Akrep Burcu Ekim 2020

Akrep Burcu Ekim 2020

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Bu ay akrep burcunda bir Merkür retrosu yaşanacak. Sizin için önemli. Tabii ayın başka pek çok gündemi de var her zaman olduğu gibi. Öncelikle Ekim 2020 Astroloji Gündemi ni tıklayarak ayın genel çerçevesini görebilirsiniz. İçerikte ay içerisindeki önemli gezegen açıları, transitler ve Ay döngüleri yer alıyor.

Burç yorumlarında genel şekilde konuşabiliyoruz her şeyi. Size, haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Doğum Haritası Analizi yazımı okuyarak, harita nasıl bir şey, analizi neden önemli, daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


Güneş, 23 Ekim’e kadar terazi burcunda, 12.evinizde.

Transitin etkileri burada : Güneş Terazi Burcunda 22 Eylül-23 Ekim 2020

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna, yani 1.evinize geçiyor.

Bir süredir sönük ve güçsüz hissettiyseniz kendinizi, hevesleriniz eksildiyse, Güneş yeniden toparlayacaktır sizi. Yeni hedefler belirlemek, hayatınızdaki hareketi artırmak, yeni şeyler denemek için harika bir etki.


Merkür, bu ay akrep burcunda. 14 Ekim’de burada bir retroya başlayacak.

14-28 Ekim arasında akrepte, 28 Ekim-3 Kasım arasında terazi burcunda retro yapacak Merkür.

Retronun akrepteki kısmı 1.evinizde yaşanacak.

Parasal konular, insan ilişkileriniz, haberleşme ağınız etki alıyor bu retrodan. Özel ve sosyal ilişkiler içinde pek çok şeyi farkedip düzeltebileceğiniz, değişen bakış açılarınızla davranış şekillerinizi, tepki verme şekillerinizi, karar alma mekanizmanızı yenileyebileceğiniz bir dönem. Hangi düşünce ve davranışlar sorun yaratıyor, net şekilde gösterebilir bu retro size.

Geçmişten gelen, birikmiş ödemeler varsa onları halletmek olacak odağınız.

Bir süredir görüşmediğiniz kişilerle tekrar irtibat kurabilirsiniz ayrıca bu dönemde.

Retronun terazi burcunda olan (28 Ekim-3 Kasım arası) kısmı ise 12.evinizde gerçekleşiyor.

İçsel hesaplaşmalar artacaktır bu etkiyle. Kendinize karşı şefkatli olmayı öğrenmenizi, öz değer duygunuzu geliştirmenizi istiyor hayat.

Bu arada Merkür ile ilgili önemli bir içeriğim var. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, anlattım sizler için.

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Ekim tarihine kadar aslan burcunda, 10.evinizde.

Sürecin etkileri burada : Venüs Aslan Burcunda 6 Eylül-2 Ekim 2020

2 Ekim’de başak burcuna geçiyor Venüs. 11.evinize geliyor.

İş arkadaşlarınızla sosyalleşebileceğiniz, iş dışında da görüşerek birlikte keyifli şeyler yapabileceğiniz, güzel bir dönem 🙂

28 Ekim’de Venüs terazi burcuna, 12.evinize geçiyor bu defa.

İnsan ilişkileriniz ve bağlantılarınız, ruhsal anlamda bir rahatlama, bir açılım sağlayacak bilgiler, uzmanlar, yol göstericiler getirebilir size. Spiritüel konularda şanslı bir süreç.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars koç burcunda retrosuna devam ediyor bu ay. Bu retro 6.evinizde yaşanıyor.

Retro etkileri burada, tıklayınız : Mars Retrosu 10 Eylül-15 Kasım 2020


Ekim 2020 Ay Döngüleri :

2 Ekim : Koç Burcunda Dolunay : Ay 9° Koç, Güneş 9° Terazi

6.evinizde gerçekleşen bir dolunay. Düzenli olarak yaptığınız, rutin diyebileceğiniz, günlük hayatınızın parçası olan bir şey sonlanabilir, tamamlanabilir. Dolunay ile birleşen Kiron, iş arkadaşlarınızla olan ilişkilerinize daha fazla özenmeniz ve kalp kırmamak adına söz ve davranışlarınızda daha düşünceli olmanız gerektiğini söylüyor.

Eşinizin/sevgilinizin bir iş konusu, işe dair bir gündemi de olabilir. Bir iş sonlanabilir. Beklediği bir iş haberi gelebilir ve konu netleşebilir.

İşinizde ortaklık yaptığınız bir proje tamamlanabilir ve iş birliği sonlanabilir. Şekil değiştirebilir.

16 Ekim : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 23° Terazi, Güneş 23° Terazi

12.evinizde gerçekleşecek bir yeniay. Şu ana dek haberiniz olmadan ilerlemiş olan bazı konuların ortaya çıkabileceği ya da hayat bileşenleriniz içinde bir şeyleri daha net göreceğiniz, farkedeceğiniz bir etki bu. Kendinizi yeniliyorsunuz. İnsan ilişkileriniz yenileniyor yeni kararlar ile.

31 Ekim : Boğa Burcunda Dolunay : Ay 8° Boğa, Güneş 8° Akrep

7.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. İlişkiler alanı aktif bu ay. Evlilik, ilişki, ortaklıklar, birlikte yol aldığınız kişiler, avukatlar, hukuksal konular, danışmanlar bu ev kapsamında. Bu konu ve kişilerle ilgili bir agresyon getirebilir size bu döngü. Dolunay Uranüs ile kavuşuyor. Ani kararlar almayın derim. Merkür retro, Mars retro. Büyük kararların zamanı değil.


Keyifli, sağlıklı, bereketli bir ay diliyorum.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!