Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Güneş Boğa Burcunda 19 Nisan-20 Mayıs 2020

Güneş, 19 Nisan Pazar günü boğa burcuna geçiyor ve 20 Mayıs tarihine kadar boğada olacak sevgili okuyucularım.

Güneş’in bu alana geçişi ile birlikte, günlük yaşamımızda boğa burcu temaları, daha çok yer bulmaya başlıyor.

Boğa burcunun yönettiği konularda, işlerimiz, dialoglarımız, gündemlerimiz olacaktır bu süreçte.

Boğa, hangi konuları anlatıyor bize ? Hangi temaları yönetiyor ?

En başta maddi konuları. Maddesel değerleri, parayı, parayı yönetmeyi. Harcamalarımızı, masraflarımızı, gelirimizi, kazançlarımızı.

Güneş boğa burcunda iken para kazanmaya, gelirimizi artırmaya, yeteneklerimizi kazanca dönüştürmeye odaklanacağız.

Ayrıca duyusal hazlar, keyifler boğa burcunun yönetiminde. Güzel müzik, güzel koku, lezzetler, tatlar, şık, estetik görüntüler boğa burcunun anlattığı şeyler. Bunlara daha fazla odaklanıyor, özeniyor olacağız.

Türkiye’nin 11.evinde yaşanacak bu Güneş transiti. Toplumu ilgilediren konuları, birliği, bütünlüğü anlatır 11.ev. Ramazan ayına denk gelen bir transit. Salgının hayatımızı değiştirdiği bu zorlu dönemde, birliğimizden güç alacağız.

Ayrıca umutlar evidir 11.ev. Buluşlar, keşifler, değişimlerdir. En güzel değişimleri yaşayalım ve eski düzenimize günden güne yaklaşalım inşallah.

Güneş sağlıktır, güçtür. Boğada ilerlerken Jüpiter’den, Pluto’dan çok güzel açılar alacak Mayıs ayında.

Nisan’a göre çok daha iyi bir ay olarak Mayıs. Şayet tedbirlere en üst seviyede uyar, kendimizi ve başkalarını düşünerek elden geldiğince izole olursak, bu Güneş transiti çok daha iyi tablolara taşıyabilir bizi.

En güzel ihtimaller gerçekleşsin hepimiz için ! Tüm Dünya için şifa diliyorum.

Şimdi Güneş-boğa sürecini, burçlar bazında detaylandıracağım.

Öncesinde →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Ayrıca size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde yükselen burç kullanılır)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Güneş 2.evinize geçiyor.

Parasal alan hareketleniyor. Yeni gelirler, kazançlar olası. Harcamalar, yatırımlar, masraflar, özetle para olacak bu ay odağınızda en çok.

Maddi kaynaklarınızı artırmak, güçlendirmek isteyeceksiniz. Maddi güvence için neler yapabileceğinizi düşüneceksiniz. Zihniniz bu konularda olacak.

Yeni yemekler öğrenmek, dünya mutfaklarında bilginizi artırmak için keyifli bir dönem bu arada. Çünkü 2.ev aynı zamanda gastronomi demektir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Güneş 1.evinize geliyor. Desteklendiğiniz, öne çıkabileceğiniz bir süreç.

Yeni başlangıçları anlatır 1.eve gelen bir Güneş. Yeni adımları, girişimleri anlatır.

İnsiyatif alacağınız, kararlı ve girişken bir tavırla ilerleyeceğiniz, güçlü bir Güneş döngüsünden geçiyor olacaksınız. Modunuz değişiyor, özgüveniniz artıyor.

Önemli atılımlar için kullanabilirsiniz bu transiti. Yeteneklerinizi gösterebileceğiniz, donanımınızla takdir toplayacağınız, parlak bir dönem.

Beklettiğiniz konular varsa, harekete geçebilirsiniz. Planladıklarınızı uygulayabilirsiniz.

Dış görünüşünüze de bir güncelleme geliyor 🙂


İkizler ve Yükselen İkizler :

Güneş 12.evinize geliyor.

Bu süreçte, önemli başlangıçlardan uzak durmalısınız. Bir bekleme ve hazırlanma zamanıdır 12.ev döngüleri.

Bu ev, inziva alanıdır. Enerjinin düştüğü, kişinin içe döndüğü, kendisiyle kalmak istediği bir döngüyü anlatır. Motivasyon ve özgüven eksilir biraz. Yeniden başlamak için durma, soluklanma, güç toplama ve gözden geçirme zamanıdır. Salgın sebebiyle evlerimizde olduğumuz bir dönemden geçiyoruz. 12.ev transiti olması sebebiyle, sizin için daha vurgulu bir inziva hali söz konusu.

Bu süreci bir hafifleme, yenilenme ve yeniden yapılandırma dönemi olarak kullanın. Ruhunuzu arındırın. Zihninizi temizleyin. Yeni kararlar alın. Hazırlanın.

Bir sonraki ay, 20 Mayıs’ta Güneş ikizler burcuna geçtiğinde, sizin zamanınız başlamış olacak ve hayata geçireceksiniz planladığınız şeyleri. Salgın çerçevesinde yapılabilecek olanları, mümkün olanları kastediyorum tabii 🙂


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

Güneş 11.evinize geliyor. Burası sosyal çevre alanı.

Normal şartlarda kalabalık ortamlarda yer almanın zamanıdır bu 🙂 Arkadaş buluşmalarının, organizasyonların, grup faaliyetlerinin zamanıdır ama tabii güncel durumda mümkün olmayan şeyler bunlar. O yüzden telefon, internet, dijital platformlar ile sosyalleşeceksiniz bol bol.

Ekip çalışmaları da olası. Şükürler olsun ki, online birçok araca sahibiz ve işlerimizi yürütebiliyoruz.

Ayrıca sosyal sorumluluk, vakıflar, gönüllü çalışmalar da 11.evin anlattığı şeyler. Bir yardım kampanyasına katılabilirsiniz, bağışlarınız olabilir. Toplumsal konulara duyarlılığınız artıyor.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş, 10.evinizde.

İşiniz, kariyeriniz, konumunuz, sıfatlarınız, yetki ve sorumluluklar, otorite ile ilgili konular ön planda olacak bu süreçte. İş konusu öne çıkacaktır türlü şekillerde. İstediğiniz yönde olur umarım.

Sorumluluklarınız, iş yükünüz artabilir. Umarım evden çalışma imkanına sahipsinizdir.

Devlet bağlantılı işlemler, resmi evrak konuları doğabilir ayrıca. Evrak teslimi, rapor, başvuru, dilekçe, vb. şeyler kastediyorum.


Başak ve Yükselen Başak : 

Güneş 9.evinize geçiyor.

Uzaklarda yaşayan dostlar, yabancı diller, yabancı kültürler, yurt dışı bağlantılı konular, eğitim, öğretim, basın, yayıncılık, hukuksal konular, ayrıca felsefe, din, inanç konuları bu evin yönetiminde. Güneş etkisiyle bu ay, bu temalar vurgu kazanıyor.

Ama tabii salgın sebebiyle hayatımız değişmiş durumda. O yüzden normal işleyişte ilerleyemeyen durumlarınız olacaktır sizin de.

Eğitim hayatınız varsa, tez, proje, makale çalışmalarınız için destekleyici bir dönem. İlerleyin ve yararlanın bu geçişten.

9.ev geçişleri, ufkumuzu genişletir. Bolca okuyacağınız, izleyeceğiniz, gezi programları seyredeceğiniz, yabancı kültürlerle ilgileneceğiniz bir Güneş transiti.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Güneş 8.evinizde ilerliyor.

Parasal konular, özellikle ödemeleriniz öne çıkıyor bu transit ile.

Maddi açıdan çok akışkan bir dönem olmayabilir. Borçlarınızı artırmamaya, tasarruflu ilerlemeye çalışın derim. Kredi kartınıza yüklenmeyin lütfen.

Miras, mal paylaşımı gibi konularınız varsa, gelişmeler yaşanabilir.

8.ev olması sebebiyle, bireysel kazançtan ziyade, başkalarının kaynaklarından yararlanacağınız bir dönem. Bu eşiniz de olabilir, aileniz de olabilir, banka da olabilir, kredi çekmek, kredi kartı da olabilir örneğin.

Spiritüel alanlara ilginiz artıyor ayrıca. Sezgileriniz kuvvetleniyor. Daha çok araştırmak, okumak, derinleşmek isteyeceğiniz bir dönem.


Akrep ve Yükselen Akrep :

7.evinize Güneş geliyor.

İlişki, evlilik konuları, partnerin yaşamındaki konular, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklık kurma, ortaklı ticari girişimler, iş ortağınıza dair meseleler öne çıkıyor.

Partnerinizin bir sorunu çözülebilir, yeni bir şeye başlayabilir. İlişkinizde bir konu üzerinden yenilenme olabilir, evlilik konuşulabilir. Evli iseniz, eşinizle ilgili konular daha belirgin olacaktır Güneş-boğa geçişinde.

Birlik olma, güçleri birleştirme, ayrıca karşı tarafın isteklerine de kulak verme zamanı. ‘Ben’ yerine ‘biz’ algısında olma zamanı. Hem özel, hem sosyal ilişkileriniz için söylüyorum bunu.

Güneş ile ilişkiler ve ortaklıklar hareketleniyor.


Yay ve Yükselen Yay : 

6.evinizde yol almaya başlıyor Güneş.

Bu etkiyle birlikte, çalışma hayatınız, iş arkadaşlarıyla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz öne çıkıyor ve yapmanız gereken işler artıyor. Biraz sıkıcı işlerdir 6.evin getirdikleri. Örneğin arşiv düzenlemek, veri girişi yapmak gibi detaylı ve uğraştıran şeylerdir.

Sağlık, beslenme, spor konularına odaklanabilirsiniz ayrıca. Spora başlayabilirsiniz, diyet ve detoks yapabilirsiniz. 6.ev, bunları da kapsar.

Gündelik hayatınızı ve yaşam alanınızı düzenlemek, temizlemek için güzel bir dönem.

Bir de evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili konular aktifleşir. Belki de bir evcil hayvan dahil olabilir hayatınıza.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

5.evinize Güneş geliyor.

Bu ev en temelde aşk demektir, dolayısıyla bir flört başlayabilir, bir tanışma olabilir.

Yaratıcılığın artması, fikirler üretmek, takdir toplamak, sahnedeki kişi olmaktır ayrıca 5.ev. Hünerlerinizi göstermek isteyeceğiniz, bunun için de fırsatlar bulabileceğiniz bir Güneş transiti.

Hobiler, sanatsal faaliyetler, eğlenceli aktiviteler olası.

Bunlar dışında çocuklarınız, yeğenleriniz, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

Güneş 4.evinize geçiyor.

Eviniz, yaşam alanınız, güvenlik, aidiyet gibi kavramlarınız, yaşadığınız yer, yuvanız, aile bireyleriyle bağınız ve onlara dair konular öne çıkıyor.

Evde dekorasyon değişiklikleri yapabilirsiniz. Evde kalmamız gereken bu karantina günlerinde, evinizin ihtiyaçları ile ilgilenebilirsiniz. Yaşam alanınızın güvenliği için yeni bir şeyler yapabilirsiniz.

Ev ve aile odaklı bir döngü.


Balık ve Yükselen Balık :

Güneş 3.evinize geliyor. Bol iletişimli bir alan 🙂

Sözlü-yazılı her türlü iletişiminiz, haberleşmeleriniz, bilgi paylaşımlarınız artıyor.

Ayrıca kardeşlerinizin yaşamında yenilikler olabilir. Yakın akrabalarınıza, komşularınıza dair gündemleriniz olabilir. Akrabalardan haberler gelebilir.

Yeni bilgiler edinmek, yeni şeyler öğrenmek için harika bir döngü. Online eğitimlerden, videolardan yararlanabilirsiniz. Kitaplar okumak, öğrenmek, kendinizi beslemek olacak odağınız.


Bu arada Nisan ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız aşağıda :

Nisan 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2020, Boğa Burcu Nisan 2020, İkizler Burcu Nisan 2020,

Yengeç Burcu Nisan 2020, Aslan Burcu Nisan 2020, Başak Burcu Nisan 2020,

Terazi Burcu Nisan 2020, Akrep Burcu Nisan 2020, Yay Burcu Nisan 2020,

Oğlak Burcu Nisan 2020, Kova Burcu Nisan 2020, Balık Burcu Nisan 2020

Yeni başlamış olan önemli bir transit var ayrıca. Satürn’ün 22 Mart’ta kova burcuna geçişi ile yeni bir döngüye girmiş bulunuyoruz.

Bu yeni döngünün olasılıklarından haberdar olunuz : Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!