Merkür Akrep Burcunda 29 Ekim-17 Kasım 2022

Merkür Akrep Burcunda 29 Ekim-17 Kasım 2022

Merkür 29 Ekim Cumartesi günü 22:22’de akrep transitine başladı sevgili okuyucularım. 17 Kasım’a kadar akrepte olacak.

Oldukça derin, gizemli bir yere geliyor 🙂

Merkür düşünme şeklimizi, zihinsel anlamda odağımızı, ne düşündüğümüzü,  nasıl düşündüğümüzü anlatır.

Merkür hangi burçta ise o burç gibi düşünme eğiliminde oluruz. O burcun ana enerjisi hakim olur zihinsel süreçlerimize. O burcun doğasına bürünürüz.

Akrep çok derin bir burç.

Merkür burada iken nasıl bir enerjide olacağız ? Görünenin ötesinde ne olduğunu merak edeceğiz. Görünen ile yetinmeyeceğiz. Daha fazla bilgiye sahip olmak, araştırmak, olayların perde arkasına bakmak isteyeceğiz. Sırlara, gizli olana, işin iç yüzü diyebileceğimiz şeylere merakımız artacak.

Tabii ki her şeyi gördüğümüz, algıladığımız kadar zannetmemek güzel ama merak ve şüphe hali de dengede ve dozunda olmalı.

Akrebin gölgesinde korkular, kuruntular, takıntılar, şüphecilikler vardır.

Kuruntular, gerçeklik payı olmayan şüpheler en başta iç huzurumuzu zedeler. Sonra insan ilişkilerimizi, yaşam bileşenlerimizi..

Bunu yapmamaya çalışalım. Sevgi ve güven enerjisinde kalalım.

Akrep zorlukları dönüştürmeyi, krizlerden güçlenerek çıkmayı simgeleyen bir burç ve zodyakta şifanın evi aslında.

Ruhumuza iyi gelen, gelmeyen şeyleri gözden geçirelim. Derinlerdeki duygusal ihtiyaçlarımızı, neyi neden yaptığımızı, neyi neden istediğimizi fark edelim. Şifa, en başta fark etmekle geliyor. En güzel şekilde değerlendirelim bu dönüşüm etkisini.

Bu dönem için başka nasıl olasılıklar var ?

Akrep parasal konularla, borçlarla, kredilerle, tazminat, sigorta, prim, vergi, muhasebe, denetim gibi konularla da ilgili.

Alacaklar, ödemeler, gelir gider dengemiz, parasal konularımız ön planda olacaktır.

Mal paylaşımları yapılabilir. Kredi çekmek isteyenler bunu yapabilirler. Yasal süreçler içinde olduğunuz ve hakkınızı almaya çalıştığınız para ve mülk konularında yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Vaktiyle borç verdiğimiz paralar da gelebilir.

Burslar, aileden, eşten, başkalarından gelen kaynaklar akrep burcu ile ilgilidir. Bu yönde olasılıkları da anlatıyor Merkür’ün akrep transiti. İhtiyaç duyduğumuz maddi kaynaklar başkalarından gelebilir.

Şimdi Merkür’ün akrep transitini burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Merkür 8.evinize geliyor. Güneş burada. Yanına Merkür de geliyor şimdi.

Parasal alandan geçiyor olacak akrep döneminde. Kredi kartlarınız, ödemeleriniz, borç alma verme gibi konularınız, başkalarından gelen maddi kaynaklarınız var bu evde.

Merkür’ün geçtiği yerde konuşmalar olur. Fikirler, planlar olur. Yakın çevreniz içinde para alışverişlerinin, parasal konuların olabileceği bir zaman.

Kazançlarınız dışında başkasından gelecek bir para, bir konunuzu çözebilir. Bir ödemenizi kolaylaştırabilir.

Maddi konular ön planda olacaktır diyeyim özetle.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Merkür 7.evinize geliyor.

İlişkiler içinde parasal konulara işaret ediyor bu akrep/7.ev dönemi sizin için. Borç alma verme, para alışverişleri, karşılıklı destekler, ortaklaşa ödemeler gibi olasılıklar var. Destek alacağınız, destek olacağınız kişiler, durumlar, parasal konular olabilir.

Yeni bir banka hesabı açabilirsiniz. Yeni bir banka kartı, kredi kartı alabilirsiniz. Bir bankacılık hizmetinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Merkür akrep burcunda ilerlemeye başlıyor. 6.evinizde olacak akrepte iken.

Merkür iletişim gezegenidir. Günlük işlerimizle ilgilidir ayrıca.

6.ev ise işimizi, çalışma ortamımızı, günlük düzenimizi, iş ve iş dışında düzenimizi oluşturan şeyleri ve rutinlerimizi temsil eder.

İşinizde, günlük yaşamınızda düzenli olarak yapacağınız yeni şeyler başlayabilir bu transit ile.

İşinizde iletişimlerin artabileceği bir zaman.

Düzenlemelere, yeni planlamalara ve üretimlere çok müsait bir dönem. Değerlendirin derim.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

29 Ekim’de yeni bir transiti daha başlıyor Merkür’ün. Akrep burcunda ilerlemeye başlıyor. 5.evinize geliyor.

Çocuklarınız varsa onlar için yeni koşturmalarınız olabilir ayrıca. Araştıracağınız, satın almak isteyeceğiniz şeyler olabilir. Kurslar, eğitimler, etkinlikler, kayıt, başvuru konuları olabilir.

Sanatla bağlantısı olanlar için verimli bir zaman. 5.ev yaratıcılığı, sanatsal yaratımı anlatan bir ev. Güzel fikirlerle güzel şeyler çıkarabilirsiniz ortaya. Bunları duyurmak, tanıtmak için de iyi fırsatlarınız olabilir. Takdir toplayacağınız, daha görünür olacağınız bir zaman.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür 4.evinize geliyor.

Bu yeni transit evinize daha fazla odaklanacağınız bir dönemi anlatıyor. Ev içinde size iyi hissettirmeyen, yeterince konforlu/yeterince huzurlu/yeterince memnun hissettirmeyen şeyleri elden geçirmek, yeni düzenlemeler yapmak, eski eşyaları yenilemek, yaşam alanınızı daha ferah bir hale getirerek enerjinizi yenilemek isteyebilirsiniz.

Mekanın enerjisi çok önemli bir konu hayatımızda. Mekanımızın sembolize ettiği her şey, yaşam bileşenlerimize yansıyor. O yüzden evimizin temiz, düzenli ve iyi bir enerjide olmasına özen gösterelim.

Aile içi konular da öne çıkacaktır Merkür burada iken. Özellikle akrebin temsil ettiği yönde parasal konular, ödemeler, sigorta, maaş bağlanması gibi konular, resmi boyutu olan paralar, başkalarından gelen kaynaklar, alım satım konuları transitin olasılıkları arasında.


Başak ve Yükselen Başak :

Merkür 3.evinize geliyor.

3.ev en temelde iletişimin evi. Yakın çevremizi, arkadaşlarımızı ve de iletişimlerimizi anlatan bir alan. Kardeşler ve akrabalar yine bu evin konusu.

Yakın çevrenizle daha çok bir araya gelebileceğiniz, birlikte programlar yapabileceğiniz bir zaman.

Kardeşlerinizin hayatını hızlandıracak yeni şeyler olacaktır. Akrabalarınızla haberleşmeleriniz artabilir ayrıca. Onlardan yeni haberler alabilirsiniz.

3.ev internet üzerinden yapılan işlerle, e-ticaretle, online faaliyetlerle, temeli eğitim ve danışmanlık olan/bilgiyi yaymakla ilgili olan işlerle bağlantılı. Bu tür faaliyetleriniz, çalışmalarınız varsa, yeni projeler üretip sunabileceğiniz bir dönem.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Merkür 2.evinize geliyor.

Bu dönemde parasal konular, kazançlarınız, maddi konforunuz, ortaklı para ve mülkleriniz, bireysel kazançlarınız, başkalarından gelen maddi olanaklarınız gibi konularda yeni gelişmeleriniz olabilir.

Düşünüp karara varacağınız, seçim yapacağınız, şekil vereceğiniz konular olabilir. Sürecin ana konusu para diyebilirim. Özellikle ortaklı paralar ve başkalarından gelen kaynaklar.

Bir kredi çekmek, bir kredi kartı almak, bir banka hesabı açmak gibi bir konunuz varsa bunları yapabilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz olabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Merkür 1.evinize geliyor.

İnsan ilişkileriniz, iletişimleriniz açısından dolu dolu, aktif, yoğun, hareketli bir zaman.

Görüşüyorsunuz, danışıyorsunuz, bağlantılarınızla bir araya geliyorsunuz. Fikir alışverişleri içinde olacağınız, organizasyonlar, programlar yapacağınız, hareketli bir dönem.

Merkür eğitimi de simgeler. Belki de yeni bir eğitim getirir bu dönem size. Niyetleriniz varsa, adım atınız. Şanslı bir zamandasınız.


Yay ve Yükselen Yay :

Merkür 12.evinize geliyor.

Merküryen konularda dikkatli olmanız ve beklemeniz gereken bir dönem.

Nedir Merküryen konular ? İmza gerektiren konular, imzalı işler, kontratlar, sözleşmeler. Buna nikah yapmak da dahil sevgili okuyucularım. Bunu da belirteyim.

Diğer yandan ruhsal anlamda bir şifalanma, bir dinlenme etkisi olacaktır bu süreç sizin için. Spiritüel konular, yaşamınızı iyileştirecek bilgiler çıkacaktır karşınıza. Açık olun. Farkında olun.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Merkür 11.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Merkür’ün geldiği yerde, bilgi akışı hızlanır. Bilgi paylaşımları artar.

Sosyal hayatınızda ve ayrıca işinizde ekip içinde daha çok dialog kuracağınız bir dönem bu.

Yeni ortamlara da girebilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Akrep burcu ödemeleri, borçları, alacak verecek konularını simgeler. 11.ev ise arkadaşları. Merkür akrepte iken dostlarınızdan borç alabilirsiniz, onlar sizden destek isteyebilirler. Birbirinize maddi konularda yardımcı olabilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz olabilir. Parasal konular da ön planda.


Kova ve Yükselen Kova : 

Merkür 10.evinize geliyor akrep transiti ile.

Biraz yoğun geçebilir bu dönem çalışanlar için. İş hayatınızda aktif, yoğun, bol iletişimli bir zaman.

Bunun dışında resmi evrak işleri, yasal işlemler, başvurular, kayıtlar gündeme gelebilir çeşitli konular üzerinden. Bu bir akrep transiti olduğu için, özellikle parasal konularda evrak işleriniz olabilir. Örneğin emeklilik için, bir maaşın bağlanması için, bir tazminatı almak için, yasal olarak hakkınız olan bir ödemeyi almak için.

Bankacılık işlemleriniz de olabilir. Kredi çekmek isteyenler, başvurularını yapabilirler.


Balık ve Yükselen Balık :

Merkür 9.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Üniversitede olanlar, eğitim hayatı olanlar, akademik çalışmaları olanlar için hızlı bir dönem.

Şehir dışında ya da başka ülkede yaşayan yakınlarınızla aranızda parasal işlemler, para transferleri, bankacılık işlemleriniz olabilir. Çünkü 9.ev başka şehirleri/ülkeleri simgeliyor. Akrep ise parasal konuları.

Burası çok derin bir ev. Hayatı anlamak, idrak ile yükselmek, hakikate uyanmak, yaşamın matematiğini anlamak..Bunlar bu evin simgelediği şeyler.

Yaşama dair, kendinize dair, hayatla ilişkinize dair önemli farkındalıklar ile değişebileceğiniz, derinleşebileceğiniz bir Merkür transiti başlıyor.


Güncelde içinden geçtiğimiz transitleri, retroları, Güneş tutulmasının etkilerini, tüm bunların nasıl anlamlara geldiğini görmeniz adına ilgili yazılarımın linklerini aşağıya ekliyorum ↓

Genel etkileri ve burçlar üzerinden olasılıkları görebilirsiniz her birinin içinde ↓

25 Ekim 2022 Akrep Burcunda Güneş Tutulması

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2022

Venüs Akrep Burcunda 23 Ekim-16 Kasım 2022

Mars Retrosu İkizler Burcunda  30 Ekim 2022-12 Ocak 2023

Jüpiter Yeniden Balık Burcunda 28 Ekim-20 Aralık 2022

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!