Yay Burcu Nisan 2020

Yay Burcu Nisan 2020

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Günlük hayatımızı, planlarımızı büyük ölçüde değiştirmiş olan salgın probleminin en kısa sürede geride kalmasını diliyorum. Hepimiz çok yorulduk bu kaygı ve belirsizlik ortamında.

Önlemlere ne kadar bağlı kalırsak, o kadar hızlı aşacağız bu günleri.

Lütfen sosyal mesafemize, hijyenimize önem verelim.

Öncelikle Nisan 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görmeniz adına.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen yaylara neler getirebileceğini konuşalım.

Nisan ayı gezegen geçişleri ile yaşamınızda hangi konular aktive olabilir, nerelerden konu doğabilir, genel hatlarıyla Nisan ayı olasılıklarınıza bakalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 19 Nisan’a kadar koç burcunda, 5.evinizde.

Aşk, hobiler, sanat, eğlenceler, çocuklarla ilgili konular bu evde. Demek ki Güneş, bu temaları aktive ediyor 19 Nisan’a kadar olan dönemde sizin için.

Güneş 19 Nisan’da boğa burcuna, 6.evinize geçiyor.

Günlük işler, temizleme, düzenleme konuları, sorumluluklar, yapılması gerekenler normalden biraz daha fazla olacaktır bu etkiyle. Çok yormayın kendinizi. Yorgunluk bağışıklığınızı düşürebilir çünkü.

Sağlıklı yaşam, beslenme, spor konuları öne çıkıyor Güneş-6.ev geçişi ile ayrıca.

Evcil hayvanlarla ilgili konular da bu evin yönetiminde. Evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili gündemler, halledilmesi gereken bir şeyler doğabilir.


Merkür, 11 Nisan’a kadar balıkta, 4.evinizde.

Evdir, yuvadır, yaşam alanıdır 4.ev. Zaten mümkün olduğunca evde olmamız gereken günlerdeyiz. Siz de bu süreçte evinizle daha çok ilgilenebilirsiniz.

Merkür 11 Nisan’da koç burcuna, 5.evinize geçiyor.

Aşk, flört, yazışmalar, konuşmalar, keyifli dialoglar olası 🙂 Çocuklarla, yeğenlerle ilgili konuları, iletişimleri de artırır Merkür burada.

5.evinizden geçeceği için, size yeni hobiler de getirebilir. Evde vakit geçirmeyi kolaylaştırmak için  yeni hobilere başladı birçok kişi. Siz de günlük hayatınıza yeni keyifler ekleyebilirsiniz.

27 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. Yani 6.evinize.

İş, sorumluluklar, görevler öne çıkıyor bu kez. Bir de gündelik akışlarınızda neler artıyor, biliyor musunuz ? Temizlik-düzenleme işleri. Çekmeceler, dolaplar, ayrılacak, atılacak şeyler, bağışlanacak şeyler, evinizi elden geçirin şöyle bir 🙂 Yaşam alanınızın enerjisi yenilensin.

Dağınıklık, kırık eşyalar, kullanılmayan, sabit duran, bekleyen eşyalar negatif enerji yaratırlar, enerji akışlarının tıkanmasına neden olurlar. Bereketimiz, sevgi bağlarımız, mutluluğumuz, huzurumuz için yaşam alanımızın enerjisi temiz ve açık olmalı.


Venüs, 3 Nisan‘a kadar boğa burcunda, 6.evinizde.

Yapılması gereken işlerde kolaylıklar sağlıyor size.

3 Nisan’da ikizler burcuna, 7.evinize geçiyor Venüs.

İlişkiler alanında ilerlemeye başlıyor. Hangi ilişkileri kastediyorum ? Özel ve sosyal tüm ilişkilerinizi.

Sadece ikili ilişkiler, aşk, evlilik açısından düşünmeyin yani. Hatta ortaklıklar, iş birlikleri, anlaşmalar, danışmanlıklar da bu evdedir.

İlişkiniz varsa ya da evli iseniz Venüs burada uyumu artırır, bağınızı kuvvetlendirir. Ama Mayıs’ta retroya başlayacak. O dönemde eski defterleri açacaktır.

Retrosundan önceki dönemi konuşmak gerekirse, daha fazla insanla dialog kuracağınız, internet aracılığı ile de olsa sosyalleşeceğiniz, bundan keyif alacağınız, belki bir uzmandan danışmanlık alacağınız, işbirliklerine açık olacağınız güzel bir Venüs transiti.


Mars, ay boyunca kova burcunda. 3.evinizde.

Kardeşlerle, kuzenlerle tartışmalardan uzak durun. Bir şeylere sinirleniyorsunuz sanırım yakın çevre içerisinde.

Sevgi enerjisinde olun siz. Anlaşmak, birbirimize destek olmak, yalnız olmadığımızı hissetmek bu zor günlerde çok önemli.


Nisan 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

8 Nisan : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 18° terazi, Güneş 18° koç

11.evinizde bir dolunay.

Dost çevrelerinde bir şeye kızmanız ya da kırılmanız olası. Arkadaşlarınızla dialoglarda daha sakin olmanız, kelimelerinize daha fazla özenmeniz gerekiyor. Dolunay ve civarı günlerde kontrolsüz bir enerji deneyimliyoruz çünkü. Daha kolay parlıyoruz, küçük şeylerden büyük tartışmalar doğabiliyor. O yüzden dengede kalın. Dengede kalmayı seçin. Telkininiz bu olsun kendinize : ‘Dengede kalmayı seçiyorum.’

23 Nisan : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 3° boğa, Güneş 3° boğa

6.evinizde güzel bir yeniay bu. Günlük düzeninizde bir yenilik olası. Düzenli olarak yapacağınız bir şey başlayabilir. İş ve çalışma hayatınızla ilgili bir yenilik olabilir.

Sağlığınızla ilgili gündemleriniz varsa, şifa ve çözüm yönünde adım atmanıza vesile olabilir bu yeniay.

Şirin bir dost, bir evcil hayvan da eklenebilir hayatınıza yeniay ile 🙂 6.ev evcil hayvanları da anlatıyor çünkü yukarıda bahsettiğim gibi 🙂


Sevgili dostlarım,

Salgınla mücadelede üzerimize düşeni yapalım. Lütfen ama lütfen yapalım. Sosyalleşmeyerek, gerekmedikçe dışarıda bulunmayarak salgının daha fazla yayılmasına engel olalım. İnanıyorum ki, gerekenleri yaptığımız takdirde bunu da birliğimizden, bütünlüğümüzden aldığımız güç ile yeneceğiz.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!