Terazi Burcu Ekim 2020

Terazi Burcu Ekim 2020

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Ekim, sizin ayınız. Güneş terazi burcunda. Terazide bir yeniay doğacak. Bu sizin döngünüz. Mutlu yıllar diliyorum 🙂 Bakalım neler getirebilir size ?

Öncelikle →→ Ekim 2020 Astroloji Gündemi

İçerikte, ay içerisindeki önemli gezegen açılarını, transitleri ve Ay döngülerini göreceksiniz.

Burç yorumlarında genel şekilde konuşabiliyoruz her şeyi. Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 1.evinizde. Güçlendiriyor sizi.

Transitin etkileri burada : Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2020

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna, yani 2.evinize geçiyor.

Kazançlar, ödemelere gidebilir bu dönem ağırlıklı olarak. Bitirip rahatlamak, temizlemek istediğiniz borçlar olabilir.


Merkür, bu ay akrep burcunda. 14 Ekim’de burada bir retroya başlayacak.

14-28 Ekim arasında akrepte, 28 Ekim-3 Kasım arasında terazi burcunda retro yapacak Merkür.

Retronun akrepteki kısmı 2.evinizde yaşanacak.

Abartılı harcamalar borçlanmanıza sebep olabilir. Ölçüde kalmak gerekiyor. Ödemeler öne çıkıyor.

Retronun terazi burcunda olan (28 Ekim-3 Kasım arası) kısmı ise 1.evinizde gerçekleşiyor.

Bu süreçte ilişkileriniz konusunda etki alacaksınız. Evliliğiniz, sevgilinizle olan ilişkiniz, iş birliği yaptığınız kişiler, iş ortakları, birlikte çalıştığınız insanlar, uzmanlığından yararlandığınız, danıştığınız insanlar bu ev kapsamında. Geçmişten bugüne bir muhasebe hali yaşayabilir, ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz bu etki ile birlikte. Düzelteceğiniz, iyileştireceğiniz şeyler olabilir. Tutumlarınız, bakış açılarınız değişebilir. İlişki içinde neyin nasıl olması gerektiğini daha net idrak edeceğiniz bir dönem olabilir bu.

Bu arada Merkür ile ilgili önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Ekim tarihine kadar aslan burcunda, 11.evinizde.

Sürecin etkileri burada : Venüs Aslan Burcunda 6 Eylül-2 Ekim 2020

2 Ekim’de başak burcuna geçiyor Venüs. 12.evinize geliyor.

Venüs hangi evde ise, o dönemde o evin konularından keyif alırız daha çok. 12.ev saklanma, sessizleşme, izole olma, arka plana geçme, geride durma, hırsları ve hedefleri bir kenara bırakarak sadece akışta olma isteğini anlatıyor. Venüs size, kendinizle kalabileceğiniz güzel sessiz zamanlar getirebilir. Bir kişisel alan yaratabilirsiniz kendinize. Bol bol düşünebilirsiniz. Yeni kararlar alabilirsiniz. Meditasyonlar yapabilirsiniz. İç dünyanızda bir temizlik yapabilirsiniz. Sadeleşebilirsiniz.

28 Ekim’de Venüs terazi burcuna, 1.evinize geçiyor bu kez. Keyfinizi artırmaya geliyor 🙂

Aşkta, sanatta, hobilerle ilgili konularda, çocuklarla ilgili konularda şanslı bir süreç.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars koç burcunda retrosuna devam ediyor bu ay. Bu retro 7.evinizde yaşanıyor.

Retro etkileri burada, tıklayınız : Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020


Ekim 2020 Ay Döngüleri :

2 Ekim : Koç Burcunda Dolunay : Ay 9° Koç, Güneş 9° Terazi

7.evinizde gerçekleşen bir dolunay. İlişkiniz, evliliğiniz, ortaklıklarınız, iş ya da başka bir sebeple birlikte hareket ettiğiniz kişiler üzerinden etki alıyorsunuz. Bir bağlantı sonlanabilir ya da dönüşebilir, şifalanabilir, iyileşebilir. Karşılıklı olarak kendinizi ifade edebilir, yeni kararlar alabilirsiniz. Çünkü Kiron ile kavuşumda bu dolunay.

Bir hukuksal konu varsa hayatınızda, konu tamamlanabilir, alması gereken şekli alabilir. Konuyla ilgili bir gündem oluşabilir. Bir sonuçlanma olabilir.

16 Ekim : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 23° Terazi, Güneş 23° Terazi

1.evinizde gerçekleşecek bir yeniay. 1.ev yeniayları çok güzeldir. Çünkü yeni bir döngünün zamanıdır bu. Yeni başlayacak olan şeyleri anlatır 1.ev. Yeniaylar da öyle. O yüzden iki etki birleşiyor ve kuvvetleniyor. Ama diğer yandan yeniayın sert açıları var. Satürn ve Pluto, uyumsuz görünümlerde.

Bazı kısıtlar başlayabilir hayatınızın herhangi bir alanında. Bir konudaki bir özgürlük sonlanabilir. Geçici bir süre için de olabilir bu.

31 Ekim : Boğa Burcunda Dolunay : Ay 8° Boğa, Güneş 8° Akrep

8.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. Ödemeler, borçlar, alacaklar, ortaklı mallar, ticari faaliyetler, vergi, sigorta, tazminat, miras, nafaka, ortak kazançların paylaşımı gibi konular bu evde. Bu konularda Uranüs etkisiyle biraz şaşıracağınız bir gelişme olabilir. Beklenmedik bir gündem oluşabilir. Sürprizli şekilde biten, tamamlanan konular da olabilir.


Keyifli, sağlıklı, bereketli bir ay diliyorum.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!