Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2020

Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2020

Güneş, 22 Eylül Salı günü terazi burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Bu transit 23 Ekim tarihine kadar sürecek.

Terazi burcu olan okuyucularımın doğum günü olsun 🙂 Sağlıklı, keyifli, istediğiniz gibi bir yaş olsun !

Güneş terazi burcunda ilerlerken, hayatın içinde terazi temaları daha vurgulu olacak, daha ön planda olacak. Terazi burcunun sembolize ettiği konular ile meşgul olacağız. Terazi temaları üzerinden gündemlerimiz olacak. Nedir onlar ? Terazi burcu neleri simgeler ?

Evlilik, ikili ilişkiler, eşe/sevgiliye dair konular, ortaklıklar, imzalı-sözleşmeli konular, anlaşmalar, kontratlar, bağlantılar, iş birlikleri, koçluk ve danışmanlıklar, hukuksal konular, avukatlar, ülkeler bazında düşünecek olursak dış politika, diplomasi, ülkeler arası anlaşmalar.

Güneş teraziden geçerken, bu konular üzerine daha fazla düşündürecek bizi, yaşamımızda bu temalar üzerinden gelişmeler olacak, odağımız daha ziyade bu temalar olacak.

İnsan ilişkilerimiz içinde dengede miyiz ? Hep ‘ben’ mi diyoruz ?

‘Sen’ diyor muyuz ? ‘Biz’ diyor muyuz ? İlişkide alma verme dengesini koruyor muyuz ? Karşı tarafın, başkalarının iyiliğine, haklarına, menfaatine kendimize olduğumuz kadar özenli miyiz ?

Hakkaniyetle bakınca terazi dengede mi ? İşte ilişkiler içerisinde özellikle bunların sorgulanacağı bir dönem.

Birlik olma halinden fayda doğacaktır Güneş terazide iken. Birilerine danışmak, bir şeyleri başkaları ile birlikte yapmak, kişisel kararımız yerine ortak kararla hareket etmek, bu döngünün ana çerçevesi diyebilirim.

Bunun dışında moda, giyim, stil konuları terazi yönetimide. Kendimize, giyimde seçimlerimize daha çok özeneceğimiz bir süreç bu.

Şık olmak, zarif olmak, nezaket, tatlı dil, uyum, hanımefendilik, beyefendilik, terazi deyince bunlar gelir akla 🙂 Güneş terazide ilerlerken, ilişkilerde, günlük hayatın içinde anlaşmaya ve uzlaşmaya daha çok önem vereceğiz. Tatlı dilli, güler yüzlü olmanın hayatı nasıl kolaylaştırdığını bir kez daha farkedeceğiz. İletişimin, dengenin, uyumla hareket etmenin önemini vurgulamaya geliyor Güneş.

Şimdi Güneş’in terazi transitinin etkilerini burçlar bazında konuşalım.

Bu arada Instagram sayfam: astroloji.anlatburcak

Astrolojik danışmanlık almak isteyenler için iletişim adresim ise : anlatburcak@gmail.com

Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Güneş 7.evinizde ilerliyor olacak.

Bir ilişkiniz varsa, ilişki içinde derinlikli konuşmalar, paylaşımlar olabilir. Beklentileriniz, neleri sevdiğiniz, neleri istemediğiniz gibi. Eşinizin/sevgilinizin yaşamında yeni şeyler de olabilir. İş hayatında gelişmeler yaşayabilir kendisi.

Bu dönemde bireysel olmak yerine, başkaları ile birlikte hareket etmenin, insan içinde olmanın, insanın çevresinin olmasının önemini farkedebilirsiniz. Çevreniz vasıtasıyla çözülen konular olabilir. Bağlantıda olduğunuz insanlardan fayda bulabilirsiniz.

İş hayatınızda yeni teklifler alabilirsiniz. Yeni müşteri bağlantıları doğabilir.

Bir konuda danışmanlığa ve konunun uzmanı olan birine ihtiyacınız varsa, bu süreçte ihtiyaç duyduğunuz kişi çıkabilir karşınıza. Bu bir avukat da olabilir, bir hoca da olabilir, herhangi bir konuda danışmanlık veren biri olabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

6.evinizde yaşayacağınız bir Güneş transiti bu.

Hareketlilik açısından güzel bir transit. 6ev geçişleri gün içinde daha çok şey yaptığımız, daha bir koşturmalar halinde olduğumuz, günlük akışlarımızın ve yapılacaklar listemizin kalabalıklaştığı zamanlar oluyor 🙂

İş konusunda verimli bir dönem. Yeni bir işe başlayabilirsiniz. Mevcut işinizde yeni sözleşmeler, iş birlikleri, anlaşmalar doğabilir.

İşe, iş ortamına, iş arkadaşlarınıza dair konular da öne çıkacaktır. İçlerinde evlenenler olabilir ya da bir ilişki haberi alabilirsiniz 🙂

Hızlanacağınız, daha çok çalışacağınız, daha çok üreteceğiniz ve işinizde sosyal çevre bağlantılarınızdan fayda görebileceğiniz bir Güneş transiti.


İkizler ve Yükselen İkizler :

5.evinize Güneş geliyor. Şanslı, eğlenceli, konuları keyifli olan bir eve gelmiş oluyor.

Bu ev aşkı, hayatın hazlarını, keyiflerini, eğlenceyi, sanatı, hobileri, yaratıcılıkla ilgili konuları, cinselliği, hamileliği, bebekleri ve çocukları, çocuklarla ilgili konuları anlatıyor.

Bir hobinize geri dönebilirsiniz bu süreçte. Yeni bir hobi edinebilirsiniz. Sanatsal etkinliklere katılabilirsiniz. Yaratıcılığa dayalı bir iş yapıyorsanız, ki bence her alanda her şey yaratıcı fikirlerle daha güzel hale gelebilir, verimli projeler çıkabilir ortaya. Başarılı ve ses getirecek çalışmalar yapabilirsiniz.

Aşk hayatınız hareketlenebilir 🙂 Bir flört başlayabilir. Aşka bakış açınızı değiştirecek şeyler olabilir. Bu illa ki hayatınıza şu anda girecek biri ile olmak zorunda değil. Okuduklarınız, dinledikleriniz yeni açılımlar sağlayabilir size. Aşka uzak hissediyorsanız kendinizi, bu bakış açısı kırılabilir. Aşkla, cinsellikle ilgili düşünceleriniz değişebilir. Uyanışlar ve yenilenmeler yaşayabilirsiniz kendi içinizde.

Spor için de çok güzel bir döngü. Güzelce yararlanın.

Çevrenizden hamilelik haberleri alabileceğiniz, sohbetlerde bebek sahip olma konusunu daha çok duyabileceğiniz bir dönem bu. Eğer sizin bu yönde bir planınız varsa, bu anlamda da değerlendirin süreci.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 4.evinizde ilerlemeye başlıyor bu geçiş ile birlikte.

Dış dünyayla olan bağlantınız, sosyal hareketliliğiniz, gezileriniz, dışarıda geçirdiğiniz zamanlar biraz azalabilir bu dönem. Daha ziyade evde olmayı tercih edebilirsiniz. Evinizle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Odaları düzenleyebilir, temizlikler yapabilirsiniz. Kış için konserveler, turşular yapabilirsiniz 🙂 Ailenizle daha çok zaman geçirebilirsiniz, birlikte yaptığınız şeyler artabilir.

Geçmişten tanıdıklarınızı sohbetlerde daha çok anarsınız bu dönem. Yeniden iletişime geçtiğiniz kişiler de olabilir.

Ev değiştirme, yer değiştirme planı olanlar bu süreçten yararlansınlar. Ev almak, satmak ya da bir ev tutmak yönünde gelişmeler olacaktır pek çok yükselen yengeç için. Ama tabii spesifik etkiler, doğum haritanız ile şekilleniyor. Herkesin bu yönde bir planı yok tabii ki.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 3.evinize geliyor. Çok hareketli bir alan burası.

Ne anlamda hareketli ? Hem iletişim anlamında, hem de şehrin içinde gidiş gelişler, geziler anlamında.

Kardeşleriniz varsa, onların yeni kararları, yeni gündemleri, başlangıçları olacaktır bu dönem. Aynı etkiyi yakın akrabalar üzerinden de alabilirsiniz.

Hangi alanda, hangi sektörde olduğunuzdan bağımsız olarak, işinizi daha çok duyurmak, sosyal medyada yer almak, online platformlar üzerinden de satış yapmak, hizmet sunmak isteyebilirsiniz. Bir sayfa açabilirsiniz kendinize.

İş dışında hobi olarak da bir blog yazmaya başlayabilirsiniz, dijital alanda bir yenilik başlayabilir.


Başak ve Yükselen Başak :

Güneş 2.evinize geçiyor. Maddi anlamda şanslı bir etki.

İşinizde ilişkiniz, eşiniz ya da sosyal bağlantılarınız sayesinde daha çok kazanabilirsiniz. Parasal konularda partnerinizle ortak hamleleriniz olabilir, birlikte yatırım yapabilirsiniz.

Hayatınızda biri varsa, kendisinin iş, para, emlak, mülk konuları hareketlenebilir.

Partneriniz için harcamalarınız da artabilir.

İşinizde daha çok üretmek, daha çok kazanmak, hayatın keyiflerini, lükslerini yaşamak için iyi bir dönem. Hazlar ve duyular olacak bu süreçte odağınız.

Boğaz bölgesiyle ilgili sağlık sorunları olanlar bu süreçte tedavi olabilir, problemi aşabilirler.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Güneş 1.evinize geliyor. Bu da diyor ki size : ‘Sahne senin, ışıklar sende, göster kendini !’ 🙂

Kendiniz için güzel şeyler yapacağınız, bir dönüşüm ve yenilenme enerjisinde olacağınız, bir süredir neye ara verdiyseniz, neyi özlediyseniz onları hevesle tekrar ele alacağınız, yeni şeyler de başlatacağınız, güzel bir dönem bu.

Bir ilişkiye başlamak ya da hayatınızda biri varsa evlilik yolunda adımlar atmak da olasılıklar dahilinde.

Bir ortaklık da başlayabilir. Bir işi biriyle birlikte yapmak, destek almak, işi paylaşmak isteyebilirsiniz.

Giyiminize, stilinize daha çok özeneceğiniz bir dönem bu 🙂 Gardrop yenileniyor.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Güneş 12.evinize geliyor. Dinlenme zamanı sizin için. Bir istirahat olabilir, işe mola olabilir, bir inziva olabilir, bir konuda bekleme hali olabilir. Bu 1 aylık süreçte hayatınızdaki hareketlilik azalabilir.

12.ev isteksiz, halsiz, hevessiz olmayı anlatıyor biraz. Elini ayağını bir şeylerden çekmeyi, arka plana geçip dinlenmeyi, biraz da boşverme halini, çabayı bırakmayı anlatıyor. Modunuz böyle olabilir Güneş terazide iken. Bir ilişkiniz varsa, ilişki içinde problemli bir süreç de olabilir bu. Akışla beraber akmak, hiçbir şeyi zorlamamak, konulara şekil vermeye çalışmamak bu süreçte faydanıza olur.

Kendinizle olmak, kendinizle kalmak, dönüp içinize bakmak, kabule geçmek, hafiflemek, ruhsal derinliğinizi kuvvetlendirmek, spiritüel bilgilerden yararlanmak, enerjinizi yenilemek bu sürecin getirileri olacaktır size.

Önemli diyebileceğimiz (iş, para, kariyer, aşk, ilişki, yer değişikliği, taşınma, vb her konuda olabilir) girişimlerden uzak durmanız gerekiyor 12.ev döngüsünde.

Başlangıçlar için 23 Ekim ve sonrası size iyi gelecektir. Güneş akrep burcuna geçince atın adımlarınızı.


Yay ve Yükselen Yay :

Güneş 11.evinize geliyor.

Sosyal çevreniz içinde keyifli zamanlar geçireceğiniz, arkadaş sohbetlerinin artacağı, hatta belki yeni ortamlara dahil olacağınız, insan ilişkilerinden yana aktif bir süreç.

Arkadaş grubunuzun içinde evlenenler olabilir, nikahlarına gidebilirsiniz bu dönem.

İş ortamında bireysel başarılardan ziyade ekip olmanın daha önemli hale geleceği, takım ruhunun güçleneceği, birlikte iyi işler yapabileceğiniz, güzel organizasyonların olabileceği, verimli bir süreç. Yeni iş birlikleri ağınızı genişletebilir.

‘Başkaları için ne yapabilirim ? Hayata katkımı nasıl sunabilirim ? Toplumsal konularda bireysel faydam ne olabilir ? Kimlerin iyiliği için neler yapabilirm ? şeklinde çalışabilir zihniniz bu dönemde. Çünkü sosyal sorumluluk kavramı bu evde. Bağışlarınız ve gönüllü faaliyetleriniz olabilir. Halihazırda varsa, artabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş, 10.evinizde ilerliyor olacak teraziden geçerken.

Yöneticilerinizin talepleri, iş ortamında yapmanız gerekenler, görevler artabilir bu dönemde. Sorumluluklarınız zaman zaman keyifsiz hissettirebilir. Yorabilir sizi biraz.

Patronlarınız ve yöneticilerinizle iletişimlerde biraz diplomasi, biraz politika gerektiriyor bu süreç. Yerine göre ılımlı olmak, stratejik olmak, ilişkileri iyi tutmak faydanıza olur tabii. Özellikle de bu transitin son günlerinde, yani 23 Ekim’e yakın günlerde dialoglara daha fazla özenin.

İş dışında genel anlamda da otoriteyi ve devlet otoritesini anlatır bu ev. Dolayısıyla evrak konuları, başvurular, imzalar, onaylar, yürütmeniz gereken yasal süreçler, devlet dairelerinde yapacağınız resmi işlemler olabilir bu süreçte. Boşanma aşamasında olanlar bu konuyla alakalı bildirimler, belgeler alabilirler, işlemlerini yapabilirler.

Kendi işine sahip olanlar ortaklıklara, her iki tarafın da kazanacağı güzel iş birliklerine açık olacaklar bu dönemde. Bu tür fırsatlar, anlaşmalar doğabilir.

İş hayatınız ve aile yaşamınız arasında bir denge kurmanız gereken yoğun bir döneme benziyor bu süreç sizin için.


Kova ve Yükselen Kova : 

Güneş 9.evinize geliyor.

Neler getirebilir ? Nasıl konular artabilir günlük hayatın içinde.

Üniversite hayatınız varsa, buralar aktif hale geliyor. Başka eğitimler de alabileceğiniz, ilgi alanlarınızda derinleşebileceğiniz bir dönem. İşiniz eğitim ise bol bol yeni projeler çıkar ortaya.

Sizin ya da yakınlarınızın başka şehirlere seyahatleri olabilir. Yurt dışı ile ilgili konular, bir şekilde halledilmeye çalışabilir.

Kültürel açıdan zengin bir dönem olur 9.ev geçişleri. Kişi hayat görüşünüzü yenileyecek yeni şeyler öğrenir, ehlileşir, bakış açılarını tazeler öğrendikleri ile. Yeni maceralara açık bir süreç 🙂 Kendinizi bilmediğiniz bir semte atarsınız hani bazen 🙂 Sadece keşfetmek istersiniz. Yolculuk yapmak ve akmak istersiniz. Biraz öyle bir ruh hali getirecektir bu dönem size.


Balık ve Yükselen Balık :

Güneş 8.evinize geliyor.

Başkalarından gelen ve özellikle de çalışmadan elde edilen maddi kaynaklarımızı anlatan bir evdir 8.ev. Eşin geliri, ailenin geliri, kira geliri, burs, ortaklı kazançlar ve paylaşımlar gibi. Krediler, bankacılık işlemleri, kredi kartları, ödemeler, vergiler, muhasebe işlemleri yine bu ev kapsamında. Bir kredi çekebilirsiniz. Bir sigorta konunuz olabilir. Ödemeleriniz artabilir, onları yoluna koymaya ve dengelemeye çalışabilirsiniz bu transit sürecinde.

Bunun dışında 8.evin enerjisi biraz gizemlidir. Sakin, sessiz ve derindir. Ölüm ve ötesi konulara, başka alemlere merakınız artabilir bu süreçte. Kendinizi dedektif filmleri izlerken ve gizemleri çözmeye çalışırken de bulabilirsiniz 🙂


Eylül ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor, tıklayınız.

Eylül 2020 Astroloji Gündemi

 Koç Burcu Eylül 2020, Boğa Burcu Eylül 2020, İkizler Burcu Eylül 2020,

Yengeç Burcu Eylül 2020, Aslan Burcu Eylül 2020, Başak Burcu Eylül 2020,

Terazi Burcu Eylül 2020, Akrep Burcu Eylül 2020, Yay Burcu Eylül 2020,

Oğlak Burcu Eylül 2020, Kova Burcu Eylül 2020, Balık Burcu Eylül 2020

Aşağıdaki linklerde ise günceldeki gelişmeler yer alıyor :

Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020

Güneş Başak Burcunda 22 Ağustos-22 Eylül 2020

Merkür Terazi Burcunda 5-27 Eylül 2020

Venüs Aslan Burcunda 6 Eylül-2 Ekim 2020

Mars Koç Burcunda 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

error: Content is protected !!