Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2020

Güneş Yengeç Burcunda 21 Haziran-22 Temmuz 2020

Güneş, 21 Haziran Pazar günü yengeç burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Bu transit 22 Temmuz’a kadar sürecek.

Yengeç burcu olanların doğum gününü kutluyorum ! Keyifli, mutlu bir yaş diliyorum.

Güneş, halihazırda hangi burçtan geçmekte ise, o döngü söz konusu burcun konularının döngüsüdür. Güneş’in transit ettiği burcun sembolize ettiği temalar, daha belirgin olur yaşamımızda. O konularla meşgul oluruz, o konular gündeme gelir.

Yengeç burcu, ev, aile, yaşam alanı, emlak, tapu, konut güvenlik konuları, yaşadığınız yer ile ilgili konular, aile kökleri, aile bireyleri, evin ihtiyaçları gibi konuları sembolize ediyor. Ev alım, satım, kiralama konuları, taşınmalar, yer değişiklikleri yengeç burcunun anlattığı şeyler arasında.

Bu temalarda gündemleriniz olabilir Güneş yengeç transitinde.

Fakar diğer yandan retroların ortasındasındayız. Birçok gezegen retroda şu an.

Dolayısıyla yukarıda saydığım temalarda değişiklikler yapmak isterseniz, bu konularda değişimler gündeme gelirse yada değişim isteğiniz artarsa, retroların içinden geçtiğimiz bu süreci durumları gözden geçirmek, düzeltmek yönünde neler yapabileceğinizi saptamak, karar vermek ve planlamak için kullanın.

Hızlıca atılacak büyük adımlar pişmanlık getirebilir.

Eskiyi şifalandırmanın, yenilemenin, nelerin artık size iyi gelmediğini fark etmenin zamanıdır retrolar. Yeniye hazırlık yapın. Nasıl bir eviniz olsun istiyorsunuz ? Nasıl bir yerde yaşamak istiyorsunuz ? Düşünün, hayal edin, planlayın. Mevcutta sahip olduklarınızdan başka seçimler mi yapmak istiyorsunuz kendiniz için ? Gözden geçirin.

Şimdi Güneş-yengeç transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım.

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : astroloji.anlatburcak

Astrolojik danışmanlık almak isteyenler için iletişim adresim ise : anlatburcak@gmail.com

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Güneş 4.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Yer değiştirme ihityacınız artabilir. Yeni bir ev planınız varsa, bu döngüde netleşebilirsiniz, karar verebilirsiniz.

Aileniz ile olan iletişimlerinizi, ne ölçüde bağlı olduğunuzu, onlardan yana olan duygusal beslenmenizin yeterli olup olmadığını, bağınızın gücünü sorgulayacaksınız bu döngüde. Merkür de yengeçte retroda olacak çünkü.

Ayrıca ailenizden hangi bakış açılarını devraldınız ? Bunca zaman nasıl yansıdı yaşamınıza bu düşünceler ? Sizi nasıl etkiledi ? Dönüşüm için neler değişmeli ? Ailenizin sınırlarından, sınırlı bakış açılarından özgürleşmek için neler yapabilirsiniz, işte buralarda büyük farkındalıklar geliyor bu yengeç etkisiyle.

Eviniz,  yaşam alanınız ile konular, dekorasyon, tadilat, boya, bakım, temizlik, güvenlik sistemleri gibi gündemleriniz de olabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş 3.evinize geliyor.

Yakın çevrenizle ilgili konuları öne çıkarıyor. Haberleşmelerinizin, iletişimlerinizin artacağı bir Güneş transiti. Kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla ilgili konular olabilir örneğin 3.ev olması sebebiyle. Kardeşlerinizin yaşamında yeni bir şeyler başlayabilir, yeni başlangıçlar yapabilirler.

3.ev iletişime dayalı işleri anlatır. Ayrıca işinizde iletişim araçlarını, interneti, e-ticaret olanaklarını, sosyal medya araçlarını ne ölçüde kullanıyorsunuz, bunları gözden geçirebilirsiniz. Sosyal medyadan daha iyi yararlanmaya başlayabilirsiniz, iletişim ağınızı genişletebilirsiniz.

Güneş yengeç döngüsünde, yine 3.evin konuları arasında olan eğitimler, kurslar, online programlar, dijital konular ön planda olacaktır.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Güneş 2.evinize geçiyor. Parasal konular hareketlenmeye başlıyor.

Bu döngüde daha fazla kazanmak için yeni fikirler geliştirebilirsiniz, şu ana kadar izlediğiniz yoldan daha farklı şeyler yapabilirsiniz, iş yapma şeklinizde bir güncellenme olabilir.

Merkür’ün de yengeç burcunda retro olduğunu düşünecek olursak, bir zamanlar yaptığınız, sonra bıraktığınız ya da ara verdiğiniz faaliyetlerden yeniden gelir elde etmeniz de olası.

Bir süredir yapmak istediğiniz, aklınızda olan bir şeyler varsa, bunlara başlayabilirsiniz, kendinize yeni gelir kaynakları oluşturabilirsiniz. Retro etkisinde olduğumuz için bütünüyle yeni olan fikirler desteklenmeyebilir. O yüzden bir süredir aklınızda olan şeyleri kastettiğimi vurgulamış olayım.

Harcamalarınızı da artırabilir Güneş-2.ev transiti. Özellikle de evinizi güzelleştirmek için yapacağınız harcamaları.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 1.evinize geliyor.

1.ev-Güneş geçişleri, parlak zamanlardır. Başlangıçlarımız, yeni adımlarımız olur Güneş buradan geçerken. Diğer yandan pek çok retro bir arada yaşanıyor şu an. Merkür de 1.evinizde retro. Dolayısıyla tamamıyla yeni olan şeylerden ziyade, aklınızda olan, bir süredir yapmak için fırsat kolladığınız şeylerde adım atmak için destekleyici olacaktır bu Güneş geçişi.

Başarılarımızla öne çıktığımız, yeteneklerimizi gösterebileceğimiz fırsatlarla karşılaştığımız, yeni kararlar aldığımız, değişimler yaptığımız bir döngüdür 1.ev. Uyanıştır, dönüşümdür, yeniliktir.

Güneş geçişiyle özgüveniniz, kendinize, hayatın akışına olan inancınız da artacaktır. Yenilenen enerjiniz ile kendiniz için güzel şeyler yapabilirsiniz bu döngüde.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 12.evinize geliyor. Sizi parlatacak olan Güneş transiti 1 ay sonra, Güneş aslan burcuna geçtiğinde başlayacak.

Yengeç dönemi ise geride durmak isteyeceğiniz, göreceli olarak daha sönük geçebilecek bir dönem. Heveslerin azaldığı, enerjik hissetmediğimiz, yeni hedefler için motive olmakta zorlandığımız zamanlardır 12.ev dönemleri. Güneş burada iken, yaşamınızı gözden geçirmek, daha güzel zamanlar için yenilenmek ve hazırlanmak, size iyi gelmeyen, iyi hissettirmeyen kişi, ortam ve alışkanlıklardan uzaklaşmak yönünde şifa sunacaktır.

Kendinizi psikolojik anlamda iyi hissetmiyorsanız, bir terapi isteğiniz varsa, Güneş buradan geçerken size uygun, seveceğiniz, bağ kurabileceğiniz bir terapist getirebilir hayatınıza. Çünkü 12.ev psikoloji ile, ruhsal şifa ile ilgili bir alandır. Spiritüel yöntemlerden oluşan bir dönüşüm programına, bir arınma programına katılabilirsiniz ayrıca. Tabii kendi kendinize de meşgul olabilirsiniz bu tür şeylerle.

Bir de uyarılarım olacak. Şu anda Güneş ile birlikte, Merkür de 12.evinizde, üstelik retroda.

Yeterince güven duymadığınız sitelerden, online alışverişlerden uzak durmanızı öneririm. Kişisel verilerinizi, şifrelerinizi daha iyi korumanızı öneririm. Büyük sayılabilecek hiçbir adım atmayın ayrıca. Çünkü 12.ev döngüsünde atılan adımlar boşa gidebiliyor.


Başak ve Yükselen Başak :

Güneş 11.evinize geliyor.

Arkadaşlarımızı anlatır en temelde bu ev. Güneş burada ilerlerken iletişimlerinizi, görüşmelerinizi artırabilir. Dostlarınızla ilgili yeni gelişmeler olabilir, yeni haberler alabilirsiniz onlardan.

Dijital olan şeyler, internet ve teknoloji ile ilgili konular, elektronik aletlerle ilgili konular doğabilir ayrıca Güneş transiti ile.

Üyesi olduğunuz platformlar varsa, grup çalışmaları, kurslar, ortamlar varsa buralarda yeniden bir hareketlilik doğabilir. Merkür de 11.evinizde ve retro çünkü.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Güneş, 10.evinizde ilerliyor olacak yengeç transitinde.

Hangi konular artabilir ? Ne tür durumlar olabilir bu geçişle birlikte ?

İşinizle, iş ortamınızdaki kişilerle, yöneticilerinizle, patronlarınızla ilgili konular doğabilir. Yeni görevler, sorumluluklar üstlenmeniz gereken durumlar olabilir. Daha yoğun çalışabilirsiniz. Yeni düzenlemelere uyum sağlamanız gerekebilir.

İş dışında resmi işlemleriniz de olabilir bu transit ile. Devlet dairelerinde yapılacak işlemleri kastediyorum.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Güneş 9.evinize geliyor bu yeni transit ile.

Eğitimler, sınavlar, akademik konular, proje, evrak teslim konuları önde olacaktır eğer bir eğitim hayatınız varsa. Hazırlığında olduğunuz tez gibi, makale gibi akademik çalışmalarınız varsa, verimli bir ilerleme dönemi olacaktır. Merkür de burada retroda olduğu için, eksikleri fark ettirebilir size. Düzeltmeler yapmanızı sağlayabilir.

Uzaklarda yaşayan dostlarınız dönebilirler ya da tatile gelebilirler yanınıza 🙂 Yeniden görüşme fırsatı bulabilirsiniz. Seyahatler de gündeme gelebilir bu arada. Siz de şehir değişiklikleri yapabilirsiniz.

9.ev geçişi olması sebebiyle başka ülkelerin kültürlerine, yemeklerine, danslarına, inanç sistemlerine, dillerine ilgi duyacağınız, yeni şeyler öğreneceğiniz, keyifli bir döngü.


Yay ve Yükselen Yay :

Güneş 8.evinizde ilerlemeye başlıyor.

8.ev döngüsü, 12 ev içinde biraz sabır gerektiren alanlardan biri. Temaları çok keyifli değil çünkü.

Parasal konular, ödemeler, borç almak, borç vermek, kredi kartı, bankacılık işlemleri gibi konular bu evin anlattığı şeyler. Bir ticari faaliyetiniz varsa, muhasebe işleri, kontrol, denetim konuları öne çıkabilir. Çünkü hem Güneş burada, hem de Merkür burada ve retroda.

Geçmişten gelen, bir süredir ödemediğiniz borçlar varsa, ödemeniz gerekebilir. Kişiler bu paraları talep edebilir. Devlet birimlerine borcunuz varsa, ödemenin başlaması yönünde kurumlardan bildirimler gelebilir.

Diğer yandan başkalarından gelen kaynaklar konusunda şanslı bir süreç. Ailenizden yardım almak gibi, evli iseniz sorunu eşinizin çözmesi gibi.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 7.evinize geliyor.

7.ev temalarının daha fazla öne çıkacağı, konuların ağırlıklı olarak bu evin temaları üzerinden geleceği bir döngü. Neler var 7.evde ? İlişki, evlilik konuları, partnerin yaşamındaki konular, özel ve sosyal ilişkiler, sözleşmeler, anlaşmalar, kontratlar, imzalar, danışmanlıklar, ortaklık kurma, ortaklı ticari girişimler, iş ortağınıza dair meseleler, iletişim ağınız, iş yaptığınız kişiler, bağlantılarınız.

Normal şartlar altında bu konularda harekete geçme zamanı derdim. Çünkü Güneş geçişleri, şanslı  zamanlardır, başlangıçlar için destekleyicidir fakat Merkür de aynı alanda, 7.evinizde ve retroda.

Yeni imzalar atmak, yeni kontratlar yapmak, ortaklıklar kurmak ya da ilişkiye başlamak yerine, tüm bu konularda nasıl dönüşümler olabilir, neler nasıl olursa sizi daha çok mutlu eder, nereler düzeltilmeli, hangi konu nasıl bir şekil kazanmalı, bunlar üzerine düşünme zamanı. Size iyi gelmeyen bağlantıları sonlandırma zamanı.

Fark ettiğiniz noktalarda yaratacağınız değişimler faydanıza olacaktır. Sürecin hediyesi budur.


Kova ve Yükselen Kova : 

6.evinizde yaşayacağınız bir Güneş transiti bu.

Çalışma hayatınız, çalışma ortamınızla ilgili konular, iş arkadaşlarıyla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki günlük sorumluluklarınız ön planda olacak bu transit sürecinde. Yapmanız gereken gündelik işler artabilir.

Beklettiğiniz temizlik işlerinizi yapabilirsiniz. Evinizin, çalışma ortamınızın enerjisini yenileyebilirsiniz. Çöplerden, gereksiz eşyalardan arınmak yaşam alanlarımızın enerjisini düzenler. Sağlıklı, bereketli, huzurlu, doyumlu bir yaşam için nasıl enerjiler içinde olduğumuz çok önemli.

O yüzden 6.ev dönemini, gereksiz şeyleri ayırarak, fazlalıklardan kurtularak, temizlik yaparak, bulunduğunuz alanları düzenleyerek değerlendirin.

Daha iyi yaşamak için yeni alışkanlıklar edinebileceğiniz, sağlıklı rutinler oluşturabileceğiniz bir dönem olacak bu ayrıca.


Balık ve Yükselen Balık :

5.evinize Güneş geliyor. Merkür de burada ve retroda olacak.

Retro Merkür’ün de etkisiyle, bir süre önce meşgul olduğunuz ama bir şekilde bıraktığınız, ara verdiğiniz hobilere, meşguliyetlere, ilgi alanlarınıza dönebilirsiniz tekrar. Yeniden vakit ayırmaya başlayabilirsiniz.

Çocuklarla ilgili konularda beklemede olan durumların çözülebileceği bir dönem.

Tüm bunlar dışında, bekar olan yükselen balıkları uyarmak istediğim bir husus var. Aşk ve flörtler 5.evin konusu. Dolayısıyla Güneş burada ilerlerken, Merkür retrosunu burada yaparken, eski aşklar kapıyı çalabilir. Ancak bu geçiçi ve yanıltıcı bir etki olabilir. Dolayısıyla kapıları yeniden açmanızı önermem. Çünkü böyle bir karar, aynı şeyleri baştan yaşamanıza sebep olabilir, aklınızda olsun.

Bunun dışında 5.ev zamanları keyiflidir. Yaşam coşkumuzu yükseltir. Eğlenceyi anlatır çünkü 5.ev. Eğlenceli şeyler olur bu döngüde 🙂


Haziran ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor sevgili okuyucularım.

Haziran 2020 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Haziran 2020, Boğa Burcu Haziran 2020, İkizler Burcu Haziran 2020,

Yengeç Burcu Haziran 2020, Aslan Burcu Haziran 2020, Başak Burcu Haziran 2020,

Terazi Burcu Haziran 2020, Akrep Burcu Haziran 2020, Yay Burcu Haziran 2020,

Oğlak Burcu Haziran 2020, Kova Burcu Haziran 2020, Balık Burcu Haziran 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki transitler ve etkileri yer alıyor :

Venüs Retrosu 13 Mayıs-25 Haziran 2020

Mars Balık Burcunda 13 Mayıs-28 Haziran 2020

Satürn Kova Burcunda 22 Mart – 2 Temmuz 2020

Ay Düğümleri İkizler Yay Aksına Geçiyor !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!