Boğa Burcu Nisan 2020

Boğa Burcu Nisan 2020

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Dünya bir kaosun içinden geçiyor. Salgın, gündelik hayatımızı bütünüyle değiştirmiş durumda. Psikolojimizi zorlayan bir belirsizlik içindeyiz. Normal olarak kaygılıyız.

Ama mümkün olduğunca evde olursak, sosyal mesafeyi korursak, hijyenimize dikkat edersek, Allah’ın izniyle çok geçmeden bu mücadeleden zaferle çıkacağımıza inanıyorum. Elbet bunu da aşacağız.

Öncelikle Nisan 2020 Astroloji Gündemi ni bırakıyorum buraya. Ayın gezegen açılarını, Ay döngülerini, transitlerini görmeniz adına.

Şimdi ayın, genel anlamda yükselen boğalara neler getirebileceğini konuşalım.

Şu anda normalde yaptığımız birçok şeyi yapamıyoruz. Dolayısıyla bu ay burç yorumlarını yazarken,  olasılıkları evden yapılabilen şeyler üzerinden üretmeye çalıştım 🙂

Nisan ayı gezegen geçişleri ile yaşamınızda hangi konular öne çıkabilir, nerelerden konular doğabilir, genel hatlarıyla Nisan ayı olasılıklarınıza bakalım.

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek, güncelden haberdar olmak isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 19 Nisan’a kadar koç burcunda, 12.evinizde.

12.ev geçişlerinde yaşam coşkumuz azalır, karamsar oluruz, ümitsiz hissederiz. Kendimize olan güvenimiz ve inancımız azalır. Biraz depresif bir evdir burası.

Dolayısıyla Güneş buradayken keyifli hissetmeyebilirsiniz, canınız bir şey yapmak istemeyebilir. Ama toparlanacaksınız, merak etmeyin.

Güneş 19 Nisan’da boğa burcuna, 1.evinize geçiyor.

1.ev yeniden doğuştur. Yenilenmektir. Yeni başlangıçlardır, yeni kararlardır. Planlarınızı hayata geçirmek için kullanabilirsiniz bu dönemi. Girişimlerde bulunabilirsiniz. Üzerinizdeki tozları silkeleyeceğiniz, kendinize ve hayata olan inancınızın tazeleneceği bir Güneş transiti başlıyor.


Merkür, 11 Nisan’a kadar balıkta, 11.evinizde.

İnternet, teknoloji, bilimsel konular, uzay, astronomi, ayrıca astroloji gibi alanlar bu evin yönetiminde. Bu temalarda daha fazla bilgilenmek isteyeceğiniz, daha fazla okuyacağınız, haberleşmelerin yoğun olacağı bir süreç.

Merkür 11 Nisan’da koç burcuna, 12.evinize geçince, kendinizle kalmayı seçeceksiniz daha çok. Ruhen sessizlikte, geri planda olmayı tercih edeceksiniz. Spiritüel konular öne çıkacak bu kez.

27 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 1.evinizde transit etmeye başlıyor. Sözleriniz, fikirleriniz, paylaşımlarınızla öne çıkacağınız bir Merkür geçişi. Ayrıca yazılı-sözlü iletişimleriniz artacaktır bu etkiyle. Yeni kararlar, yeni bağlantılar, anlaşmalar da olasılıklar dahilinde.


Venüs, 3 Nisan‘a kadar boğa burcunda, 1.evinizde.

Güzel bir süreç bu 🙂 1.evinizde Venüs’ün olması, sizi iyi tarafta tutan, sevgi bağlarınızı, insan ilişkilerinizi kuvvetlendiren olumlu bir etki.

3 Nisan’da ikizler burcuna, 2.evinize geçiyor Venüs. Burası para evidir. Venüs’ün olumlu etkisiyle parasal konularda rahat bir akış olabilir.  Tabii haritanızla temaslardır her zaman esas olan. Para evinizde bir Pluto vardır örneğin. Venüs buradaki Pluto ile kavuşacaktır. O zaman tam tersi zorlanma getirebilir.

Genel anlamda ele alırsak eğer, Venüs’ün geçtiği yerde bir kolaylık, bir rahatlık olur diyebiliriz.


Mars, ay boyunca kova burcunda. 10.evinizde.

10.ev otorite alanıdır. Haritanın tepe noktasıdır. Patronları, yöneticileri, devleti, devlet büyüklerini, resmi makam sahibi kişileri, hayatınızda otorite saydığınız kişileri, aile büyüklerini anlatır.

Mars ise çabadır, zorlanmaktır, mücadeledir. Demek ki bu figürlerden yana bir otorite baskısı hissedebilirsiniz üzerinizde. Zaman zaman gerginlikler, agresif dialoglar yaşanabilir. Halletmeye çabaladığınız, efor sarf ettiğiniz bir şeyler olabilir.

İş ve kariyer alanında, bir çabalama döngüsü.


Nisan 2020 için Ay döngüleri ise şöyle :

8 Nisan : Terazi Burcunda Dolunay : Ay 18° terazi, Güneş 18° koç

6.evinizde bir dolunay. Günlük rutinlerinizde, düzenli olarak yaptığınız şeylerde bir değişim olabilir. Tamamlanan bir iş-görev olabilir. Çalışıyorsanız dolunay öncesi-sonrası birkaç gün iş ortamında gerginliklerden uzak durun.

23 Nisan : Boğa Burcunda Yeniay : Ay 3° boğa, Güneş 3° boğa

1.evinizde meydana geliyor. Yeni başlangıçlar yapacağınız bir yeniay 🙂 Bir şeyler başlatacaksınız, atılımlarınız olacak. 1.ev olması sebebiyle, her tür konuda olabilir bu yenilikler.

Fiziksel bir değişim yapmak, imaj tazelemek, sağlığınızla ilgili bir adım atmak, yeni bir ortama girmek, hepsi olabilir. Hayat çerçeveniz doğrultusunda etki alacaksınız.


Salgınla mücadelede üzerimize düşeni yapalım diyerek bitirmek istiyorum yazımı.

Hem kendi sağlığımız, hem bütünün hayrı için sosyal mesafeyi koruyalım. Mümkün olduğunca evde olalım.

Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!