27 Şubat 2021 Başak Burcunda Dolunay

27 Şubat 2021 Başak Burcunda Dolunay

27 Şubat Cumartesi günü Türkiye saati ile 11:18’de başak burcunun 8 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Dolunay Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği Ay döngüsüdür. Ay’ın tamamlandığı ve bütünüyle görünür olduğu döngüdür.

Tamamlanma, sonuç alma, neticeye varma, ortaya çıkma, görünür olma gibi bir sembolizmi vardır.

Bu kez başak burcu temaları üzerinden sonuçlanmalar, netleşmeler geliyor.

Peki başak burcu neleri sembolize eder ? İşimizi, iş hayatımıza dair bileşenleri, iş ortamımızı ve iş arkadaşlarımızı, günlük düzenimizi, işe dair ve iş dışında günlük sorumluluklarımızı, rutinlerimizi, hizmet sunduğumuz ortamları, hizmet aldığımız konu ve kişileri, astlarımızı, çalışanlarımızı, düzenimizi sembolize eder.

Günlük yaşam kalitemiz, beslenmemiz, uykumuz, bedensel sağlığımız ile ilgili konular da başak burcu ile bağlantılıdır.

Ayrıca sağlık konusu, tedaviler, sağlık çalışanları, hastaneler, kamu çalışanları, memurlar başak burcu ile ilgilidir.

Bu temalarda beklemede olan durumların şekil kazanabileceği, belirsizlikte kalmış olan konuların netleşebileceği bir dolunay döngüsündeyiz. Bu alanlarda bir süredir verdiğimiz emeklerin, gösterdiğimiz çabanın karşılığını alabileceğimiz günlerdeyiz.

Ayrıca bu dolunayın Uranüs’ten çok uyumlu bir açısı var sevgili okuyucularım. Dolunay sırasında Uranüs, Ay ve Güneş ile uyumlu açılarda.

Uranüs özgürleşmek demektir. Kurtuluş, değişim, yenilik demektir ve dolunaya uyumlu bir açı yapıyor.

Demek ki bu dolunayda, saymış olduğum başak temalarında bizi özgürleştirecek, feraha çıkaracak değişimler yaşayabiliriz.

Düzen değişiklikleri olabilir. Yeni düzenler kurulabilir. Bu yeni düzenler içinde çok daha mutlu olabiliriz.

Değişim insanı korkutur. Mevcut düzenimizi korumaya eğilimliyiz tabii yaradılış olarak. Mevcutta olanı sürdürmek isteriz. Fakat hayat bizi daha iyiye vardırmak ister. Yenilemek ister. O yüzden değişimden korkmayalım. Hayrımıza güzel değişimler yaşayabiliriz bu dolunay ve civarı günlerde. Zaten her zaman için, her olan şeyde bir hayır vardır. Kimi zaman pek çok hayır vardır.

Ayrıca bu dolunayda Jüpiter’in Ay düğümleri ile uyumlu açılarda olduğunu, Mars ve Pluto arasında çok güzel bir üçgen açı olduğunu görüyoruz.

Güçlü dönüşümlerin ve bizi özgürleştirecek, yenileyecek değişimlerin zamanı diyebiliriz özetle. Hangi konularda iş, günlük yaşam düzeni, görevler, sorumluluklar, hizmet alanları ve sağlık.

Şimdi burçlar için olasılıklara geçeceğim.

Öncesinde iletişim bilgilerim geliyor.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz, çünkü öngörülerde teknik olarak yükselen burç kullanılır. Öngörüler yükselen ile yapılabilmektedir.)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

İş hayatınız, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, çalışanlarınız, evinizde size yardımcı olanlar, günlük hayat düzeniniz, sağlık konuları, ayrıca evcil hayvanlar gibi temalar üzerinden etki alıyorsunuz. 6.ev kapsamında bu temalar var.

İş ortamınızda, iş yapma şeklinizde, günlük görevlerde değişimler meydana gelebilir. Olumlu değişimler kastediyorum. Sizi daha iyi hissettirecek, rahatlatacak şeyler olabilir.

Günlük düzeninizde, rutin olarak yaptığınız bir şey sonlanabilir. Hatta Uranüs etkisiyle hızlı ve sürprizli bir değişim olabilir bu. Sizde bir özgürleşme yaratabilir.

İş arama sürecinde iseniz, görüşmeleriniz, mülakatlarınız varsa, olumlu sonuç alabilirsiniz bu bağlantılardan.

Tedavi gördüğünüz bir konu, bir sorun varsa, tamamlanabilir. İstediğiniz değişimi elde edeceğiniz noktaya gelmiş olabilirsiniz.


Boğalar ve Yükselen Boğalar : 

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Aşk, flört, duygusal konular, yaratıcılığa dair konular, cinsellik, çocuk, bebek, hamilelik konuları, sanat, spor, sahne, etkinlikler, gösteriler, çocuklara dair konular 5.ev kapsamında sayabileceğimiz temalar.

Bu konularda sizi özgürleştirecek şekilde tamamlanan, istediğiniz yönde sonlanan, sonuçlanan şeyler olabilir.

Aşk hayatınızda sürprizli güzel gelişmeler, sizi heyecanlandıracak bir şeyler olabilir 🙂

Hamile kalmak isteyenler için destekleyici bir dolunay sevgili okuyucularım. Çevrenizden sürprizli hamilelik haberleri de alabilirsiniz.

Sanatsal çalışmalarınız, hobileriniz, yaratıcılık gerektiren işleriniz açısından da çok pozitif bir etki. Güzel işler yapabilirsiniz. Başak etkisiyle oldukça detaycı, güçlü sunumlarınız, projeleriniz olabilir. Takdir göreceğiniz iyi şeyler yapabilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler :

4.evinizde meydana gelecek olan, Uranüs destekli bir dolunay var sırada.

4.evin temaları üzerinden etki alacaksınız. Nedir onlar ? Ev, yuva, aile, ebeveynler, aile içi konular, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temalar.

Ayrıca aile köklerinden, geçmişten, çocukluğunuzdan aldığınız etkiler ve inanç kalıplarınız, korkular, çekingenlikler, kabuğunuzda kalmanıza neden, değişimlere engel olan bakış açılarınız, ürkek hissettiğiniz ve adım atmakta zorlandığınız konular, duygusal ihtiyaçlar yine 4.ev için söyleyebileceğimiz konular.

Bu konularda iyileşmeler, değişimler, ferahlıklar, özgürleşmeler geliyor dolunay ile. Ruhsal anlamda dönüştürücü bir etki.

Somut şeyler üzerinden konuşursak, nasıl olasılıklar var ? Evinizle, eşyalarınızla, yaşam alanınızla ve ailenizle ilgili konularda pozitif gelişmeler mümkün. Bir arsa, arazi satışı varsa gündeminizde, bir süredir uğraşıyorsanız bunu gerçekleştirebilirsiniz ve konudan özgürleşebilirsiniz.

Şu anda yaşadığınız yerden memnun değilseniz, ev değiştirebilirsiniz. Çok daha iyi hissedeceğiniz bir yere geçebilirsiniz. Evinizde yapmak istediğiniz değişimler için de uygun bir zamandasınız.


Yengeç ve Yükselen Yengeç : 

3.evinizde güzel bir dolunay gerçekleşecek. Gerçek anlamda şanslıyız. İyi bir dolunay bu. Gökyüzünde şahane görünümler var.

Bu ev en temelde kardeşlerimizle ilgili. Yakın akrabalar, komşular, sıkça görüştüğümüz kişiler de yine bu evle bağlantılı. Kardeşlerinizin bir iş konusu varsa, günlük yaşamıyla ilgili düzene girmesi gereken, beklemede olan konular varsa bu dolunay döngüsünde sonuçlanabilir. İş arama sürecinde iseler işe başlayabilirler. İş konusu üzerinden günlük yaşamlarında bir değişim, bir düzen değişikliği meydana gelebilir.

Yakın çevrenizde sağlıkla ilgili gündemi olan biri varsa, çözüm bulabilir, tedavi olabilir, şifalanabilir.

3.ev aynı zamanda eğitimle ilgili bir alan. Kurslar, seminer, workshoplar, kitaplar, vb şeyler, yani bilgi kaynakları bu ev kapsamında. Bir eğitim, bir kurs, bir sertifika programı gündeme gelebilir. Bu tür bir şeyin içinde iseniz, sonlanabilir, sonuçlanabilir, tamamlanabilir.

Başak burcu iş demek. 3.ev ise internet üzerinden yapılan işleri, sosyal medyayı anlatıyor. İşinizde sosyal medyayı, dijital platformları kullanmaya başlayabileceğiniz, işinizi büyütecek teknik değişimler yapabileceğiniz bir dönem bu. Uranüs’ün de desteğiyle çok güzel yenilikleriniz olabilir.


Aslan ve Yükselen Aslan :

2.evinizde meydana gelecek olan güzel bir dolunay.

Parasal konularda gündeminizde olan sorunlu bir duruma çözüm gelebilir dolunay ile. Konu tamamlanabilir, bir rahatlama yaşayabilirsiniz. Bir özgürleşme hali var bu dolunayda.

Satın almak istediğiniz önemli bir şey varsa, büyük bir bütçe gerektiren bir alışveriş planınız varsa, bu dolunaya yakın günlerde (öncesi-sonrası civarı günlerde) konu tamamlanabilir, alışverişinizi yapabilirsiniz.

Yani özetle parasal konularda bir gündeminiz olabilir bu dolunayda.


Başak ve Yükselen Başak : 

Dolunaya ev sahipliği yapıyorsunuz. 1.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Güzel de bir dolunay. Uranüs etkisi çok vurgulu. Buradan, güçlü bir değişim-döngüsünden geçtiğinizi anlıyoruz.

Bir meselenin tamamlanıp sonlanması, bir bitiş, bir konudan özgürleşme, istediğiniz yönde, size iyi gelecek bir sonlanma yaşayabilirsiniz bugünlerde. Beklediğiniz bir şey varsa gündeminizde, burada bir sonuçlanma, bir netleşme olabilir.

Bir süredir sessiz şekilde ilerlediğiniz bir konuyu duyurmanız mümkün. Hazırladığınız bir projenin sunumunu yapmanız mümkün.

Ayrıca yaşam bileşenleriniz için bazı noktalarda bir uyanış sürecindesiniz. Fark ettikleriniz, bir özgürleşme etkisi yaratacaktır duygu dünyanızda, bakış açılarınızda.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor.

İç dünyanızda şifalandırmaya ihtiyaç duyduğunuz şeyler için muazzam bir destek geliyor evrenden 🙂

Nereleri iyileştirmeniz sizi özgürleştirir, bunları fark ettiğiniz bir döngüdesiniz.

Bir sağlık sorununuz varsa, çözüm yönünde çok güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz günlerdesiniz. Bir terapi konusu da gündeme gelebilir ya da terapi alıyorsanız sonuna gelebilirsiniz. Psikolojik konular da bu ev kapsamında çünkü.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Dolunay, 11.evinizde gerçekleşiyor. Güzel bir evde, güzel bir dolunay 🙂 Daha ne olsun !

Bir takım çalışmasının içinde iseniz, üzerinde çalıştığınız bir proje varsa tamamlanabilir, sonlanabilir. Duyurusunu, tanıtımını ya da teslimini yapabilirsiniz. Detay gerektiren işleriniz, görevleriniz varsa, onları titizlikle yapıp neticelendirebilirsiniz. Çünkü başak etkisiyle üretkeniz, iyi işler çıkarabiliriz ortaya.

İşinizde ekip arkadaşlarınız ile ilgili konular, sosyal çevrenizde arkadaşlarınızla ilgili konularda belirsizlikte olan durumlar sonuçlanabilir, net kararlar alınabilir. Konular netleşebilir. Ekip arkadaşlarınızda değişimler de olası.


Yay ve Yükselen Yay : 

10.evinizde bir dolunay meydana geliyor. 10.ev haritamızın en yüksek noktasıdır. Tepe evidir. Aynı zamanda bir köşe ev olduğu için (1,4,7,10. evler köşe evler) önemlidir.

İşiniz, kariyeriniz, üstleriniz, patronlarınız, otorite bağlantılı konularınız üzerinden pozitif etkiler alıyorsunuz.

Sonuç beklediğiniz bir konu varsa, dolunay ve civarındaki günlerde konu tamamlanabilir.

Uranüs etkisiyle yönetimde değişimler de olası. Yönetimin kural değişiklikleri, düzen değişiklik planları ve yeni kararları da olabilir.

Bunlar dışında, 10.ev dolunayı olması sebebiyle, resmi evrak konularınız varsa, yasal işlemleriniz varsa, bunlarda bir tamamlanmaya varabilirsiniz.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Dolunay 9.evinizde gerçekleşiyor. Başak burcunda olduğu, toprak elementinden olan burçlar oldukça pozitif bir etki alıyor. Buna siz de dahilsiniz. Boğa, başak, oğlak burçları toprak grubundandır.

Yüksek öğrenimde, akademik çalışmalarınızda sonuna geldiğiniz bir konu olabilir. Bir tamamlanma, bir rahatlama, bir özgürleşme yaşayabilirsiniz.

Bir yer değişikliği, bir taşınma ya da bir yolculuk, başka bir şehre ya da ülkeye seyahat konusu da gündeme gelebilir. Konu doğrudan size ait de olabilir, yakın çevrenizde de böyle bir durum olabilir. Pozitif değişimler, düzen değişiklikleri olası.

Bir eğitim planınızı hayata geçirmeniz de mümkün. 9.ev akademik konularla bağlantılı. Üniversite dışında, herhangi bir ilgi alanınızda bir eğitim almak, bir kursa katılmak da olabilir bu. Eğitimini aldığınız bu şey, iş hayatınızda işinize yarayabilir. Günlük yaşam kalitenizi yükseltecek bir şey olabilir.


Kova ve Yükselen Kova : 

Dolunay 8.evinizde gerçekleşiyor.

Parasal bir konuda bir sonlanma, bir borcun bitmesi, bir alacağın tahsili, bir tazminatın temin edilmesi, bir sigorta, bir vergi konusunun çözümlenmesi gibi gelişmeler yaşayabilirsiniz, eğer böyle gündemleriniz varsa.

Bir nafaka konusu netleşebilir ayrıca. Ortaklı bir mülk varsa paylaşım yapılabilir, bir miras konusu sonuçlanabilir.

Ağırlıklı olarak parasal konular üzerinden etki alıyorsunuz.

Ayrıca başak burcu dolunayı olması sebebiyle, bir sağlık sorununuz varsa, çözüm gelebilir. 8.ev cerrahi müdahalelerle ilgili. Bir ameliyat gündeminiz varsa, bu gerçekleşebilir.


Balık ve Yükselen Balık :

7.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. İlişkiler aksı aktif hale geliyor.

Evlilik, ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler bu ev ile ilgili. Bu bağlarınızın içinde size iyi gelecek dönüşümler olabilir. Bu kişilerle ilgili gündemlerinizde pozitif sonuçlanmalar olabilir.

Eşinizle/partnerinizle ilgili konularda sürprizli çözümler, güçlü değişimler gerçekleşebilir. Sağlığı, günlük yaşam düzeni ve işi konusunda güzel şeyler olabilir.

Bir danışmanlıkla bir konunuzu çözebilirsiniz.

İşinizde ortaklarınız vardır, iş birlikleriniz vardır örneğin. Onlarla yaptığınız şeylerin güzel sonuçları olabilir.


2021 burç yorumlarınız da aşağıda sevgili okuyucularım↓

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler yer alıyor :

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023

Dolunay hepimize ihtiyaç duyduğumuz değişimleri getirsin. Yenilesin yaşam resmimizi.

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!