyor 🙁

Sayı olarak bahsediyoruz onca candan 🙁


18 Nisan : Merkür Venüs altmışlığı : Merkür 12° Koç, Venüs 12° İkizler

Çok güzel bir açı. İletişimler artıyor, sevgi bağımız kuvvetleniyor, ilişkiler hareketleniyor Venüs desteğiyle 🙂 Hem özel, hem sosyal ilişkilerimiz açısından olumlu bir etki.


19 Nisan : Merkür Mars altmışlığı : Merkür 13° Koç, Mars 13° Kova

Hedeflerimiz yönünde iletişimler kuracağız. İletişime dayalı faaliyetlerimiz olacak, bu tür bir işimiz varsa daha aktif olacağız. İçerik üretmek gibi örneğin. Bilgi paylaşımları, haberleşmeler artıyor. Uyumlu bir görünüm. Değerlendirelim.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

13 Nisan 2020 Pazartesi

Ay, günün ilk saatlerinde oğlak burcuna geçiyor. Görevlerin, sorumlulukların, yapılması gereken işlerin öne çıktığı bir gündeyiz. Disiplinle çalışacağız bugün.

Günün ilk yarısında Ay ve Merkür uyumsuz açıdalar. Bir kare açı görüyoruz. İletişim problemlerine açık bir sabah. Ay, güney ay düğümü ile kavuşuyor ayrıca. Otorite ile iletişimlerde gerginliklere dikkat.

Öğle saatlerinde Ay-Uranüs üçgeni etkinleşiyor 🙂 Küçük tatlı sürprizler olabilir. Parasal açıdan da olumlu bir etki. Yenilikler yapacağız ayrıca. Yeni şeyler deneyeceğiz. Gündelik konularda olacaktır bu değişimler, çok büyük şeyler kastetmiyorum.

Günün ikinci yarısında Ay, Kiron ile kare açı yapıyor. Bir şeylere kırılmayı, darılmayı anlatır bu görünüm. Ayrıca fiziksel yaralanmalara da müsait bir etki. Kendinize dikkat edin.


14 Nisan 2020 Salı

Ay, günün tamamında oğlak burcunda. Yapılacak işler, görevler vurgulu yine.

Günün ikinci yarısında Ay ve Neptün uyumlu açıda. Ruhsal anlamda daha iyi hissedeceğimiz bir zaman dilimi.

Günü kapatırken Ay, sert açılara doğru yaklaşıyor. Güneş, Jüpiter ve Pluto ile kare açılar yapacak gece saatlerinde. Duygusal zorlanmalar olası.


15 Nisan 2020 Çarşamba

Ay, 10:37’ye kadar oğlak burcunda ve boşlukta, 10:37’de kova burcuna geçiyor. Geride bıraktığımız 2,5 günlük Ay-oğlak geçişinin yorucu etkilerinin ardından kova ile daha rahat olacağız. Dijital platformlar üzerinden sosyalleşeceğiz. Arkadaşlarımızla konuşacağız. Kova sosyal çevremizi anlatır çünkü. Ama iletişimler için akşam saatlerini tercih edelim.

Öğle saatlerinde Ay-Satürn kavuşumu ile sorumluluklarımız öne çıkıyor. Ruhsal anlamda karamsar hissedeceğiz ayrıca. Eksik olan şeylere odaklanacağız. Bardağın boş tarafı görünecek gözümüze.

Akşam saatlerinde Ay ve Uranüs kare açıda. Planlarınızı değiştirecek bir şeyler olabilir. Beklenmedik durumlar olabilir gündelik konular içerisinde.

Diğer yandan akşam ve gece saatlerinde Ay-Merkür altmışlığı ile dialoglar güzel akıyor 🙂


16 Nisan 2020 Perşembe

Ay, bugün kova burcunda.

Günün ilk saatlerinde Ay, Venüs ile üçgen açı yapıyor 🙂 Oldukça keyifli bir etki. Mars ile de kavuşarak, Venüs-Mars altmışlığının iyicil etkilerini aktive ediyor. Özel ve sosyal ilişkiler açısından, sanatsal faaliyetler açısından destekleyici saatlerdeyiz.

Hareket etmekten keyif alacağız, hedeflerimiz için harekete geçmekten keyif alacağız ayrıca. Sevgiyle, uyumla yapacağız işlerimizi.

Gün boyunca sosyal sorumluluk, dayanışma, yardımlaşma, birlik bilinci gibi temalar vurgulu. Duyarlılığımız artıyor. Bağışta bulunabilir, bir kampanyaya katılabiliriz bugün.


17 Nisan 2020 Cuma

Ay, bugün 21:29’a kadar kova burcunda.

Sosyalleşiyoruz. Ama tabii telefonla ve online platformlar üzerinden 🙂 Bir süre böyle yaşayacağız.

Günün ikinci yarısında Ay-Güneş üçgeni etkin 🙂 İşlerimiz, önemli kişilerle görüşmelerimiz, özel ve sosyal ilişkilerdeki uyumumuz açısından oldukça destekleyici bir üçgen bu.

Ay, 17:34-21:29 arasında boşlukta, 21:29’da balık burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde spiritüel konularla meşgul olabiliriz. Ruhumuzu dinlendirecek şeyler yapmak isteyebiliriz balık enerjisi ile.


18 Nisan 2020 Cumartesi

Ay, gün boyunca balık burcunda.

Günün ilk yarısında Ay-Uranüs altmışlığı ile güzel yenilikler, değişiklikler yapabiliriz. Rutin dışı bir şeyler deneyebiliriz.

Balık atmosferinde yardımlaşmalarımız da artacaktır.

Akşam saatlerine dikkat diyeyim ama. Ay ve Venüs kare konumda olacak. Anlaşmazlıklar, ufak tefek tartışmalar olabilir.


19 Nisan 2020 Pazar

Ay, gün boyunca balık burcunda yine. Balık daha ziyade dinlenmeyi, durmayı anlatır ama Merkür-Mars altmışlığının kesinleştiği gündeyiz. Hareketli bir gün o yüzden.

Motivasyonumuz kuvvetli. Planlarımız, hedeflerimiz için okuyoruz, yazıyoruz, çiziyoruz, yapılacakları programlıyoruz.

Öğle saatlerinde Ay, Neptün ile kavuşuyor. Yanılgılara dikkat. Hızlı karar almayınız. Diğer yandan sezgilerinizi güçlendirecek bir kavuşum bu.

Gün biterken Ay-Pluto altmışlığının iyicil etkileri bizimle. Kendi içimizde güç topluyoruz, krizleri fırsata çeviriyoruz. Başkalarını da pozitif yönde etkileyebiliriz, birilerine iyi gelebiliriz ayrıca.


Nisan ayı gökyüzü gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda :

Nisan 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2020, Boğa Burcu Nisan 2020, İkizler Burcu Nisan 2020,

Yengeç Burcu Nisan 2020, Aslan Burcu Nisan 2020, Başak Burcu Nisan 2020,

Terazi Burcu Nisan 2020, Akrep Burcu Nisan 2020, Yay Burcu Nisan 2020,

Oğlak Burcu Nisan 2020, Kova Burcu Nisan 2020, Balık Burcu Nisan 2020

22 Mart’ta Satürn, kova burcuna geçti sevgili dostlarım. Yeni bir döngü başlattı.

Bu transitin hangi olasılıkları çalıştırabileceğini, neler getirebileceğini henüz okumadıysanız, burayı tıklayabilirsiniz : Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

İyi haftalar diliyorum herkese !

Sağlıklı, verimli, güzel gelişmeler yaşayacağımız bir hafta olsun.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!