Başak Burcu Nisan 2020

Başak Burcu Nisan 2020

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

İlginç bir dönemden geçiyoruz. Filmleri, belgeselleri yapılacak, üzerine kitaplar, tezler yazılacak bir döneme şahitlik ediyoruz. Bir virüs hayatımızı neredeyse bütünüyle değiştirmiş durumda.

Ama elbette bu da, bir şekilde geride kalacak. Ne kadar kısa sürede çözeceğimiz ise tamamen bize bağlı. Lütfen sosyal mesafemize, hijyenimize önem verelim.

Öncelikle Nisan 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görmeniz adına.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen başaklara neler getirebileceğini konuşalım.

Nisan ayı gezegen geçişleri ile yaşamınızda hangi konular aktive olabilir, nerelerden konu doğabilir, genel hatlarıyla Nisan ayı olasılıklarınıza bakalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 19 Nisan’a kadar koç burcunda, 8.evinizde.

Parasal konular, özellikle de ödemeler ön planda. Belki kapatmaya, küçültmeye çalıştığınız bir borcunuz vardır gündemde. Parasal dengeyi kurmaya çalışacağınız bir süreç.

Biraz krizli bir alan burası. Psikolojik zorlanmaları da anlatıyor.

Güneş 19 Nisan’da boğa burcuna, 9.evinize geçiyor.

9.ev, çok daha parlak, umudu, neşesi yüksek bir ev. Dolayısıyla güzel bir transit olacaktır. Yenileyecektir sizi. Ufkunuzu genişletecek bilgiler, deneyimler, sohbetler geliyor.

Seyahat olasılığını da artırır buradan geçen bir Güneş ama salgın sebebiyle belli kısıtlar içerisindeyiz tabii. Seyahat edemiyoruz.

Eğitim hayatınız varsa, tez, makale, araştırma çalışmalarınız varsa, buralara daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Basın, yayıncılık, kitap yazmak gibi faaliyetler de bu evde. Belki bu tür bir hazırlığınız vardır.


Merkür, 11 Nisan’a kadar balıkta, 7.evinizde.

İlişki kurmak, bağları kuvvetlendirmek, ortaklaşa karar almak, biz olmak, birlik olmak isteriz, zihnimiz böyle çalışır Merkür 7.evden geçerken.

Ayrıca eş, sevgili, iş ortağı, danışman gibi figürlerle ilgili konular öne çıkıyor. Özel ve sosyal ilişkiler, iletişimler açısından aktif bir dönem. Merkür retrosunda küslükler olduysa, toparlayabilecek bir etki söz konusu 11 Nisan’a kadar.

Merkür 11 Nisan’da koç burcuna, 8.evinize geçiyor.

Para alışverişleri, alacaklar, ödemeler, ortaklı paralarla ilgili iletişimler, eşin geliri ile ilgili konular, bankacılık işlemleri getirecektir Merkür gündelik akışlarınıza.

27 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. Yani 9.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Uzakta yaşayan dostlarla bağlantılar, görüşmeler artıyor.

Eğitim hayatınız varsa, enerjinizi daha çok buraya akıtacağınız bir transit süreci.


Venüs, 3 Nisan‘a kadar boğa burcunda, 9.evinizde.

Normal şartlar altında size keyifli seyahatler getirebilirdi bu transit ama şu an için bu olasılık çalışamaz tabii. Peki hangi olasılıklar aktive olabilir ? Başka şehirlerde ve ülkelerde yaşayan yakınlarınız ile ilgili konularda iyicil etkiler getirir Venüs.

Mart ayında bu etkileri almış olabilirsiniz bu arada. Artık bitiyor çünkü bu transit.

Venüs, 3 Nisan’da ikizler burcuna, 10.evinize geçiyor.

Otorite saydığınız kişilerden, yöneticilerden, patronlardan, devlet bağlantılı işlerde, resmi işlemlerde muhattap olduğunuz kişilerden yana olumlu bir etki Venüs’ün burada olması.

Ayrıca aile büyükleriniz ile sevgi bağınızı güçlendiriyor, sevginizi daha çok göstereceğinizi, sevildiğinizi daha kolay göreceğinizi anlatıyor Venüs. İçinden geçtiğimiz zor günlerde, sevdiklerimizin, aile büyüklerimizin kıymetini bilmeyi öğretiyor hayat bize, değil mi ?


Mars, ay boyunca kova burcunda. 6.evinizde.

Sorumluluklarınızı, günlük olarak yapmanız gereken şeyleri, belki iş yükünüzü artıracak burada Mars. Günlük yoğunluklarınızın artacağını söyleyebilirim.

Sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekiyor. Stres ve yorgunluk, bağışıklığınızı düşürebilir. Ayrıca Mars ateşli hastalıkları simgeler. Böyle bir salgın ortamında dikkatli olun lütfen.


Nisan 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

8 Nisan : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 18° terazi, Güneş 18° koç

2.evinizde bir dolunay. Bir para çıkışı olabilir. Keyfinizi biraz kaçırabilecek, agresyon yaratabilecek bir masraf olası.

Emlak, mülk konuları, uzlaşılamayan durumlar varsa gündeminizde, tartışmaların tetiklenebileceği bir dolunay döngüsü bu. Etkiler öncesi-sonrası birkaç gün için geçerli.

Sonuçlanmasını beklediğiniz bir para, mülk, maddi konu varsa, netleşmeniz, sonuç almanız da mümkün.

23 Nisan : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 3° boğa, Güneş 3° boğa

9.evinizde güzel bir yeniay bu. Uzaklarla, başka şehirlerle ilgili konularınız varsa yeni güzel gelişmeler olabilir.

Eğitim, hukuksal meseleler, basın, yayıncılık faaliyetleri gibi alanlarda yeniliklere işaret eden bir yeniay. Girişim planlarınız varsa, değerlendirebilirsiniz.

Bu arada adım atmak, başlatmak için yeniaydan 3,5 gün sonra başlayan hilal fazını tercih etmek daha iyi olur. Çünkü hilal fazında başlatılan işler güzelce büyür, gelişir, bereketlenir. Bu her yeniay için geçerli bir bilgidir, aklınızda olsun.


Sevgili dostlarım,

Lütfen ama lütfen salgınla mücadelede üzerimize düşeni yapalım, tez zamanda üstesinden gelelim bu zorluğun. El birliği ile başaracağız inşallah.

Sağlıklı, verimli bir ay diliyorum.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!